صفحه 17 از 99 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

آیا این درست است که موقع ترانسفر کردن از یک دانشگاه به دانشگاهی دیگه معمولا دانشگاه دوم بسیاری از واحدهای پاس شده قبلی را نمی پذیرد و می گوید باید از ابتدا پاس کنید؟از یکی از دوستان در آمریکا این را شنیدم

و سوال دوم اینکه آیا دانشگاهی که الان I20 آن را داریم می شود به مدت یک ترم یا یک سال دیفر کرد و یکسال پس از درس خواندن در دانشگاهی دیگر به آنجا ترانسفر کرد؟ به دلیل از میان نرفتن این موقعیت و اجبار در درس خواندن در دانشگاه اول

Junior Member

سلام

من از دانشگاه الف براي مستر و بدون فاند پذيزش و ويزا گرفتم
    روزي كه بليط خريدم از دانشگاه ب نامه اومد كه دكترا فول فاندينگ پذيرفته شدم

مي‌تونم با ويزاي دانشگاه الف برم و همون روز انتقال براي دانشگاه ب بگيرم؟
    قضيه 30 روز قبل از تاريخ روي I20 يا تاريخ شروع كلاس در دانشگاه ب است؟

ممنون كسي راهنمايي كنه

Junior Member

سلام دوستان
    لطفا همه کسانی که این پست را می بینن نظرشون رو بگن و منو راهنمایی کنن. خیلی واسم مهمه.
    من الان تقریبا یک ترم است که تو یک دانشگاه در آمریکا واسه Ph.D درس می خونم. RA هستم ولی بنا به دلایلی می خوام از ترم بعد ترانسفر کنم برم به یک دانشگاه رنک بالا یعنی تقریبا بعد از 1 سال. آیا از دوستان کسی است که این کار رو کرده باشه. مشکلاتی که وجود داره ایناس
    1- اگه ترانسفر کنم به احتمال زیاد استادم از دستم ناراحت میشه و امکان داره مشکلاتی واسم ایجاد کنه. آیا اصلا می تونه واسم مشکلاتی ایجاد کنه؟ اصلا کی باید بهش این موضوع رو بگم که می خوام برم؟ اگه زود بگم فاندم رو قطع می کنه اگه هم دیر بگم خوب احتمالا بیشتر ناراحت می شه و میگه چرا دیر گفتی.
    2- به دانشگاه جدید که می خوام اپلای کنم بگم که دانشجوی دکتری بودم تو امریکا به مدت 1 سال؟ اصلا این موضوع را چجوری باید به استاد جدید بگم؟
    3- می دونید هر جا که بخوام اپلای کنم توصیه نامه از اساتید می خوام. من می تونم 3 تا توصیه نامه از اساتید ایرانم بگیرم ولی آیا به نظر شما امکان داره که دانشگاه جدید بگه چرا از استاد فعلیت تو آمریکا توصیه نامه نداری؟ آیا این برام مشکل ایجاد می کنه؟
    4- آیا امکان داره استاد فعلیم بعد از فهمیدن اینکه که می خوام ترانسفر کنم بخواد از لحاظ قانونی هزینه هایی رو که واسم کرده ازم بگیره؟ منظور شهریه و پولی که بابت RA هر ماه بهم می داده.
    5- کلا چه خطراتی وجود داره واسه این کار.
    از همه دوستان خواهش می کنم منو راهنمایی کنن.
    ممنون
    HS

سلام دوستان

من بهمن امسال از دانشگاه مجازی شیراز لیسانس کامپیوتر میگیرم ... آیا برای فوق لیسانس توی همین دانشگاه ثبت نام کنم و یک ترم هم فوق بخونم و بعد برای ترانسفر به آمریکا اقدام کنم؟ و یا این یک ترم رو به تقویت رزومه کاری بپردازم و مستقیم درخواست پذیرش در مقطع فوق لیسانس رو بدم؟

کدوم بهتر هستش؟ و شانس بیشتری هست

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لطفا همه کسانی که این پست را می بینن نظرشون رو بگن و منو راهنمایی کنن. خیلی واسم مهمه.
    من الان تقریبا یک ترم است که تو یک دانشگاه در آمریکا واسه Ph.D درس می خونم. RA هستم ولی بنا به دلایلی می خوام از ترم بعد ترانسفر کنم برم به یک دانشگاه رنک بالا یعنی تقریبا بعد از 1 سال. آیا از دوستان کسی است که این کار رو کرده باشه. مشکلاتی که وجود داره ایناس
    1- اگه ترانسفر کنم به احتمال زیاد استادم از دستم ناراحت میشه و امکان داره مشکلاتی واسم ایجاد کنه. آیا اصلا می تونه واسم مشکلاتی ایجاد کنه؟ اصلا کی باید بهش این موضوع رو بگم که می خوام برم؟ اگه زود بگم فاندم رو قطع می کنه اگه هم دیر بگم خوب احتمالا بیشتر ناراحت می شه و میگه چرا دیر گفتی.
    2- به دانشگاه جدید که می خوام اپلای کنم بگم که دانشجوی دکتری بودم تو امریکا به مدت 1 سال؟ اصلا این موضوع را چجوری باید به استاد جدید بگم؟
    3- می دونید هر جا که بخوام اپلای کنم توصیه نامه از اساتید می خوام. من می تونم 3 تا توصیه نامه از اساتید ایرانم بگیرم ولی آیا به نظر شما امکان داره که دانشگاه جدید بگه چرا از استاد فعلیت تو آمریکا توصیه نامه نداری؟ آیا این برام مشکل ایجاد می کنه؟
    4- آیا امکان داره استاد فعلیم بعد از فهمیدن اینکه که می خوام ترانسفر کنم بخواد از لحاظ قانونی هزینه هایی رو که واسم کرده ازم بگیره؟ منظور شهریه و پولی که بابت RA هر ماه بهم می داده.
    5- کلا چه خطراتی وجود داره واسه این کار.
    از همه دوستان خواهش می کنم منو راهنمایی کنن.
    ممنون
    سلام دوست عزیز ز دپ
    من خودم ترنسفر کردم (البته ترم اول) و یکی از دوستان من همین امسال بعد از 3 ترم این کار رو کرد. هیچ اتفاقی هم نمیافته. به نظر من اگر recomm می خواهی از همون استادای ایرانت بگیر و تا لحظه آخر که ادمیشن توی دستت نیومده نیاز نیست به کسی بگی. استادت هم هیچکاری نخواهد کرد (و نمی تونه بکنه) نهایتا هم وقتی خواستی بری بگو به دلایل شخصی مجبورم که برم. نگران نباش هیچ اتفاقی نمی افته. ترنسفر یه کار قانونیه اینحا و هیچ مشکلی هم نیست. حتی استادت نمی فهمه که داری کچا میری چون کار ترنسفر با international student office هستش که کاملا مستقل از دپارتمانها کار می کنه.
    موفق باشی.
    Hey you, don't tell me there's no hope at all…..
    …..Don't give in without a fight

نقل قول نوشته اصلی توسط Stats نمایش پست ها
    سلام

من از دانشگاه الف براي مستر و بدون فاند پذيزش و ويزا گرفتم
    روزي كه بليط خريدم از دانشگاه ب نامه اومد كه دكترا فول فاندينگ پذيرفته شدم

مي‌تونم با ويزاي دانشگاه الف برم و همون روز انتقال براي دانشگاه ب بگيرم؟
    قضيه 30 روز قبل از تاريخ روي I20 يا تاريخ شروع كلاس در دانشگاه ب است؟

ممنون كسي راهنمايي كنه
    سلام
    بله با همون ویزا برید و وقتی رسیدید I20 دانشگاه جدید رو ببرید دانشگاه الف و تقاضای transfer بدید. کارتون در کمتر از 1 ساعت بدون هیچ مشکلی انجام میشه و بعد می تونید برید دانشگاه ب. هیچ مشکل زمانی هم وجود نداره شما با توجه به I20 دانشگاه الف وارد امریکا بشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط a.mba نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ز دپ
    من خودم ترنسفر کردم (البته ترم اول) و یکی از دوستان من همین امسال بعد از 3 ترم این کار رو کرد. هیچ اتفاقی هم نمیافته. به نظر من اگر recomm می خواهی از همون استادای ایرانت بگیر و تا لحظه آخر که ادمیشن توی دستت نیومده نیاز نیست به کسی بگی. استادت هم هیچکاری نخواهد کرد (و نمی تونه بکنه) نهایتا هم وقتی خواستی بری بگو به دلایل شخصی مجبورم که برم. نگران نباش هیچ اتفاقی نمی افته. ترنسفر یه کار قانونیه اینحا و هیچ مشکلی هم نیست. حتی استادت نمی فهمه که داری کچا میری چون کار ترنسفر با international student office هستش که کاملا مستقل از دپارتمانها کار می کنه.
    موفق باشی.
    خیلی ممنون از پاسختون. واقعا لطف کردید.
    فقط به نظر شما به دانشگاهی که می خوام واسش اپلای کنم بگم که اینجا دانشجوی دکتری بودم یا نه؟ اخه خودتون می دونید هرجا بخوام ترانسفر کنم تمامی سوابق ورود و خروج و همچنین مالیات و ..... کاملا از طریق سوشال سکیوریتی قابل ردیابی است.
    در ضمن شما مطمئنید که استاد اصلا نمی فهمه کجا اپلای کردم؟ اخه اگه بخوام واحدهام هم ترانسفر کنم دپارتمان باید موافقت کنه. و دپارتمان می تونه به استاد بگه. مگه اینکه بیخیال واحدهام بشم و از اول بخوام شروع کنم.
    دوباره ازتون تشکر می کنم
    HS

ApplyAbroad Guru

فقط به نظر شما به دانشگاهی که می خوام واسش اپلای کنم بگم که اینجا دانشجوی دکتری بودم یا نه؟ اخه خودتون می دونید هرجا بخوام ترانسفر کنم تمامی سوابق ورود و خروج و همچنین مالیات و ..... کاملا از طریق سوشال سکیوریتی قابل ردیابی است.
    در ضمن شما مطمئنید که استاد اصلا نمی فهمه کجا اپلای کردم؟ اخه اگه بخوام واحدهام هم ترانسفر کنم دپارتمان باید موافقت کنه. و دپارتمان می تونه به استاد بگه. مگه اینکه بیخیال واحدهام بشم و از اول بخوام شروع کنم.
    دوباره ازتون تشکر می کنم
    از نظر قانونی مشکلی براتون پیش نمیاد ولی کار غیر اخلاقی است و در نهایت بعدها اگر کارتون با استاد قبلی تون بیفته (مثلا ریویو مقاله ها و گرنت هاتون یا استخدام آتی و غیره) نظر منفی اش نسبت به شما بی اثر نخواهد بود.

دوباره ازتون تشکر می کنم
    خواهش می کنم رفیق.
    می تونی بگی که داری دکتری می خونی و هیچ مشکلی هم نیست فقط باید استاد رو قانع کنی که توی دانشگاه فعلیت مشکلی نداری و فقط به خاطر research interest و این مسائل هستش که داری اپلای می کنی. در مورد واحدها هم تا جایی که من می دونم دپارتمان کاره ای نیست و نمره های شما توی فایلتون هست و خود graduate college و international student office این کار رو انجام می دن.

سلام

دوستان لطفا هرکسی میدونه راهنمایی کنه ، این موضوع واسم خیییییلی مهمه

من امسال لیسانسمو میگیرم و میخوام برای سال بعد آمریکا یا کانادا اقدام کنم واسه ارشد یا حتی دکتری؟!
    حالا این مهم نیستش

همسر من امسال میخواد کنکور کارشناسی توی ایران شرکت کنه و به احتمال بالای 90% اگر صنعتی شریف قبول نشه ، یکی از دانشگاه های خوب تهران قبول میشه
    رشته عمران و یا کامپیوتر هم مد نظرش هست

حالا سوال من اینه ، ایشون تا سال دیگه تابستون ترم 2 رو تموم میکنه و من تازه میرم اونور که ارشد رو شروع کنم
    حالا همسرم رو چطور با خودم ببرم که اونجا ادامه تحصیل بده؟

از چه ترمی میتونه ترانسفر کنه؟ و از چه زمانی باید واسه ترانسفر اقدام کنه؟

اصلا دانشگاه های آمریکا یا کانادا چقدر ترانسفر میکنن و به چه چیزهایی توجه میکنن؟

اینکه من در دانشگاهی باشم و همسرم رو هم پیش خودم بخوام ببرم تاثیر گذار هستش آیا؟

موضوع مرگ و زندگیه ... حتی اگه ببینم نمیشه خودم هم قید اونطرف رو میزنم و میشینم بکوب واسه ارشد امسال تو ایران میخونم

الان موندم سر دو راهی ... لطفا کمکم کنید

ممنون