صفحه 22 از 99 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313272 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

سلام

من یه مشکلی دارم. اگر کسی در این مورد اطلاعاتی داره ممنون میشم بهم کمک کنید.

من از یه دانشگاه فاند گرفتم، ولی این فاند رو دانشکده به من داده و من به استادی قول همکاری ندادم. با I-20 این دانشگاه رفتم سفارت و فعلا در حال کلیر شدنم. حالا یه دانشگاه با رنک خیلی بهتر به من قبلا ادمیژن داده بود ولی فاند نداده بود. امروز به من ایمیل زد که ویزات چی شد. من راستش و گفتم و گفتم فلان دانشگاه به من فاند داده من برای اونجا با ویزا اپلی کردم. حالا اینها یه طوری برخورد کردند که فکر می کنم می خواند به من فاند بدم که من برم پیش اونا! حالا می خواستم بدونم اگه این اتفاق افتاد من باید از این دانشگاهی که باهاش برای ویزا رفتم ترنسفر کنم اونور؟ اصلا این کار شدنی هست که قبل ثبت نام ترنسفر کنیم؟ یا کلا باید دوباره برم واسه ویزا؟ چی کار باید کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mojgan_az نمایش پست ها
    سلام

من از یه دانشگاه فاند گرفتم، ولی این فاند رو دانشکده به من داده و من به استادی قول همکاری ندادم. با I-20 این دانشگاه رفتم سفارت و فعلا در حال کلیر شدنم. حالا یه دانشگاه با رنک خیلی بهتر به من قبلا ادمیژن داده بود ولی فاند نداده بود. امروز به من ایمیل زد که ویزات چی شد. من راستش و گفتم و گفتم فلان دانشگاه به من فاند داده من برای اونجا با ویزا اپلی کردم. حالا اینها یه طوری برخورد کردند که فکر می کنم می خواند به من فاند بدم که من برم پیش اونا! حالا می خواستم بدونم اگه این اتفاق افتاد من باید از این دانشگاهی که باهاش برای ویزا رفتم ترنسفر کنم اونور؟ اصلا این کار شدنی هست که قبل ثبت نام ترنسفر کنیم؟ یا کلا باید دوباره برم واسه ویزا؟ چی کار باید کرد؟
    لینکی که صفحه ی قبل گذاشتم رو بخونید اطلاعات کامل توش هست.
    اگر فاندتون توی دانشگاه جدید 100% شد شروع کنید به اقدام، ولی همونطوری که توی لینک اومده 100%ی نیست. البته چون فاندتون از سمت دانشکده بوده شاید کارتون آسون تر باشه و راحت ریلیزتون کنن. از لحاظ اخلاقی طبیعتاً کمتره مشکلش وقتی فاند از دانشکده ست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط REALie نمایش پست ها
    چند تا نکته میخوام بگم در مورد ترنسفر کردن تو آمریکا:
    1- 90% افرادی که تو آمریکا ترنسفر میکنند، ایرانی هستند. ما ایرانیا همش دنبال این هستیم که دانشگاهمونو عوض کنیم. حالا به هر دلیلی.
    2- اگه RA هستی،ترنسفر گرفتن واقعا کار خیلی زشتیه. استاد داره از جیبش پولت را میده و به شما اعتماد کرده، اگه شما بتونی ترنسفر بگیری، فکر نکن که خیلی زرنگی، بدون بیش از حد به شما اعتماد کرده.
    3- ترنسفر گرفتن در آمریکا از اون چیزی که فکرش را بکنی خیییییییییییییلی سخت تره. ایمیلی بزنی به استادی و بگی که من میخوام دانشگاهمو عوض کنم و بیام پیش شما، اول از همه اینجوری میشه!!!!!!!!!!!!!! مخصوصا اگه دانشجوی PhD باشی. بنابراین اگه ایران هستی و به این فکر میکنی که یه دانشگاه پایین قبول شی و بعد بری آمریکا عوض کنی، زیاد امیدوار نباش.
    4- ترنسفر گرفتن اثرات بسیار بدی برای پذیرش بچه های سالهای بعد داره. استادهایی بودند که دیگه ایرانی نگرفتند. بنابراین پلهای پشت سرتون را خراب نکنین.
    1. آماری دقیقی ندارم اما 60% دانشجوهای آمریکا (از تمان ملیت ها) در یک دوره از تحصیل انتقال می گیرند. ما ایرانی ها به خاطر محدودیتهای ممکن هست مجبور شیم انتقالی بگیریم. در مورد خودم از یک دانشگاه رتبه بالا اما مقطع ارشد بدون فاند به دانشگاهی با رتبه پایین تر اما مقطع دکترا و با فاند می خوام انتقالی بگیرم.
    2. موافق هستم
    3. موافق نیستم جون اونایی که تجربه دارند می گن یک ساعته و حتی غیر حضوری هم انجام می شه.
    4. واقعا نمی دونم

در مورد دوره دکترا چون دانشجو کم پذیرش میدن حق اونی که به خاطر من پذیرش نگرفت ضایع میشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mojgan_az نمایش پست ها
    سلام

اگر تصمیم قطعی برای انتقال به دانشگاه بهتر دارید با ویزای دانشگاه اول وارد امریکا و اون شهر توی ویزا می شید. بعد به دفتر بین الملل دانشگاه میروید و با نشان دادن برگه رسمی پذیرش از دانشگاه دوم تقاضای transfer out می کنید.
    به نظر من اقدام دوباره برای ویزا ریسک داره (و کلی استرس)
    طوری برنامه ریزی زمانی کنید که بین تاریخ ورود و تاریخ I-20 دوم بیش از 30 روز فاصله نباشه (look at your school's tranfer out policy for initial students)

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    آبياري-دانشگاه تهران

جالبه! من از یک دانشگاه با رنک خوب پذیرش دکتری با پارشال فاند دارم (یکی از استادهای اونجا بهم RA داده) و حتی ویزا هم گرفتم. اما هفته بعد که ویزام اومد از یک دانشگاه با رنک پایین تر هم پذیرشم اومد. استادی که توی این دانشگاه هست به دانشجو خیلی اهمیت میده و مورد تایید هستن و من پیشنهادشون رو رد کردم اما ایشون اصرار دارن که حتمن من به گروه تحقیقاتیشون بپیوندم و دوباره توی تصمیم تجدید نظر کنم. هردو استاد بهم RA دادن. اما دانشگاه رنک پایین دانشار هست و دانشگاه رنک بالا استادیار. هزینه های دانشگاه رنک بالا زیادتر هستش و دانشگاه رنک پایین کمک هزینه های بیشتری رو برای دانشجوهاش در نظرگرفته. واقعن برام تصمیم گیری سخت شده و نمیدونم کار درست کدومه. حالا دارم فکر میکنم که اگه از دانشگاه رنک بالا ترنسفر کنم به دانشگاه رنک پایین خیلی وجهه بدی داره و اینکار باعث میشه که نتونم درست تصمیم گیری کنم. میشه لطفا راهنمایی کنید؟

Junior Member

سلام دوستان

من یک مشکلی برخوردم، خواستم دوستانی که تجربه دارند راهنمایی ام کنند.

من از دانشگاهی تو امریکا پذیرش دارم و برای ویزا هم اقدام کردم، ترکیه، منتظر کلیرنس هستم و اگر مشکلی پیش نیاد به احتمال زیاد تا هفته دیگه کلیرم میاد ...
    از طرف دیگه با یک استاد تو کانادا کلی وقته در تماسم بالاخره داره درست میشه پذیرشم برای ترم ژانویه بشه احتمالاً ممکن هم هست بندازه جلو برای فال به هر صورت ترجیح من دانشگاه کانادایی است! وقتی پذیرشم بیاد برای ویزای کانادا می خوام اقدام کنم.

نگرانم در آینده اگر بخوام برای پست داک یا کار برم آمریکا برای ویزا مشکل پیش بیاد برام!
    سوال من اینجا ست که با پذیرش و به خصوص ویزای آمریکا چه کنم که در آینده برام بد نشه؟
    میشه برم ویزا رو بگیرم بعدشم برم آمریکا شروع کنم یک ترم! بعد ترنسفر کنم از آمریکا به کانادا؟ اصلا این شدنی و عاقلانه است؟

ممنونم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hmoein نمایش پست ها
    سلام دوستان

من یک مشکلی برخوردم، خواستم دوستانی که تجربه دارند راهنمایی ام کنند.
    من از دانشگاهی تو امریکا پذیرش دارم و برای ویزا هم اقدام کردم، ترکیه، منتظر کلیرنس هستم و اگر مشکلی پیش نیاد به احتمال زیاد تا هفته دیگه کلیرم میاد ...
    از طرف دیگه با یک استاد تو کانادا کلی وقته در تماسم بالاخره داره درست میشه پذیرشم برای ترم ژانویه بشه احتمالاً ممکن هم هست بندازه جلو برای فال به هر صورت ترجیح من دانشگاه کانادایی است! وقتی پذیرشم بیاد برای ویزای کانادا می خوام اقدام کنم.

نگرانم در آینده اگر بخوام برای پست داک یا کار برم آمریکا برای ویزا مشکل پیش بیاد برام!
    سوال من اینجا ست که با پذیرش و به خصوص ویزای آمریکا چه کنم که در آینده برام بد نشه؟
    میشه برم ویزا رو بگیرم بعدشم برم آمریکا شروع کنم یک ترم! بعد ترنسفر کنم از آمریکا به کانادا؟ اصلا این شدنی و عاقلانه است؟

ممنونم
    از نظر ویزا مشکلی براتون پیش نمیاد. ترنسفر کردن ایده مناسبی نیست.

دوستان سلام
    من از یه دانشگاه پذیزش دکترای بدون فاند دارم
    با I20 همونجا واسه ویزا اقدام کردم و هفته پیش کلیر هم شدم
    حالا برام یه پذیرش فول فاند اومده من میخوام ترنسفر کنم این دانشگاه دومیه
    روند کار چطوریه؟
    یکی از دوستام میگفت بیا دانشگاه دومیه، بعد توی فرودگاه اگه پلیس بهت گفت "تو که دانشگاهت فلان ایالت هست اینجا چه میکنی؟" بگو میرم دوستم رو ببینم توی این ایالت، بعد برو کارای ترنسفرتو انجام بده و اصلا لازم نیست بری دانشگاه اولی که باهاش ویزا گرفتی
    اگه نخوایم به پلیس دروغ بگیم راه قانونی چیه؟
    حالا اگه من به اون دانشگاه اولیه بگم نمیام و میخوام ترنسفر کنم لج نمیکنن؟
    یه سوال دیگه، من بلیطم رو برای اون دانشگاه اولی گرفته بودم...برم عوضش کنم؟ چند درصد احتمال داره لازم بشه برم اون دانشگاه اولی واسه روند کارای ترنسفر؟
    خیلی ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara_123 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من از یه دانشگاه پذیزش دکترای بدون فاند دارم
    با I20 همونجا واسه ویزا اقدام کردم و هفته پیش کلیر هم شدم
    حالا برام یه پذیرش فول فاند اومده من میخوام ترنسفر کنم این دانشگاه دومیه
    روند کار چطوریه؟
    یکی از دوستام میگفت بیا دانشگاه دومیه، بعد توی فرودگاه اگه پلیس بهت گفت "تو که دانشگاهت فلان ایالت هست اینجا چه میکنی؟" بگو میرم دوستم رو ببینم توی این ایالت، بعد برو کارای ترنسفرتو انجام بده و اصلا لازم نیست بری دانشگاه اولی که باهاش ویزا گرفتی
    اگه نخوایم به پلیس دروغ بگیم راه قانونی چیه؟
    حالا اگه من به اون دانشگاه اولیه بگم نمیام و میخوام ترنسفر کنم لج نمیکنن؟
    یه سوال دیگه، من بلیطم رو برای اون دانشگاه اولی گرفته بودم...برم عوضش کنم؟ چند درصد احتمال داره لازم بشه برم اون دانشگاه اولی واسه روند کارای ترنسفر؟
    خیلی ممنونم
    سلام
    من در مورد initial student (دانشجويي كه ويزا گرفته، وارد آمريكا مي‌شه اما بدون ثبت نام در دانشگاه اول تصميم مي‌گيره بره دانشگاه مورد علاقه دوم) مي‌دونم كه ابتدا بايد خودش رو به دانشگاه اول معرفي كنه و برگه پذيرش دانشگاه دوم رو بهشون نشون بده تا اونا اطلاعات شما رو به دانشگاه دوم انتقال بدند. شزط بعضي دانشگاه‌ها اين هست كه از تاريخ ورود به خاك امريكا و / يا تاريخ I-20 اول تا تاريخ I-20 دوم بيش از 30 روز فاصله نباشه. سايت دانشگاه transfer-out رو چك كنيد شايد اطلاعات ديگه يا متفاوتي داشته باشه. در ضمن در همين موضوع 3-4 صفحه عقب بريد اطلاعات خوبي پيدا مي‌كنيد مخصوصا از a.mba
    در ضمن موردی بوده که مستقیم به دانشگاه دوم رفته و با تلفن فرایند انتقال رو انجام داده
    در هر صورت به دانشگاه اول اطلاع ندید تا وارد خاک امریکا شوید

موفق باشید

با سلام

در مورد ترانسفر Post Doc کسي اطلاعات دقيق داره؟

در واقع براي کسي که حدود دو ماه هست به عنوان پست داک داره همکاري ميکنه در يه تحقيق.

(و بنا به دلاليل بسيار منطقي خود آفيسر اينترنشنال دانشگاه هم شفاهي تاييد کرده که حق داره بلحاظ فشارهاي روحي و کاري بسيار زياد غير متعارف، طرف بتونه جاي ديگه اي رو در نظر بگيره.)

حالا اگر کسي نمونه يا اطلاعات دقيقي "مشخصا در اين حوزه" داره ممنون ميشم راهنمايي کنه.

با تشکر.