صفحه 29 از 99 نخستنخست ... 19202122232425262728293031323334353637383979 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

سلام.سال نو همه مبارک

من ایران کارشناسی خوندم و تافل با نمره خوب دارم..اما جی آر ای و جی مت که لازمه رشته ام بی ای هست رو ندارمومتاسفانه در ایران تا جون جی آر ای برگزار نمیشه .جی مت هم که کلا نیستش اینجا. حالا من تصمیم گرفتم برای یه دانشگاه ریجنال سطح متوسط اقدام کنم. این دانشگاه فقط تافل میخواد و ازشون پرسیدم.فاند و اسیستنت شیپ و اینجور کمک های مالی هم ندارن..
    فکر کردم اینطوری وارد امریکا بشم برای ترم پاییر 2013 و اونجا جی آر ای (اگر در ایران تا اون موقع نگرفته باشم) و جی مت امتحان بدم و قبول شم و بعدش برای یه دانشگاه بهتر اقدام کنم.
    من تمام صفحات این فروم رو خوندم و راجع به انتقال، اطلاعات فوق العاده خوبی پیدا کردم.از همه ممنونم..سوالم اینه
    1- آیا من باید حتما ترم اول ثبت نام کنم در این دانشگاه و بعدش با مدارک جدیدم برای دانشگاه دوم برای ترم زمستان اقدام کنم؟ دوباره مراحل I-20 نداره اونجوری که من فهمیدم ؟ آیا این مشکلی از لحاظ قانونی نداره ؟ آیا دانشگاه اول یا دوم اشکالی نمیگیرن ؟
    2- من نیاز به فاند دارم چون هزینه تحصیل خیلی بالاست.آیا دانشگاه دوم از اول تحصیل به من فاند یا تی ای میدهد ؟
    3 راجع به تی ای ، آیا در صورت تی ای شدن هزینه دانشگاه رایگان مییشود و ماهانه مبلغی هم به دانشجو داده میشود؟
    4-نمرات بالای تافل و جی آر ای و جی مت تا چه حد در پذیرش و تی ای و فاند دادن موثر هستن ؟
    5-..آیا میشه رفت دانشگاه اول و بعدش برای ترم اول مرخصی گرفت ؟ یعنی یک ترم دیرتر شروع کرد ؟ آیا اینطوری اگر در ابتدای ترم دوم از همون اول ترنسفر گرفت یه دانشگاه دیگه خیلی بد میشه ؟ ممکنه بگن از اول میخواستم برم یه دانشگاه دیگه و حق انجام این کارو نداشتم ؟
    6- آخریش : اگر کسی وسط تحصیلش به هر دلیل دانشگاه رو رها کنه مشکلی در آینده پیدا میکنه برای کارهای بعدیش ؟ و آیا اجازه داره تا پایان تاریخ ویزاش در آمریکا باشه یا ویزاش فورا باطل میشه ؟

یک دنیا ممنونم..میدونم خیلی سوال پرسیدم ولی فقط به جوابایی که اینجا میگیرم اعتماد دارم...خیلی ممنونم بازم

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط atessafg نمایش پست ها
    سلام.سال نو همه مبارک

1- آیا من باید حتما ترم اول ثبت نام کنم در این دانشگاه و بعدش با مدارک جدیدم برای دانشگاه دوم برای ترم زمستان اقدام کنم؟ دوباره مراحل I-20 نداره اونجوری که من فهمیدم ؟ آیا این مشکلی از لحاظ قانونی نداره ؟ آیا دانشگاه اول یا دوم اشکالی نمیگیرن ؟
    2- من نیاز به فاند دارم چون هزینه تحصیل خیلی بالاست.آیا دانشگاه دوم از اول تحصیل به من فاند یا تی ای میدهد ؟
    3 راجع به تی ای ، آیا در صورت تی ای شدن هزینه دانشگاه رایگان مییشود و ماهانه مبلغی هم به دانشجو داده میشود؟
    4-نمرات بالای تافل و جی آر ای و جی مت تا چه حد در پذیرش و تی ای و فاند دادن موثر هستن ؟
    5-..آیا میشه رفت دانشگاه اول و بعدش برای ترم اول مرخصی گرفت ؟ یعنی یک ترم دیرتر شروع کرد ؟ آیا اینطوری اگر در ابتدای ترم دوم از همون اول ترنسفر گرفت یه دانشگاه دیگه خیلی بد میشه ؟ ممکنه بگن از اول میخواستم برم یه دانشگاه دیگه و حق انجام این کارو نداشتم ؟
    6- آخریش : اگر کسی وسط تحصیلش به هر دلیل دانشگاه رو رها کنه مشکلی در آینده پیدا میکنه برای کارهای بعدیش ؟ و آیا اجازه داره تا پایان تاریخ ویزاش در آمریکا باشه یا ویزاش فورا باطل میشه ؟

سلام در جواب سوالتون
    1. شما باید ترم اول حتما ثبت نام کنید ویزای شما در صورتی معتبر هستش که در حال تحصیل باشی. برای دانشگاه جدید هم باید همون مراحل پذیرش و I20 رو طی کنید. قانونا هم مشکلی نداره
    2. جواب این سوال رو دانشگاه میدونه نه من
    3. صحیح است ولی فاند در رشته های انسانی معمولا کم است.
    4. تاثیر مثبت میتونه داشته باشه چون نشون میده از نظر زبان حداقل قوی هستین.
    5. مرخصی و این حرفا مال ایرانه اینجا یا کاره یا درس. شما هم چون فاند نداری هیچ جا مجبور نیستی بمونی و هر وقت بخوای میتونی پذیرش بگیری و دانشگاه و حتی رشتتو عوض کنی.
    6. جواب سوال 1

Junior Member

سلام دوستان من الآن ترم 2 تگزاس استیت دارم مستر می خونم
    چند روز پیش از میشیگان استیت واسم پذیرش فول فاند تی ای دکترا اومد
    من اگه برم میشیگان استیت می تونم برم مسترم و بخونم و بعد از دو سال واسه پی اچ دی برم مهندسی نفت آستین یا کلا اصلا می تونم واسه پذیرش پی اچ دی دوسال مستر بخونم بعد برم پی اچ دی یه جای دیگه؟؟

با سپاس فراوان

سلام
    اگه از هر دو دانشگاه I20 داشته باشیم و دانشگاهها در شهرهای متفاوت باشند چی؟ یعنی می شه با یک I20 رفت و بعد انتقال داد به دومی؟ منظورم اینه که اینطور که من فهمیدم بعد اینکه سویس منتقل شد و فرمهای مربوطه پر شد دانشگاه دوم I20 جدید صادر می کنه. حالا من که I20 اش رو از همین الان دارم، اونوقت چی می شه؟؟؟؟
    آیا ما باید تا می رسیم به همون شهری وارد بشیم که دانشگاه اولمون توشه؟ یا شهر دیگه هم می تونیم بریم؟
    و اینکه اگه همچین ترانسفری با تغییر رشته باشه مشکلی پیش نمی یاد؟
    ممنون از دوستان

mmsh81 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrafarin11 نمایش پست ها
    سلام
    اگه از هر دو دانشگاه I20 داشته باشیم و دانشگاهها در شهرهای متفاوت باشند چی؟ یعنی می شه با یک I20 رفت و بعد انتقال داد به دومی؟ منظورم اینه که اینطور که من فهمیدم بعد اینکه سویس منتقل شد و فرمهای مربوطه پر شد دانشگاه دوم I20 جدید صادر می کنه. حالا من که I20 اش رو از همین الان دارم، اونوقت چی می شه؟؟؟؟
    آیا ما باید تا می رسیم به همون شهری وارد بشیم که دانشگاه اولمون توشه؟ یا شهر دیگه هم می تونیم بریم؟
    و اینکه اگه همچین ترانسفری با تغییر رشته باشه مشکلی پیش نمی یاد؟
    ممنون از دوستان
    نه هیچ مشکلی پیش نمیاد.
    شما از هر شهری که POE باشه میتونید وارد بشید و کسی هم کاری نداره چرا رفتید اونجا و چه مدت میمونید ولی برای معتبر نگاه داشتن ویزا باید حتما تو یه دانشگاه ثبت نام کنید.

Junior Member

سلام
    اگه در ایران دانشجوی کارشناسی رشته های علوم پزشکی باشی میشه به دانشگاه های امریکا انتقالی گرفت ؟؟؟؟

Junior Member

Smile changing PhD to Msc and PhD in a better university

سلام دوستان

من نزدیک به 2 سال هست که کارشناسی رو تموم کردم و تا الان درگیر زبان و اپلای بودم که بالاخره تونستم پذیرشم رو بگیرم واسه دکتری دانشگاه تولسا تو آمریکا که رنک زیاد تاپی نداره.
    از طرف دیگه چون یخورده طول کشید از طرف سازمان سنجش با شرایط 10 درصد اولی دانشگاه کاشان ارشد پذیرفته شدم و ثبتنام کردم و الان ترم دوم دانشگاه هست.

دارم بطور جد مراحل ویزا رو طی میکنم و به محض گرفتن ویزا میخوام کات کنم برم.
    از طرف دیگه به این فک میکنم که دانشگاهی که دارم میرم زیاد تاپ نیستش واین یکم اذیتم میکنه.

سوال اینه: آیا میتونم دوره دکتری تولسا رو به مستر تبدیل کنم و واسه دکتری به یک دانشگاه خیلی تاپ برم؟
    یه مطلب دیگه این هست که اصلا نه دوس دارم و نه پول که مستر رو اینجا بگیرم و بعد بخوام بخرمش و دوباره ایلتس بدم و واسه جای تاپ تر اقدام کنم

ممنون اگه دوستان صاحب نظر جواب بدن

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : changing PhD to Msc and PhD in a better university

نقل قول نوشته اصلی توسط alirafii نمایش پست ها
    سلام دوستان

من نزدیک به 2 سال هست که کارشناسی رو تموم کردم و تا الان درگیر زبان و اپلای بودم که بالاخره تونستم پذیرشم رو بگیرم واسه دکتری دانشگاه تولسا تو آمریکا که رنک زیاد تاپی نداره.
    از طرف دیگه چون یخورده طول کشید از طرف سازمان سنجش با شرایط 10 درصد اولی دانشگاه کاشان ارشد پذیرفته شدم و ثبتنام کردم و الان ترم دوم دانشگاه هست.

دارم بطور جد مراحل ویزا رو طی میکنم و به محض گرفتن ویزا میخوام کات کنم برم.
    از طرف دیگه به این فک میکنم که دانشگاهی که دارم میرم زیاد تاپ نیستش واین یکم اذیتم میکنه.

سوال اینه: آیا میتونم دوره دکتری تولسا رو به مستر تبدیل کنم و واسه دکتری به یک دانشگاه خیلی تاپ برم؟
    یه مطلب دیگه این هست که اصلا نه دوس دارم و نه پول که مستر رو اینجا بگیرم و بعد بخوام بخرمش و دوباره ایلتس بدم و واسه جای تاپ تر اقدام کنم

ممنون اگه دوستان صاحب نظر جواب بدن
    در اكثر دانشگاه ها ميشه اينكارو كرد. البته اگر فاند داشته باشي بهتره اينكارو نكني استادتم روش حساب كرده. ولي در كل بايد با دانشگاه اين امكان رو حتما چك كني. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Pennsylvania State University

من اکثر پستهای این تاپیکو خوندم اما یک مقداری گیج شدم حالا سوالم اینه که بر فرض من دو تا I20 داشته باشم ، باید با یکیشون برم برای ویزا و بعدم تو همون دانشگاه شروع کنم به تحصیل ، حالا بر مبنای قوانین اون دانشگاه از یه ترم تا یه سال باید توش درس بخونم تا بتونم ترنسفر کنم ، درسته؟ در این حالت I20 دانشگاه دومیه که داشتم منقضی چیزی نمیشه؟ نباید دوباره همون پروسه اپلای را برای ترنسفر طی کنم؟ یا میشه ثبت نام نکرده ترنسفر انجام بشه؟ چطوری؟

mmsh81 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemeh007 نمایش پست ها
    من اکثر پستهای این تاپیکو خوندم اما یک مقداری گیج شدم حالا سوالم اینه که بر فرض من دو تا I20 داشته باشم ، باید با یکیشون برم برای ویزا و بعدم تو همون دانشگاه شروع کنم به تحصیل ، حالا بر مبنای قوانین اون دانشگاه از یه ترم تا یه سال باید توش درس بخونم تا بتونم ترنسفر کنم ، درسته؟ در این حالت I20 دانشگاه دومیه که داشتم منقضی چیزی نمیشه؟ نباید دوباره همون پروسه اپلای را برای ترنسفر طی کنم؟ یا میشه ثبت نام نکرده ترنسفر انجام بشه؟ چطوری؟
    کاش همه پستهای تاپیک رو میخوندید.
    همانطور که بارها توضیح داده شده قبلا"...بدون ثبت نام در دانشگاه اول هم میشه ترنسفر کرد به شرط اینکه دانشگاه باهتون همکاری و SEVIS رو آزاد کنه.