صفحه 33 از 99 نخستنخست ... 23242526272829303132333435363738394041424383 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

Senior Member

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_yar نمایش پست ها
    دوستان یک سوال
    من برای اسپرینگ قصد اپلای دارم برای امریکا و هدف اصلیم رفتن به کالج هست ولی چون دارم از مستر اپلای میکنم میترسم برای کالج ویزا ندن و برای همین قصد دارم یک دانشگاه معتبر هم اپلای کنم و با اون ویزا بگیرم. حالا سوال من اینه که بعد از گرفتن ویزا از دانشگاه و ورود به امریکا میتونم از همون ترم اول ترنسفر کنم به کالج؟ من چند جا دیدم که نوشته باید حتماً یک ترم رو در همون دانشگاه بمونم و خودم هم که به کالج ایمیل زدم و این سوال رو کردم این جواب رو دادن:
    I'm sorry but you must attend the school who issued your I-20 for a minimum of one semester before transferring. I hope this helps.
    ممنون میشم اگر کسی اطلاعی داره بگه
    این سایت تمام قوانین رو نوشته.با استناد به این قوانین نیازی نیست که حتما یک ترم را در دانشگاه اول بگذرانید.
    http://www.ice.gov/sevis/f_1_transfers.htm

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

نقل قول نوشته اصلی توسط Nastarann نمایش پست ها
    این سایت تمام قوانین رو نوشته.با استناد به این قوانین نیازی نیست که حتما یک ترم را در دانشگاه اول بگذرانید.
    http://www.ice.gov/sevis/f_1_transfers.htm
    مرسی نسترن
    مورد 2.4 نوشته:
    If the student has been accepted by another SEVP-certified school with a program start date that is within 30 days of the student’s initial admission into the United States, you must transfer the student’s SEVIS record.
    اینجا منظور از initial admission into US زمان ورود به امریکاست یا زمان دریافت ویزا؟ اگر زمان ورود به امریکاست یعنی باید حتماً بعد از روز ورود به امریکا تا حداکثر 30 روز بعدش کلاسهای جایی که قراره بهش ترنسفر کنم شروع بشه؟

Senior Member

زمان ورود به امریکا باید باشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام
    من چند صفحه پیش پست گذاشته بودم. تو این چند وقت به این نتایج رسیدم، گفتم شاید به درد کسی بخوره (البته به صورت پراکنده در پستهای دوستان وجود داره)
    من برای Spring 2012 از دانشگاه 1 پذیرش داشتم ولی از اونجا که دیر کلیر شدم به ترمم نرسیدم و مجبور شدم دیفر کنم. در این فاصله دوباره اپلای کردم و برای دانشگاه 2 که از اولی بهتره برای Fall 2013پذیرش گرفتم. از اونجا که ترجیح میدادم که دوباره برای پروسه ویزا از اول اقدام نکنم، دنبال یه راهی بودم که ترانسفر کنم. با دانشگاه 2 مکاتبه کردم و اونا اینجوری گفتن.

اگر کسی قبل از ورود به امریکا تصمیم بگیره به دانشگاه دیگه ای بره که با I20 اون ویزا نگرفته، باید دوباره برای ویزا اقدام کنه! چون این کار نشون ندادن قصد واقعیه mispresenting intention
    ولی اگر بعد از ورود به امریکا تصمیم عوض بشه!!! می تونید با مراجعه به دانشگاه 2 درخواست ترانسفر بدید. که اونا از شما میخوان به دانشگاه 1 (حتی با تلفن و ایمیل) اطلاع بدید که از رفتن به اونجا منصرف شدید و دانشگاه 2 میتونه SEVIS شما رو به نام دانشگاه خودشون آپدیت کنه
    در انتها هم گفته بین این دو تا کار اختلاف کمی هست و باید خودم تصمیم بگیرم!!!

من از کل ایمیل (که اینجا خلاصه نوشتم) لرداشت می کنم که منظورش اینه که راه کاملا قانونیش اینه که دوباره برای ویزا اقدام بشه ولی ترانسفر کردن هم مشکلی نخواهد داشت!

Senior Member

ترانسفر هم کاملا قانونیه همونطور که لینکش رو گذاشتم.فقط باید در بازه زمانی مناسب اینکار انجام بشه وگرنه بعد از گذشت سی روز اگر ثبت نام نکنیم باید از امریکا خارج بشیم.حالا شاید بازم راه هایی باشه یک وکیل بهتر میتونه راهنمایی کنه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

من لینک سایت رو برای ادوایزر دانشگاه فرستادم ولی اون باز نظرش اینه که حتما باید یک ترم رو در دانشگاه اول بود و به این بند از فرم I-20 استناد میکنه:

This is found on the 2nd page of the I-20:

3. SCHOOL. For initial admission, you must attend the school specified
    on your visa. If you have a Form I-20 A-B from more than one school,
    it is important to have the name of the school you intend to attend
    specified on your visa by presenting a Form I-20 A-B from that school to
    the visa issuing consular officer. Failure to attend the specified school will
    result in the loss of your student status and subject you to deportation.

میشه یکی بگه این چی میگه؟

Junior Member

سلام

من وضیعت تقریبن مشابهی مثل بقیه دوستان دارم، من از دانشگاه اول آی تونی گرفتم و رفتم برا مصاحبه؛ یه هفت قبل از مصاحبه پذیرش بهتر اومد و من ترجیحم دومیه و چون آی تونی دومی تا مصاحبه به دستم نمی رسید، مجبور شدم با همون اولی برم برا مصاحبه! حالا من نمی دونم میشه بعدن ترانسفر کرد یا نه؟؟؟؟ من خیلی فکری شده بودم، که دیشب با یه ایمیل صوری که مال خودم نبود به سفارتی که مصاحبه کرده بودم این سوال رو پرسیدم و اونا گفتن که ممکنه ازت دوباره مصاحبه خواسته بشه!!! جزئی بهم جواب نداد!!!! این جوابشون بود:

We would recommend applying with I-20 from the school where you are actually planning to study. This information should be in your application. Changing school after the visa application might require new interview and new administrative processing.

نگران شدم، و چون می خواستم هیچ شبهه ای برام نمونه، امروز دوباره با ایمیل خودم به سفارت ایمیل زدم و جریان رو کامل توضیح دادم و گفتم همچین شرایطی دارم و میشه فقط با فرستادن آی تونی و مدارک دانشگاه دوم بتونم ترانسفر کنم؟؟؟ یعنی دوباره وقت مصاحبه نگیرم! فردا بهم جواب میدن، و امیدوارم شرایط من رو درک کنن و مشکل ساز نشه

سفارت من ترکمنستان هست و دوم می (هفته ی پیش) وقت سفارت من بود! امیدوارم اوکی بشه و ازم دوباره مصاحبه نخوان، یا حداقل وقت فوری به من بدن تا معطل نشم!!

ممنون میشم نظرتون رو بگید در این مورد!!

فردا من جواب سفارت رو هم میذارم اینجا!!!

Senior Member

تعجب میکنم چون طبق قوانین امریکا اینکار ممکنه و قبلا هم کسانی اینکار رو کردن.با وکیل مشورت کنید.ولی به نظر من ممکنه چون شما نظرت عوض شده و شرایطش رو هم داری.راه و روشش رو هم که خودشون در قانون تعیین کردن.

Junior Member

این جوابی بود که امروز به من داده شد از سفارت و خیالم راحت شد:
    Changing your school requires new administrative processing. But you can send us new I-20 and all related documents through email.
    من پنج روز از مصاحبه ام گذشته و فکر کنم ارزش داره عوض کنم الان

نقل قول نوشته اصلی توسط hhddo نمایش پست ها
    سلام

من وضیعت تقریبن مشابهی مثل بقیه دوستان دارم، من از دانشگاه اول آی تونی گرفتم و رفتم برا مصاحبه؛ یه هفت قبل از مصاحبه پذیرش بهتر اومد و من ترجیحم دومیه و چون آی تونی دومی تا مصاحبه به دستم نمی رسید، مجبور شدم با همون اولی برم برا مصاحبه! حالا من نمی دونم میشه بعدن ترانسفر کرد یا نه؟؟؟؟ من خیلی فکری شده بودم، که دیشب با یه ایمیل صوری که مال خودم نبود به سفارتی که مصاحبه کرده بودم این سوال رو پرسیدم و اونا گفتن که ممکنه ازت دوباره مصاحبه خواسته بشه!!! جزئی بهم جواب نداد!!!! این جوابشون بود:

We would recommend applying with I-20 from the school where you are actually planning to study. This information should be in your application. Changing school after the visa application might require new interview and new administrative processing.

نگران شدم، و چون می خواستم هیچ شبهه ای برام نمونه، امروز دوباره با ایمیل خودم به سفارت ایمیل زدم و جریان رو کامل توضیح دادم و گفتم همچین شرایطی دارم و میشه فقط با فرستادن آی تونی و مدارک دانشگاه دوم بتونم ترانسفر کنم؟؟؟ یعنی دوباره وقت مصاحبه نگیرم! فردا بهم جواب میدن، و امیدوارم شرایط من رو درک کنن و مشکل ساز نشه

سفارت من ترکمنستان هست و دوم می (هفته ی پیش) وقت سفارت من بود! امیدوارم اوکی بشه و ازم دوباره مصاحبه نخوان، یا حداقل وقت فوری به من بدن تا معطل نشم!!

ممنون میشم نظرتون رو بگید در این مورد!!

فردا من جواب سفارت رو هم میذارم اینجا!!!

Junior Member behzadx آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_yar نمایش پست ها

مرسی نسترن
    مورد 2.4 نوشته:
    If the student has been accepted by another SEVP-certified school with a program start date that is within 30 days of the student’s initial admission into the United States, you must transfer the student’s SEVIS record.
    اینجا منظور از initial admission into US زمان ورود به امریکاست یا زمان دریافت ویزا؟ اگر زمان ورود به امریکاست یعنی باید حتماً بعد از روز ورود به امریکا تا حداکثر 30 روز بعدش کلاسهای جایی که قراره بهش ترنسفر کنم شروع بشه؟
    من با یه آمریکایی در مورد معنی دقیق این بند مشورت کردم. نظرمو تایید کرد شما حداکثر 30 روز قبل از تاریخ I20 اولیه می تونی وارد آمریکا بشی. از اون طرف اگر دانشگاه رو بخوای عوض کنی باید فاصله زمانی بین تاریخ های شروع روی هر دو I20 کمتر از 30 روز باشه. وگرنه نیاز هست که برای حداقل یک درس تو دانشگاه مبدا ثبت نام کرد و طبیعتا شهریه پرداخت کرد. بهتر بگم، به نظر میرسه برای نگه داشتن ویزای F1 نباید هبچ بازه بیش از 30 روز پیوسته باشه که در آمریکا باشی اما در یک کلاس ثبت نام نکرده باشی. به همین دلیل من که الان برای ترم تابستون ادمیشن و ویزا دارم نمی تونم برم اونجا و وارد دانشگاه اول بشم و بعد درخواست ترنسفر کنم برای دانشگاه دوم که برای ترم پاییز ادمیشن دارم. خیلی ها می رن و این کار رو انجام می دن. شاید هم مشکلی پیش نیاد اما من این کارو نمی کنم تا سابقه بدی توی امور مربوطه نداشته باشم. نظر دوستان دیگه چیه؟ با تجربه ها لطفا نظر بدن.