صفحه 34 از 99 نخستنخست ... 24252627282930313233343536373839404142434484 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

Senior Member

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadx نمایش پست ها
    من با یه آمریکایی در مورد معنی دقیق این بند مشورت کردم. نظرمو تایید کرد شما حداکثر 30 روز قبل از تاریخ I20 اولیه می تونی وارد آمریکا بشی. از اون طرف اگر دانشگاه رو بخوای عوض کنی باید فاصله زمانی بین تاریخ های شروع روی هر دو I20 کمتر از 30 روز باشه. وگرنه نیاز هست که برای حداقل یک درس تو دانشگاه مبدا ثبت نام کرد و طبیعتا شهریه پرداخت کرد. بهتر بگم، به نظر میرسه برای نگه داشتن ویزای F1 نباید هبچ بازه بیش از 30 روز پیوسته باشه که در آمریکا باشی اما در یک کلاس ثبت نام نکرده باشی. به همین دلیل من که الان برای ترم تابستون ادمیشن و ویزا دارم نمی تونم برم اونجا و وارد دانشگاه اول بشم و بعد درخواست ترنسفر کنم برای دانشگاه دوم که برای ترم پاییز ادمیشن دارم. خیلی ها می رن و این کار رو انجام می دن. شاید هم مشکلی پیش نیاد اما من این کارو نمی کنم تا سابقه بدی توی امور مربوطه نداشته باشم. نظر دوستان دیگه چیه؟ با تجربه ها لطفا نظر بدن.
    شما نظر باتجربه ها رو پرسیدی منم تجربه اش رو ندارم.ولی با کسایی که مشورت کردم همه میگن این نوع ترنسفر مشکل قانونی نداره فقط همون مشکل بازه زمانی سی روزه هست که باید جور باشه مورد شما باید ترم تابستان رو در دانشگاه اول بگذرونی چون مهلت سی روزه به ترم پاییز نمیرسه.در ضمن چون قانونی هست فکرنکنم سابقه بدی برای کسی باشه.خیلیها اینکارو میکنن.

Junior Member behzadx آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Nastarann نمایش پست ها
    شما نظر باتجربه ها رو پرسیدی منم تجربه اش رو ندارم.ولی با کسایی که مشورت کردم همه میگن این نوع ترنسفر مشکل قانونی نداره فقط همون مشکل بازه زمانی سی روزه هست که باید جور باشه مورد شما باید ترم تابستان رو در دانشگاه اول بگذرونی چون مهلت سی روزه به ترم پاییز نمیرسه.در ضمن چون قانونی هست فکرنکنم سابقه بدی برای کسی باشه.خیلیها اینکارو میکنن.
    بله موافقم. شاید بد توضیخ دادم. من هم این راه رو به عنوان راه حل قانونی که ایده ال نیست گفتم. اما نمیشه ترم تابستون رو در دانشگاه اول نگذروند!
    بودن دوستانی که پیشنهاد میکردن وارد آمریکا که شدم برم دانشگاه اول و در جا درخواست ترنسفر کنم. بعد برم دانشگاه دوم تا توی مدت زمان باقی مونده هم خونه خوب پیدا شه، هم با جو آشنا شم. مخصوصا که کلاسی هم نداشتم، فرصت مناسبی برای راه افتادن اولیه بود.
    این کار غیر قانونی و ریسکی هست و بازهم بعضی ها انجام می دن.

Member

سلام دوستان.
    من تا چند روز دیگه بیشتر وقت ندارم که آفر یه دانشگاه رو قبول کنم (قبولش اینطوریه که باید به منشی دپارتمان ایمیل بزنم...)
    * حالا سوالم اینه که اگه من قبولش کنم و قبل از رفتن به سفارت, جواب دلخواهی از دانشگاهی دیگه بیاد واسم, میتونم آفر دانشگاه دوم رو هم قبول کنم؟؟؟
    ** در کل قبول آفر یه دانشگاه قبل از تعیین شدن جواب بقیشون, چه بدی هایی داره؟؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sharizonas نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من تا چند روز دیگه بیشتر وقت ندارم که آفر یه دانشگاه رو قبول کنم (قبولش اینطوریه که باید به منشی دپارتمان ایمیل بزنم...)
    * حالا سوالم اینه که اگه من قبولش کنم و قبل از رفتن به سفارت, جواب دلخواهی از دانشگاهی دیگه بیاد واسم, میتونم آفر دانشگاه دوم رو هم قبول کنم؟؟؟
    ** در کل قبول آفر یه دانشگاه قبل از تعیین شدن جواب بقیشون, چه بدی هایی داره؟؟؟
    قبول کردن آفرها و صادر شدن و داشتن چند I20 خودش مشکلی نداره. یک مشکل جانبیش اینه که اگه از هر دو فاند داشته باشید، امکان اینکه اون پوزیشن رو یک نفر دیگه داشته باشه گرفتید و شاید اخلاقی نباشه و حتی بعدا برای ایرانیها سابقه بدی باشه!
    و برای اینکه به خیلی از مشکلاتی که دوستان تو این تاپیک مطرح کردن بر نخورید، بهتره که با I20 دانشگاهی که میخواید در اونجا ادامه تحصیل بدید، برای ویزا اقدام کنید که مشکلات ترانسفر و ... رو نداشته باشید

Junior Member

امیدوارم کسی بتونه به من کمک کنه:

من از یه دانشگاه امریکا واسه مستر معماری پذیرش گرفتم واسه پاییز 2013 البته مشروط به ایتکه یه ترم زودتر برم و اونجا زبان بخونم...زمانی که ای-20 رسید دستم توی اون هم نوشته بود مشروط و اخرین تاریخی که من میتونم از ایران خارج بشم 6 جون است...من رفتم دوبی و بعد از 8 هفته ویزام که مولتی هم هست رسید دستم.بلیط امریکا هم گرفتم که تا هفته دیگه برم..ولی به خاطر یه مشکلی که واسم یه دفعه پیش امده نمیتونم خودمو به کلاس های زبانشون که از 6 جون است برسونم ولی واسه کلاسهای مستر که از اگست شروع میشه میرسم.

میخوام ببینم هیچ راهی هست که من به دانشگاه بگم که من اینجا زبان میخونم و نمره ایلتس یا تافل مورد قبول اونهارو تا قبل از اگست میفرستم و وقتی میرم اونجا یه راست برم سر کلاس معماری بشینم؟یعنی ازشون بخوام یه ای-20 جدید با یه تاریخ جدید برای اگست و غیر مشروط برام بفرستن؟

یا چون ویزام رو با ای-20 مشروط بهم دادن دانشگاه اینکارو واسم نمیکنه؟

اگه راهنماییم کنین واقعا ممنون میشم

سپاسگزارم

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط golmangoli نمایش پست ها
    امیدوارم کسی بتونه به من کمک کنه:

من از یه دانشگاه امریکا واسه مستر معماری پذیرش گرفتم واسه پاییز 2013 البته مشروط به ایتکه یه ترم زودتر برم و اونجا زبان بخونم...زمانی که ای-20 رسید دستم توی اون هم نوشته بود مشروط و اخرین تاریخی که من میتونم از ایران خارج بشم 6 جون است...من رفتم دوبی و بعد از 8 هفته ویزام که مولتی هم هست رسید دستم.بلیط امریکا هم گرفتم که تا هفته دیگه برم..ولی به خاطر یه مشکلی که واسم یه دفعه پیش امده نمیتونم خودمو به کلاس های زبانشون که از 6 جون است برسونم ولی واسه کلاسهای مستر که از اگست شروع میشه میرسم.

میخوام ببینم هیچ راهی هست که من به دانشگاه بگم که من اینجا زبان میخونم و نمره ایلتس یا تافل مورد قبول اونهارو تا قبل از اگست میفرستم و وقتی میرم اونجا یه راست برم سر کلاس معماری بشینم؟یعنی ازشون بخوام یه ای-20 جدید با یه تاریخ جدید برای اگست و غیر مشروط برام بفرستن؟

یا چون ویزام رو با ای-20 مشروط بهم دادن دانشگاه اینکارو واسم نمیکنه؟

اگه راهنماییم کنین واقعا ممنون میشم

سپاسگزارم
    شما ننوشتید که همین ویزا تا چه تارخی اعتبار داره؟!
    چون اگر همین حدود هم ویزاتون صادر شده باشه، اصولا اکسپایر ویزاتون باید اواخر جولای و یا اوایل آگست باشه! ولی اگر زودتر باشه، باید به این هم دقت کنید که حتی اگر I20 جدید براتون صادر بشه، شما نمی تونید زودتر از 30 از تاریخ I20 وارد امریکا بشید!
    در ضمن فکر نمی کنم تا مدرک زبان رو براشون نفرستید، اونا I20 جدید صادر کنند. البته با خود دپارتمان یا Graduate School مکاتبه کنید
    به اضافه اینکه حتما با سفارتی که رفتید مکاتبه کنید، شرایطتون رو بگید، ممکنه باهاتون همکاری کنند! یکی از دوستان با شرایط تقریبا مشابه شما، آفیسرش قبول کرد با یک ریکلیرنس کوتاه ویزای جدید براش صادر کنه!
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yasharkh نمایش پست ها
    شما ننوشتید که همین ویزا تا چه تارخی اعتبار داره؟!
    چون اگر همین حدود هم ویزاتون صادر شده باشه، اصولا اکسپایر ویزاتون باید اواخر جولای و یا اوایل آگست باشه! ولی اگر زودتر باشه، باید به این هم دقت کنید که حتی اگر I20 جدید براتون صادر بشه، شما نمی تونید زودتر از 30 از تاریخ I20 وارد امریکا بشید!
    در ضمن فکر نمی کنم تا مدرک زبان رو براشون نفرستید، اونا I20 جدید صادر کنند. البته با خود دپارتمان یا Graduate School مکاتبه کنید
    به اضافه اینکه حتما با سفارتی که رفتید مکاتبه کنید، شرایطتون رو بگید، ممکنه باهاتون همکاری کنند! یکی از دوستان با شرایط تقریبا مشابه شما، آفیسرش قبول کرد با یک ریکلیرنس کوتاه ویزای جدید براش صادر کنه!
    موفق باشید
    مرسی از کمکتون
    تاریخ صدور ویزام 5 می 2013 و تاریخ اکپیر شدنش 31 اپریل 2015 است.
    میخوام ببینم بازم با این تاریخ ویزا باید با سفارت در تماس باشم و احتیاج به ریکلیر دارم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط golmangoli نمایش پست ها
    مرسی از کمکتون
    تاریخ صدور ویزام 5 می 2013 و تاریخ اکپیر شدنش 31 اپریل 2015 است.
    میخوام ببینم بازم با این تاریخ ویزا باید با سفارت در تماس باشم و احتیاج به ریکلیر دارم؟
    بله اینکار لازمه، چون اگر I20 جدید هم صادر کنن، احتمال این هست که شماره SEVIS عوض بشه که دز این صورت با شماره در ویزا مغایر میشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rahaaut نمایش پست ها
    با سلام. من دانشکاه a فوق لیسانس قبول شدم فول فاند و برام i20 هم صادر شد و با همون وقت سفارت گرفتم اواخر اردیبهشت..... خالا دانشگاه b دکترا فول فند بعد 15april بهم خبر دادن قبول شدم و میخوام این افر رو اکسپت کنم و i20ش بیاد. دوستان من میخوام اما با همون i20 اولی برم واسه مصاحبه چون یه نظرم به دانشجوهای مستر کمتر سفارت اشکال میگیره.. اما بعد اگر ایشالا ویزا اومد برم امریکا مستقیم برم دانشکاه دوم و کارای ترنسفر که باید تو فاصله 30 روز انجام شه رو انجام بدم و برم دانشکاه دوم... کسی میدونه این دوتا i20 فول فاند مشکلی ایجاد میکته ایا؟ و کار من ایا در کل مشکلی کسی توش میبینه؟
    با تشکر
    قبل از 15 آوریل یه آفر رو قبول کرده بودم و حالا یه هفته پیش آفر دوم رو قبول کردم. هر دوتاش هم فاند داشتن
    حالا به دانشگاه اولی ایمیل زدم و گفتم که نمیام و یه جای دیگه میرم و گفتن که پیگیری می کنن و از این حرفا
    متن ایمیل اینجوریه

As you saw in the previous email that our department is part of the cgs agreement and by accepting another offer prior to obtaining a written release from us you have violated the cgs resolution. We intend to pursue this matter with cgs as well as the university that you intend to attend.

یعنی الان چیکار می تونن بکنن
    ویزایی هم که میخوام اقدام کنم، با پذیرش دومم هست

شما خودت چه کار کردی؟ نظری داری تو این مورد؟

من برای فال 13 از امریکا پذیرش فول فاند دارم که TA هست (و تا جایی که میدونم تعهدی به "اشخاص" ندارم).
    آیا میشه من برای اسپرینگ 14 یا فال 14 ، از جای دیگه پذیرش بگیرم و ترنسفر کنم؟

مشکل قانونی وجود نداره؟

ممنون