صفحه 4 از 99 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

پیش فرض پاسخ : ترانسفر دانشگاه در امريكا

برای ترانشفر وضعیت فاند دانشگاه مقصد باید شبیه دانشگاه مبدا باشه؟ یعنی میشه با یه دانشگاه که فاند داده ویزا گرفت ولی اونجا به یه دانشگاه بی فاند ترانسفر کرد؟
    everything happens for a reason

Junior Member

سلام . تاپیک خیلی خیلی خوبیه.

اگر بخوام 1 سال دانشگاه مبدا بمونم و برای دانشگاه مقصد از نو apply کنم ، باز هم همون روز اول دانشگاه باید برم International Office بگم می خوام ترانسفر کنم ؟

نمیشه بعد از اینکه نتیجه apply آمد برم بهشون بگم ؟

ممنون

پیش فرض پاسخ : انتقال یا transfer

ایا کسی میدونه چقدر احتمال داره که دانشگاه اجازه نده که برای ترم دوم بری به دانشگاه دیگه؟ چون گویا باید Sevis fee منتقل بشه به دانشگاه مقصد و اینکه بطور کلی برخوردشون چه جوریه در چنین مواردی؟
    منظورم اینه که اگر اجازه ندن بری بعدن باهات چپ نمیفتن :-\
    البته من در مورد مقطع فوق لیسانس حرف میزنم که فکر می کنم از دکترا راحت تر باشه چون در هر حال قرار بوده تو دو سال پیش اینا باشی.
    ممنون میشم اگر کسی تجربه ای داره بگه.

Junior Member

در مورد ترنسفر نه استاد و نه دانشگاه هیچ حق قانونی برای جلوگیری از این کار ندارند. تنها یک ترم هم در دانشگاه اول باشید میتونید برای ترم بعدش ترنسفر کنید به شرطی که پذیرش داشته باشید. فقط ممکنه کسانی که RA هستند استادشون بهش بر بخوره که چرا وسط کار گذاشتند رفتند. ضمنا قرارداد شما با دانشگاه اول اهمیت داره. شما اگر قراردادی امضا کردید که مثلا تا آخر این ترم برای فلان پروژه کار میکنید باید تا آخر قرار داد به تعهداتتون عمل کنید هر چند امکان بر هم زدن قرار داد از سوی طرفین آن وجود داره. کسانی که TA دارند و فاندشون از دپارتمان (نه استاد) میاد در این زمینه را حتتر قابلیت مانور دارند چون شرمنده استادشون که بهشون فاند میده نمیشند. ترجیحا سعی کنید از اول دانشگاهی رو انتخاب کنید که دوست دارید ولی اگر به هر علت مجبور به ترنسفر شدید زیاد نگران مسائل حقوقی و اینکه میشود یا نمیشود نباشید. هیچ مانعی از سوی استاد یا دپارتمان وجود نداره.

موفق باشید

one of my friends after one year transfered

I guess u should somehow apply for the other one and get the admission
    and that needs time

but if one already has the admission it's another issue
    :

Junior Member

سلام
    من يه مشكلي دارم كه گفتم مطرح كنم شايد دوستاني كه اطلاع يا تجربه اي در اين مورد دارند به من كمك كنند.
    من يك پذيرش از يك دانشگاه دارم كه شروع ترمش 15 اگست هست كه با I-20 اون توي مي ماه رفتم قبرس ويزا گرفتم و الان منتظر اينم كه Clear شم از اونجا كه هنوز Clearنشدم از دانشگاه تقاضاي Late Arrival كردم كه به من نامه دادن كه تا 25 اگست هم مي تونم اونجا باشم ولي اگه ديرتر شد بايد ترمم ديفر كنم حالا مشكل من اينه كه من از يك دانشگاه ديگه هم I-20دارم كه تاريخ اون براي 22 سپتامبر هست اگه تا دو هفته ديگه Clearنشم و نتونم به دانشگاه اول برسم، آيا ميتونم در صورتي كه قبل از شروع ترم دانشگاه دوم Clear شم برم و ويزامو با I-20 دانشگاه دوم Pick Up كنم يا نه در صورتي كه بخوام با I-20 دانشگاه دوم برم دوباره با من مصاحبه ميكنن و دوباره پروندمو ميفرستن براي Clearance و دوباره بايد منتظر بشم Clear شم؟
    آيا كسي هست كه به من راهنمايي كنه كه اگر به دانشگاه اول نرسم آيا راهي وجود داره كه سريع Transfer كنم و برم دانشگاه دوم كه يك ماه ديرتر نسبت به دانشگاه اول ترمش شروع ميشه؟

ممنون

saeede83
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط donnasir
    سلام
    من يه مشكلي دارم كه گفتم مطرح كنم شايد دوستاني كه اطلاع يا تجربه اي در اين مورد دارند به من كمك كنند.
    من يك پذيرش از يك دانشگاه دارم كه شروع ترمش 15 اگست هست كه با I-20 اون توي مي ماه رفتم قبرس ويزا گرفتم و الان منتظر اينم كه Clear شم از اونجا كه هنوز Clearنشدم از دانشگاه تقاضاي Late Arrival كردم كه به من نامه دادن كه تا 25 اگست هم مي تونم اونجا باشم ولي اگه ديرتر شد بايد ترمم ديفر كنم حالا مشكل من اينه كه من از يك دانشگاه ديگه هم I-20دارم كه تاريخ اون براي 22 سپتامبر هست اگه تا دو هفته ديگه Clearنشم و نتونم به دانشگاه اول برسم، آيا ميتونم در صورتي كه قبل از شروع ترم دانشگاه دوم Clear شم برم و ويزامو با I-20 دانشگاه دوم Pick Up كنم يا نه در صورتي كه بخوام با I-20 دانشگاه دوم برم دوباره با من مصاحبه ميكنن و دوباره پروندمو ميفرستن براي Clearance و دوباره بايد منتظر بشم Clear شم؟
    آيا كسي هست كه به من راهنمايي كنه كه اگر به دانشگاه اول نرسم آيا راهي وجود داره كه سريع Transfer كنم و برم دانشگاه دوم كه يك ماه ديرتر نسبت به دانشگاه اول ترمش شروع ميشه؟

ممنون
    با I-20 دانشگاه دوم حتی ممکنه دوباره مصاحبه بشین و مرحله کلیرنس دوباره تکرار می شه. در صورتی به نفعتونه که ترنسفر کنین که برین اونجا با همون I-20 اولی بعدش اونجا اقدام به ترنسفر کنین

saeede83
    Guest

من پذیرشم رو به ترم Spring به خاطر مسائل ویزا دیفر کردم. آیا می تونم برای جند دانشگاه دیگه برای Spring اپلای کنم و در صورت قبول شدن از همون ترم اول ترنسفر کنم؟
    چقدر این کار رو پیشنهاد می کنین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    من پذیرشم رو به ترم Spring به خاطر مسائل ویزا دیفر کردم. آیا می تونم برای جند دانشگاه دیگه برای Spring اپلای کنم و در صورت قبول شدن از همون ترم اول ترنسفر کنم؟
    چقدر این کار رو پیشنهاد می کنین؟
    I just noticed somewhere in forum that a guy had done this
    he even didnt go to the first university and went to the second one

if u have a better condition in the other univ , so its recommended!.....a

Junior Member

من مي خوام بدونم اگر از يك دانشگاه در يك رشته پذيرش داشته باشيم و بخوايم كه بعد از گرفتن ويزا به يه رشته ديگه در همون دانشگاه تغيير رشته بديم ،بدون اينكه ترمي در اين دانشگاه درس خوانده باشيم از لحاظ قانوني امكان پذيره؟
    ممنون مي شم اگر سايتي در مورد اين طور قوانين معرفي كنيد.