صفحه 40 از 99 نخستنخست ... 30313233343536373839404142434445464748495090 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramyz نمایش پست ها
    بلاخره من نفهمیدم freshman اقدام کنم یا transfer ؟ به فرض اینکه sat و toefl نمره بسیار خوبی بگیرم , از کدوم طریق ( freshman or transfer) شانس بیشتری برای fund دارم ؟ اینم بگم که حتی با فاندی که فقط 50% هزینه هام رو در سال بده باز مشکلی ندارم ) . ممنون

منظورتون از معافیت تحصیلی تعلق نمی گیره رو متوجه نشدم ) من در حال حاضر دانشجو هستم و معافیت تحصیلی دارم , مشکل نفهمیدم چیه ؟
    freshman شانستون بیشتره. فقط ازتون میپرسن که این چند سال بعد دبیرستان چه کار میکردید؛ باید یه چیزی بگید دیگه...
    50% میشه؛ 30هزار دلار. یعنی شما 30 هزار دلار دارید؟؟؟!؟؟! خوب چرا کانادا اقدام نمیکنید. یکم این اواخر بد ویزا میدن؛ ولی همچنان از آمریکا پذیرش گرفتنش کمتر دردسر داره... حتماً کانادا هم اپلای کنید، در کنار آمریکا... شاید یکیش با مشکل ویزا برخورد کردید...

گفتم که؛ من مطمئن نیستم؛ ولی تا اونجایی که میدونم به بچه ها برای تحصیل توی مقطع لیسانس اجازه ی خروج نمیدن... بازم تاپیک هاش توی فروم هست؛ یه سری بزنید...
    Apply A to Z - Undergraduate
    راهنمای کامل برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس
    این اکانت غیرفعال می باشد. لطفاً پیغام خصوصی ندهید.

Junior Member

خب کسی که معافیت موقت از دانشگاه داره دیگه مشکلی نداره که . فقط برای خارج شدن 15 میلیون وثیقه میذارید . مثلا یکی می خواد sat بده باز باید از کشور خارج بشه دیگه ؟ 15 میلیون میذاری میری , وقتی برگشتی میری ورمیداری . حالا برای امریکا رفتنش 15 میلیون میذاری ولی دیگه ورنمی داری , در واقع باید قید 15 میلیونو بزنی دیگه . برای خارج شدن از کشور نیازی نیست اونا بدونن که تو می خوای واسه لیسانس بری. به عنوان مثال میگی مسافرت 1 هفته ای می خوام برم دوبی ! اونم میگه اوکی 15 میلیون بذار برو . میری دوبی از اونور میری . اون چیزی که شما می گی فکر کنم برای کسی هست که بعد از پیش دانشگاهی دانشگاه نرفته و معافیت تحصیلیش به واسطه دانشگاه تمدید نشده و مثلا 3 سال بیکار بوده , یعنی در واقع خودشو از دولت قایم کرده که سربازی نره .
    سوال دیگه ای که داشتم : اگه الان بخوام برای freshman اقدام کنم مدارک پیش دانشگاهیم و اصل دیپلمم دست دانشگاه گیره و همین جوری این مدارکو به من نمیدن . برای ازاد شدن مدارکم باید چیکار کنم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramyz نمایش پست ها
    خب کسی که معافیت موقت از دانشگاه داره دیگه مشکلی نداره که . فقط برای خارج شدن 15 میلیون وثیقه میذارید . مثلا یکی می خواد sat بده باز باید از کشور خارج بشه دیگه ؟ 15 میلیون میذاری میری , وقتی برگشتی میری ورمیداری . حالا برای امریکا رفتنش 15 میلیون میذاری ولی دیگه ورنمی داری , در واقع باید قید 15 میلیونو بزنی دیگه . برای خارج شدن از کشور نیازی نیست اونا بدونن که تو می خوای واسه لیسانس بری. به عنوان مثال میگی مسافرت 1 هفته ای می خوام برم دوبی ! اونم میگه اوکی 15 میلیون بذار برو . میری دوبی از اونور میری . اون چیزی که شما می گی فکر کنم برای کسی هست که بعد از پیش دانشگاهی دانشگاه نرفته و معافیت تحصیلیش به واسطه دانشگاه تمدید نشده و مثلا 3 سال بیکار بوده , یعنی در واقع خودشو از دولت قایم کرده که سربازی نره .
    سوال دیگه ای که داشتم : اگه الان بخوام برای freshman اقدام کنم مدارک پیش دانشگاهیم و اصل دیپلمم دست دانشگاه گیره و همین جوری این مدارکو به من نمیدن . برای ازاد شدن مدارکم باید چیکار کنم ؟
    درباره ی نظام وظیفه گفتم: اطلاعاتم کمه. مطمئن نیستم... به تاپیک های مربوطه رجوع کنید...

برای گرفتم مدرک هم نمیدونم. به تاپیک های مربوطه رجوع کنید...
    البته این رو بگم که شاید دانشگاه این مدرک رو از شما بخواد. شاید... شاید هم حتی سفارت...
    Apply A to Z - Undergraduate
    راهنمای کامل برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس
    این اکانت غیرفعال می باشد. لطفاً پیغام خصوصی ندهید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط REALie نمایش پست ها
    چند تا نکته میخوام بگم در مورد ترنسفر کردن تو آمریکا:
    1- 90% افرادی که تو آمریکا ترنسفر میکنند، ایرانی هستند. ما ایرانیا همش دنبال این هستیم که دانشگاهمونو عوض کنیم. حالا به هر دلیلی.
    2- اگه RA هستی،ترنسفر گرفتن واقعا کار خیلی زشتیه. استاد داره از جیبش پولت را میده و به شما اعتماد کرده، اگه شما بتونی ترنسفر بگیری، فکر نکن که خیلی زرنگی، بدون بیش از حد به شما اعتماد کرده.
    3- ترنسفر گرفتن در آمریکا از اون چیزی که فکرش را بکنی خیییییییییییییلی سخت تره. ایمیلی بزنی به استادی و بگی که من میخوام دانشگاهمو عوض کنم و بیام پیش شما، اول از همه اینجوری میشه!!!!!!!!!!!!!! مخصوصا اگه دانشجوی PhD باشی. بنابراین اگه ایران هستی و به این فکر میکنی که یه دانشگاه پایین قبول شی و بعد بری آمریکا عوض کنی، زیاد امیدوار نباش.
    4- ترنسفر گرفتن اثرات بسیار بدی برای پذیرش بچه های سالهای بعد داره. استادهایی بودند که دیگه ایرانی نگرفتند. بنابراین پلهای پشت سرتون را خراب نکنین.
    شما اسم 90 نفر از ایرانی هایی که آمریکا درس می خونند رو بلدی که این طوری در مورد کل دانشجوهای یک کشور 9 میلیون کیلومتر مربعی آمار میدی؟!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

امیدوارم این سوال مربوط به تاپیک باشه.
    دوستانی احیانا در مورد دو رشته ای کردن چیزی می دونند؟ من رشته ام ریاضیه و لیسانس و فوق ریاضی دارم ولی می خوام تغییر رشته بدم به فیزیک. به چند جا ایمیل زدم گفتن که شما باید از second degree استفاده کنی. یعنی میای اونجا کورس های غیر مشترک فیزیک و ریاضی رو برات تو 2 سال می چینیم که پاس کنی. این در صورتی هست که من دانشجوی اون دانشگاه باشم یعنی باید مثلا تو دانشکده ریاضی دانشجو دکتری باشم و بعد این کارو بکنم وگرنه باید مثل دوستان دبیرستانی برا لیسانس اپلای کنم.

حالا هزینه اون 4 ترم فیزیکی چی میشه؟ آیا باید اندازه یک دانشجو لیسانس tuition بدم؟! اگه اینجوری باشه که سالی حداقل 20 هزار دلار به هزینه ها اضافه میشه و من تنها با فاندم نمی تونم این پول رو بدم! می خوام ببینم چطوری هاست؟ مسلما اونجا دو رشته ای کم نداره اونا چی کار می کنند؟ دو برابر پول میدند؟

Junior Member aminphysic313 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif University

با سلام خدمت دوستان
    من از یکی از دانشگاها برای Fall 2013 پذیرش دکترا فول فاند گرفتم . بدلیل کلیر نشدن مجبور شدم تا ترم رو دیفر کنم و از Spring 2014 برم (با فرض اومدن ویزام) . تو این چند ماه تصمیم به اپلای مجدد دارم . از اونجایی که فاند من TA هست و من با هیچ استادی صحبت نکردم بنابراین قصد دارم ترم بهار رو (با فرض اومدن ویزا) برم همین دانشگاه که الان پذیرش دارم ازش (که اینجوری از ویزا استفاده کرده باشم) و بعد از اومدن جوابهای پذیرشم از Fall 2014 برم دانشگاه بعدی. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که روال این انتقال به چه صورت انجام خواهد شد؟ با توجه به اینکه من تازه الان دارم واسه سال آینده اپلای می کنم و زمانیکه نتایج اپلای سال بعد معلوم بشه من در آمریکا مشغول به تحصیل خواهم بود، با I20 دانشکاه جدیدی که سال بعد برام صادر میشه باید چی کار کنم ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering_IUST

بچه ها من از یک دانشگاه خیلی خوب آمریکا فول فاند دکتری پذیرش گرفتم. و تازه میخوام درسمو شروع کنم
    اما قصدم دیفر کردن به یک دانشگاه خیلی تاپ تره، به نظرتون کدوم راه رو پیشنهاد میکنید؟؟
    1- بجای دکتری توی همین دانشگاه ای که الان دکتری پذیرش گرفتن، یک ارشد بخونم و دوباره واسه دکتری بعد 2 سال اپلای کنم؟؟؟
    یا
    2- همین دکتری همینجا بخونم و بعد یکسال دوباره درخواست ترنسفر کنم؟؟ یعنی در طی این یکسالی که دارم اینجا دکتری میخونم، برم با اساتید دانشگاه های دیگه صحبت کنم و سعی کنم نظرشونو جلب کنم؟؟؟

ممنون میشم دوستان با تجربه راهنماییمممممممممم کنن..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master CE, AUT.ac

آیا انتقال شامل من هم میشه ؟
    من هنوز ایرانم. برای دانشگاه A برای فوق پذیرش داشتم. مصاحبه کردم و منتظر جواب کلیر بودم.
    دانشگاه B برای دکترا بهم پذیرش داد. میخوام دانشگاه دوم را برم. (هردو بی فاند) حالا کلیر هم شدم.

مرحله بعد چیه؟ دانشگاه دوم ازم خواسته تا فرم انتقال را دانشگاه اول امضا کنه تا برام I20 جدید صادر کنه.
    دانشگاه یک هم میگه باید فرم های انتقال رو پر کنی تا کار انتقالت شروع بشه.

اما من که هنوز وارد آمریکا نشدم. نیمشه فقط فرم را باطل کنند و خودشون برام یک I20 جدید بزنند.

انتقال شامل من هم میشه؟ که هنوز وارد آمریکا نشدم!
    راستی آیا بازم کلیر باید بشم ؟

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedabb نمایش پست ها
    آیا انتقال شامل من هم میشه ؟
    من هنوز ایرانم. برای دانشگاه A برای فوق پذیرش داشتم. مصاحبه کردم و منتظر جواب کلیر بودم.
    دانشگاه B برای دکترا بهم پذیرش داد. میخوام دانشگاه دوم را برم. (هردو بی فاند) حالا کلیر هم شدم.

مرحله بعد چیه؟ دانشگاه دوم ازم خواسته تا فرم انتقال را دانشگاه اول امضا کنه تا برام I20 جدید صادر کنه.
    دانشگاه یک هم میگه باید فرم های انتقال رو پر کنی تا کار انتقالت شروع بشه.

اما من که هنوز وارد آمریکا نشدم. نیمشه فقط فرم را باطل کنند و خودشون برام یک I20 جدید بزنند.

انتقال شامل من هم میشه؟ که هنوز وارد آمریکا نشدم!
    راستی آیا بازم کلیر باید بشم ؟
    سلام
    من تجربیات خودم رو تو همین تاپیک قبلا نوشتم بخونید
    منم قبل از اینکه بیام امریکا با پذیرش اول رفتم مصاحبه و تو دوره کلیرنس پذیرش دومم اومد
    من وقتی وارد امریکا شدم درخواست ترنسفر دادم و یه روزه ترنسفرم انجام شد خیلی راحت
    پیشنهاد من هم همینه که وقتی وارد امریکا شدید ترنسفر کنید اگه قبل از اون بخواهید دانشگاهتون رو عوض کنید باید به سفارت اطلاع بدید و به احتمال زیاد باید دوباره برید مصاحبه چون شرایطتون فرق کرده و این کار ریسک داره و کلیرنس رو طولانی تر میکنه
    موفق باشید
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

دوستان اینکه توی ویزا میزنن شما قراره کدوم شهر و دانشگاه برید مشکلی برای ترنسفر ایجاد نمیکنه؟ جدیداً این کار رو میکنن یا قبلاً هم همین وضعیت بوده؟