صفحه 42 از 99 نخستنخست ... 32333435363738394041424344454647484950515292 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_yar نمایش پست ها
    بچه‌ها ممنون میشم کسی جواب بده
    من به دانشگاهی میخوام ترنسفر کنم که گویا بخش international دانشگاه هیچ اطلاعی از قوانین ترنسفر ندارن و میگن شما باید یک ترم حتمن درس بخونی در دانشگاه اول تا بتونی ترنسفر کنی به این دانشگاه. کسی قانون مکتوبی که بشه به اینا نشون داد سراغ داره؟
    وبسایت SEVIS رو بخون، توضیحات بسیار کاملی داده، همون رو میتونی پرینت بگیری ببری براشون!
    http://www.ice.gov/sevis/i901/faq.htm
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Junior Member

با سلام
    من دانشجوی فیزیک در آمریکا و سال دوم هستم. تابستون امتحان کوال رو پاس کردم و از دانشگاهم نسبتا راضی هستم ولی اینجا جایی هست که من از community هایی که عقایدی مشابه من دارند دور هستم و به همین نسبت دوستان کمتری دارم و به خصوص در بریک ها و تعطیلات خیلی احساس تنهایی می کنم. به خصوص تابستان گذشته خیلی روزهای سختی داشتم. کمی به اوضاع عادت کردم ولی به همین منوال زندگی کردن تا 3-4 سال دیگه رو دوست ندارم به همین دلیل قصد دارم ترنسفر کنم. دوستان اگر تجربه مشابهی در زمینه ترنسفر و به خصوص در رشته فیزیک دارند ممنون میشم در اختیار من بگذارند. ممنونم

Junior Member

سلام دوستاتن

راستش من 16 سپتامبر 2013 با پذیرش دانشگاه A رفتم سفارت و مصاحبه کردم تا اینکه بعد از چند وقت دقیقا سه روز پیش یعنی 3 اکتبر 2013 از یه دانشگاه دیگه مثلا دانشگاه B پذیرش فول فاند و با شرایط خیلی بهتر گرفتم. ان شاله تا 9 اکتبر اصل I-20 دانشگاه B میرسه دستم. خوب از اونجایی که قصدم رفتن به دانشگاه B هست تماس تلفنی گرفتم با سفارت آنکارا که واسه مصاحبه رفته بودم و بشون گفتم که همچین قضیه ایی مطرح شده و اونا گفتن چون رفتی واسه ی پروسه ی کلیرنس و هنوز در administrativre processing هستی الان نمیتونیم کاری کنیم. اگر ویزات صادر شد اونوقت زمانی که میای سفارت میتونی I-20 دانشگاه B رو بیاری و احتمالا یه مصاحبه ی کوچیک خواهی داشت و ازت پرسیده میشه که چرا میخوای دانشگاهت رو عوض کنی و شما هم توضیح میدی که مثلا به خاطر شرایط بهتری که بهم آفر میکنن میخوام دانشگاه جدید برم. حالا سوالات من این هستند:
    1- ان شاله بعد از کلیر شدن، زمانی که برای پیکاپ ویزا میرم اونجا و I-20 دانشگاه جدید رو نشون میدم و بگم که قصدم واسه این دانشگاه جدید هست، آیا سفارت میتونه ویزا رو به نام دانشگاه جدید صادر کنه؟ منظورم اینه که آیا اگه من I-20 جدید رو بشون بدم سفارت این اجازه رو داره؟ یا اینکه ویزا از قبل صادر شده و سفارت در صدورش دستی نداره

2- (در صورتی که سفارت نتونه ویزای من رو به دانشگاه B تغییر بده و مجبور شم با اولی وارد بشم) توی فروم خوندم که بعضیا با ویزای دانشگاه A رفتند امریکا و پروسه ی ترنسفر رو انجام دادن و بدون اینکه بخوان حتی یک ترم در دانشگاه اول درس بخونن بعد از چند روز پیگیری تونستن ترم اولشون رو در دانشگاه B شروع کنن. آیا این کار جنرال هست و همه میتونند انجام بدن؟

3- من مدام تو سایت ها میخونم و از دوستان میشنومم که برای ترنسفر کردن حتما باید شما یک ترم در دانشگاه اول درس بخونید بعد اقدام کنید برای دانشگاه دوم اما همونطور که در بالا هم گفتم بعضیا درجا و بدون اینکه بخوان یک ترم رو در دانشگاه اول بگذرونن ترنسفر کردن. آخر کدوم یکی درسته و شدنی هست؟

ببخشید سوالاتم بیش از اندازه زیاد شد اما ممنون میشم اگه کسی اطلاع صحیحی داشته باشه و بتونه راهنماییم کنه چون بیش از اندازه نگران هستم بخاطر اینکه دانشگاه دوم خیلی خیلی شرایط بهتری رو داره به من میده
    سپاسگزارم

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

تصميم گيري در مورد صدور ويزا با سفارت هست و در صورتي كه افسر ارشد سفارت رضايت بده در مورد اينكه ويزا رو براي دانشگاه دومي صادر كنه، هيچ مشكلي پيش نمياد. فقط بايد پرداخت سويس رو از دانشگاه اولي منتقل كنيد به دانشگاه دومي. در وبسايت سويس كه لينكش دو تا پست بالاتر هست مي تونيد اطلاعات كامل رو در اين مورد ببينيد.

در صورتي كه سفارت رضايت نده براي دانشگاه دومي ويزا صادر كنه، بايد با I20 دانشگاه اولي وارد آمريكا بشيد و بعد از ورود به آمريكا دانشگاه رو عوض كنيد. اينكه بتونيد همون ترم اول در دانشگاه جديد ثبت نام كنيد بستگي داره به تاريخ ورود شما به آمريكا و اينكه زمان كافي براي انتقال پرونده سويس بين دو دانشگاه وجود داشته باشه. در صورتيكه خيلي دير وارد آمريكا بشيد، مجبوريد در دانشگاه اولي ثبت نام كنيد و براي ترم بعد به دانشگاه جديد ترنسفر كنيد. ولي در صورتيكه بعد از ورود به آمريكا زمان كافي براي انتقال پرونده سويس وجود داشته باشه، همون ترم اول هم ميشه در دانشگاه جديد ثبت نام كرد. در تاپيك Late arrival توضيحات كاملتر دادم در پستهام در محدوده آگست و سپتامبر ٢٠١٢. يك پست جامع هم گذاشتم حدود دو ماه پيش كه بيشتر سوالهاي مربوط به late arrival رو به صورت فشرده جواب دادم كه اون پست الان منتقل شده به يك تاپيك جداگانه FAQ در مورد late arrival.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    تصميم گيري در مورد صدور ويزا با سفارت هست و در صورتي كه افسر ارشد سفارت رضايت بده در مورد اينكه ويزا رو براي دانشگاه دومي صادر كنه، هيچ مشكلي پيش نمياد. فقط بايد پرداخت سويس رو از دانشگاه اولي منتقل كنيد به دانشگاه دومي. در وبسايت سويس كه لينكش دو تا پست بالاتر هست مي تونيد اطلاعات كامل رو در اين مورد ببينيد.

در صورتي كه سفارت رضايت نده براي دانشگاه دومي ويزا صادر كنه، بايد با I20 دانشگاه اولي وارد آمريكا بشيد و بعد از ورود به آمريكا دانشگاه رو عوض كنيد. اينكه بتونيد همون ترم اول در دانشگاه جديد ثبت نام كنيد بستگي داره به تاريخ ورود شما به آمريكا و اينكه زمان كافي براي انتقال پرونده سويس بين دو دانشگاه وجود داشته باشه. در صورتيكه خيلي دير وارد آمريكا بشيد، مجبوريد در دانشگاه اولي ثبت نام كنيد و براي ترم بعد به دانشگاه جديد ترنسفر كنيد. ولي در صورتيكه بعد از ورود به آمريكا زمان كافي براي انتقال پرونده سويس وجود داشته باشه، همون ترم اول هم ميشه در دانشگاه جديد ثبت نام كرد. در تاپيك Late arrival توضيحات كاملتر دادم در پستهام در محدوده آگست و سپتامبر ٢٠١٢. يك پست جامع هم گذاشتم حدود دو ماه پيش كه بيشتر سوالهاي مربوط به late arrival رو به صورت فشرده جواب دادم كه اون پست الان منتقل شده به يك تاپيك جداگانه FAQ در مورد late arrival.

ممون مهرداد جان
    بعضی از دوستان میگن اگه I-20 جدید رو به سفارت نشون بدم احتمال داره دوباره کلیرنس بهم بخوره درحالیکه با سفارت تلفنی صحبت کردم گفتند کلیرنس فقط یک بار انجام میشه و نهایتا یه مصاحبه کوتاهی خواهی داشت. حالا صحت این حرف رو نمیدونم چطور میشه تایید کرد.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram1362 نمایش پست ها
    ممون مهرداد جان
    بعضی از دوستان میگن اگه I-20 جدید رو به سفارت نشون بدم احتمال داره دوباره کلیرنس بهم بخوره درحالیکه با سفارت تلفنی صحبت کردم گفتند کلیرنس فقط یک بار انجام میشه و نهایتا یه مصاحبه کوتاهی خواهی داشت. حالا صحت این حرف رو نمیدونم چطور میشه تایید کرد.
    همونطور كه گفتم تصميم گيري در مورد صدور ويزا در سفارت و پس از تاييد نهايي و صلاحديد افسر ارشد سفارت انجام ميشه. ما پارسال مورد داشتيم كه كليرنسش انقدر طول كشيد كه امكان ثبت نام در دانشگاه اول رو از دست داد و با I20 دانشگاه دومي رفت سفارت و قضيه رو توضيح داد. افسر ارشد سفارت باهاش مصاحبه كرد و بعد از يك هفته رضايت داد كه براي دانشگاه دومي براش ويزا صادر كنه. البته زمينه كارش در دو تا دانشگاه مشابه بود. سپتامبر پارسال موردش رو در تاپيك late arrival توضيح داد و من هم توضيحاتي نوشتم. اينكه به شما گفتن كه موردتون رو بررسي مي كنن جاي اميدواري هست. البته اينكه گفتن كليرنس فقط يك بار انجام ميشه حرف بيخوده. در صورتيكه افسر ارشد سفارت نظرش بررسي بيشتر باشه، پرونده رو مي فرسته براي كليرنس مجدد. به هر حال سفارت تصميم گيرنده نهايي هست.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_yar نمایش پست ها
    بچه‌ها ممنون میشم کسی جواب بده
    من به دانشگاهی میخوام ترنسفر کنم که گویا بخش international دانشگاه هیچ اطلاعی از قوانین ترنسفر ندارن و میگن شما باید یک ترم حتمن درس بخونی در دانشگاه اول تا بتونی ترنسفر کنی به این دانشگاه. کسی قانون مکتوبی که بشه به اینا نشون داد سراغ داره؟
    سایتی که گفتن رو به دانشگاه نشون بدید، اما با این حال یک دانشگاه اجازه داره درخواست ترنسفر رو بپذیره یا نپذیره، حتما با خود دانشگا هها هماهنگ کنید تا بهتون اوکی بدن

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

دوستان کسی اطلاع داره این پروسه‌ی ترنسفر چقدر زمان میبره؟ من تاریخ I-20 جایی که براش ویزا دارم 14 ژانویه هست و جایی که میخوام بهش ترنسفر کنم 16 ژانویه. حالا به نظر شما من چقدر زودتر باید برم؟ (ویزای سینگل)

Junior Member

سلام ؛ پروسه ی ترنسفر کردن فقط بین دو دانشگاه که توی آمریکا هستن اتفاق می افته ؟ مثلا نمیشه از دانشگاه سطح بالایی تو اروپا که یه ترم یا بیشتر توش درس خوندیم ، به امریکا و یه دانشگاه پایینتر ترنسفر کرد ؟

با سلام خدمت دوستان
    من دانشجوی دکترا در دانشگاه ویکتوریا استرالیا هستم. اینجا سطح علمی‌ خیلی‌ پائین هست و همچنین به دلیل تحریم‌ها به ما اجازه کار بر روی بسیاری از پروژه‌ها رو ندادند و من که دانشجوی سال اول هستم پروپزالم از شیمی‌ به چیزی تو مایه‌های زیست تغییر کرد و بسیار آبکی شد. من می‌خواستم دوباره اپلای کنم اما دیدم این پیج هست در مورد ترنسفر. با توجه به اینکه اینجا Research based هست و اصلا course نداره کسی‌ تجربه‌ی در این زمینه داره که آیا می‌شه این انتقال رو انجام داد؟
    با سپاس