صفحه 49 از 99 نخستنخست ... 394041424344454647484950515253545556575859 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

دوستان من یک سوال داشتم ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه. من بعد ازیک سال از ورود به امریکا به دانشگاه فعلیم ترنسفر کردم (برای مقطع مشابه دانشگاه اول). ازونجایی که معافیت موقت تحصیلی (وثیقه) دارم، کسی از دوستان اطلاعی داره که در صورت سفر به ایران، آیا به خاطر ترنسفر کردن به مشکل میخورم؟ ممکنه که نظام وظیفه مجدد به من خروج از کشور نده و تحصیلم رو از دست بدم؟ اتفاقی هم که بیشتر نگرانم کرده اینکه دانشگاه فعلی بعد از گذشتن یک مدت پروسه ی ترنسفر کردن دروس دانشگاه قبلی رو انجام میده و ممکنه تا سفر به ایران این اتفاق نیفته.
    ممنون از راهنمایی دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط Sir1 نمایش پست ها
    اوووووه من چقدر بگم این کار رو نکنین و به این فکر نباشین! همه اینها فکرهاییه که تا وقتی ایرانی تو سرته، میای اینجا میبینی چه اهمیتی داره که کجا درس بخونی وقتی همه کار دارن درآمد خوب دارن. واقعاً فکر میکنی حال داری بعد 2 سال بشینی دوباره جی آر ای بخونی، اپلای کنی و ... تازه بری 4 سال دیگه دکترا بگیری؟! مگه عمرت رو از سر راه آوردی تو این مسیر هدرش بدی؟ هر جا پذیرش دادن، فاند دادن برو مدرکتو بگیر برو پی زندگیت.
    اگه ببینی این دانشگاه خیلی با اونی که فرق داره چی؟ اگه هر روز شاهد هدر رفتن استعدادت باشی چی؟ اگه نخوای در آینده یه کار ساده داشته باشی چی؟
    به نظرتون اون موقع نمی ارزه چند سال از عمرت رو هدر بدی تا همشو؟
    به نظر من که کاملا به هدف از تحصیل ربط داره این قضیه!
    شیرینی یکبار پیروز شدن به تلخی صد بار شکست خوردن میارزد. (سقراط)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE Stanford

نقل قول نوشته اصلی توسط Sir1 نمایش پست ها
    اوووووه من چقدر بگم این کار رو نکنین و به این فکر نباشین! همه اینها فکرهاییه که تا وقتی ایرانی تو سرته، میای اینجا میبینی چه اهمیتی داره که کجا درس بخونی وقتی همه کار دارن درآمد خوب دارن. واقعاً فکر میکنی حال داری بعد 2 سال بشینی دوباره جی آر ای بخونی، اپلای کنی و ... تازه بری 4 سال دیگه دکترا بگیری؟! مگه عمرت رو از سر راه آوردی تو این مسیر هدرش بدی؟ هر جا پذیرش دادن، فاند دادن برو مدرکتو بگیر برو پی زندگیت.
    این کار و نکنین؟ به خاطره این که بعدا شرایطتون یکی‌ میشه؟ البته ممکنه شما شرایط خوب رو داشتن یه آپارتمان تو یکی‌ از ایالتهای محروم آمریکا بدونی و من داشتن یه خونی لوکس کنار سواحل سانتا باربارا!

اگه شما از روی تنبلی این کار و نمیکنی‌ خواهشأ به بقیه پیشنهاد نده، من از یه دانشگاه رنک ۷۰ به استنفورد ترانسفر کردم، و از این کارم بی‌ نهایت خوشحالم و اکیدأ به بچهای که فک می‌کنن لیاقت این و دارن که تو یه دانشگاه بهتر درس بخونن توصیه می‌کنم حتما به ترانسفر فک کنن که بسیار پروسه راحت و بی‌ دردسریه

Member
    رشته و دانشگاه
    Pennsylvania State University

نقل قول نوشته اصلی توسط koochak نمایش پست ها
    این کار و نکنین؟ به خاطره این که بعدا شرایطتون یکی‌ میشه؟ البته ممکنه شما شرایط خوب رو داشتن یه آپارتمان تو یکی‌ از ایالتهای محروم آمریکا بدونی و من داشتن یه خونی لوکس کنار سواحل سانتا باربارا!

اگه شما از روی تنبلی این کار و نمیکنی‌ خواهشأ به بقیه پیشنهاد نده، من از یه دانشگاه رنک ۷۰ به استنفورد ترانسفر کردم، و از این کارم بی‌ نهایت خوشحالم و اکیدأ به بچهای که فک می‌کنن لیاقت این و دارن که تو یه دانشگاه بهتر درس بخونن توصیه می‌کنم حتما به ترانسفر فک کنن که بسیار پروسه راحت و بی‌ دردسریه
    من با شما دقیقا موافقم و الان شرایطم طوریه که کم کم دارم به برگشت فکر می کنم انقدر که این دانشگاه اون چیزی نیست که می خواستم، ولی می خوام ببینم چطوری میشه در مقطع graduate ترنسفر کرد واقعا؟ چون من هرچی پیدا می کنم مال undergraduate هاست...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE Stanford

نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemeh007 نمایش پست ها
    من با شما دقیقا موافقم و الان شرایطم طوریه که کم کم دارم به برگشت فکر می کنم انقدر که این دانشگاه اون چیزی نیست که می خواستم، ولی می خوام ببینم چطوری میشه در مقطع graduate ترنسفر کرد واقعا؟ چون من هرچی پیدا می کنم مال undergraduate هاست...
    شما باید دوباره اپلای کنی‌ ، و وقتی‌ که ادمیشن گرفتی واحدهای که در دانشگاه الانتو گرفتی ترانسفر کنی‌، موفق باشی‌

Junior Member

سلام به همگی . از اون جایی که مطمئن نبودم این سوالو کجا مطرح کنم, این پستو تو یه جای دیگه هم مطرح کردم چون یه جورایی به هر جفتش مرتبطه . پس مسئولین هرکدومو که صلاح دیدن حذف کنن . ممنون.
    بچه ها من یه سوال دارم که چند وقته خیلی گیجم کرده . همونطور که تو پستای قبلی گفتم من دارم برای Fall سال اینده ( پاییز 93) freshman اپلای می کنم . همه کاراشم تقریبا انجام دادم . برای خرداد SATI ثبت نام کردم . پاییزم SAT SUBJECT میدم . هدفمم اینه که بتونم فاند بگیرم . ولی یه مشکلی که دارم من تا قبل از Deadline دانشگاه ها مدرک کاردانیمو می گیرم . و با پاییز 93 , 3 سال gap خواهم داشت . حالا داشتم سایت چند دانشگارو مرتبط با این قضیه چک می کردم بعضی اشون چیزی در رابطه با gap نگفتن ولی بعضی اشون شدیدا تاکید کردن که اگر بیشتر از 2 ترم از دانشگاه پاس کردی باید حتما transfer اقذام کنی و به هیچ عنوان freshman اجازه نداری اقدام کنی . و حتی اگر بعد از اینکه وارد دانشگاه شدی بفهمیم که 2 ترم بیشتر پاس کردی ولی به ما نگفته بودی Admission ت رو کنسل می کنیم . مثلا دانشگاه Columbia اینجوری گفته ولی Dartmouth هیچی در رابطه با gap نگفته ( فقط گقته کسانی که تو دانشگاه ثبت نام کردن می تونن 1 سال gap درخواست بدن ) . یکی از بچه ها پیشنهاد داد که نیازی نیست اصلا بهشون بگی دانشگاه درس خوندی و اگه نگی اوناهم نمی فهمن و یه دلیل دیگه بیار که چرا 3 سال gap خورده بهت (مثلا کار , اماده شدن برای SAT و .... ) . می خواستم بدونم این کار شانس برای پذیرش و هم فاند گرفتن منو کاهش نمیده ؟ من اگه بهشون راستشو نگم امکان داره متوجه بشن ؟ مثلا تو interview سوال پیچ کنن بفهمن؟ یا به مدرسم email بزنن بپرسن؟ اصلا اینکه حقیقتو نگم ایده خوبیه ؟ یا نه راستشو بگم بهتره ؟
    کسی اگه اطلاعی داره واقعا ممنون میشم راهنماییم کنه .

Member your_star آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TTU-Geotechnical Eng

سلام دوستان
    من برای May یعنی ترم تابستون پذیرش از یک دانشگاه دارم با فاند partial.برای August یعنی ترم پاییز پذیرش از جای دیگه فول فاند با رنک بالاتر.
    قبلا با i20 دانشگاه اول برای ویزا اقدام کردم اما تازه کلیر شدم و سفارت i20 جدید خواسته برای صدور ویزا
    فرصت یکساله سربازی من همJune توم میشه .
    الان بنظر شما بهترین تصمیمی که میشه گرفتکدوم هست؟:
    -با i20 دانشگاه اول ترم تابستون رو برم و بعد پاییز به دانشگاه دوم ترنسفر کنم؟
    -با i20 دانشگاه اول برم و در صورت امکان به ترم تابستون دانشگاه دوم ترنسفر کنم؟
    -منتظر i20 دانشگاه دوم بمونم و پاییز برم.نمیدونم تو این حالت آقای پاداشی قبول میکنه یا نه چون من برای ترم قبل وثیقه گذاشته بودم و تا پاییز بیش از 6 ماه از اون زمان میگذره. در ضمن معلوم نیست که سفارت با پذیرشش جدید به من ویزا بده البته!
    That's Me In The Corner
    That's Me In The Spotlight
    Losing My RELIGION

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط your_star نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای May یعنی ترم تابستون پذیرش از یک دانشگاه دارم با فاند partial.برای August یعنی ترم پاییز پذیرش از جای دیگه فول فاند با رنک بالاتر.
    قبلا با i20 دانشگاه اول برای ویزا اقدام کردم اما تازه کلیر شدم و سفارت i20 جدید خواسته برای صدور ویزا
    فرصت یکساله سربازی من همJune توم میشه .
    الان بنظر شما بهترین تصمیمی که میشه گرفتکدوم هست؟:
    -با i20 دانشگاه اول ترم تابستون رو برم و بعد پاییز به دانشگاه دوم ترنسفر کنم؟
    -با i20 دانشگاه اول برم و در صورت امکان به ترم تابستون دانشگاه دوم ترنسفر کنم؟
    -منتظر i20 دانشگاه دوم بمونم و پاییز برم.نمیدونم تو این حالت آقای پاداشی قبول میکنه یا نه چون من برای ترم قبل وثیقه گذاشته بودم و تا پاییز بیش از 6 ماه از اون زمان میگذره. در ضمن معلوم نیست که سفارت با پذیرشش جدید به من ویزا بده البته!
    سلام
    راه دوم خيلي ايده آل ميشه اگر دانشگاه دوم با شما همكاري كنه. اما حتي اگر نشه راه اول به نظر من در اولويت بعدي قرار ميگيره. همونطور كه خودتون گفتيد مخص نيست بار بعدي شانس بياريد و به ترم پاييز برسيد. ضمن اينكه ميگيد دانشگاه دوم رنك بالاتر و فول فاند هم هست.
    روي راه دوم و اول كار ميكردم و مورد سراغ دارم كه كار دوم رو انجام داده و مشكلي هم براي تغييرات لازم در ويزا نداشته به هر حال از مصاحبه و كلير شدن دوباره به مراتب راحت تر بوده.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BS: Electrical Eng; Yazd Azad uni

سلام
    یکی لطفا به من جواب بده خیلی ضروریه من یه ویزا کارت دارم و میخوام پول بریزم به حساب یک موسسه که حسابش آفلاین هست چه جوری باید این کار و بکنم؟

سلام
    بچه ها من هم تو فکر ترنسفر هستم. دانشگاه فعلی من رنک 80 رو داره، و به من فاند میده.
    از لحاظ رنک خیلی رنک جالبی نیست به نظر من و در یکی از ایالات محروم و بد آب و هوا هم هست.
    جالبی موضوع اینه که با اینکه رنک بالایی نداره بسیار دانشگاه سخت گیری هم هستند. (البته دانشکده ما اینطوره و بقیه دانشکده ها این طور نیست)
    من دوستانی دارم که هم رشته اند و تو دانشگاه رنک مشابه اما انقدر سخت گیری نمکنند.
    البته من اصلا با زیاد کار کردن مشکلی ندارم و خوشحال هم میشم، ولی از این حس که کار زیاد کنم و نتیجه خاصی نگیرم ناراحتم (ایجا کلی کار میکنی در نهایت مدرک از یکجای معمولی میگیری، نه مدرک از جای خاصی داری نه مقاله ششاخی چاپ کردی و هیچ کسی هم نمیفهمه چقدر تو زحمت کشیدی!)
    واسه همین من واقعا تو فکر ترنسفر افتادم، ولی چیزی که برام خیلی خیلی خیلی مهمه اینه که اگر نتونستم ترنسفر کنم نمیخوام موقعیتم تو این دانشگاه فعلیم به خطر بیفته! میخوام وقتی این دانشگاه با خبر شه که اون طرف درست شده باشه!
    می خوام بپرسم این دانشگاه کی از اپلای کردنن من با خبر میشه؟ و اینکه آیا حتما لازمه من از استاد این ددانشگاهم ریکامند بگیرم؟
    ببخشید طولانی شد.