صفحه 56 از 99 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

سلام دوستان، برای ترنسفر باید حتما تافل و جی آر ای (آپ تو دیت) داشته باشیم؟
    من تافلم اکسپایر شده و نمیدونم که آیا باید دوباره ثبت نام کنم یا نه؟ (چون الآن یک ساله که اینجام و طبعا درسها و میتینگ با استاد و ... به زبانه انگلیسیه)

آیا میشه شرط اصلی ترانسفر کردن رو در یک جمله گفت؟
    آیا میشه ما پذیرش دکترا از یک دانشگاه بگیریم و ۱-۲ ترم هم اونجا بخونیم و درکنارش مقالات و ریسرچ هایی داشته باشیم که به استاد دیگه ای توی یک دانشگاه دیگه نزدیکتر باشه و اون استاد هم OK بده و ترنسفر کنیم؟ یا شرط و شروط دیگه ای هم مطرحه؟ مثلا اینکه استاد یا آموزش دانشگاه اول باید حتما قبول کنه؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

Junior Member golnooshp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع علم و صنعت

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    آیا میشه ما پذیرش دکترا از یک دانشگاه بگیریم و ۱-۲ ترم هم اونجا بخونیم و درکنارش مقالات و ریسرچ هایی داشته باشیم که به استاد دیگه ای توی یک دانشگاه دیگه نزدیکتر باشه و اون استاد هم OK بده و ترنسفر کنیم؟ یا شرط و شروط دیگه ای هم مطرحه؟ مثلا اینکه استاد یا آموزش دانشگاه اول باید حتما قبول کنه؟
    این سوال منم هست .ممکنه که دوستان پاسخ بدند؟ و اینکه آیا در مقطع دکتری میشه از دانشگاههای رنک خوب کانادا در حد 12 واحد را منتقل کرد به دانشگاههای آمریکا یا نه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط capricorn_15 نمایش پست ها
    می شه لطفا اگه کسی جواب این سوالارو میدونه کمک کنه:

1.کلا چقدر پروسه انتقال طول می کشه؟
    2. اگه تو دانشگاه اول هنوز ثبت نام نکرده باشیم و defer کرده باشیم بازم احتیاجه بهشون اطلاع بدیم یا دانشگاه مقصد همه کارارو انجام می ده؟
    3. از دانشگاه دوم که پذیرش گرفتیم احتیاج هست i20 صادر کنن یا با i20 دانشگاه قبل می شه کارارو انجام داد؟
    سلام
    1- نمیشه براش زمان خاصی گفت! کاملا به همکاری دو دانشگاه بستگی داره، من از 2 روز دیدم تا حدود یک ماه که انجام نشده و مجبور شدن اون ترم در همون دانشگاه ثبت نام کنن
    2- اگر ویزا رو با I20 دانشگاه اول نگرفتید، دیگه خیلی ترنسفر معنی نداره! شما با دانشگاه دوم در ارتباط خواهید بود ولی کار اخلاقی اینه که هر وقت تصمیم گرفتید زودتر به دانشگاه اول اطلاع بدید که ظرفیتشون رو به شما اختصاص ندن
    3- فکر می کنم قسمت قبل جواب دادم
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    سلام
    شرط اصلی اینه که از دانشگاه دوم پذیرش داشته باشید!
    ترنسفر کردن با شرط بالا حق دانشجوئه و دانشگاه اول قانونا نمی تونه از این کار جلوگیری کنه، حداکثر ممکنه کامل همکاری نکنن که فقط ممکنه که پروسه یک مقدار طولانی تر بشه که معمولا این اتفاق نمیفته
    ولی‌ نکتهٔ مهم اینه که معمولا اینجا استادها خودشون از نظر اخلاقی‌ رعایت می‌کنن که دانشجویی که به یک استاد دیگه تعهد داره رو نگیرن، مگه اینکه خود اون استاد به دانشجو ریکامندیشن بده و اجازه بده که بره دانشگاه دیگه

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Eng_2014 نمایش پست ها
    من تافلم اکسپایر شده و نمیدونم که آیا باید دوباره ثبت نام کنم یا نه؟ (چون الآن یک ساله که اینجام و طبعا درسها و میتینگ با استاد و ... به زبانه انگلیسیه)

سلام
    شرایط دانشگاه‌ها با هم متفاوته، حتما باید از خود دانشگاهی که میخواید بهش ترنسفر بشید بپرسید
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Eng_2014 نمایش پست ها
    معمولا سیاست دانشگاهها اینه که اگه کسی در زمان اپلای دو ترم متوالی در دانشگاه انگلیسی درس خونده باشه نیازی به نمره TOEFL نیست ولی ممکنه سیاست بعضیشون فرق کنه. حتما وبسایت دانشگاه مقصد را بررسی کنین در این زمینه.

سلام بر دوستان
    من دانشجوی دکترای برق تو آمریکا هستم و می خواستم راجع به فرآیند ترنسفر بپرسم. استادم که باهاش صحبت کردم راجع به این موضوع، ناراضیه و میگه من حتی می تونم خیلی زود دکترا بگیرم و بعد برم پست-داک. کلا نظرش اینه که هر جور شده من دکترا بگیرم تو گروهش و بعد برم. حالا سوال من اینه که میشه من برای ترسفر اپلای بکنم و به استادم بگم توصیه نامه بده ولی حوالی ژانویه و فوریه که پذیرشم اومد، من کم کم تز دکترام رو جمع بکنم و تا تابستون از این دانشگاه فارغ التحصیل بشم و بعد از پاییز درسم رو تو دانشگاه بعدی ادامه بدم. منظورم اینه که بعد از پذیرش که می گیریم، برای دانشگاه مقصد مهمه که تا زمانی که دانشگاه مبدا رو ترک نکردیم حتما دانشجو باشیم؟ این جوری می خام هم از استادم توصیه نامه بگیرم و هم اینکه با گرفتن یه دکترا راضی بشه (زمان دفاع دکترا هم تقریبا دست خودمه).
    ممنون بابت راهنمایی

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط moein_akbarzad نمایش پست ها
    سلام بر دوستان
    من دانشجوی دکترای برق تو آمریکا هستم و می خواستم راجع به فرآیند ترنسفر بپرسم. استادم که باهاش صحبت کردم راجع به این موضوع، ناراضیه و میگه من حتی می تونم خیلی زود دکترا بگیرم و بعد برم پست-داک. کلا نظرش اینه که هر جور شده من دکترا بگیرم تو گروهش و بعد برم. حالا سوال من اینه که میشه من برای ترسفر اپلای بکنم و به استادم بگم توصیه نامه بده ولی حوالی ژانویه و فوریه که پذیرشم اومد، من کم کم تز دکترام رو جمع بکنم و تا تابستون از این دانشگاه فارغ التحصیل بشم و بعد از پاییز درسم رو تو دانشگاه بعدی ادامه بدم. منظورم اینه که بعد از پذیرش که می گیریم، برای دانشگاه مقصد مهمه که تا زمانی که دانشگاه مبدا رو ترک نکردیم حتما دانشجو باشیم؟ این جوری می خام هم از استادم توصیه نامه بگیرم و هم اینکه با گرفتن یه دکترا راضی بشه (زمان دفاع دکترا هم تقریبا دست خودمه).
    ممنون بابت راهنمایی
    بستگی به دانشگاه داره، فرآیند ترنسفر در اکثر دانشگاهها به شکل اپلای مجدد هست، و وقتی در دانشگاه مقصد پذیرش گرفتی تعدادی از واحدها (بستگی به سیاست دانشگاه مقصد داره) رو میتونی ترنسفر کنی! اگر شما دکتراتو تو دانشگاه مبدا بگیری به احتمال زیاد (نه صد درصد) نمی تونی واحدهاتو منتقل کنی و دوباره باید از صفر واحدها رو پاس کنی، معمولا برای ترنسفر واحدها گفته میشه که اون واحدها نباید برای گرفتن مدرک رسمی استفاده شده باشه!
    در ثانی به نظرم استادت درست میگه، گرفتن دوتا دکترا یه ذره غیر منطقیه! مگر اینکه تو دوتا فیلد مختلف باشه و بخوای کلا رویه تو عوض کنی! اگر به عنوان مثال میخوای بعدا کار آکادمیک کنی و الان رنک دانشگاهت زیاد خوب نیست میتونی با یکی دو تا پست داک توی دانشگاه خوب به مقصودت برسی. اینطور فرض کن که در دانشگاه مقصدت گیر یه استادی افتادی و 5 6 سال طول کشید تا دفاع کنی بیای بیرون در صورتیکه تو این مدت با دوتا پست داک و سه سال سابقه کار صنعتی میتونی یکی از دانشگاههای خوب پوزیشن بگیری!

موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    بستگی به دانشگاه داره، فرآیند ترنسفر در اکثر دانشگاهها به شکل اپلای مجدد هست، و وقتی در دانشگاه مقصد پذیرش گرفتی تعدادی از واحدها (بستگی به سیاست دانشگاه مقصد داره) رو میتونی ترنسفر کنی! اگر شما دکتراتو تو دانشگاه مبدا بگیری به احتمال زیاد (نه صد درصد) نمی تونی واحدهاتو منتقل کنی و دوباره باید از صفر واحدها رو پاس کنی، معمولا برای ترنسفر واحدها گفته میشه که اون واحدها نباید برای گرفتن مدرک رسمی استفاده شده باشه!
    در ثانی به نظرم استادت درست میگه، گرفتن دوتا دکترا یه ذره غیر منطقیه! مگر اینکه تو دوتا فیلد مختلف باشه و بخوای کلا رویه تو عوض کنی! اگر به عنوان مثال میخوای بعدا کار آکادمیک کنی و الان رنک دانشگاهت زیاد خوب نیست میتونی با یکی دو تا پست داک توی دانشگاه خوب به مقصودت برسی. اینطور فرض کن که در دانشگاه مقصدت گیر یه استادی افتادی و 5 6 سال طول کشید تا دفاع کنی بیای بیرون در صورتیکه تو این مدت با دوتا پست داک و سه سال سابقه کار صنعتی میتونی یکی از دانشگاههای خوب پوزیشن بگیری!

موفق باشی

ممنونم بابت راهنماییتون. ولی می خواستم اگه ممکنه این مشکل رو تو سطح دکترا حلش کنم تا اینکه بخام بعد ها با پست داک و ... حلش کنم. البته اگر کلا شرایط مساعد نبود برای دکترا از جای خوب، بهترین گزینه همین هست که شما گفتید. من بررسی کردم تو دانشگاه و حرف شما تایید شد. من الان دارم به کیس دیگه ای فکر می کنم. اینکه من یه ارشد خیلی زود به دکترام اضافه کنم و با این ارشد اپلای کنم به عنوان دارنده مدرک ارشد از دانشگاه فعلی خودم. ولی همچنان پزیشن پی اچ دی رو در حال ادامه دادن باشم. اگه ادمیشن اومد به استادم بگم که زود تحت عنوان پی اچ دی دفاع کنم و در دانشگاه جدید از اول شروع کنم. هزینه این کار فقط زمانیه که اینجا گذشته. خواستم ببینم این کار شدنیه و این که اگه هر زمانی اون دانشگاه مقصد بفهمه من دکترا هم دارم اینجا می خونم ممکنه به من ادمیشن نده؟ اصلا باید تلاش کنم که این امر مخفی بمونه یا نه؟

مرسی