صفحه 62 از 99 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566676869707172 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

نقل قول نوشته اصلی توسط mksadooghi نمایش پست ها
    سلام دوستان. من یک سوال داشتم که نمیدونم دقیقا مربئط به این تایپیک میشه یا نه.
    من واسه Fall 2015 اپلای کردم (برای دانشگاه های آمریکا)
    از یک دانشگاه پذیرش با فاند TA اومده. که البته استادی قرار نیست در ترم اول انتخاب کنیم اونجا.
    یک دانشگاه دیگه هم هست که احتمال بسیار زیاد فقط بدون فاند بهم اکسپت بده.
    حالا من میخوام ببینم میشه که ترم اول رو در دانشگاه اول با فاندم برم و پولمو ذخیره کنم و آخر ترم یک انصراف بدم و به دانشگاه دوم برم؟! درواقع برای اینکار نیازه که دانشگاه دوم را یک ترم دیفر کنم...

حالا سوالم اینه که آیا امکان پذیره این کار؟ و اگه هست چه باید کنم. مثلا آیا i20 مربوط به دانشگاه دوم رو بگیرم؟ و ...
    شما با I20 دانشگاهی که ترم اول میخواهید برید ویزا بگیرید و وارد امریکا بشین (فرض کنیم ترم پاییز)، اون دانشگاهی که قصد ترنسفر دارید فرض کنیم زمان شروع ترم پاییزه، برا یه ترم دیفرش کنین، قبل از شروع ترم بهار میتونین هماهنگیهای لازم رو با اینترنشنال آفیس دو دانشگاه انجام بدین برا ترنسفر (انتقال سویس و صدور مجدد I20) اگر رشته هاتون یکیه با توجه به سیاستهای دانشگاه مقصد شاید بتونین واحدهایی هم که ترم اول پاس کردین منتقل کنین. انصراف تقریبا به اون معنای ایران وجود نداره، همین که شما میری میگی من میخوام سویسم رو منتقل کنم برم جای دیگه خودش انصرافه!

پی نوشت: من نمیدونم وضعیت قرارداده TA تون چه جوری هست! چون شما برای 9 ماه قرارداد میبندین، اینکه وسطش ول کنین، نمیدونم جریمه ای داشته باشین یا خیر!

Junior Member

سلام
    من یه کم گیج شدم
    شرایطم: تو دانشگاه wayne اولین ترم مسترم winter رو بدون فاند دارم میگذرونم و اتمام ترم May 5th هستش
    از دانشگاه penn state تو همین رشته خودم الان واسه ترم پاییز هم ادمیشن دارم که مطمِنا خیلی دانشگاه بهتریه ولی هنوز شک دارم ترنسفر کنم واسه ترم دیگه یا نه
    دانشگاه دیگه هم اپلای کردم واسه رشته دیگه که هنوز جوابشون نیومده
    حالا چند تا سوال
    1- چرا یه عده برای ترنسفر در مورد حساسیت رشته بعدی می پرسن مگه دیگه اهمیتی داره وقتی ادمیشن داری؟!
    2- من با دانشگاه مقصد هماهنگ کردم و حتی قبول کردن واحدهایی که گذروندم رو ترنسفر کنن, دانشگاه مبدا که دیگه مشکلی نمیتونه داشته باشه درسته؟
    3- مشکل اصلی: می خوام تابستون بیام ایران و الا بلیط بگیرم , پروسه ترنسفر زمان بره؟ انجام بدم برم یا برم برگردم؟
    یکی بهم گفت برو با i-20 فعلیت برگرد بعد ترنسفر کن
    4- سویس منتقل بشه به دانشگاه جدید آیا برای ورود باید i-20 جدید دستمون باشه؟

ممنون دوستان

Junior Member peako آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_bab2 نمایش پست ها
    سلام
    من یه کم گیج شدم
    شرایطم: تو دانشگاه wayne اولین ترم مسترم winter رو بدون فاند دارم میگذرونم و اتمام ترم May 5th هستش
    از دانشگاه penn state تو همین رشته خودم الان واسه ترم پاییز هم ادمیشن دارم که مطمِنا خیلی دانشگاه بهتریه ولی هنوز شک دارم ترنسفر کنم واسه ترم دیگه یا نه
    حالا چند تا سوال
    1- چرا یه عده برای ترنسفر در مورد حساسیت رشته بعدی می پرسن مگه دیگه اهمیتی داره وقتی ادمیشن داری؟!
    2- من با دانشگاه مقصد هماهنگ کردم و حتی قبول کردن واحدهایی که گذروندم رو ترنسفر کنن, دانشگاه مبدا که دیگه مشکلی نمیتونه داشته باشه درسته؟
    3- مشکل اصلی: می خوام تابستون بیام ایران و الا بلیط بگیرم , پروسه ترنسفر زمان بره؟ انجام بدم برم یا برم برگردم؟

ممنون دوستان
    دوست عزیز مشمول هستید ؟

Junior Member

سلام دوستان ، من یه سوال فوری داشتم ، ممنون میشم اگر کسی بتونه جواب بده

من حدود دو ماه پیش از دانشگاه آریزونا پذیرش مستر گرفتم با 15000 دلار فاند که توی تابستون و از آخر May شروع میشه ، کارام رو با همون پذیرش کردم و I-20 گرفتم و هفته دیگه هم سفارت مصاحبه دارم . حالا توی این هفته برام از دانشگاه ایلینویز هم پذیرش اومد که اون ترم پاییز شروع میشه. میخواستم ببینم امکانش هست که من با پذیرش آریزونا برم و ترم تابستون (از June تا September) رو توی دانشگاه آریزونا باشم و بعد برای پاییز ترنسفر کنم به دانشگاه ایلینویز ؟

سلام
    من یه کم گیج شدم
    حالا چند تا سوال

ممنون دوستان
    1-منظورتو متوجه نشدم!
    2-مشکلی نخواهی نداشت
    3 و 4- موقع ورود به آمریکا شما باید I20 مربوط به اون دانشگاهی رو داشته باشی که سویس تون رو در اختیار داره، اگر شما ویزای فعال F1 داشته باشید پروسه ترنسفر پروسه زمانبری نیست فقط دانشگاه مبدا باید سویستون رو آزاد کنه و دانشگاه مقصد اونو در اختیار بگیره، اگر ویزای مالتیپل دارید پیشنهاد میکنم برید ایران برگردید بعد اقدام کنید، اگر سینگل دارید یک مقداری ریسکیه ایران رفتن تو وضعیت شما.

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezahmd نمایش پست ها
    سلام دوستان ، من یه سوال فوری داشتم ، ممنون میشم اگر کسی بتونه جواب بده

من حدود دو ماه پیش از دانشگاه آریزونا پذیرش مستر گرفتم با 15000 دلار فاند که توی تابستون و از آخر May شروع میشه ، کارام رو با همون پذیرش کردم و I-20 گرفتم و هفته دیگه هم سفارت مصاحبه دارم . حالا توی این هفته برام از دانشگاه ایلینویز هم پذیرش اومد که اون ترم پاییز شروع میشه. میخواستم ببینم امکانش هست که من با پذیرش آریزونا برم و ترم تابستون (از June تا September) رو توی دانشگاه آریزونا باشم و بعد برای پاییز ترنسفر کنم به دانشگاه ایلینویز ؟
    بله امکانش هست فقط حواستون باشه که پایان ترم تابستان دانشگاه مبدا با آغاز ترم پاییز دانشگاه مقصد تداخل نداشته باشه، بعضی دانشگاهها در وسط ترم برای انتقال سویس بازی درمیارند
    موفق باشین

Junior Member

نه پایان خدمت دارم ویزامم مولتیه

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    1-منظورتو متوجه نشدم!
    2-مشکلی نخواهی نداشت
    3 و 4- موقع ورود به آمریکا شما باید I20 مربوط به اون دانشگاهی رو داشته باشی که سویس تون رو در اختیار داره، اگر شما ویزای فعال F1 داشته باشید پروسه ترنسفر پروسه زمانبری نیست فقط دانشگاه مبدا باید سویستون رو آزاد کنه و دانشگاه مقصد اونو در اختیار بگیره، اگر ویزای مالتیپل دارید پیشنهاد میکنم برید ایران برگردید بعد اقدام کنید، اگر سینگل دارید یک مقداری ریسکیه ایران رفتن تو وضعیت شما.
    ویزام که مولتیه ,امروز از اینترنشنال آفیس هم پرسیدم نظر شما رو داشت, اون حتی گفت ممکنه درصد کمی مشکل پیش بیاد موقع ورود با I-20 جدید!! بهتره با I-20 الانت بری برگردی بعد ترنسفر کنی
    ایراد این راه فقط اینکه مجبورم مثلا یه ماه زودتر برگردم
    برای این قضیه میشه کاری کرد؟
    اصلا وقتی من این ترمم تمم میشه و واسه تابستون هم درس بر نمی دارم وضعیت سویس چجوری میمونه؟!
    ویرایش توسط Olympia : March 12th, 2015 در ساعت 12:34 AM دلیل: ادغام

ویزام که مولتیه ,امروز از اینترنشنال آفیس هم پرسیدم نظر شما رو داشت, اون حتی گفت ممکنه درصد کمی مشکل پیش بیاد موقع ورود با I-20 جدید!! بهتره با I-20 الانت بری برگردی بعد ترنسفر کنی
    ایراد این راه فقط اینکه مجبورم مثلا یه ماه زودتر برگردم
    برای این قضیه میشه کاری کرد؟
    اصلا وقتی من این ترمم تمم میشه و واسه تابستون هم درس بر نمی دارم وضعیت سویس چجوری میمونه؟!
    وضعیت سویست تو تابستان تو دست دانشگاه مبدا خواهد بود با اینکه برای تابستان شما درس برنمیدارید دانشجوی فول تایم حساب خواهید شد، اینترنشنال آفیس دانشگاهها به سیستم سویس دسترسی دارند و میتونند اطلاعاتتو با داشتن شماره سویست ببینند، ولی دسترسی کامل در تملک دانشگاه مبداته! دانشگاه مقصد برای اینکه کار ترنسفرت رو نهایی کنه احتیاج داره که دانشگاه مبدا سویست رو آزاد کنه، راستیتش اگر دانشگاه مبدات همکاری کنه کاره یک دقیقه است! ولی بعضی دانشگاهها بازی درمیارند!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    بله امکانش هست فقط حواستون باشه که پایان ترم تابستان دانشگاه مبدا با آغاز ترم پاییز دانشگاه مقصد تداخل نداشته باشه، بعضی دانشگاهها در وسط ترم برای انتقال سویس بازی درمیارند
    موفق باشین
    ممنون از پاسختون ، فقط یه چیزی که من در مورد Calendar دانشگاه ها نگاه کردم این هست که به تابستان Semester نمیگن و میگن Summer Session . از لحاظ تاریخ چک کردم و تداخلی نداشت و 12 روز فاصله بود بینشون ، میخواستم بدونم اینکه میگن باید یک ترم توی دانشگاه مبدا بود آیا شامل این Summer Session هم میشه یا حتما باید Semester باشه اسمش ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezahmd نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون ، فقط یه چیزی که من در مورد Calendar دانشگاه ها نگاه کردم این هست که به تابستان Semester نمیگن و میگن Summer Session . از لحاظ تاریخ چک کردم و تداخلی نداشت و 12 روز فاصله بود بینشون ، میخواستم بدونم اینکه میگن باید یک ترم توی دانشگاه مبدا بود آیا شامل این Summer Session هم میشه یا حتما باید Semester باشه اسمش ؟
    واقعیتش منم اینو شنیدم ولی یکی از دوستام با I20 یه دانشگاه دیگه اومد امریکا و قبل از شروع ترم ترنسفر کرد به یه دانشگاه دیگه که ازش پذیرش داشت، بنابراین فکر نمیکنم حتما باید یک ترم تو دانشگاه حضور داشته باشید، باز از دانشگاه مبداتون سئوال کنید، ممکنه سیاست دانشگاه باشه!