صفحه 69 از 99 نخستنخست ... 19596061626364656667686970717273747576777879 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 681 تا 690 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

نقل قول نوشته اصلی توسط kevi نمایش پست ها
    سلام دوستان،

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید من رو در مورد مشکلم. من از یه دانشگاه پذیرش گرفتم برای دکتری در ترم پاییز از طرفی یه استاد بهتر از یه دانشگاه بهتر قرار به من پذیرش مستر برای ترم بهار بده. من میخوام برای ویزای دانشگاه اول اقدام کنم و برم ترم پاییز رو اونجا باشم و در این حین پذیرشم رو از دانشگاه دوم بگیرم و بعد برای ترم بعد یعنی بهار ترنسفر کنم به دانشگاه دوم. ولی نه به دانشگاه اول و نه به دانشگاه دوم نگفتم که میخوام ترنسفر کنم. به نظرتون دانشگاه دوم و استاد دانشگاه دوم وقتی بفهمه که من به صورت ترنسفر دارم میام مشکلی برام ایجاد بشه؟ یعنی پذیرش رو لغو کنند؟ البته این رو بگم که استاد دانشگاه دوم به من گفت که نمیخواد من آفری رو از دست بدم به خاطر اون و من بهش گفتم که از یه دانشگاه آفر دارم ولی نمیرم.
    لطفا پستهای قبلی رو مطالعه کنید!!!!
    مشکلی نخواهید داشت، استاد که اصلا لازم نیست بفهمه! دانشگاه هم مشکلی نداره!

Junior Member

سلام

من مدت یک سال هست که دکتری میخونم توی یکی از دانشگاههای آمریکا. متاسفانه یه دلیل مشکلات زیادی که با استادم داشتم سر موضوعات مختلف از این ترم فاندم رو قطع کرده! چیزی که مشخصه این هست که من نمیتونم و نمیخوام دیگه باهاش کار کنم اما در حال حاضر موندم که چه کاری بهترین گزینه ی پیش روم هست.
    - تماس با استادای دیگه و گفتن این که دانشجوی دکتری هستم و میخوام ترانسفر کنم برای اونجا
    - تماس با استادها بدون اینکه بگم دانشجو هستم الان و پروسه اپلای و ترانسفر
    -برگشت به ایران و هدر ندادن پول و اپلای دوباره از ایران.
    متاسفانه این گزینه رو ندارم که استادم رو عوض کنم چون استادم تنها استاد گرایش من هست اینجا. (شاید تنها گزینه داخل همین دانشگاه عوض کردن گرایشم باشه).
    به هرحا ممنون میشم دوستان اگه نظر با راهنمایی دارند مطرح کنن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UT Civil Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط egw نمایش پست ها
    سلام

من مدت یک سال هست که دکتری میخونم توی یکی از دانشگاههای آمریکا. متاسفانه یه دلیل مشکلات زیادی که با استادم داشتم سر موضوعات مختلف از این ترم فاندم رو قطع کرده! چیزی که مشخصه این هست که من نمیتونم و نمیخوام دیگه باهاش کار کنم اما در حال حاضر موندم که چه کاری بهترین گزینه ی پیش روم هست.
    - تماس با استادای دیگه و گفتن این که دانشجوی دکتری هستم و میخوام ترانسفر کنم برای اونجا
    متاسفانه این گزینه رو ندارم که استادم رو عوض کنم چون استادم تنها استاد گرایش من هست اینجا. (شاید تنها گزینه داخل همین دانشگاه عوض کردن گرایشم باشه).

سلام
    من فکر میکنم، اینکه بگی الان دانشجو هستی و یک سال هم PhD خوندی، اصلا منفی نیست. حداقل اینه که یک سری Course رو Pass کردی و میتونی احتمالا اون ها رو هم Transfer کنی و این برای استادی که پروژه داره و میخاد دانشجوش رو پروژه متمرکز کار کنه خیلی مفیده. به نظرم بهتره حضوری بری و فشار بیاری تا برای همین Fall جور شه.

نقل قول نوشته اصلی توسط egw نمایش پست ها
    سلام

در مورد برگشت به ایران، شما با توجه به اینکه در داخل امریکا هستین مشکل ویزا نخواهید داشت و در نتیجه گزینه های بیشتری رو دارین (بعضی از اساتید از ترس نگرفتن ویزا از کشورهایی که سخت ویزا میگیرند دانشجو نمیگیرند!)
    در ثانی شما تعدادی واحد پاس کردین و اگر نمرات خوبی در اونها گرفته باشین جلوه خوبی در رزومتون خواهد داشت که اگر بتونین از اساتیدی که اینجا باهاشون درس پاس کردین ریکام بیگیرین خوب خواهد شد.
    اما مشکل اصلی شما پیدا کردن دلیلی برای عوض کردن دانشگاهتون هست! با توجه به مواردی که من دیدم متاسفانه خیلی از اساتید اگر متوجه بشوند شما با استادتون مشکل داشتین جواب ایمیل شما رو نخواهند داد! مگر اینکه رزومه پژوهشی قوی داشته باشین!
    اگر بتونین حضوری با بعضی از اساتید صحبت کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت!
    پیشنهاد من: سریعا با graduate director تون صحبت کنید ببینید میتونین برای سال آینده TA بگیرید!
    اگر تعداد واحد زیادی رو در این سال پاس کردین شاید گرفتن مستر و اپلای مجدد (یا رفتن سر کار) گزینه مناسبی برای شما باشه!
    اگر میتونین از تخصصتون در گرایشهای بینا بینی استفاده کنین و کمی گرایشتون رو تغییر بدین! (من نمیدونم رشته و گرایش شما چی هست ولی زیاد روی یه گرایش خاص پافشاری نکنید! خیلی از دوستان گرایشهای مسترشون رو در پی اچ دی تغییر دادند، بیشتر دنبال این باشین که با چه گرایشی راحتتر شغل گیر میارین و آیا به اون علاقه دارید یانه)
    برای اپلای مجدد، سعی کنید یک دلیل منطقی (نه دعوا با استاد راهنما) برای تغییر دانشگاهتون پیدا کنید و با اساتید تماس بگیرین. همونطور که قبلا گفتم اگر حضوری تشریف ببرین نتیجه بهتری خواهید گرفت.

پی نوشت: برای اپلای مجدد زمان انقضا تافلتون رو در نظر بگیرین

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

دوستان از دانشگاه های ایتالیا میشه برای امریکا انتقالی گرفت؟
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

دانشگاه یا استاد اگر متوجه بشود که در حین تحصیل دانشجو می خواهد برای دانشگاه های بهتر اپلای کند تا ترنسفر کند احتمالش هست استاد یا دپارتمان فاند دانشجو رو قطع کنند؟ قراره چند تا دانشگاه خیلی خوب اپلای کنم ولی زمینه کاری اساتید خیلی شبیه به زمینه کاری استادم هست و اینها معمولا همدیگر را می شناسند (از طریق کنفرانس ها، همایش ها و ...).

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    دوستان از دانشگاه های ایتالیا میشه برای امریکا انتقالی گرفت؟
    برای ارشد و دکترا انتقالی به معنای اپلای مجدد هست و شما میتونید تعداد از درسهاتون رو منتقل کنید!
    برای انتقال درس از دانشگاههای خارج از امریکا باید دانشگاه مورد تایید وزارت علوم کشور مبدا باشه، در مواردی ممکنه ازتون تبدیل WES یا دیگر شرکتها رو بخوان.
    توجه کنید برای انتقال درسهای پاس شده برای ارشد یا دکترا معمولا دانشگاه چندتا قانون دارند:

1-درس باید در 5 سال گذشته گذرونده شده باشه
    2-نباید برای گرفتن مدرکی اعم از لیسانس ارشد یا دکترا از این درس استفاده شده باشه
    3-درس باید در رده درسهای تحصیلات تکمیلی (graduate) باشه

به علاوه بعضی از دانشگاه ممکنه اون درسی که شما گذروندید رو نداشته باشند در اینصورت ممکنه با شماره مربوط به especial topic یا non-regular اون درس انتقال پیدا کنه!
    توجه کنید که برای احراز مینممهای دانشکده تون ممکنه تعداد محدودی non-regular course در جهت مدرکتون حساب بشه

پی نوشت: با توجه به تفاوت زیاد سیاست های دانشگاههای مختلف در امریکا، برای اطلاعات دقیقتر، به graduate handbook یا graduate bulletin دانشگاه یا دانشکده مقصد مراجعه کنید.

Junior Member

سلام دوستان. نمیدونم سوالمو جای درستی پرسیدم یا نه ولی ممنون میشم راهنماییم کنید.
    من از دانشگاه A تو امریکا پذیرش با فاند TA برای دکترا مکانیک گرفتم و با اون پذیرش تاریخ 12 می دبی وقت مصاحبه داشتم و الانم پروندم تو پروسه کلیرنسه. الان از یک دانشگاه دیگه (B) برام فاند اومده که فلوشیپه و گفتن تا 3 جون باید بهشون جواب بدم.
    1- سوالم اینه که اگه من پذیرش دانشگاه B رو قبول کنم و اونا برام I-20 صادر کنن مشکلی تو پروسه کلیرنس و کلا ویزا من ایجاد میشه؟ (با توجه به این که هردو فاند دارن) یعنی سفارت میفهمه که تو این مدت یه جای دیگه هم برام I-20 صادر کرده؟؟
    2- از طرفی نگرانم که پذیرش دانشگاه B رو قبول نکنم و پروسه کلیرنسم طولانی بشه اون وقت به این ترم نرسم و چون فاند دانشگاه A هم TA هست و اونم برای یک ساله، اگه بخوام پذیرش دانشگاه A یک ترم دیفر کنم امکانش هست که کلا فاندم هم بپره!!
    برای همین میخواستم نظرتونو بپرسم که بهتره من افر دانشگاه B رو قبول کنم و این شانسو هم برای ترنسفر یا دیفر کردن دانشگاه در صورت طول کشیدن پروسه کلیرنس (و یا دلایل ذیگه مثلا نظر شخصی و...) داشته باشم یا اینکه ممکنه قبول کردن افر دانشگاه B که اونم فاند داره تو پروسه کلیرنس و صدور ویزام مشکلی ایجاد کنه؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman9 نمایش پست ها
    سلام دوستان. نمیدونم سوالمو جای درستی پرسیدم یا نه ولی ممنون میشم راهنماییم کنید.
    من از دانشگاه A تو امریکا پذیرش با فاند TA برای دکترا مکانیک گرفتم و با اون پذیرش تاریخ 12 می دبی وقت مصاحبه داشتم و الانم پروندم تو پروسه کلیرنسه. الان از یک دانشگاه دیگه (B) برام فاند اومده که فلوشیپه و گفتن تا 3 جون باید بهشون جواب بدم.
    1- سوالم اینه که اگه من پذیرش دانشگاه B رو قبول کنم و اونا برام I-20 صادر کنن مشکلی تو پروسه کلیرنس و کلا ویزا من ایجاد میشه؟ (با توجه به این که هردو فاند دارن) یعنی سفارت میفهمه که تو این مدت یه جای دیگه هم برام I-20 صادر کرده؟؟
    2- از طرفی نگرانم که پذیرش دانشگاه B رو قبول نکنم و پروسه کلیرنسم طولانی بشه اون وقت به این ترم نرسم و چون فاند دانشگاه A هم TA هست و اونم برای یک ساله، اگه بخوام پذیرش دانشگاه A یک ترم دیفر کنم امکانش هست که کلا فاندم هم بپره!!
    برای همین میخواستم نظرتونو بپرسم که بهتره من افر دانشگاه B رو قبول کنم و این شانسو هم برای ترنسفر یا دیفر کردن دانشگاه در صورت طول کشیدن پروسه کلیرنس (و یا دلایل ذیگه مثلا نظر شخصی و...) داشته باشم یا اینکه ممکنه قبول کردن افر دانشگاه B که اونم فاند داره تو پروسه کلیرنس و صدور ویزام مشکلی ایجاد کنه؟؟
    در مورد گزینه 2 بله معمولا قراردادهای TA یکساله هست و اگر شما یک ترم دیفر کنی ترم بهار فاند TA نخواهی گرفت.
    در مورد گزینه 1 هم کسی نمیتونه جواب قطعی به شما بده که آیا صدور I20 جدید مشکلی تو پروسه کلیرنس و ویزا شما ایجاد میکنه یا نه، من دیدم بعضی از دوستان اینکارو کردن و مشکلی هم نداشتند ولی نمیشه نظر قطعی داد چون پروسه کلیرنس واضح نیست.
    بنظرم اگر شما قصد رفتن به دانشگاه B رو دارین، پذیرش رو قبول کنین، اما یه مقداری برای صدور I20 صبر کنید (فرم درخواست I20 رو پر نکنید تا ددلاین دانشگاه برای درخواست I20)

پی نوشت: بعضی از دانشگاهها برای دانشجوهایی که فاند دارند اتوماتیک I20 صادر میکنند به نظرم بهتره با بچه های اون دانشگاه یه مشورتی بکنید و با اینترنشنال آفیس اونجا تماس بگیرین و اطلاع بدین که تا آخرین لحظه برای صدور I20 تون صبر کنند.

آقا اگه یه نفر بخواد دانشگاهشو عوض کنه استاد میتونه در این مسیر مانع بشه؟؟؟ کسانی که دیدن یا تجربه دارن اصولا ترنسفر بعد از یک ترم شدنیه یا باید یک سال یا بیشتر موند؟؟ یا اصلا ربطی به زمان نداره و هر لحظه ختی در ترم اول میتوان این کار را انجام داد؟؟