صفحه 73 از 99 نخستنخست ... 23636465666768697071727374757677787980818283 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 721 تا 730 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

سلام
    از دوستان کسی بوده که بعد از صدور ویزا در صورتی که هنوز وارد خاک آمریکا نشده برای ی رشته یا دانشگاه دیگه اپلای کرده باشه؟ آیا مشکلی ایجاد میشه؟ از این بابت میگم که من برای دانشگاه دیگه ای اپلای کردم و ازم خواستن که صفحه ی اول پاسپورتم را بفرستن ولی از اونجایی که من ویزام تو پاسم خورده ترسیدم بفرستم و از طرفی هم ددلاین رشته ی مورد نظرم قبل از ورودم به آمریکا میگذره و نمیتونم پروسه ی اپلای را وقتی وارد خاک آمریکا شدم انجام بدم.
    خواهشا در صورتی که تجربه این کار را دارید من را راهنمایی کنید.
    ممنون

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Hastiiii نمایش پست ها
    سلام
    از دوستان کسی بوده که بعد از صدور ویزا در صورتی که هنوز وارد خاک آمریکا نشده برای ی رشته یا دانشگاه دیگه اپلای کرده باشه؟ آیا مشکلی ایجاد میشه؟ از این بابت میگم که من برای دانشگاه دیگه ای اپلای کردم و ازم خواستن که صفحه ی اول پاسپورتم را بفرستن ولی از اونجایی که من ویزام تو پاسم خورده ترسیدم بفرستم و از طرفی هم ددلاین رشته ی مورد نظرم قبل از ورودم به آمریکا میگذره و نمیتونم پروسه ی اپلای را وقتی وارد خاک آمریکا شدم انجام بدم.
    خواهشا در صورتی که تجربه این کار را دارید من را راهنمایی کنید.
    ممنون
    لطفا پستهای قبلی رو بخوانید!!
    بله مشکلی نیست! معمولا پس از پذیرش از شما پاسپورت رو میخوان برای صدور I20 که اسم و شماره پاسپورت رو درست وارد کنند، اگر قبل از پذیرش هست که فرستادن صفحه شناسنامه معمولا نیازی نیست! در هر صورت دانشگاه مقصد (دوم) بگید که از دانشگاه دیگه ویزا گرفتید و میخواین در صورت پذیرش ترنسفر کنید، معمولا اونها هم یه ددلاین به شما اعلام میکنند که تا اون وقت میتونین سویستون رو آزاد کنین که اونها بگیرنش و کارهای اداریشو براتون انجام بدن!
    موفق باشین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    لطفا پستهای قبلی رو بخوانید!!
    بله مشکلی نیست! معمولا پس از پذیرش از شما پاسپورت رو میخوان برای صدور I20 که اسم و شماره پاسپورت رو درست وارد کنند، اگر قبل از پذیرش هست که فرستادن صفحه شناسنامه معمولا نیازی نیست! در هر صورت دانشگاه مقصد (دوم) بگید که از دانشگاه دیگه ویزا گرفتید و میخواین در صورت پذیرش ترنسفر کنید، معمولا اونها هم یه ددلاین به شما اعلام میکنند که تا اون وقت میتونین سویستون رو آزاد کنین که اونها بگیرنش و کارهای اداریشو براتون انجام بدن!
    موفق باشین
    به عنوان نقص مدارک برام ایمیل زدن که صفحه ی اول پاسپورت را بفرستم ، ی تعهد نامه هم فرستادن که امضا کنم و بفرستم، در صورتی که اعلام کنم ویزا دارم همکاری میکنن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Hastiiii نمایش پست ها
    به عنوان نقص مدارک برام ایمیل زدن که صفحه ی اول پاسپورت را بفرستم ، ی تعهد نامه هم فرستادن که امضا کنم و بفرستم، در صورتی که اعلام کنم ویزا دارم همکاری میکنن؟
    آره، مشکلی نیست! پس شما پذیرش رو گرفتین؟؟!! چون تعهد به عنوان قبول پذیرش هست!

Junior Member

سلام دوستان گل!
    اگه کمک کنید عالی میشه
    من از یه دانشگاه که رنکش 100 هست تو us news میخوام به یه دانشگاه با رنک 43 (northeastern) ترنسفر بگیرم.
    نکات قابل توجه:
    1. هر دو دانشگاه در ایالت ماساچوست هستند
    2.دانشگاهی که پذیرش دارم فاند ندارم
    3. ترم پاییز 2015 وارد دانشگاه میشم
    سوالات:
    1. اصلا امکان ترنسفر به نورث ایسترن هست؟؟ یعنی دانشگاه ما رو آدم حساب میکنه یا نه؟؟(میگن کلا ترنسفر کار راحتری از گرفتن پذیرشه)
    2.آیا اگه نورث ایسترن بهم بدون فاند اکی بده آیا می ارزه این همه پیگیرش باشم؟
    3.آیا الان که من پذیرشم مستر هست میشه برای دکتری به نورث ایسترن ترنسفر کنم؟
    اگه کمکم کنید یه دنیا ممنونتون میشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_us نمایش پست ها
    سلام دوستان گل!
    اگه کمک کنید عالی میشه
    من از یه دانشگاه که رنکش 100 هست تو us news میخوام به یه دانشگاه با رنک 43 (northeastern) ترنسفر بگیرم.
    نکات قابل توجه:
    1. هر دو دانشگاه در ایالت ماساچوست هستند
    2.دانشگاهی که پذیرش دارم فاند ندارم
    3. ترم پاییز 2015 وارد دانشگاه میشم
    سوالات:
    1. اصلا امکان ترنسفر به نورث ایسترن هست؟؟ یعنی دانشگاه ما رو آدم حساب میکنه یا نه؟؟(میگن کلا ترنسفر کار راحتری از گرفتن پذیرشه)
    2.آیا اگه نورث ایسترن بهم بدون فاند اکی بده آیا می ارزه این همه پیگیرش باشم؟
    3.آیا الان که من پذیرشم مستر هست میشه برای دکتری به نورث ایسترن ترنسفر کنم؟
    اگه کمکم کنید یه دنیا ممنونتون میشم.
    دوس عزیز پستهای قبلی رو لطفا با دقت بخوانید!!!!
    1-ترنسفر در مقطع تحصیلات تکمیلی به معنای اپلای مجدد هست!
    2-اون دیگه بستگی به خیلی موارد دیگه داره که در تاپیکهای دیگه جای بحث داره!
    3-مثل قسمت 1، چون شما دوباره اپلای میکنید مشکلی نخواهید داشت این دفعه برای دکترای مستقیم اپلای میکنید!

Junior Member

سلام دوستان. من 20-30 صفحه از مطالب این تاپیک رو خوندم اما به طور دقیق جواب سوالام به خصوص سوال اولم در این پست رو نگرفتم. امیدوارم که در تاپیک مناسبی اون رو مطرح کرده باشم.
    من برای مقطع مستر از دانشگاه جرج واشنگتن(دانشگاه اول) برای fall 2015 (بدون فاند)پذیرش گرفتم. حدود 2 هفته پیش هم از دانشگاه فلوریدا (دانشگاه دوم) باز هم برای مقطع مستر و fall 2015 (بدون فاند) پذیرشم اومد و چون دیر اومده بود، اون رو به ترم spring 2016 دیفر کردم.
    من به گرایش دانشگاه دوم(فلوریدا) کمی بیشتر علاقه دارم و احتمالش هست که بعد از یک ترم تحصیل در دانشگاه اول به دانشگاه دوم که دیفرش کردم، ترانسفر کنم.
    الان I-20 از دانشگاه اول(جرج واشنگتن) برام اومده و دارم کارهای ویزاش رو میکنم اما هنوز وقت سفارت نگرفتم. حالا میخوام حدودا برای 10 روز دیگه وقت مصاحبه بگیرم و سوالات زیر رو دارم:

1- از آن جایی که کمی برای گرفتن ویزا دارم دیر اقدام میکنم، امکانش هست ویزام بعد از شروع ترم(fall 2015) بیاد و مجبور شم دانشگاه اول رو هم به spring 2016 دیفر کنم. در این صورت گویا روی ویزا اسم دانشگاه اول رو مینویسه و اگر بعدا بخوام از بین این دو دانشگاه، دانشگاه دوم رو برم، باید چه کار کنم؟ آیا میتونم با ویزای دانشگاه اول بدون حتی یک ترم تحصیل در اون جا به دانشگاه دوم برم؟ اگر نه آیا دوباره باید برای ویزا با I-20 دانشگاه دوم اقدام کنم(که گویا باید ویزای قبلیم رو کنسل کنم و این یک پوینت منفی حساب میشه برای مصاحبه بعدی) یا این که صرفا اطلاع دادن به سفارت و دو دانشگاه کافی است و یا این که باید اقدام دیگری کرد؟ خواهشا این مورد رو اگر کسی میدونه، لطف کنه که برام دقیق توضیح بده.

2-در صورتی که ویزای من قبل از شروع ترم fall 2015 بیاد و من بعد از یک ترم تحصیل در دانشگاه اول به دانشگاه دوم ترانسفر کنم، آیا از این لحاظ که در اپلیکیشن دانشگاه دوم ساکن خارج از آمریکا معرفی شدم، مشکلی پیش نمیاد و ویزام تمدید میشه ؟ (چون اون موقع تو آمریکا هستم.)

3-(کمی مشابه سوال دوم) اگر همین الان که ایران هستم بخوام برای دانشگاه دیگه ای اپلای کنم، و بعدا بخوام به اون ترانسفر کنم باید به عنوان ساکن خارج از آمریکا اقدام کنم ؟ چون تا اون موقع شاید ویزای آمریکا رو داشته باشم .

4- به طور کلی برای ترانسفر کردن تو مقطع تحصیلات تکمیلی، باید حتما حداقل یک ترم در دانشگاه مبدا تحصیل کرد یا این شرط فقط مختص دانشجویان کارشناسی است؟

باتشکر از دوستانی که این مطلب نسبتا طولانی بنده رو خوندند. ممنون میشم دوستان مطلع پاسخ سوالام رو بدن. من خیلی نگران مرد اول هستم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Moheb7 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من 20-30 صفحه از مطالب این تاپیک رو خوندم اما به طور دقیق جواب سوالام به خصوص سوال اولم در این پست رو نگرفتم. امیدوارم که در تاپیک مناسبی اون رو مطرح کرده باشم.
    من برای مقطع مستر از دانشگاه جرج واشنگتن(دانشگاه اول) برای fall 2015 (بدون فاند)پذیرش گرفتم. حدود 2 هفته پیش هم از دانشگاه فلوریدا (دانشگاه دوم) باز هم برای مقطع مستر و fall 2015 (بدون فاند) پذیرشم اومد و چون دیر اومده بود، اون رو به ترم spring 2016 دیفر کردم.
    من به گرایش دانشگاه دوم(فلوریدا) کمی بیشتر علاقه دارم و احتمالش هست که بعد از یک ترم تحصیل در دانشگاه اول به دانشگاه دوم که دیفرش کردم، ترانسفر کنم.
    الان I-20 از دانشگاه اول(جرج واشنگتن) برام اومده و دارم کارهای ویزاش رو میکنم اما هنوز وقت سفارت نگرفتم. حالا میخوام حدودا برای 10 روز دیگه وقت مصاحبه بگیرم و سوالات زیر رو دارم:

1- از آن جایی که کمی برای گرفتن ویزا دارم دیر اقدام میکنم، امکانش هست ویزام بعد از شروع ترم(fall 2015) بیاد و مجبور شم دانشگاه اول رو هم به spring 2016 دیفر کنم. در این صورت گویا روی ویزا اسم دانشگاه اول رو مینویسه و اگر بعدا بخوام از بین این دو دانشگاه، دانشگاه دوم رو برم، باید چه کار کنم؟ آیا میتونم با ویزای دانشگاه اول بدون حتی یک ترم تحصیل در اون جا به دانشگاه دوم برم؟ اگر نه آیا دوباره باید برای ویزا با I-20 دانشگاه دوم اقدام کنم(که گویا باید ویزای قبلیم رو کنسل کنم و این یک پوینت منفی حساب میشه برای مصاحبه بعدی) یا این که صرفا اطلاع دادن به سفارت و دو دانشگاه کافی است و یا این که باید اقدام دیگری کرد؟ خواهشا این مورد رو اگر کسی میدونه، لطف کنه که برام دقیق توضیح بده.

2-در صورتی که ویزای من قبل از شروع ترم fall 2015 بیاد و من بعد از یک ترم تحصیل در دانشگاه اول به دانشگاه دوم ترانسفر کنم، آیا از این لحاظ که در اپلیکیشن دانشگاه دوم ساکن خارج از آمریکا معرفی شدم، مشکلی پیش نمیاد و ویزام تمدید میشه ؟ (چون اون موقع تو آمریکا هستم.)

3-(کمی مشابه سوال دوم) اگر همین الان که ایران هستم بخوام برای دانشگاه دیگه ای اپلای کنم، و بعدا بخوام به اون ترانسفر کنم باید به عنوان ساکن خارج از آمریکا اقدام کنم ؟ چون تا اون موقع شاید ویزای آمریکا رو داشته باشم .

4- به طور کلی برای ترانسفر کردن تو مقطع تحصیلات تکمیلی، باید حتما حداقل یک ترم در دانشگاه مبدا تحصیل کرد یا این شرط فقط مختص دانشجویان کارشناسی است؟

باتشکر از دوستانی که این مطلب نسبتا طولانی بنده رو خوندند. ممنون میشم دوستان مطلع پاسخ سوالام رو بدن. من خیلی نگران مرد اول هستم.
    سلام
    اگر یکم بیشتر میرفتید عقب شاید اینو پیدا میکردید ولی‌ باز هم خیلی‌ خوبه که خوندید!

http://www.applyabroad.org/forum/sho...t=#post1297726

2- من کامل نفهمیدم این قسمت رو ولی‌ اول اینکه اگر ویزا سینگل باشه که خوب بحثی‌ نیست ولی‌ اگر مولتی‌ باشه قبلا توضیح دادم که چون شمارهٔ سویس عوض نمی‌شه مشکلی‌ پیش نمیاد ولی‌ باز در صورتی‌ که خواستید از آمریکا خارج بشید از اینترنشنال آفیس دانشگاه مطمئن بشید
    3- شما حتی وقتی‌ در آمریکا مشغول تحصیل بشید در خیلی‌ از فرم های رسمی‌ وقتی‌ می‌پرسن رزیدنت کجایید باید بگید ایران پس اصولا مشکلی‌ نیست
    4- در مورد کارشناسی مطمئن نیستم ولی‌ برای مستر و دکترا همچین قانونی‌ نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط Moheb7 نمایش پست ها

جواب سئوالتون رو دوستمون دادند! اون قضیه ساکن خارج و داخل هم در اپلیکیشن مهم نیست خودتون رو درگیرش نکنین! اون صرفا برای اطلاع اینترنشنال آفیس و صدور I20 و باقی ماجراست.
    فقط یک نکته ای رو بهتون متذکر بشم که اگر ویزاتون برای fall2015 اومد و خواستید برای ترم دوم برید جای دیگه!!!
    حتما حتما handbook دانشکده یا دانشگاه اول و دوم رو با هم مقایسه کنید که متضرر نشید! دانشکده ها قوانین خاص خودشون رو دارند مثلا ممکنه بعضی درسهای دانشگاه اول در دانشگاه دوم شما تعریف نشده باشه یا جز شرایط احراز برای گرفتن مستر در دانشگاه دوم نباشه بنابراین سعی کنین درسهایی رو بردارین که بتونین منتقل کنین و بدردتون بخوره! و چون معمولا مستر حدود یکسال تا یکسال و نیم هست (البته در رشته های مهندسی) ممکنه یک مقدار عقب بیافتین اگر به این نکته توجه نکنین!

Junior Member

سلام من دکترا میخونم دانشگاه اکلوهوما میخوام ترنسفر بگیرم به ایالت دیگه. فاندی که الان از دانشگام میگیرم از بین میره؟
    و اینکه قصد دارم این دکترا رو تا آخر نخونم و بعد از دو ترم دیگه تبدیل به فوق لیسانس کنم همچین چیزی با ترنسفر کردن امکان داره؟