صفحه 76 از 99 نخستنخست ... 26666768697071727374757677787980818283848586 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 751 تا 760 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

نقل قول نوشته اصلی توسط farzaaneh نمایش پست ها
    دوستان میشه قبل از ورود به خاک امریکا سویس رو عوض کرد به دانشگاه دیگه و ترنسفر کرد به دانشگاه ذیگه؟ هر دو کارمند اینترنشنال دانشگاه میگن که میشه ! ولی من میخوام بدونم آیا برای ورود به خاک مشکلی ایجاد میکنه؟
    بهتره اینکارو نکنین! وارد امریکا بشین بعد اینکارو بکنین به نظرم مطمئنتره!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yasharkh نمایش پست ها
    سلام
    اگر شما با ای-۲۰ میشیگان ویزا بگیرید، باید زمانی‌ که وارد آمریکا میشید، اون ای-۲۰ معتبر باشه. به عبارتی اگر شما قبل از ورود به آمریکا تصمیم بگیرید که ترانسفر کنید، دوباره باید برای ویزای جدید اقدام کنید. ولی‌ شما میتونید این تصمیم خودتون رو تا ورودتون به آمریکا نشون ندید! با ویزای میشیگان وارد آمریکا بشید، حتا میتونید مستقیم به تگزاس برید و کارهای ترنسفرتون رو انجام بدید. فقط باید زمان کافی‌ برای اینکار قبل از شروع ترم رو در نظر بگیرید.
    ۱- بله. بله.
    ۲- اگر داخل آمریکا باشید ویزای جدید صادر نمی‌شه. اگر خارجه آمریکا باشید معمولاً دوباره باید مصاحبه بشید و ویزای جدید صادر می‌کنن.
    ۳- نمیدونم ولی‌ چون کار غیر قانونی‌ انجام نمی‌دید و رشته‌ها یکسانه، بعید میدونم تاثیری داشته باشه.
    ۴- مثل سوال ۲.
    لطفا پست‌های قبلی‌ رو بخونید، من هم شرایط مشابه شما داشتم، قبلا کامل توضیح دادم.
    موفق باشید
    سلام،
    ممنون از پاسختون،
    من بلیطم رو گرفتم و براساس راهنمایی شما میرم یکسره تگزاس. اما برنامم طوریه که از زمانی که میرسم تا زمان ثبت نام دانشگاه تگزاس 4 روز کاری برای انجام کارای ترنسفر وقت دارم. می خواستم بدونم اگه این زمان کافی نیست چه کارایی میتونم بکنم که پروسه ترنسفر سریعتر انجام بشه؟ اینطوری که بررسی کردم اول باید فرم های transfer in و transfer out رو پر کنم و به میشیگان بفرستم، ولی یه قسمتایی از فرم ها باید توسط دانشگاه میشیگان پر بشه که اگه من قسمتای مربوط به خودم رو پر کنم و ایمیل کنم اونا باید فرمی که من اسکن کردمو پرینت بگیرن و قسمتای خوشونو پر کنن و دوباره اسکن کنن و برام بفرستن! آیا اینکارو میکنن واقعن واسه یه نفر که میخواد از دانشگاهشون بره یا اینکه روالش یه جور دیگس؟ با توجه به اینکه زمانم برای ترنسفر کم هستش، من برنامه دارم تو همون فرودگاه به محض رسیدن ایمیل درخواست ترنسفر رو به میشیگان بفرستم، البته بعد از طی شدن روال فرودگاه، چون ساعت 2 بعد از ظهر میرسم و اون موقع هنوز تا پایان وقت اداری زمان هست. می خواستم بدونم این کار مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    در مورد زمان رسیدن به فرودگاه تگزاس و چگونگی پاسخ به سوال های احتمالی هم یه سوال داشتم:
    - اینطوری که شنیدم می بایست یه فرم که I-94 بهش میگن رو پر کرد و تو فرودگاه نشون داد و اطلاعات روی این کارت ثبت میشه و موقع هر ورود و خروج باید همراه باشه. ظاهرا یکسری اطلاعات هم در مورد محل اقامت طولانی مدت تو این کارت هست که خوب باید راست گفته بشه. با توجه به اینکه محل اقامت طولانی من تگزاس و با I-20 میشیگان ویزا گرفتم، تو این کارت در مورد محل اقامت چی باید بنویسم که مشکل ساز نشه؟ اگه پلیس فرودگاه در این مورد پرسید چی بگم؟

پیشاپیش سپاس از همکاریتون

Junior Member

منظور از نوشته زیر از سایت https://www.ice.gov/sevis/f1-transfers#_Toc174419525 چیه؟
    2.4. If a new Initial F-1 student wants to transfer to another school, what must happen?

As with any Initial student, the student must report to your school by the program start date listed on the Form I-20 (in person or via e-mail, telephone and/or fax).For any F-1 transfer, the student first must provide written verification of acceptance at another SEVP-certified school. The options depend on the program start date and when the student enters (or plans to enter) the United States.
    • If the student has received acceptance by another SEVP-certified school with a program start date fewer than 30 days before the student’s initial admission into the United States, you must transfer the student’s SEVIS record. Follow the directions in the next question for transferring anInitial record.
    • If the student does not have a program start date at the transfer-in school within 30 days of the initial admission into the United States, the student may do one of the following:
    • Enroll for a full course of study at the transfer-out school. Once the student’s record is Active, the student may request a transfer following the procedures above.
    • Withdraw acceptance to your school and then leave the United States and get a new Form I-20 from the DSO at the school the student wants to attend. After leaving the United States, the student must pay the I-901 SEVIS Fee. Since the student entered the United States and reported to a DSO at your school, you must make the record Active and then terminate it for authorized early withdrawal. The student must exit the United States within 15 days. Use this option only if you know the student plans to leave the United States.
    • The student may ask to have the DSO transfer the Terminated record if all three of the following conditions exist:
      • The student does not choose one of the options above
      • The student fails to enroll for classes
      • You have terminated the student’s SEVIS record for Failure to Enroll

آیا برای اینکه بشه بدون ثبت نام در دانشگاه اول به دانشگاه دوم ترنسفر کرد محدودیت یا الزامی از جنبه زمان گرفتن پذیرش از دانشگاه دوم وجود داره؟ منظورم اینه که اگر مثلا دو ماه قبل از مصاحبه سفارت هر دو I-20 و نامه پذیرش دستت باشه و با یکیش وقت سفارت و ویزا بگیری و بعد از رسیدن به آمریکا درخواست ترنسفر به اون یکی رو بکنی، آیا این ترنسفر بدون ثبت نام تو دانشگاه اول امکان پذیره؟
    سپاس

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamfry نمایش پست ها
    منظور از نوشته زیر از سایت https://www.ice.gov/sevis/f1-transfers#_Toc174419525 چیه؟
    2.4. If a new Initial F-1 student wants to transfer to another school, what must happen?

As with any Initial student, the student must report to your school by the program start date listed on the Form I-20 (in person or via e-mail, telephone and/or fax).For any F-1 transfer, the student first must provide written verification of acceptance at another SEVP-certified school. The options depend on the program start date and when the student enters (or plans to enter) the United States.
    • If the student has received acceptance by another SEVP-certified school with a program start date fewer than 30 days before the student’s initial admission into the United States, you must transfer the student’s SEVIS record. Follow the directions in the next question for transferring anInitial record.
    • If the student does not have a program start date at the transfer-in school within 30 days of the initial admission into the United States, the student may do one of the following:
    • Enroll for a full course of study at the transfer-out school. Once the student’s record is Active, the student may request a transfer following the procedures above.
    • Withdraw acceptance to your school and then leave the United States and get a new Form I-20 from the DSO at the school the student wants to attend. After leaving the United States, the student must pay the I-901 SEVIS Fee. Since the student entered the United States and reported to a DSO at your school, you must make the record Active and then terminate it for authorized early withdrawal. The student must exit the United States within 15 days. Use this option only if you know the student plans to leave the United States.
    • The student may ask to have the DSO transfer the Terminated record if all three of the following conditions exist:
      • The student does not choose one of the options above
      • The student fails to enroll for classes
      • You have terminated the student’s SEVIS record for Failure to Enroll

آیا برای اینکه بشه بدون ثبت نام در دانشگاه اول به دانشگاه دوم ترنسفر کرد محدودیت یا الزامی از جنبه زمان گرفتن پذیرش از دانشگاه دوم وجود داره؟ منظورم اینه که اگر مثلا دو ماه قبل از مصاحبه سفارت هر دو I-20 و نامه پذیرش دستت باشه و با یکیش وقت سفارت و ویزا بگیری و بعد از رسیدن به آمریکا درخواست ترنسفر به اون یکی رو بکنی، آیا این ترنسفر بدون ثبت نام تو دانشگاه اول امکان پذیره؟
    سپاس
    بله امکانپذیره لطفا پستهای قبلی رو بخوانید!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    بله امکانپذیره لطفا پستهای قبلی رو بخوانید!
    پس منظور از اين كه گفته اگه بيشتر از 30 روز از initial admission گذشته باشه يا بايد full course ثبت نام كرد يا اينكه از آمريكا خارج شد و دوباره ويزا گرفت چيه؟

سپاس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ترانسفر دانشگاه در امريكا

سلام.
    یه سوالی داشتم و اونم اینکه, اگه برای سال دوم یا سوم لیسانس بخوایم از دانشگاه آزاد خودمونو transfer کنیم به یه دانشگاه آمریکایی, آیا استادای دانشگاه آزاد بهمون letter of recommendation میدن؟(رشته معماری)

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

پیش فرض پاسخ : ترانسفر دانشگاه در امريكا

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan0054 نمایش پست ها
    سلام.
    یه سوالی داشتم و اونم اینکه, اگه برای سال دوم یا سوم لیسانس بخوایم از دانشگاه آزاد خودمونو transfer کنیم به یه دانشگاه آمریکایی, آیا استادای دانشگاه آزاد بهمون letter of recommendation میدن؟(رشته معماری)
    معمولا برای پذیرش لیسانس توصیه نامه لازم نیست. البته واسه ترانسفر مطمئن نیستم. اما قاعدتا اگه استاد بخواد توصیه نامه بده میده و براش فرق نداره که شما سال دوم هستی یا چهارم!

Junior Member

دوستان سلام
    من تاپیکی مرتبط تر از اینجا برای سوالم پیدا نکردم. اگه سوالمو باید جای دیگه بپرسم لطفا بگید کجاست تاپیک مرتبط اونجا پست کنم.
    سوالم در مورد اینه که بعد از ترنسفر سویس و جابه جایی در مقطع دکتری از یک دانشگاه به دانشگاه دیگه تو آمریکا آیا لازمه که مدارک جدیدی برای سازمان امور دانشجویان وزارت علوم بفرستیم و پروندمونو به روز کنیم؟ اگه آره، چه مدارکی؟ تو سایت نشا قسمت "فرم درخواست تغييرات مشخصات پذيرش" دیدم نوشته:"جهت بررسی درخواست تغییر مقطع دانشجو موظف است مدارگ زیر را ارسال کند : 1- نامه گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع بالاتر که به تأیید سفارت رسیده باشد. 2- مدرک گواهی فارغ التحصیلی که به تأیید سفارت رسیده باشد. "
    اما طبیعتا کسی که ترنسفر میکنه به مقطع بالاتر نمیره و مدرک گواهی فارغ التحصیلی نمیتونه داشته باشه.
    ممنونم اگه کسی راهنمایی کنه.

Junior Member

سلام دوستان

ممنون میشم اگر نظرتون رو در مورد کیس خاص من بگید.

سال گذشته من با ویزای اف 2 به همراه همسرم اومدم آمریکا. سال قبل اپلای کردم و برای ترم پاییز 2015 پذیرش گرفتم، ولی متاسفانه به خاطر مسائلی و با وجود اینکه استادم فاند داشت و حاضر بود ساپورتم کنه دپارتمان اجازه نداد فاند بگیرم. الان هم برای تبدیل استتوس ویزام به اف 1 اقدام کرده ام و منتظر نتیجه ام. راستش چون منتظر تعیین تکلیف فاندینگ بودم این ریسک رو کردم و برای تبدیل استتوس ویزا اقدام کردم با وجود اینکه دانشکده آفری بهم نداده بود. چند هفته پیش با یه استاد ایرانی از یه دانشگاه دیگه صحبت کردم و در مورد مشکلم گفتم. ایشون گفتن میتونن واسه ترم پاییز سال بعدی بهم فاند بدن. الان هم تو فکرم یه جوری ترنسفر کنم به اون دانشگاه. چون نمیخوام پروسه تبدیل ویزام رو کنسل کنم و مجددا هزینه کنم واسه تبدیل استتوسم با آی 20 دانشگاه دوم.خاص بودن کیس من اینه که اگر ویزای من تبدیل به اف 1 بشه و من ثبت نام نکنم باید از آمریکا خارج بشم. همچنین به خاطر آماده نشدن ویزام برای این ترم، من عملا باید پذیرشم رو دیفر کنم به ترم بهار امسال. از طرفی هم چون فاند ندارم نمیخوام از جیب واسه دانشگاه خرج کنم و تو فکر این هستم که باز هم ترم بعد دیفر کنم به ترم فال بعدی. دانشگاه فعلی که ازش پذیرش دارم گفته که هر ترمی که دیفر کنی یه آی 20 جدید بهت میدیم. یعنی من اگه ترم بعد رو هم دیفر کنم به ترم پاییز 2016، آی 20 جدید واسه ترم پاییز سال بعد بهم میدن. تو فکر این هستم که با پذیرشی که از دانشگاه دوم میگیرم، و با ویزایی که با آی 20 دانشگاه اول صادر شده سال بعد توی دانشگاه دوم ثبت نام کنم. در واقع میخوام پذیرش اولم رو اینقدر دیفر کنم تا استتوس دانشجوییم از بین نره، و سال بعد بتونم ترنسفر کنم. آیا این کار از نظر قانونی ایرادی نداره؟ یعنی منی که با آی 20 دانشگاه اول (که واسه ترم پاییز امسل صادر شده و در صورت دو ترم دیفر کردن میشه پاییز سال بعد) ویزام رو تبدیل میکنم میتونم همون ترم فال 2016 ترنسفر کنم به دانشگاه دوم بدون اینکه حتی یه ترم هم توی دانشگاه اول درس خونده باشم؟
    الان راه منطقی کدومه؟ این ایده شدنیه؟ یا پروسه ویزام رو کنسل کنم و قید پذیرش اولم رو بزنم و کلا بجسبم به دومی و دوباره هزینه کنم واسه تبدیل استتوسم؟ راستش خوب بودن دانشگاه اولم باعث میشه حتی گزینه های دیگه (مثل تی ای شدن توی دپارتمانای دیگه و کارای دانشچویی) هم به ذهنم برسه و نتونم ازش دل بکنم. ولی با این وجود شسته رفته بودن وضعیت دانشگاه دومم هم باعث میشه آرامش ذهنی بیشتری داشته باشم. الان موندم چه کنم. نظرتون رو در مورد قانونی بودن ایده ترنسفر به این شکل رو بگید لطفا.
    مرسی

سلام دوستان

من این پاییز تحصیل در مقطع دکتری رو تو یک دانشگاه تو امریکا شروع کردم. برای جای دیگه ای هم I20 ندارم. میخوام ببنیم آیا راهی هست که برم به یک دانشگاه بهتر؟ آیا فقط باید پروسه پذیرش رو در دانشگاه مقصد طی کنم یا اینکه به اجازه استاد راهنما و مسئولین دانشگاه مبدا هم احتیاج هست؟ تمام واحد هایی که گذروندم قابل انتقاله؟