صفحه 79 از 99 نخستنخست ... 29697071727374757677787980818283848586878889 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 781 تا 790 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

نقل قول نوشته اصلی توسط naturalbb نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من از یه جا پذیرش گرفتم (دانشگاه X) که میخوام برای ویزا ازش استفاده کنم و به محض رسیدن به اونطرف آب ترنسفر کنم (دانشگاه Y). حالا سوالی که هست اینه که دانشگاه مقصد(Y) وقتی پذیرشش بیاد، بهش بگم میخوام بیام؟ یعنی بگم I-20 صادر کنه؟ آیا میتونن با اینکه من از یه جا I-20 دارم برام یه I-20 هم اینا صادر کنن؟
    محدودیتی در صدور چند I20 وجود نداره.
    اما اینکه آیا به محض رسیدن به اونطرف آب (یعنی قبل از ثبت نا و گذروندن 1 ترم) آیا میشه ترانسفر کرد سوال من هم هست. اگه کسی میدونه لطفا جواب بده

ApplyAbroad Hero

اگه توی فورم بگردید فکر کنم یکی دو مورد بوده ولی الزاماً نمیشه اینکار رو کرد، دانشگاه مبدأ اگر اذیت نکنه همون جا که رسیدی میگی میخوای ترنسفر کنی و اونا هم سویس رو تغییر می دن که دانشگاه مقصد بتونه پروفایل شما رو وارد کنه، حتی یادمه یه مورد بود که طرف تلفنی این کار رو کرده بود و اصلاً دانشگاه اول نرفته بود. البته اگر فاند داشته باشی یکم قضیه فرق داره و پیچیده تر میشه.

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    محدودیتی در صدور چند I20 وجود نداره.
    اما اینکه آیا به محض رسیدن به اونطرف آب (یعنی قبل از ثبت نا و گذروندن 1 ترم) آیا میشه ترانسفر کرد سوال من هم هست. اگه کسی میدونه لطفا جواب بده
    لطفا پستهای قبلی رو بخوانید، بله میشه بدون ثبت نام در دانشگاه ترنسفر کرد.
    موفق باشین

سلام. من خیلی توی پست ها گشتم و یه جوابایی پیدا کردم. مثلا
    نوشته اصلی توسط kevi
    سلام دوستان،

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید من رو در مورد مشکلم. من از یه دانشگاه پذیرش گرفتم برای دکتری در ترم پاییز از طرفی یه استاد بهتر از یه دانشگاه بهتر قرار به من پذیرش مستر برای ترم بهار بده. من میخوام برای ویزای دانشگاه اول اقدام کنم و برم ترم پاییز رو اونجا باشم و در این حین پذیرشم رو از دانشگاه دوم بگیرم و بعد برای ترم بعد یعنی بهار ترنسفر کنم به دانشگاه دوم. ولی نه به دانشگاه اول و نه به دانشگاه دوم نگفتم که میخوام ترنسفر کنم. به نظرتون دانشگاه دوم و استاد دانشگاه دوم وقتی بفهمه که من به صورت ترنسفر دارم میام مشکلی برام ایجاد بشه؟ یعنی پذیرش رو لغو کنند؟ البته این رو بگم که استاد دانشگاه دوم به من گفت که نمیخواد من آفری رو از دست بدم به خاطر اون و من بهش گفتم که از یه دانشگاه آفر دارم ولی نمیرم.

لطفا پستهای قبلی رو مطالعه کنید!!!!
    مشکلی نخواهید داشت، استاد که اصلا لازم نیست بفهمه! دانشگاه هم مشکلی نداره!

من برای بهار 2016 از دانشگاه اول فول فاند RA شدم (مکانیک) و I-20 هم صادر شده. از طرفی استادی در یه دانشگاه با رنک بسیار بالاتر، شهر بهتر و استاد بسیار بسیار سرشناس تر (متالورژی) بهم قول فول فاند داده (دانشگاه فقط برای fall 2016 پذیرش میکنه) اما با توجه به شرایط دانشگاه مجبورم تا دسامبر برای صدور پذیرش صبرکنم (در حالی که بهم گفته اگه ویزا مشکلی پیش نیومد میتونی ار june 2016 بیای
    و کار را شروع کنی یکسال ارشد بخونی و بعد بیای روی دکترا). برنامه ام اینه که با I20 دانشگاه اول ویزا بگیرم و بعد از گذروندن یک ترم در دانشگاه اول ترانسفر کنم به دانشگاه دوم (ترم در دانشگاه اول May تمومه). حالا سوال:
    1-تغییر رشته از مکانیک به مواد (که تو ویزا خیلی اذیت میکنن برای مهندسی مواد) ایرادی نداره؟
    2-با توجه به RA در دانشگاه اول میتونه استاد اذیت کنه و مانع بشه؟
    3-استاد دانشگاه دومم خیلی منضبط، با دیسیپلین و مقرراتیه!!! قصد داشتم بهش بگم میخوام این کار را انجام بدم که منصرف شدم. با توجه به اینکه international office بهش جواب میده (ادم سرشناس و با نفوذیه تو دانشگاه) ممکنه از این فرایند ترانسفر مطلع بشه و پذیرش را لغو کنه؟
    4- و اگه قراره از طریق
    international officeبفهمه بهتر نیست خودم بهش بگم؟
    ببخشید طولانیه. خواستم کامل شرح داده باشم. ممنون از پاسختون

Junior Member naturalbb آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل- تربیت مدرس + دانشگاه تهران

سلام بچه ها. آیا امکان داره از یه دانشگاه به دانشگاهی دیگه ترنسفر کنیم (در واقع با اولی ویزا بگیریم و تا رسیدیم امریکا ترنسفر کنیم) و بعد از ماندن 1 ترم در دانشگاه دوم به دانشگاه سومی ترنسفر کنیم؟ من برای اسپیرینگ امسال از دو جا پذیرش دارم که میخوام با یکیش ویزا بیگیرم و به محض رسیدن به امریکا ترنسفر کنم. بعد از اون میخوام به یک دانشگاه که برای پاییز سال بعد پذیرش میده ترنسفر کنم. چنین کاری شدنی هست؟

سلام، دوستی به من پیام داده که:
    "مستر را در آمریکا در این ترم (فال) میگیرم و برای چند تا دانشگاه برای دکترا در ترم بهار اقدام کرده ام، از یکی از دانشگاهها پذیرش با فاند RA گرفته و نامه پذیرش را دریافت کردم. حالا استاد مقصد بسیار اصرار دارد که من تا فردا (البته مهلت از هفته پیش آغاز شده بود) نامه را امضا کرده تا دانشگاه بتواند مراحل بعدی ادمیشن را پیگیری کند. من میخوام صبر کنم تا جواب بقیه اپلای هام هم بیاد و بهترین را انتخاب کنم. اگرچه بهترین تصمیم به نظر مهلت گرفتن از استاد جدید میباشد ولی با این عجله استاد برای امضای نامه ادمیشن، نگرانم که اگه در مورد مهلت بیشتر صحبتی کنم ایشون پذیرش را منتفی کنه و یا دانشجوی دیگری بگیرد (چون ددلاین نامه هم فردا تمام میشه و اون قانونا میتونه اینکارو کنه). خلاصه اگر من علی الحساب نامه را امضا کنم و فردا بفرستم و بعد از حدود نهایتا 3 هفته که جواب بقیه دانشگاهها هم میاد (در صورت گرفتن پذیرش بهتر)، بخواهم پذیرش اولی را کنسل کنم یا بهرحال نروم، آیا نامه ادمیشن اولی امضا شده توسط من برای ایجاد یک مشکل قانونی علیه من بالقوه است؟ به عبارتی آیا امضای یک نامه پذیرش به تنهایی و بدون انتقال سویس، (و کنسل کردن حتی دوماه قبل از شروع ترم بهار!) و.. تعهد قانونی می آورد؟"

من جواب دادم که خیر مشکلی نخواهد بود و خیلی ها حتی با داشتن I-20 (و پذیرش کامل با فاند و..) هم توانسته اند به دانشگاه دیگر بروند و کسی مشکل قانونی ایجاد نکرده تابحال.

برای اطمینان بیشتر لطفا دوستان عزیز باتجربه تر هرچه سریعتر نظرات خودشون را بفرمایند چون تا فردا مهلت دارند. با تشکر فراوان

Junior Member

سلام دوستان. من هم دنبال ترانسفر کردن بودم به محض ورورد به امریکا. خب کمی دوستان متناقض گفتن. به عنوان مثال گفتن به شرایط بستگی داره و دانشگاه. منم گشتم و در سایت Official website of the Department of Homeland Security در مورد انتقال این متن رو دیدم و خود انگلیسیش رو برانتون میزارم:
    If you have arrived in the United States but want to transfer to a new school before you begin classes at the school listed on your Form I-20, talk to the DSO at the school listed on that form. You need to inform the DSO that you have arrived in the United States and want to transfer immediately to another SEVP-certified school. You must show proof of acceptance to your new school. You must report to your new school and enroll in a full course of study within 30 days of arriving in the United States.
    پس این طور که نوشته این کار شدنی هست؟ نظر شما هم همینه....

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sinalol نمایش پست ها
    سلام دوستان. من هم دنبال ترانسفر کردن بودم به محض ورورد به امریکا. خب کمی دوستان متناقض گفتن. به عنوان مثال گفتن به شرایط بستگی داره و دانشگاه. منم گشتم و در سایت Official website of the Department of Homeland Security در مورد انتقال این متن رو دیدم و خود انگلیسیش رو برانتون میزارم:
    If you have arrived in the United States but want to transfer to a new school before you begin classes at the school listed on your Form I-20, talk to the DSO at the school listed on that form. You need to inform the DSO that you have arrived in the United States and want to transfer immediately to another SEVP-certified school. You must show proof of acceptance to your new school. You must report to your new school and enroll in a full course of study within 30 days of arriving in the United States.
    پس این طور که نوشته این کار شدنی هست؟ نظر شما هم همینه....
    برای هزارمین بار بله میتونید!

Junior Member

سلام. میشه یکی جواب منو بده! من واسه مستر از یه دانشگاهی پذیرش گرفتم و ویزام رو هم پیکاپ کردم. حالا میخوام برم یه ایالت دیگه واسه کورس زبان Intensive english program. من میخوام قبل از شروع ترم ترانسفر کنم ولی دانشگاه مقصد میگه نمیشه و این جواب رو داد! من باید چیکا کنم؟
    our immigration advisors will not approve your transfer if you have not studied at the other school. Then we will not accept a transfer without prior study.

Junior Member

دوستان من ماه پیش کلیر شدم بعد 5 ماه. دانشگاهم دیفر کرده بود. اما هفته پیش گفت بهم فاند نمیدن.
    1- حداکثر چقدر برا پیکاپ فرصت دارم؟
    2- اگر پیکاپ نکنم و برای ترم بعد بخوام اقدام کنم یهنی 5 ماه دیگه باز باید برم سفارت؟
    3- اگر آره احتمال ریجکتی داره یا چون قبلا کلیر شدم مشکل کمتر خواهد بود؟
    4- اگر ویزا رو پیکاپ کنم نرم بعدها برا ویزا گرفتن مشکل ایجاد میشه؟
    5- اگر ویزا رو بگیرم و برم ی سوک سوک کنم ولی در دانشگاه ثبت نام نکنم و بیام و برا ترم بعد بخوام برم در دادن ویزا مشکلی پیش میاد. ی جورایی میخوام برم با چند تا استاد صحبت کنم فاند ندادن برگردم دوباره اقدام کنم البته اگه بعدا که رفتم برا ویزا مشکلی پیش نیاد. این کار قانونیه؟
    در کل گند زدن به زندگیمون با این سیستم و قوانین گندشون
    چند ماه پیش باورم نمیشد ی روز این سوالات رو بپرسم