صفحه 8 از 99 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

پیش فرض پاسخ : ترانسفر دانشگاه در امريكا

اخلاقی بودن این مسئله را بیاین از یه جهت دیگه هم در نظر بگیرید: فکر نمی کنید با این فوند که شما از یه استاد گرفتید و حالا نمی خواین این دانشگاه برید شانس یکی از دوستان را این وسط از او گرفتین؟ این به نظر شما درسته؟؟ شما با این کارها فقط شرایط رفتن را برای دیگر دوستان سخت می کنید. در حالیکه بهتر بود وقتی مورد دوم را پذیرفتید به استاد اعلام می کردید که تمایل رفتن به اون دانشگاه را ندارید و استاد دانشجو دیگه می گرفت.... با این وضع که پیش میره دید اساتید به دانشجویان و متقاضیان ایرانی هر روز بد و بدتر می شه... دیگه اعتماد وجود نداره... حیف که ما ایرانی ها عادت داریم همه جا خودمون را خراب کنیم!!!!
    Life salutes you when you make others happy

اخلاقی بودن این مسئله را بیاین از یه جهت دیگه هم در نظر بگیرید: فکر نمی کنید با این فوند که شما از یه استاد گرفتید و حالا نمی خواین این دانشگاه برید شانس یکی از دوستان را این وسط از او گرفتین؟ این به نظر شما درسته؟؟ شما با این کارها فقط شرایط رفتن را برای دیگر دوستان سخت می کنید. در حالیکه بهتر بود وقتی مورد دوم را پذیرفتید به استاد اعلام می کردید که تمایل رفتن به اون دانشگاه را ندارید و استاد دانشجو دیگه می گرفت.... با این وضع که پیش میره دید اساتید به دانشجویان و متقاضیان ایرانی هر روز بد و بدتر می شه... دیگه اعتماد وجود نداره... حیف که ما ایرانی ها عادت داریم همه جا خودمون را خراب کنیم!!!!
    فکر میکنم که باید به این نکته اشاره می کردم که این سوال را من برای خودم نپرسیدم چون دانشگاه من دانشگاه با رنک حدودا 30 هست و با فاند کامل و اصولا هیچ دلیلی نداره که بخوام ترانسفر بکنم. این سوال فقط از این جهت پرسیده شد که چند تا از دوستهای خودم مرتکب این کار شدند و اتفاقا هم خودم با کارشان کاملا مخالفم.

Junior Member

خواهش بحث رو منحرف نکنيد تا بچه ها جواب سوالم رو بدن. اگه به پست های قبلی من دقت می کردين می ديدين که من گفتم که از هيچ کدوم از دو تا دانشگاه فاند ندارم. من خودم به شدت با سر کار گذاشتن و دروغ گفتن به استاد و دانشگاه مخالفم. هميشه به دوستام هم می گم. دليل من از تعويض دانشگاه اينه که تصميم گرفتم رشتمو عوض کنم (از برق به مهندسی پزشکی) و چون دانشگاه اول اصلاً واسه مهندسی پزشکی خوب نيست دانشگاه دوم اپلای کردم.

Senior Member

شما حداقل يك ترم بايد دانشگاه اول بموني. از همون اول كار نمي شه رفت دانشگاه جديد.
    و اما در مورد فلسفه ترنسفر كردن. هيچ كس نمي تونه شما رو مجبور كنه كه جايي كه دوست نداريد بمونيد يا تحقيقي كه دوست نداريد انجام بديد. اين چيزيه كه خود استادا هم خوب مي فهمند. فقط نكته اي كه وجود داره اينه كه اگه حمايت مالي بشيد از طرف استاد و حسابي روي شما باز كرده باشه براي انجام يه كاري اصلا جالب نيست كه يه دفعه بگيد مي خوام برم. بهتره جلوتر بگيد و كار رو تا جاييكه بشه به نفر بعدي تحويل داد انجام بديد.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

جدای از بحث اخلاقی افرادی بودن که به محض رسیدن به آمریکا ترانسفر کردن. نمونش خانم emamian هست که تو صفحه اول همین تاپیک توضیح داده. یادم میاد یکبار بابک هم گفت نمیشه به محض رسیدن ترانسفر کرد. نمیدونم قانون هست یا نه ولی خوب ایشون که مثال نقض بودن.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

آیا دانشګاه اول میتونه طبق درخواست دانشګاه دوم بدون اجازه دانشجو نمراتش رو به دانشګاه دوم بفرسته؟

فقط مطمئن بشید که دانشگاه دوم با این مسئله مشکل نداره که شما افر یکی دیگه رو قبول کردید و رفتید اونجا. ممکنه قبول نکنن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکترای کنترل، ایالتی آیداهو

این بحث اخلاقی و غیر اخلاقی بودن ترنسفر به نظر من اصلا بحث درستی نیست. من هم قبلا همین فکر را می کردم. ولی تو آمریکا هیچ کس با کسی تعارف نداره. روزی که من با هزار مصیبت بالاخره ویزام را گرفتم و برای استادم نوشتم، نوشت که: "تبریک می گم ولی باید بگم که حالا که الان می خواهی بیایی دیگه فاند نمی تونیم بهت بدیم". این کار به نظر شما اخلاقیه؟
    Everything is possible

Junior Member

خداکثر زمان مجاز برای انتقال SEVIS کی هست؟ مثلا ۱۵ روز قبل شروع ترم دانشګاه مقصد یا .... ؟

mahsan
    Guest

پیش فرض Transfer

پذیرش summer و وقت سفارت قبرس دارم. می شود مصاحبه بروم اگر April جای بهتر گرفتم برم ترکیه دوباره مصاحبه؟
    یا در خاک آمریکا باید عوض کنم؟ چطوری؟ راجع به وبزای transfer و اینکه بعد از چه مدت امکانش هست راهنماییم کنید ممنون می شم.