صفحه 83 از 99 نخستنخست ... 33737475767778798081828384858687888990919293 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 821 تا 830 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

سلام... دوست من در یک دانشگاه آمریکا مستر خونده و چند جا اپلای کرد برای دکترا در اسپرینگ... بعد از یک جای دومی پذیرش گرفت و چون ددلاین پذیرفتن آفر داشت تموم میشد و هنوز جواب همه ی اپلای ها نیومده بود، مجبور شد قبولش کنه و امضا کنه (فاند RA).. بعدش جواب پذیرش یک جای سومی براش اومده و حالا میخواد اینو بره... I-20 هنوزم به اسم دانشگاهی هستش که ازش مدرک گرفته و هنوز به دانشگاه دوم یا سوم منتقلش نکرده و کلا اختیار انتقال دست خودشه و مشکلی نداره از این لحاظ.. نگرانی هاش اینه که دانشگاه دوم و استاد اونجا براش مشکل قانونی ایجاد نکنند (مثلا اینکه چون فاند ریسرچ بوده و ایشون امضا کرده که بره، حال نره اونا متضرر میشن و..)... بدیهی است که مشکلی برای انتقال I-20 نداره ولی دوست داره یک طوری به استاد دوم ایمیل بزنه که نمیخواد اونجا بره که استاده خیلی ناراحت نشه.. به نظر شما:

1) چه دلایلی میتونه بیاره برای این نرفتن..؟ که به خیر و خوشی بی خیالش بشن... مثلا اگه کلی گویی کنه و بگه مشکلات شخصی، آیا قانع کننده س؟
    2) ممکنه اون استاد و دانشگاه بصورت قانونی شاکی بشن؟
    3) نکته و ملاحظه دیگری هم هست که باید رعایت کنه؟

دوستان لطف کنند همه نظر بدهند.. ممنون از لطف همگی..

نقل قول نوشته اصلی توسط leox نمایش پست ها
    من مقصد رو اکی کردم والی برای فال ۲۰۱۶ و بیات تا اون موقع منتظر باشم که بتونم دانشگاه رو ترانسفر کنم
    واسه همینه که میترسم مشکلی پیش بیاد وقتی فقط یک ترم کورس پاس کردم

در مورده استاد
    خواهشی که دارم از همه اینه که در درجه اول هیچوقت سمت استاد آسیا ای نارین چون واقعن با تجربه خودم میتونم تا ۹۰ درصد بگم که قابله اعتماد نیستن
    دروغ میگه
    بد دهن
    توهین میکنه به راحتی
    به هیچ وجه روی حرفش نیست و از من میخاد که پروژه تکراری انجام بدم
    وقتی باهاش صحبت میکنم چه حق با من باشه چه با اون به من بد و بیراه میگه
    طبقه قراری هم که با هم داشتیم به من پول نمیده و وقتی میپرسم چرا پول نمیدی میگه ندارم.میخای برگرد به کشورت
    اونم تو دومین روزی که من رسیدم امریکا

به نظرم اینا دلیله قانع کننده هست به حده کافی !!!!!!!!!
    دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدین؟ آخه من با یکی از اساتید کره ای که جوون هم هست اکی کردم برای فاند RA. پروژه ای هم براش فاند گرفته مشخص هست و حتی گفته که اصلا نیاز TA وایسی و زیاد گیر مقاله دادن نیست که به نظرم شرایطش خیلی خوب میومد. خودش حتی افتاده دنبال اینکه پذیرش رو جور کنه و حتی قبل اپلای رسمی من، با رییس گروه هم حرف زده و اکی اون رو گرفته و یه دانشجوی ایرانی را هم پیدا کرده که روند پذیرش ویزا رو برام توضیح بده! نمی دونم با این اوضاف دچار شک و تردید شدم برای انتخاب این استاد....
    یکی از مواردی که هم این استاد و هم یه استاد دیگه تو مصاحبه ای که باهاشون داشتم تاکیید کردند اینه که ایرانی ها به یه پزیشن رو اکی می کنن میان آمریکا و بعد وسط کار ول می کنن و میرن سراغ یه دانشگاه دیگه و تاکید داشتن که ما هم گرنتمون محدود و گرفتن گرنت برای کارهای RA سخت هست و از این مسایل. حتی اون یکی که یه استاد ایرانی جوون بود تاکید داشت به خاطر این مساله بعضی استادهای آمریکایی به خصوص اونها که قبلا این تجریه را داشتن حاضر نیستن دانشجوی ایرانی بگیرین و با این کار دید برخی اساتید به دانشجوهای ایرانی بد شده. حالا نمی دونم این نظرات تا چه حد صحیح هست. ولی چون هر دو استاد هم به این تاکید داشتن یه مقدار صحت موضوع رو بالا می بره. خوشحال میشم در این رابطه توضیح بدین دوستان.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar277 نمایش پست ها
    سلام... دوست من در یک دانشگاه آمریکا مستر خونده و چند جا اپلای کرد برای دکترا در اسپرینگ... بعد از یک جای دومی پذیرش گرفت و چون ددلاین پذیرفتن آفر داشت تموم میشد و هنوز جواب همه ی اپلای ها نیومده بود، مجبور شد قبولش کنه و امضا کنه (فاند RA).. بعدش جواب پذیرش یک جای سومی براش اومده و حالا میخواد اینو بره... I-20 هنوزم به اسم دانشگاهی هستش که ازش مدرک گرفته و هنوز به دانشگاه دوم یا سوم منتقلش نکرده و کلا اختیار انتقال دست خودشه و مشکلی نداره از این لحاظ.. نگرانی هاش اینه که دانشگاه دوم و استاد اونجا براش مشکل قانونی ایجاد نکنند (مثلا اینکه چون فاند ریسرچ بوده و ایشون امضا کرده که بره، حال نره اونا متضرر میشن و..)... بدیهی است که مشکلی برای انتقال I-20 نداره ولی دوست داره یک طوری به استاد دوم ایمیل بزنه که نمیخواد اونجا بره که استاده خیلی ناراحت نشه.. به نظر شما:

1) چه دلایلی میتونه بیاره برای این نرفتن..؟ که به خیر و خوشی بی خیالش بشن... مثلا اگه کلی گویی کنه و بگه مشکلات شخصی، آیا قانع کننده س؟
    2) ممکنه اون استاد و دانشگاه بصورت قانونی شاکی بشن؟
    3) نکته و ملاحظه دیگری هم هست که باید رعایت کنه؟

دوستان لطف کنند همه نظر بدهند.. ممنون از لطف همگی..
    اوصولا بعد از اینکه از یک دانشگاه پذیرش میگیری (چه با فاند و چه بدون فاند) تا یه زمانی به دانشجو فرصت میدن که تصمیم بگیره. اگه دانشجو قبول کنه که بره اونجا، یه فرمی رو امضا میکنه که فرم قرداد هستش عملا و راجع به همه چی از نحوه ی کار، دریافت فاند، تملک اختراع و مقاله و شرایط لغو قرارداد نوشته.
    در حالت کلی مشکلی نداره. بستگی داره چه نوع قراردادی رو امضا کرده باشه. اگه فرم RA که امضا کرده فقط نامه ی پذیرش بهمراه مقدار فاند بوده و عنوان شده فاندش RA هستش، مشکلی نداره. ولی اگه مثلا تو نامه بوده که من تعهد میدم بیام اینجا و اگه نیام باید پنالتی بدم و ... اونموقع شرایط فرق میکنه. در هر حالت اگه اون کارو بکنه استاده ناراحت میشه ولی خوب اونم قطعا بارها اینکارو با دانشجوها کرده (مهم نیست، بگو بفکر خودش باشه).

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl6678 نمایش پست ها
    دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدین؟ آخه من با یکی از اساتید کره ای که جوون هم هست اکی کردم برای فاند RA. پروژه ای هم براش فاند گرفته مشخص هست و حتی گفته که اصلا نیاز TA وایسی و زیاد گیر مقاله دادن نیست که به نظرم شرایطش خیلی خوب میومد. خودش حتی افتاده دنبال اینکه پذیرش رو جور کنه و حتی قبل اپلای رسمی من، با رییس گروه هم حرف زده و اکی اون رو گرفته و یه دانشجوی ایرانی را هم پیدا کرده که روند پذیرش ویزا رو برام توضیح بده! نمی دونم با این اوضاف دچار شک و تردید شدم برای انتخاب این استاد....
    یکی از مواردی که هم این استاد و هم یه استاد دیگه تو مصاحبه ای که باهاشون داشتم تاکیید کردند اینه که ایرانی ها به یه پزیشن رو اکی می کنن میان آمریکا و بعد وسط کار ول می کنن و میرن سراغ یه دانشگاه دیگه و تاکید داشتن که ما هم گرنتمون محدود و گرفتن گرنت برای کارهای RA سخت هست و از این مسایل. حتی اون یکی که یه استاد ایرانی جوون بود تاکید داشت به خاطر این مساله بعضی استادهای آمریکایی به خصوص اونها که قبلا این تجریه را داشتن حاضر نیستن دانشجوی ایرانی بگیرین و با این کار دید برخی اساتید به دانشجوهای ایرانی بد شده. حالا نمی دونم این نظرات تا چه حد صحیح هست. ولی چون هر دو استاد هم به این تاکید داشتن یه مقدار صحت موضوع رو بالا می بره. خوشحال میشم در این رابطه توضیح بدین دوستان.
    رفیق شرایط هر کسی فرق می کنه. اگه واقعا اینقدر شما رو می خوان به نظرم بد نباشه. اگه به من باشه ترجیح میدم برم جایی که واقعا من رو بخوان تا جایی که میگن حالا بیا تا ببینیم چی میشه ... حتی اگه هر دوش با فاند باشه. اگر زیر حرف خودشون بزنن یه حرف دیگس. هر کسی با هر ملیتی هم ممکنه این کار رو بکنه. شما هم اون موقع حق انتخاب داری. ولی تا وقتی به قول و قرار خوشون پایبند هستن شما هم باید پایبند باشی. این هم بگم شما نمی تونی بهانه تراشی کنی که مثلا چرا اینقدر از من کار میخوای یا مثلا اینجا که mit نیست که از من اینقدر کار میخوای بکشی و اینا... شما هرجایی با هر رنکی بری و به شما دارند پول میدن در قبالش کار هست و کار...
    نظر اون استاد هم درسته متاسفانه و یکی از دلایل بی اعتمادی استادها تکرار دایمی این حرکت توسط ایرانی هاست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronics, Technical University Montazeri of Mashhad

سلام، من یک دانشجو هستم از مشهد، دارم برای فوق دیپلم میخونم.
    میخواستم بدونم آیا میتونم بعد از گرفتن فوق دیپلم برای ادامه تحصیل در آمریکا اقدام کنم به چیز خاصی ندارم؟
    من در دانشگاه فنی منتظری مشهد دانشجو هستم آیا اونا مدرک این دانشگاه رو معادل سازی میکنن؟
    لطفا تجربیاتتون دراختیارم قرار بدید و راهنمایی کنید.

سلام دوستان. من از یه دانشگاه آمریکایی برای ترم Spring 2016 پذیرش بدون فاند داشتم و میخوام دیفر کنم. فیلد استادای دانشکده خودم (صنایع) زیاد با من همراستا نیست و برعکس یکی از استادای یه دانشکده دیگه (عمران) فیلدش به من میخوره. من بهش ایمیل ردم در مورد RA و امکان همکاری با ایشون و جواب زیر رو گرفتم:
    Thank you for getting in contact with me. Yes, I am looking for a Ph.D-level GRA. But, you should transfer to the CEE if you really want to work with me.
    حالا ممنون میشم که بگین چکار باید بکنم و آیا اصلا امکانپذیره؟ ترنسفر شدنیه؟ شرایطش چیه؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط rezasaadat1 نمایش پست ها
    سلام، من یک دانشجو هستم از مشهد، دارم برای فوق دیپلم میخونم.
    میخواستم بدونم آیا میتونم بعد از گرفتن فوق دیپلم برای ادامه تحصیل در آمریکا اقدام کنم به چیز خاصی ندارم؟
    من در دانشگاه فنی منتظری مشهد دانشجو هستم آیا اونا مدرک این دانشگاه رو معادل سازی میکنن؟
    لطفا تجربیاتتون دراختیارم قرار بدید و راهنمایی کنید.
    سلام. بهتره حداقل با لیسانس اقدام کنید. چرا عجله ؟ موفق باشی

Junior Member

سلام. یک سوال فنی داشتم. من الان اومدم دانشگاه اول. ظاهرا هر زمانی میشه ترنسفر کرد. حالا میخوام بدونم بنظرتون اگه کسی تو جلسه اورینتیشن برای دانشجوهای اینترنشنال حاضر بشه که فک کنم حضورش در اون دانشگاه در I-20 , ... ثبت میشه، آیا بنظرتون باز هم میشه قبل از گرفتن واحدها ترنسفر کرد؟؟؟ یا این جلسه اورینتیشن همون ثبت نام حساب میشه و دیگه باید یه ترم موند؟ البته از خودشون هم میپرسم ولی قبلش میخواستم یه چیزایی بدونم. ممنون.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط lmnop نمایش پست ها
    سلام. یک سوال فنی داشتم. من الان اومدم دانشگاه اول. ظاهرا هر زمانی میشه ترنسفر کرد. حالا میخوام بدونم بنظرتون اگه کسی تو جلسه اورینتیشن برای دانشجوهای اینترنشنال حاضر بشه که فک کنم حضورش در اون دانشگاه در I-20 , ... ثبت میشه، آیا بنظرتون باز هم میشه قبل از گرفتن واحدها ترنسفر کرد؟؟؟ یا این جلسه اورینتیشن همون ثبت نام حساب میشه و دیگه باید یه ترم موند؟ البته از خودشون هم میپرسم ولی قبلش میخواستم یه چیزایی بدونم. ممنون.
    وقتی توی جلسه اورینتیشن دانشجویان خارجی دانشگاهتون شرکت می کنید، معمولا بعد از جلسه وضعیت سویس شما رو در سیستم از حالت initial به active تبدیل می کنن. ولی تا زمانی که انتخاب واحد تمام وقت نکردید (۹ یا ۱۲ واحد بسته به مقطع تحصیلی و دانشگاه) شما رسما دانشجوی اون دانشگاه محسوب نمیشید. این تغییر وضعیت سویس از initial به active به خودی خود مشکلی برای انتقال شما به دانشگاه دوم ایجاد نمی کنه. ولی اگه خیلی دست دست کنید، ممکنه تا زمانی که تقاضای انتقال پرونده سویس به دانشگاه دومی رسیدگی بشه (از یک روز تا یک هفته یا شاید بیشتر)، مهلت انتخاب واحد در دانشگاه دومی رو از دست بدید و در اون صورت مجبور میشید این ترم رو در همون دانشگاه اولی بمونید. اگه قصد انتقال به دانشگاه دومی رو برای همین ترم دارید، هر چه زودتر با مسؤول سویس هر دو تا دانشگاه تماس بگیرید که کار انتقال پرونده سویس رو با هم هماهنگ کنن.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

دوستان اگه دانشگاه اول فرضا سویس رو آزاد کنه ولی ددلاین دانشگاه دوم گذشته باشه چی میشه؟؟؟ آیا دانشگاه اول میتونه دوباره سویس رو بگیره؟؟