صفحه 88 از 99 نخستنخست ... 38787980818283848586878889909192939495969798 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 871 تا 880 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

نقل قول نوشته اصلی توسط ropa نمایش پست ها
    سلام دوستان. امیدوارم سئوالم تکراری نباشه و امیدوارم به این تاپیک مربوط باشه. لطفا اگر می تونید پاسخ بدید. من سه سال پیش از ایران دکترا گرفتم ولی دارم برای پذیرش دکتری از UCLA اقدام می کنم. آیا بهتره که بهشون بگم که دکترا دارم یا بهتره با همون مدرک فوقم اقدام کنم و اصلا به روی خودم نیارم؟ سپاس
    با سلام.
    از نظر پذیرش گرفتن مشکلی پیش نمیاد اگر بگید یا نگید. اونها رزومتونو نگاه میکنن و پذیرش میدن. اما شما بهتره به فکر سفارت باشید. ویزا گرفتن یکم امکان داره سخت باشه. اگر نگید که دکترا خوندید، باید به سفارت برای اون بازه از زندگیتون دروغ بگید. که دورغ گفتن خیلی خطرناکه. ممکنه بفهمند. شما حتما کلی مقاله و ژورنال دارید، امکان داره سفارت چک کنه و شک کنه که چطور یکی که تنها فوق داره اینهمه کار تحقیقاتی کرده. یا ممکنه با روانشناسی بفهمند. باید قبلش خوب فکر کنید و یه راه حلی پیدا کنید. شایدم نفهمند و راحت بگیرید.
    از طرف دیگر هم اگر بگید دکترا دارید باید دلیل ممنطقی بیارید واسه سفارت که چرا میخواید دوباره دکترا بخونید. حتما ازتون سوال میکنن. باید جواب منطقی داشته باشید.
    شاید از نظر ویزا گرفتن واسه پست داک شانس بیشتری داشته باشید.
    فکر نمیکنم بشه راحت الان گفت که صددرصد کدوم راه بهتره یا قاطع گفت که حتما ویزا میگیرید یا خدایی نکرده نمیگیرید...
    تا شقایق هست زندگی باید کرد ...

Junior Member

خیلی ممنون از پاسختون. من در حال حاضر ویزای توریستی دارم و با اون ویزا وارد امریکا می شم. منتها می خواهم بعد از ورود ویزام رو به دانشجویی تبدیل کنم که برای این کار نیاز به پذیرش با فاند دارم. آیا به نظر شما حتی اگر داخل امریکا هم باشم تغییر ویزام ممکنه با مشکل مواجه بشه؟

راستش احساس کردم با مدرک ایران و مقاله هایی که اکثرا در ایران چاپ شدن برای پست داک شانسی ندارم...رشته ام علوم انسانی هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط arashmirh نمایش پست ها
    با سلام.
    از نظر پذیرش گرفتن مشکلی پیش نمیاد اگر بگید یا نگید. اونها رزومتونو نگاه میکنن و پذیرش میدن. اما شما بهتره به فکر سفارت باشید. ویزا گرفتن یکم امکان داره سخت باشه. اگر نگید که دکترا خوندید، باید به سفارت برای اون بازه از زندگیتون دروغ بگید. که دورغ گفتن خیلی خطرناکه. ممکنه بفهمند. شما حتما کلی مقاله و ژورنال دارید، امکان داره سفارت چک کنه و شک کنه که چطور یکی که تنها فوق داره اینهمه کار تحقیقاتی کرده. یا ممکنه با روانشناسی بفهمند. باید قبلش خوب فکر کنید و یه راه حلی پیدا کنید. شایدم نفهمند و راحت بگیرید.
    از طرف دیگر هم اگر بگید دکترا دارید باید دلیل ممنطقی بیارید واسه سفارت که چرا میخواید دوباره دکترا بخونید. حتما ازتون سوال میکنن. باید جواب منطقی داشته باشید.
    شاید از نظر ویزا گرفتن واسه پست داک شانس بیشتری داشته باشید.
    فکر نمیکنم بشه راحت الان گفت که صددرصد کدوم راه بهتره یا قاطع گفت که حتما ویزا میگیرید یا خدایی نکرده نمیگیرید...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف

سلام دوستان

یه سوال داشتم خدمتتون. ممنون میشم راهنمایی کنید. من یه آفر TA گرفتم از دانشگاه A. همزمان با یه استاد توی دانشگاه B در تماس بودم که اون بهم قول فاند نداده بود. به همین دلیل با I-20 دانشگاه اول برای ویزا اقدام کردم و الان توی مرحله کلیرنس هستم. الان آفر TA از دانشگاه B برام اومده. بهترین کاری که میتونم برای رفتن به دانشگاه دوم انجام بدم چیه؟ الان به سفارت بگم یا بزارم برم اونجا ترانسفر کنم؟ اگر بخوام ترانسفر کنم، الان بگم I-20 صادر کنن مشکلی پیش نمیاد؟ میتونم مستقیم برم دانشگاه دوم و تقاضای ترانسفر کنم؟

ممنون از همه

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2002a نمایش پست ها
    سلام دوستان

یه سوال داشتم خدمتتون. ممنون میشم راهنمایی کنید. من یه آفر TA گرفتم از دانشگاه A. همزمان با یه استاد توی دانشگاه B در تماس بودم که اون بهم قول فاند نداده بود. به همین دلیل با I-20 دانشگاه اول برای ویزا اقدام کردم و الان توی مرحله کلیرنس هستم. الان آفر TA از دانشگاه B برام اومده. بهترین کاری که میتونم برای رفتن به دانشگاه دوم انجام بدم چیه؟ الان به سفارت بگم یا بزارم برم اونجا ترانسفر کنم؟ اگر بخوام ترانسفر کنم، الان بگم I-20 صادر کنن مشکلی پیش نمیاد؟ میتونم مستقیم برم دانشگاه دوم و تقاضای ترانسفر کنم؟

ممنون از همه
    بهتر اینه که بعد از اینکه وارد آمریکا شدین اقدام به ترانسفر کنید.
    من مسئول حرف هایی هستم که می زنم نه برداشتی که دیگران از حرف هایم می کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_m نمایش پست ها
    بهتر اینه که بعد از اینکه وارد آمریکا شدین اقدام به ترانسفر کنید.
    ولی من شنیدم بعضی از دانشگاه ها شما رو ملزم میکنن حداقل یه ترم اونجا درس بخونین بعد ترنسفر کنین!
    شیرینی یکبار پیروز شدن به تلخی صد بار شکست خوردن میارزد. (سقراط)

Junior Member

سلام دوستان

من در حال حاضر در یکی از دانشگاههای امریکا ترم دوم مستر هستم. استادی ک باهاش کار میکنم به تازگی افری از یکی از دانشگاههای خیلی خوب گرفته و میخاد بره برای فال اونجا.
    هنوز به طور مستقیم با من برای رفتن صحبت نکرده ولی بطور غیر مستقیم از کسی متوجه شدم احتمال زیاد من هم میتونم باهاش برم. از اونجایی که ددلاین اون دانشگاه برای فال گذشته به نظر شما اصلا این امکان وجود داره؟ ایا دوستان مورد مشابهی دیدند؟

Junior Member

ذوستان میشه با ویزای دانشگاه A اومد و با I20 دانشگاه B ثبت نام کرد؟ به عبارت دیگه میخوام بدونم اگر توی فرودگاه I20 دانشگاه دوم رو ارایه بدم به افیسر مشکلی پیش میاد؟ البته هردو I20 ولید هستن. با باید SEVIS Fee رو ترنسفر کنم؟ چون SEVIS Records بدون ثبت نام قابل ترنسفر نیست. الان دانشگاه دوم من میگه SEVIS Fee رو ترنسفر کن و با ویزای فغلی بیا و مشکلی پیش نمیاد ولی بنظرم چون SEVIS ID فرق میکنه یکم حرفش غیر منطقی میاد.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunshine07 نمایش پست ها
    ذوستان میشه با ویزای دانشگاه A اومد و با I20 دانشگاه B ثبت نام کرد؟ به عبارت دیگه میخوام بدونم اگر توی فرودگاه I20 دانشگاه دوم رو ارایه بدم به افیسر مشکلی پیش میاد؟ البته هردو I20 ولید هستن. با باید SEVIS Fee رو ترنسفر کنم؟ چون SEVIS Records بدون ثبت نام قابل ترنسفر نیست. الان دانشگاه دوم من میگه SEVIS Fee رو ترنسفر کن و با ویزای فغلی بیا و مشکلی پیش نمیاد ولی بنظرم چون SEVIS ID فرق میکنه یکم حرفش غیر منطقی میاد.
    انتقال پول سويس مربوط به قبل از صدور ويزا هست. اون هم براي حالتي كه هر دو I20 قديم و جديد مربوط به يك دانشگاه باشه. بعد از صدور ويزا شما مجبوريد با I20 همون دانشگاهي كه براش ويزا گرفتيد وارد آمريكا بشيد. براي انتقال به دانشگاه دومي بعد از ورود به آمريكا لزومي نداره كه در دانشگاه اول ثبت نام كنيد. البته در صورتيكه مهلت ثبت نام دانشگاه دومي نگذشته باشه و زمان كافي براي انتقال پرونده سويس از دانشگاه اولي به دانشگاه دومي وحود داشته باشه. در غير اين صورت مجبوريد در دانشگاه اولي ثبت نام كنيد. در پستهاي قبلي توضيح بيشتر هست.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    انتقال پول سويس مربوط به قبل از صدور ويزا هست. اون هم براي حالتي كه هر دو I20 قديم و جديد مربوط به يك دانشگاه باشه. بعد از صدور ويزا شما مجبوريد با I20 همون دانشگاهي كه براش ويزا گرفتيد وارد آمريكا بشيد. براي انتقال به دانشگاه دومي بعد از ورود به آمريكا لزومي نداره كه در دانشگاه اول ثبت نام كنيد. البته در صورتيكه مهلت ثبت نام دانشگاه دومي نگذشته باشه و زمان كافي براي انتقال پرونده سويس از دانشگاه اولي به دانشگاه دومي وحود داشته باشه. در غير اين صورت مجبوريد در دانشگاه اولي ثبت نام كنيد. در پستهاي قبلي توضيح بيشتر هست.
    واقعا ممنونم از پاسخ شما. پس من الان با هردو i20 بیام و توی فرودگاه به افیسر cbp توضیح بدم این مساله رو؟مشکلی پیش نمیاد؟
    دانشگاه اول رو ایمیل زدم و گفت کافیه fee رو ترنسفر کنی واسه همین شک کردم!

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunshine07 نمایش پست ها
    واقعا ممنونم از پاسخ شما. پس من الان با هردو i20 بیام و توی فرودگاه به افیسر cbp توضیح بدم این مساله رو؟مشکلی پیش نمیاد؟
    دانشگاه اول رو ایمیل زدم و گفت کافیه fee رو ترنسفر کنی واسه همین شک کردم!
    پروسه انتقال پول سويس با پروسه انتقال پرونده سويس بين دو دانشگاه كاملا بحث متفاوتيه. شما بعد از ورود به آمريكا نيازي به انتقال پول سويس نداريد و فقط پرونده سويس شما بايد بين دو دانشگاه منتقل بشه. توضيح بيشتر رو در پستهاي قبلي همين تاپيك ببينيد. در ضمن موقع ورود به آمريكا شما I20 دانشگاهي كه براش ويزا گرفتيد نشون ميديد و زمان ورود شما نبايد ديرتر از تاريخ همون I20 باشه.

براي توضيح در مورد late arrival و defer اينجا رو ببينيد

http://www.applyabroad.org/forum/sho...8-Late-Arrival

مقداري در مورد مسائل ترنسفر در شرايط دير رسيدن يا ديفر كردن توضيح دادم با لينك به مطالب مرتبط.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.