صفحه 89 از 99 نخستنخست ... 397980818283848586878889909192939495969798 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 881 تا 890 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    پروسه انتقال پول سويس با پروسه انتقال پرونده سويس بين دو دانشگاه كاملا بحث متفاوتيه. شما بعد از ورود به آمريكا نيازي به انتقال پول سويس نداريد و فقط پرونده سويس شما بايد بين دو دانشگاه منتقل بشه. توضيح بيشتر رو در پستهاي قبلي همين تاپيك ببينيد. در ضمن موقع ورود به آمريكا شما I20 دانشگاهي كه براش ويزا گرفتيد نشون ميديد و زمان ورود شما نبايد ديرتر از تاريخ همون I20 باشه.

براي توضيح در مورد late arrival و defer اينجا رو ببينيد

http://www.applyabroad.org/forum/sho...8-Late-Arrival

مقداري در مورد مسائل ترنسفر در شرايط دير رسيدن يا ديفر كردن توضيح دادم با لينك به مطالب مرتبط.
    شما درست میگید اما دانشگاه اول من میگه ما نمیتونیم پرونده سویس رو منتقل کنیم چون شما اِنرول نکردی هنوز اما شما فی رو منتقل کن و برو دانشگاه دوم. منظورش اینه که فی رو به سویس نامبر دانشگاه دوم منتقل کنم. من میخوام بدونم کِی باید اینکارو انجام بدم؟ وقتی هنوز ایرانم یا وقتی میرسم امریکا؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    انتقال پول سويس مربوط به قبل از صدور ويزا هست. اون هم براي حالتي كه هر دو I20 قديم و جديد مربوط به يك دانشگاه باشه. بعد از صدور ويزا شما مجبوريد با I20 همون دانشگاهي كه براش ويزا گرفتيد وارد آمريكا بشيد. براي انتقال به دانشگاه دومي بعد از ورود به آمريكا لزومي نداره كه در دانشگاه اول ثبت نام كنيد. البته در صورتيكه مهلت ثبت نام دانشگاه دومي نگذشته باشه و زمان كافي براي انتقال پرونده سويس از دانشگاه اولي به دانشگاه دومي وحود داشته باشه. در غير اين صورت مجبوريد در دانشگاه اولي ثبت نام كنيد. در پستهاي قبلي توضيح بيشتر هست.
    من یکم تحقیق کردم و با چندتا از نهادهای مربوط هم تماس گرفتم.
    1- انتقال پول سویس بین دوتا I20 مختلف انجام میشه و هیچ مشکلی در این مورد نیست.
    2- شما در شرایط خاصی مجبور نیستید با I20 همون دانشگاهی که ویزا گرفتید وارد بشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunshine07 نمایش پست ها
    من یکم تحقیق کردم و با چندتا از نهادهای مربوط هم تماس گرفتم.
    1- انتقال پول سویس بین دوتا I20 مختلف انجام میشه و هیچ مشکلی در این مورد نیست.
    2- شما در شرایط خاصی مجبور نیستید با I20 همون دانشگاهی که ویزا گرفتید وارد بشید.
    سلام
    ببینید تا اونجایی که من میدونم (چون خودم هم خیلی درگیر این کارا هستم)، واسه ترنسفر انتقال سویس مهم نیست (وقتی ایران هستید). مهم اینه که شما با هر I-20 که رفتی سفارت مصاحبه، با همون باید ویزاتو پیکاپ کنی و موقع ورود هم همون I-20 را نشان بدی و وارد امریکا بشی.
    اگر هنوز امریکا وارد نشدید، شما هرچی به DSO دانشگاتون بگید، اونها شمارو تشویق میکنند که کارای ویزاتونو واسه همون دانشگاهی که میخواید برید، انجام بدید.
    اگر الان ایرانید اصلا لازم نیست که پرونده سویس را انتقال بدید. به دانشگاهها هم چیزی نگید. با همون I-20 که ویزا گرفتید وارد امریکا بشید، فقط باید تاریخ ورودتون حداکثر 30 روز زودتر از تاریخ شروع کلاسای دانشگاه مقصد باشد. و بعد از ورود، با دوتا دانشگاه هماهنگ میکنید (قبل از ثبتنام کردن توی دانشگاه مبدا) و اونها بهتون میگن چیکار کنید.
    تا شقایق هست زندگی باید کرد ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arashmirh نمایش پست ها
    سلام
    ببینید تا اونجایی که من میدونم (چون خودم هم خیلی درگیر این کارا هستم)، واسه ترنسفر انتقال سویس مهم نیست (وقتی ایران هستید). مهم اینه که شما با هر I-20 که رفتی سفارت مصاحبه، با همون باید ویزاتو پیکاپ کنی و موقع ورود هم همون I-20 را نشان بدی و وارد امریکا بشی.
    اگر هنوز امریکا وارد نشدید، شما هرچی به DSO دانشگاتون بگید، اونها شمارو تشویق میکنند که کارای ویزاتونو واسه همون دانشگاهی که میخواید برید، انجام بدید.
    اگر الان ایرانید اصلا لازم نیست که پرونده سویس را انتقال بدید. به دانشگاهها هم چیزی نگید. با همون I-20 که ویزا گرفتید وارد امریکا بشید، فقط باید تاریخ ورودتون حداکثر 30 روز زودتر از تاریخ شروع کلاسای دانشگاه مقصد باشد. و بعد از ورود، با دوتا دانشگاه هماهنگ میکنید (قبل از ثبتنام کردن توی دانشگاه مبدا) و اونها بهتون میگن چیکار کنید.
    ممنون. بنظرم این روش منطقی میاد. فقط دانشگاه دوم من هی میگه sevis fee رو ترنسفر کن. اینکار باعث میشه i20 دانشگاهی که باهاش ویزا گرفتم باطل بشه

بله، چون شما بهشون گفتید که با I-20 یه دانشگاه دیگه رفتید سفارت. کلا روش کارشون اینه که تا وقتی دانشجو وارد امریکا نشده، خیلی تشویق میکنند تا طرف دوباره بره و با همون I-20 دانشگاهی که قصد داره ثبت نام کنه، ویزا بگیره. دیگه به مشکلات ویزا گرفتن و ... کاری ندارن.
    واسه همین بهتره نگید اصلا.
    شما سعی کن تاریخهارو تنظیم کنی و وارد امریکا بشی و بعد اونجا ترنسفر کنی.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sunshine07 نمایش پست ها
    ممنون. بنظرم این روش منطقی میاد. فقط دانشگاه دوم من هی میگه sevis fee رو ترنسفر کن. اینکار باعث میشه i20 دانشگاهی که باهاش ویزا گرفتم باطل بشه
    تا شقایق هست زندگی باید کرد ...

نقل قول نوشته اصلی توسط ropa نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسختون. من در حال حاضر ویزای توریستی دارم و با اون ویزا وارد امریکا می شم. منتها می خواهم بعد از ورود ویزام رو به دانشجویی تبدیل کنم که برای این کار نیاز به پذیرش با فاند دارم. آیا به نظر شما حتی اگر داخل امریکا هم باشم تغییر ویزام ممکنه با مشکل مواجه بشه؟

راستش احساس کردم با مدرک ایران و مقاله هایی که اکثرا در ایران چاپ شدن برای پست داک شانسی ندارم...رشته ام علوم انسانی هست.

در مورد تغییر status ویزا حتما بیشتر پرس و جو بکنید. من فکر میکنم در صورتی که بخواهید status ویزا رو تغییر بدید، میبایست دوباره اقدام به گرفتن ویزا بکنین. این در مورد تبدیل F2 به F1 صادق نیست. افرادی که ویزای آنها برای نسبت با فرد دارای ویزا هست، تنها در همون status میتونن از داخل آمریکا اقدام کنن. ولی برای تغییر از ویزای F به H یا J یا به هر شکل دیگه از داخل آمریکا امکان پذیر نیست.
    باز هم میگم، حتما پرس و جو کنید و مطمئن بشین.

سلام دوستان

من یه سوال در مورد انتقال داشتم که صفخات قبل جوابشو پیدا نکردم، اگر تکراریه عذر میخوام.
    من پاییز 2015 وارد امریکا شدم و الان مشغول دکتری در یک دانشگاه هستم. RA هستم و برای فاندم هم با استادم قرار داد امضا کردم ( یه قرارداد یک ساله که همین چند وقت پیش واسه سال دوم تمدید شد)
    الان میخوام ترنسفر کنم به یک دانشگاه دیگه؛ آیا برای خروج از این دانشگاه به مجوز استادم احتیاج دارم؟ وجود این قرارداد مشکلی برای خروجم از این دانشگاه ایجاد نمیکنه؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام

قرار داد امضا کردید در قبالش ایشون چه تعهدی دادند و شما در قبال اون فاندی که میگیرید چه تعهدی دادید؟ اگر ایشون بدون اطلاع شما یک دانشجوی بهتر پیدا کنه و بدون اطلاع شما قرار داد رو یک طرفه فسخ کنه و شما به خودتون بیایید و ببینید بدون هیچ آمادگی فاندتون به دیگری منتقل شده دیگه فاندی در کار نیست به نظر شما آیا استاد باید قبلا با شما هماهنگ می کرده؟
    اگر پاسخ این سوال براتون مشخص بود عملا پاسخ خودتون رو دادید.

نقل قول نوشته اصلی توسط DanialImanfard نمایش پست ها
    سلام دوستان

من یه سوال در مورد انتقال داشتم که صفخات قبل جوابشو پیدا نکردم، اگر تکراریه عذر میخوام.
    من پاییز 2015 وارد امریکا شدم و الان مشغول دکتری در یک دانشگاه هستم. RA هستم و برای فاندم هم با استادم قرار داد امضا کردم ( یه قرارداد یک ساله که همین چند وقت پیش واسه سال دوم تمدید شد)
    الان میخوام ترنسفر کنم به یک دانشگاه دیگه؛ آیا برای خروج از این دانشگاه به مجوز استادم احتیاج دارم؟ وجود این قرارداد مشکلی برای خروجم از این دانشگاه ایجاد نمیکنه؟
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام دوستان لطفا کمک کنید
    وضع بنده یک خورده خیلی ! پیچیده شده

بنده و خانمم با هم اقدام کردیم.

قبل از اقدام برای ویزا:
    دانشگاه A : بنده ریجکت ، خانمم قبولی با فاند خوب (بهتر از دانشگاه B) - فرم I20 برامون صادر کرد
    دانشگاه B : بنده قبولی بدون فاند (اطلاع یک روز قبل از روز مصاحبه ویزا) ، خانمم قبولی با فاند - فرم I20 برامون صادر نکرد چون وضعیت پستش رو مشخص نکرده بودیم

رفتیم مصاحبه با I20 دانشگاه A، الان هم در مرحله کلیرینس هستیم (خانمم F1 بنده F2)

دیروز
    دانشگاه A : مشابه وضعیت قبل
    دانشگاه B : بنده tuition wavie شدم و با فاند 1000$ برای یک سال

الان دانشگاه B ما رو تحت فشار گذاشته همین یک دو روزه یا قبول کنید یا اگر دانشگاه های دیگه میخواهید برید اعلام کنید. (مخصوصا خانمم را)

حالا لطفا راهنمایی کنید در این وضعیت چیکار باید بکنیم !؟
    با توجه به صفحات قبل، قضیه Transfer خانمم را یه جورایی میشه درستش کرد اگر دانشگاه B و A باهامون راه بیاد.
    ولی من که با F2 برم اونجا چی میشه !؟ با I20 جدید دانشگاه B باید در خاک آمریکا اقدام کنم برای F1 ؟! خوب 4-5 ماه طول میکشه ! و در این قسمت دانشگاه B شاید دیفر نکنه و فاند نصف نیمه هم بپره
    یا جایی خوندم با F2 میشه درس خوند (تاپیکش رو یادم نیست) تا فرآیند F2 به F1 درست بشه ! آیا برای ترم اول شهریه بدم !؟

ببخشید زیاد توضیح دادم ...چون یکم پیچیده است قضیه
    اینو هم میدونم آخرش باید با مکاتبه با دانشگاه های A و B و سفارت و سایر ادارات مرتبط قضیه را حل کنم ولی اگر دوستان تجربه مشابه، لینک خاصی، پیشنهاد دیگه هر چی میدونن خیلی ممنون میشم در میان بذارن...با سپاس

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhesam نمایش پست ها
    سلام دوستان لطفا کمک کنید
    وضع بنده یک خورده خیلی ! پیچیده شده

بنده و خانمم با هم اقدام کردیم.

قبل از اقدام برای ویزا:
    دانشگاه A : بنده ریجکت ، خانمم قبولی با فاند خوب (بهتر از دانشگاه B) - فرم I20 برامون صادر کرد
    دانشگاه B : بنده قبولی بدون فاند (اطلاع یک روز قبل از روز مصاحبه ویزا) ، خانمم قبولی با فاند - فرم I20 برامون صادر نکرد چون وضعیت پستش رو مشخص نکرده بودیم

رفتیم مصاحبه با I20 دانشگاه A، الان هم در مرحله کلیرینس هستیم (خانمم F1 بنده F2)

دیروز
    دانشگاه A : مشابه وضعیت قبل
    دانشگاه B : بنده tuition wavie شدم و با فاند 1000$ برای یک سال

الان دانشگاه B ما رو تحت فشار گذاشته همین یک دو روزه یا قبول کنید یا اگر دانشگاه های دیگه میخواهید برید اعلام کنید. (مخصوصا خانمم را)

حالا لطفا راهنمایی کنید در این وضعیت چیکار باید بکنیم !؟
    با توجه به صفحات قبل، قضیه Transfer خانمم را یه جورایی میشه درستش کرد اگر دانشگاه B و A باهامون راه بیاد.
    ولی من که با F2 برم اونجا چی میشه !؟ با I20 جدید دانشگاه B باید در خاک آمریکا اقدام کنم برای F1 ؟! خوب 4-5 ماه طول میکشه ! و در این قسمت دانشگاه B شاید دیفر نکنه و فاند نصف نیمه هم بپره
    یا جایی خوندم با F2 میشه درس خوند (تاپیکش رو یادم نیست) تا فرآیند F2 به F1 درست بشه ! آیا برای ترم اول شهریه بدم !؟

ببخشید زیاد توضیح دادم ...چون یکم پیچیده است قضیه
    اینو هم میدونم آخرش باید با مکاتبه با دانشگاه های A و B و سفارت و سایر ادارات مرتبط قضیه را حل کنم ولی اگر دوستان تجربه مشابه، لینک خاصی، پیشنهاد دیگه هر چی میدونن خیلی ممنون میشم در میان بذارن...با سپاس
    وضعیتتون یک مقدار خاص شد، میتونید با F2 به صورت پاره وقت درس بخوانید ولی فاند نمیتونید بگیرید چون اجازه کار ندارید ولی تویشنتون احتمالا ویو بشه (به دانشگاه بستگی داره باید از دانشگاتون بپرسید) این تازه در صورتیه که وقتی I20 دانشگاه B براتون صادر میشه شما ویزای F2 تون اماده باشه!
    در ضمن ترنسفر از F2 به F1 ممکنه تا 5 ماه طول بکشه برای کسایی که فول فاند اند البته کمتر خواهد بود خیلی از دانشگاهها تا یکسال دیفر میکنند فاند RA بستگی به استاد داره و اگر فاند TA باشه معمولا دوباره بررسی میکنند که شاملتون میشه یا نه برای سال بعد!