صفحه 91 از 99 نخستنخست ... 4181828384858687888990919293949596979899 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 901 تا 910 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina7676 نمایش پست ها
    دوستان یک سوال دارم
    اگرکسی ۱ سال اینجا شریف خونده باشه مهندسی میتونه به امریکا برود و ادامه بدهد یعنی transfer
    دوست عزیز من بعضی دانشگاهها رو دیدم که ترنسفر دانشجوهای اینتر نشنال رو قبول میکنن. بسته به دانشگاه مقصد policyشون فرق داره. باید تک تک به دانشگاههای مورد نظرتون ایمیل بزنین و سوال کنین.
    شیرینی یکبار پیروز شدن به تلخی صد بار شکست خوردن میارزد. (سقراط)

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    انتقال پول سويس مربوط به قبل از صدور ويزا هست. اون هم براي حالتي كه هر دو I20 قديم و جديد مربوط به يك دانشگاه باشه. بعد از صدور ويزا شما مجبوريد با I20 همون دانشگاهي كه براش ويزا گرفتيد وارد آمريكا بشيد. براي انتقال به دانشگاه دومي بعد از ورود به آمريكا لزومي نداره كه در دانشگاه اول ثبت نام كنيد. البته در صورتيكه مهلت ثبت نام دانشگاه دومي نگذشته باشه و زمان كافي براي انتقال پرونده سويس از دانشگاه اولي به دانشگاه دومي وحود داشته باشه. در غير اين صورت مجبوريد در دانشگاه اولي ثبت نام كنيد. در پستهاي قبلي توضيح بيشتر هست.
    دوست گرامی من مجددا بپرسم زمان کافی برای انتقال پروند سویس
    منظور تا روز قبل از start date در ای 20 دانشگاه مبدا است؟ درسته؟ مثلا ما توی اون 30 روز که زودتر از استارت دیت وارد شدیم، حداقل 25 روز فرصت انتخاب داریم؟
    البته اینجا تئوریش هست از USCIS، عملیش رو میخواستم از شما بپرسم ، جای نگرانی نداره بقیه صفحه های تاپیک رو نخونم دیگه؟؟ خیلی وقتم کمه!!

If you have arrived in the United States but want to transfer to a new school before you begin classes at the school listed on your Form I-20, talk to the DSO at the school listed on that form. You need to inform the DSO that you have arrived in the United States and want to transfer immediately to another
    SEVP-certified school.
    You must show proof of acceptance to your new school. You must report to your new school and enroll in a full course of study within 30 days of arriving in the United State

و بعد از اینکه یک دوره مثلا مستر تمام میشود، ما چند روز فرصت داریم که یک آی 20 جدید سفارش بدیم، و پرونده مون رو دوباره منتقل کنیم؟ و طی این فرصت هنوز valid هستیم؟

Senior Member

سلام٬‌ در صورت ترنسفر به یه دانشگاه دیگه امتحان qualifying exam راباید دوباره داد؟ اگر قبلا تو دانشگاه اول قبول شده باشیم بارم نیازه؟
    امضا نامرئی

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    سلام٬‌ در صورت ترنسفر به یه دانشگاه دیگه امتحان qualifying exam راباید دوباره داد؟ اگر قبلا تو دانشگاه اول قبول شده باشیم بارم نیازه؟
    بستگی به قوانین داخلی دپارتمانی داره که قراره برید. بعضی جاها waive میشه ولی بعضی ها نه. البته اینکه چه سالی از دکتری هستید هنگام انتقال هم مهمه.

Junior Member

پذیرش یک دانشگاه بهتر بعد از مصاحبه سفارت
    سلام، من از یک دانشگاه آفر داشتم و اوایل ژوثن ویزاشو اقدام کرده ام و تو کلیرنس ام، الان از دانشگاه دوم آفر گرفته ام (هر دو واسه پاییز)، اگه همین الان به سفارت بگم که پذیرش جدید دارم و این 4-3 هفته ای که از پروسه ویزای اولی میگذره رو حساب میکنن تو پروسس دانشگاه جدید و میگن فقط آی 20 ایشو بفرست؟ یا کل پروسه (انتقال هزینه سویس، فرم جدید دس اس 160، و وقت مصاحبه جدید) دوباره شروع میشه؟

سلام.
    1-برای ترنزفر از یه رشته به رشته دیگه توی یک دانشگاه ایا باید دوباره اپلای کرد برای دپارتمان مورد نظر؟باید یک ترم در رشته اولی خونده شود و ترم بعدی ترنزفر کرد؟اگر کسی تجربه مشابه داره لطفا بهم خبر بده.
    2-و اینکه اگر بخواهیم دانشگاه رو عوض کنیم کلا، باید برای دانشگاه دوم اپلای کنیم از اول و پذیرش بگیریم تا اجزه ترنزفر بدن؟بدون اپلای نمیشه.
    3-دوستانی که بخواهند ترنزفر کنن به جای دیگه (منظورم در شرایطی هست که برای دانشگاه دوم اصلا اپلای نکرده اند و پذیرش نداشته باشند)باید یه ترم را در دانشگاه اول بخونند حتما؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط terry123 نمایش پست ها
    پذیرش یک دانشگاه بهتر بعد از مصاحبه سفارت
    سلام، من از یک دانشگاه آفر داشتم و اوایل ژوثن ویزاشو اقدام کرده ام و تو کلیرنس ام، الان از دانشگاه دوم آفر گرفته ام (هر دو واسه پاییز)، اگه همین الان به سفارت بگم که پذیرش جدید دارم و این 4-3 هفته ای که از پروسه ویزای اولی میگذره رو حساب میکنن تو پروسس دانشگاه جدید و میگن فقط آی 20 ایشو بفرست؟ یا کل پروسه (انتقال هزینه سویس، فرم جدید دس اس 160، و وقت مصاحبه جدید) دوباره شروع میشه؟
    سلام
    کاملا بستگی به سفارت داره اگر رشته و شرایط تغییر خاصی‌ نکرده باشه، ممکنه که مصاحبهٔ دوباره لازم نباشه ولی‌ خیلی‌ وقتها ازتون میخوان که دوباره مصاحبه بشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط raha8789 نمایش پست ها
    سلام.
    1-برای ترنزفر از یه رشته به رشته دیگه توی یک دانشگاه ایا باید دوباره اپلای کرد برای دپارتمان مورد نظر؟باید یک ترم در رشته اولی خونده شود و ترم بعدی ترنزفر کرد؟اگر کسی تجربه مشابه داره لطفا بهم خبر بده.
    2-و اینکه اگر بخواهیم دانشگاه رو عوض کنیم کلا، باید برای دانشگاه دوم اپلای کنیم از اول و پذیرش بگیریم تا اجزه ترنزفر بدن؟بدون اپلای نمیشه.
    3-دوستانی که بخواهند ترنزفر کنن به جای دیگه (منظورم در شرایطی هست که برای دانشگاه دوم اصلا اپلای نکرده اند و پذیرش نداشته باشند)باید یه ترم را در دانشگاه اول بخونند حتما؟
    سلام
    لطفا پست‌های قبل رو بخونید، همهٔ سوالاتون چندین بار جواب داده شده قبلا
    ۱- بستگی به شرایط دپارتمان داره ولی‌ قانونی‌ برای یک ترم خوندن وجود نداره. بهترین راه اینکه با دپارتمان مقصد تماس بگیرید
    ۲- برای ترانسفر به دانشگاه جدید حتما باید کل مراحل اپلای رو طی‌ کنید
    ۳- سوالتون واضح نیستید! شما اگر با ویزای دانشجویی تشریف میبرید آمریکا، باید استاتوس دانشجویی رو حفظ کنید. پس اگر از دانشگاه دوم پذیرش ندارید باید در دانشگاه اول ثبت‌نام کنید که سویس اکتیو بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط koochak نمایش پست ها
    این کار و نکنین؟ به خاطره این که بعدا شرایطتون یکی‌ میشه؟ البته ممکنه شما شرایط خوب رو داشتن یه آپارتمان تو یکی‌ از ایالتهای محروم آمریکا بدونی و من داشتن یه خونی لوکس کنار سواحل سانتا باربارا!

اگه شما از روی تنبلی این کار و نمیکنی‌ خواهشأ به بقیه پیشنهاد نده، من از یه دانشگاه رنک ۷۰ به استنفورد ترانسفر کردم، و از این کارم بی‌ نهایت خوشحالم و اکیدأ به بچهای که فک می‌کنن لیاقت این و دارن که تو یه دانشگاه بهتر درس بخونن توصیه می‌کنم حتما به ترانسفر فک کنن که بسیار پروسه راحت و بی‌ دردسریه
    سلام.
    من یک سوال داشتم، شما از همون مقطع دکترا دانشگاه اول ترنسفر کردید یا کلا اپلای کردید از اول. اون مدت تحصیل تو دانشگاه رنک 70 که گفتید چه تاثیر مثبتی داشت که تونستید برید استنفورد؟

پیشاپیش ممنون..
    و تو میگویی دستت را به من بده ... حرفت را به من بگو ... زیرا که من ریشه های تو را آفریده ام...

با سلام
    من میخواستم تجربه خودم را از ترنسفر بگم. من تجربه ام متفاوته یکم.
    من ویزام را با I20 دانشگاه اولم پیکاپ کردم. اما بعدش تصمیم به رفتن به دانشگاه دومم گرفتم. کاری که کردم:
    ۱- تماس با سویس و انتقال سویس از I20 اولم (که با آن ویزام را پیکاپ کردم) به I20 دومم. اینکار را ۲ هفته قبل پروازم انجام دادم.
    ۲- زمان ورودم I20 دانشگاه دومم را نشان دادم. و اکی بود. مستقیم رفتم دانشگاه ، ثبتنام کردم. نیازی به انتقال چیزی نبود.
    یعنی I20 که نشان دادم اونی نبود که توی ویزام نوشته شده.
    میدونم اینکار خیلی عجیبه و توی قانون یه جایی هم نوشته که باید I20 با ویزاتون یکی باشه. اما من اینکارو کردم. و اولین نفری هم نیستم که اینکارو کردم.
    اینکار را هم خود CBP (Custome and Border Protection) بهم یاد داد. چندین بار وقتی ایران بودم باهاشون تماس گرفتم و اونها صراحتا گفتند که نیازی به گرفتم دوباره ویزا نیست. البته اولش یکی از بچه ها بهم گفت. و خودش هم اینکارو کرده بود.

** دلیل اینکارم این بود که با توجه به تاریخ ویزام و زمانبندی دو تا دانشگاه نمیتونستم بیام امریکا و بعدش ترنسفر کنم.
    تا شقایق هست زندگی باید کرد ...