صفحه 92 از 99 نخستنخست ... 42828384858687888990919293949596979899 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

سلام.

من مدت حدود 1 سال هست که در یکی از دانشگاه های آمریکا در مقطع PhD تحصیل کردم. اما به دلایلی میخوام دانشگاهمو عوض کنم.
    به نظر دوستان، آیا دانشگاه جدید واحدهایی که من در این یک سال پاس کردم رو قبول خواهد کرد؟ روال معمول چطور هست؟ کسی از دوستان تجربه داره؟
    آیا از نظر ویزا مشکلی به وجود نخواهد آمد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط EhsanEng نمایش پست ها
    سلام.

من مدت حدود 1 سال هست که در یکی از دانشگاه های آمریکا در مقطع PhD تحصیل کردم. اما به دلایلی میخوام دانشگاهمو عوض کنم.
    به نظر دوستان، آیا دانشگاه جدید واحدهایی که من در این یک سال پاس کردم رو قبول خواهد کرد؟ روال معمول چطور هست؟ کسی از دوستان تجربه داره؟
    آیا از نظر ویزا مشکلی به وجود نخواهد آمد؟
    سلام
    لطفا پست‌های قبل رو بخونید
    کاملا بستگی به دانشگاه مقصد داره، اگه براتون مهمه با دپارتمانتون در دانشگاه مقصد تماس بگیرید
    معمولاً میخوان که core courses رو حتی اگر پاس کردید دوباره بگیرید و یک سقف برای تعداد واحد برای ترنسفر کردن میذارن
    اگر استتوستون F1 هست، تا وقتی‌ که حواستون باشه که استاتوس همیشه valid باشه، مشکلی‌ نخواهید داشت
    موفق باشید

سلام
    دوتا سوال راجع به ترنزفر داشتم.من دانشجوی ترم اول دکترا در امریکا هستم.
    یک.اگه بخوام تو یه دانشگاه از یه دپارتمان به دپارتمان دیگه ترنزفر کنم ایا باید دوباره اپلای کرد؟کسی اینجا اینکارو کرده؟
    دو.برای ترنزفر به دانشگاه دیگه ای توی امریکا، ایا در ایمیل به استادا بهتره ذکر بشه که اکنون دانشجو دکترا توی امریکا هستیم یا نه تاثیر منفی داره؟کلا در ایمیل به استادا در دانشگاه مقصد چیا گفته بشه؟
    لطفا زود جواب بدین اگه میدونید

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط raha8789 نمایش پست ها
    سلام
    دوتا سوال راجع به ترنزفر داشتم.من دانشجوی ترم اول دکترا در امریکا هستم.
    یک.اگه بخوام تو یه دانشگاه از یه دپارتمان به دپارتمان دیگه ترنزفر کنم ایا باید دوباره اپلای کرد؟کسی اینجا اینکارو کرده؟
    دو.برای ترنزفر به دانشگاه دیگه ای توی امریکا، ایا در ایمیل به استادا بهتره ذکر بشه که اکنون دانشجو دکترا توی امریکا هستیم یا نه تاثیر منفی داره؟کلا در ایمیل به استادا در دانشگاه مقصد چیا گفته بشه؟
    لطفا زود جواب بدین اگه میدونید
    سلام
    ۱. دانشگاه‌های مختلف رویه متفاوت دارند، معمولاً لازم نیست کل مراحل اپلای رو طی‌ کنید، کافیه که با با دپارتمان مقصد صحبت کنید و موافقتشون رو بگیرید! اکثرا هم ددلاین رو در نظر میگیرن
    ۲. کلا صداقت بهتره! واقعا مشکلتون که باعث شده به فکر ترانسفر باشید رو اگه بگید، معمولاً درک می‌کنن
    موفق باشید

Junior Member

سلام
    من به خاطر مشکلی که برام پیش اومد در دانشگاه مبدا تصمیم گرفتم ترانسفر کنم. الان چند تا پیشنهاد دارم که یکیشون بهم گفته که باید تا دو هفته دیگه جواب بدم اما خودم میخام منتظر بمونم ببینم از دو تا دانشگاه دیگه خبری میشه یا نه ولی در عین حال نمیخام این پیشنهاد رو از دست بدم. چیکار کنم؟ میشه به اینا بگم فعلا اره بعد اگه از یه جای بهتر پذیرش گرفتم اینو کنسل کنم؟ الان ویزای من F2 هست و فک کنم باید I-20 عوض کنم.مشکلی پیش نمیاد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط elhammavis نمایش پست ها
    سلام
    من به خاطر مشکلی که برام پیش اومد در دانشگاه مبدا تصمیم گرفتم ترانسفر کنم. الان چند تا پیشنهاد دارم که یکیشون بهم گفته که باید تا دو هفته دیگه جواب بدم اما خودم میخام منتظر بمونم ببینم از دو تا دانشگاه دیگه خبری میشه یا نه ولی در عین حال نمیخام این پیشنهاد رو از دست بدم. چیکار کنم؟ میشه به اینا بگم فعلا اره بعد اگه از یه جای بهتر پذیرش گرفتم اینو کنسل کنم؟ الان ویزای من F2 هست و فک کنم باید I-20 عوض کنم.مشکلی پیش نمیاد؟
    سلام دوست عزیز،
    تا زمانی که آفر رسمی دریافت نکنید که عملا مشکلی نیست و حتی برخی بعد از صدور i-20 هم آفر را turn down میکنن که میتونه اثر خیلی بدی در رکورد افرادی مشابه شما در آینده بگذارد.
    بهترین کار این هست که وقت بیشتری برای تصمیم گیری بگیرید و راحت بگید میخواید بین آفرهایی که دارید و می گیرید انتخاب کنید و کمی بیشتر وقت نیاز دارید. البته پیگیر پرونده‌های دیگه هم باشید که بی جهت معطل نباشید. اگر به شما extension بدن که احتمالش کم نیست مشکل حل میشه. با مکاتبه یا تلفن مشکلات این مدلی میشه حل کرد.
    موفق باشید

Junior Member

سلام
    من یه سوال خیلی مهم برام پیش اومده لطفا راهنمایی کنید. من برای master ترم spring میرم آمریکا هدفم این هست که ترم fall ترنسفر کنم یه دانشگاه بهتر که قیلا بخاطر نمره پایین gre ریجکت کرد. امکانش هست؟ و اینکه ددلاین application که پر میکنم برای ترنسفر از حالت معمولی دیرتره؟ لطفا اگه کسی تجربشو داشته راهنمایی کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط heeelia نمایش پست ها
    سلام
    من یه سوال خیلی مهم برام پیش اومده لطفا راهنمایی کنید. من برای master ترم spring میرم آمریکا هدفم این هست که ترم fall ترنسفر کنم یه دانشگاه بهتر که قیلا بخاطر نمره پایین gre ریجکت کرد. امکانش هست؟ و اینکه ددلاین application که پر میکنم برای ترنسفر از حالت معمولی دیرتره؟ لطفا اگه کسی تجربشو داشته راهنمایی کنه
    سلام دوست عزیز,

در مورد سوالی که پرسیدید, به طور کلی دانشجو ها برای این کار برنامه ریزی نمیکنند و پروگرام ها هم انتظار ندارن که دانشجویی را که بهش پذیرش دادن از ابتدا با هدف ترانسفر وارد پروگرام اونها بشه (در دیدگاه برخی این کار پسندیده نیست). اما به هر حال مواردی پیش میاد که دانشجو مجبور میشه ترانسفر کنه و این که پرسیدید "آیا امکانش هست" بله امکانش هست. اما اینکه در مورد خاص شما آیا شما موفق به این ترانسفر خواهید شد یا خیر وابسته به پروگرام هایی هست که ازش پذیرش گرفتید و اونی که میخواهید بهش ترانسفر کنید و صد البته شرایط و پرونده شما. باید جزییات و مراحل این کار را با دانشگاه های مبدا و مقصد چک کنید از اونجا که میتونه مراحل از یک دانشگاه به دانشگاه دیگه متفاوت باشه. احتمالا باید صبر کنید که وارد پروگرام بشید و بعد برای ترانسفر کردن اقدام کنید تا کسی متوجه نشه شما از ابتدا این قصد را داشتید.

البته نظر دیگران را هم بپرسید
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط heeelia نمایش پست ها
    سلام
    از نظر تحصیلی‌ (چون من در مورد مسائل مهاجرتیش چیزی نمیدونم) احتمالش خیلی‌ کمه.

۱) انتقال در دوره فوق لیسانس کلا خیلی‌ احتمالش پایینه به دلیل کوتاه بودن دوره (۲ سال).

۲) دانشگاهی که میخوای بهش منتقل بشی‌ باید قانع بشه که تو دانشجوی موفّقی خواهی‌ بود اونجا (مخصوصاً با GRE پایین). یک ترم تحصیلی‌ برای اثبات توانایی‌‌ها کافی‌ نیست، مخصوصاً برای انتقال به دانشگاه سطح بالاتر.

۳) زمانی‌ که نمره‌های ترم اولت میاد احتمالا برای درخواست انتقال دیره (درخواست‌ها معمولان باید در ترم بهار فرستاده بشه). کسانی‌ که من قبلان بهشون کمک کردم برای انتقال با نمره ترم اول apply کردن بعد نمره ترم دوم رو وقتی‌ اومد ضمیمه کردن.

۴) من آمار دقیق ندارم ولی‌ از ۳ نفری که خودم کمکشون کردم ۲ نفر ردّ شدن، و نفر سوم که قبول شد اولا دلیل قانع کنند خانوادگی داشت برای انتقال، دوما منتقل شد به یک دانشگاه همسطح (حتا کمی‌ پایینتر) که اگر از روز اول اونجا apply کرده بود قبول میشد.

کلا توصیه من اینه که هرگز دانشگاهی نرو به فرض اینکه ازاون‌جا منتقل میشی‌ چون اولا نمیتونی‌ رویه این حساب کنی‌ که اونجا نمرهات خوب می‌شه، دوما اگر هم بشه احتمال انتقال پایینه. با این فرض برو که از همون دانشگاه مدرک میگیری، و اگر تونستی‌ منتقل شی‌‌ چه بهتر.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jd13 نمایش پست ها
    از نظر تحصیلی‌ (چون من در مورد مسائل مهاجرتیش چیزی نمیدونم) احتمالش خیلی‌ کمه.

۱) انتقال در دوره فوق لیسانس کلا خیلی‌ احتمالش پایینه به دلیل کوتاه بودن دوره (۲ سال).

۲) دانشگاهی که میخوای بهش منتقل بشی‌ باید قانع بشه که تو دانشجوی موفّقی خواهی‌ بود اونجا (مخصوصاً با GRE پایین). یک ترم تحصیلی‌ برای اثبات توانایی‌‌ها کافی‌ نیست، مخصوصاً برای انتقال به دانشگاه سطح بالاتر.

۳) زمانی‌ که نمره‌های ترم اولت میاد احتمالا برای درخواست انتقال دیره (درخواست‌ها معمولان باید در ترم بهار فرستاده بشه). کسانی‌ که من قبلان بهشون کمک کردم برای انتقال با نمره ترم اول apply کردن بعد نمره ترم دوم رو وقتی‌ اومد ضمیمه کردن.

۴) من آمار دقیق ندارم ولی‌ از ۳ نفری که خودم کمکشون کردم ۲ نفر ردّ شدن، و نفر سوم که قبول شد اولا دلیل قانع کنند خانوادگی داشت برای انتقال، دوما منتقل شد به یک دانشگاه همسطح (حتا کمی‌ پایینتر) که اگر از روز اول اونجا apply کرده بود قبول میشد.

کلا توصیه من اینه که هرگز دانشگاهی نرو به فرض اینکه ازاون‌جا منتقل میشی‌ چون اولا نمیتونی‌ رویه این حساب کنی‌ که اونجا نمرهات خوب می‌شه، دوما اگر هم بشه احتمال انتقال پایینه. با این فرض برو که از همون دانشگاه مدرک میگیری، و اگر تونستی‌ منتقل شی‌‌ چه بهتر.
    خيلي خيلي ممنونم از راهنماييتون، امكانش هست الان براي fall2017 دوباره اپلاي كنم و از پاييز سال بعد تو دانشگاه جديد شروع به تحصيل كنم؟ يا اگه متوجه شن تو دانشگاهي در امريكا در حال خوندن مستر هستم دچار مشكل ميشم؟