صفحه 98 از 99 نخستنخست ... 48888990919293949596979899 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 971 تا 980 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

نقل قول نوشته اصلی توسط Pourissa نمایش پست ها
    سلام، راگر فرصت و تمايل داريد لطفا راهنمايي ام كنيد. سپاسگزار مي شم. من از دو دانشگاه امریکا پذیرش دکترای فول فاند گرفتم ولی چون راجع به ترول بن ترامپ نگران بودم صبر نکردم و با اولین I-20 اقدام به ویزا کردم. حالا علاقمندم که به دانشگاه دوم بروم. شنیده ام که سویس ترنسفر می شود انجام داد ولی آیا می شود در دانشگاه اول هیچ ترمی درس نخواند و این ترنسفر انجام شود و از همان ابتدا در دانشگاه دوم شروع به تحصیل کنم؟ شرایط اش چطور است؟ کسی تجربه یا اطلاعات دارد؟ نمی دونم چکار کنم و چطور با دانشگاه ها صحبت کنم. در حال حاضر در پروسه کلیرنس هستم و با اینکه پذیرش هر دو دانشگاه را اکسپت کردم از موقعیام هنوز بهشون نگفتم. آیا باید صبر کنم تا ویزایم بیاید؟ و بعدش چه اقدامی کنم؟ وقتي ويزام اومد،
    آيا ورودم به امريكا دانشگاه اول باشه كه باهاش رفتم سفارت يا دانشگاه دوم كه قصد تحصيل درش دارم؟
    مرسي!
    سلام.
    شاید یه باتجربه تر راهنمایی کنه بهتر باشه ولی چیزی که من میدونم:
    میتونی ترنسفر کنی قبل شروع دانشگاه اول و باید قبل اینکه ثبت نام کنی با دانشگاه دوم هم هماهنگ کرده باشی و فایل سویست رو منتقل کنی به دانشگاه دوم. دانشگاه دوم باید هنوز فرصت ثبت نام داشته باشی البته.
    دانشگاه اول احتمالا ازت میخواد که تاییدیه استاد یا کوردینیتور دانشکده رو بگیری هرچند فکر کنم نمیتونن جلوت رو بگیرن (اینم همین جا شنیده ام که ممکنه بگند باید حداقل یه ترم بمونی و بعد ترنسفر کنی که فکر کنم قانونی نباشه چنین اجباری).
    از فرودگاه نزدیک دانشگاه اول وارد شو که این مراحل رو انجام بدی و بعد بری دانشگاه دوم (البته کم گیر میدن اگه از یه ایالت دیگه وارد بشی. میشه بگی میخوام یه سری به دوستم بزنم یا بلیطش خیلی ارزون تر بود!)
    من شنیده ام (بازم میگم فقط شنیده ام و زیاد هم با عقل جور در نمیاد) که تا وارد نشده ای نباید به دانشگاه اول بگی که میخوای ترنسفر کنی...
    موفق باشی
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Pourissa نمایش پست ها
    سلام، راگر فرصت و تمايل داريد لطفا راهنمايي ام كنيد. سپاسگزار مي شم. من از دو دانشگاه امریکا پذیرش دکترای فول فاند گرفتم ولی چون راجع به ترول بن ترامپ نگران بودم صبر نکردم و با اولین I-20 اقدام به ویزا کردم. حالا علاقمندم که به دانشگاه دوم بروم. شنیده ام که سویس ترنسفر می شود انجام داد ولی آیا می شود در دانشگاه اول هیچ ترمی درس نخواند و این ترنسفر انجام شود و از همان ابتدا در دانشگاه دوم شروع به تحصیل کنم؟ شرایط اش چطور است؟ کسی تجربه یا اطلاعات دارد؟ نمی دونم چکار کنم و چطور با دانشگاه ها صحبت کنم. در حال حاضر در پروسه کلیرنس هستم و با اینکه پذیرش هر دو دانشگاه را اکسپت کردم از موقعیام هنوز بهشون نگفتم. آیا باید صبر کنم تا ویزایم بیاید؟ و بعدش چه اقدامی کنم؟ وقتي ويزام اومد،
    آيا ورودم به امريكا دانشگاه اول باشه كه باهاش رفتم سفارت يا دانشگاه دوم كه قصد تحصيل درش دارم؟
    مرسي!
    سلام
    قبلا به سوالتون جواب داده شده. یکم باید بگردید تو همین تاپیک.
    شما میتونید بدون ثبت نام در دانشگاه اول ترانسفر کنید. احتیاجی به تایید استاد یا ... ندارید. میتونید با ویزای دانشگاه اول وارد بشید، کلا برید به شهر دانشگاه دوم. فقط زمان ورود به آفیسر چیزی در مورد دانشگاه دوم نمیگید و همونطور که دوستمون گفتند میگید برای دیدن دوستتون به اون شهر میرید. پس حتما یک اسم و آدرس تو شهر دانشگاه دوم داشته باشید که به آفیسر بگید اونجا می‌مونید.
    به دانشگاه دوم شرایط رو بگید که میخواید ترانسفر کنید، اونا شرایط رو براتون توضیح میدان. با ایمیل و تلفن با دانشگاه اول در تماس خواهید بود. تا مراحل انجام بشه.
    پ.ن.: من هم شرریتم تقریبا مثل شما بود، که کامل توضیح دادم، میتونید پست‌های قبلی‌ رو پیدا کنید

Junior Member

سلام
    دوستان ممنون میشم تو یه مساله ای ما رو راهنمایی کنین.دوست من 12 جون برای ویزای امریکا سفارت ارمنستان مصاحبه داده و کلیرنس خورده،ولی الان واسه کانادا پاس ریکوئست شده.از طرفی کلاساش تو امریکا 10 جولای شروع میشه و به احتمال زیاد به کلاساش نمیرسه.با این شرایط اگر دو ترم دیفر کنه)مجبور هست دو ترم دیفر کنه چون دانشگاه با یک ترم موافقت نکرده) و امسال دانشگاه کاناداش رو از دست نده.برای سال بعد از کانادا میتونه بره امریکا؟ممکنه تو سفارت ازش بپرسن چرا میخوای درستو تو کانادا ول کنی دوباره از اول تو امریکا شروع کنی؟

Junior Member odesa1988 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای عمران گرایش سازه دانشگاه ایالتی آریزونا (ASU)

سلام، دوستان سوال من این هست که امکان ترنسفر در حین دکترا امکانپذیر هست و اصلا مسآله رایجی هست و یا خیر؟
    Best Regards,
    Omid Eghlidos

Junior Member

سلام به همگی... من هم مثل بقیه بچه ها وقتی کلیرنس خوردم از دانشگاه بهتر پذیرشش واسم اومد. مسعول دانشگاه دوم گفته برو پورتال و افر مارو اکسپت کن تا ای-بیست صادر بشه و وقتی اومدی با ای-بیست current university به امریکا برو دانشگاه اولی و بگو Check-in و انتقال سویس رو انجام بدن.
    1-اول اینکه نباید اول برم دانشگا دوم و نامه کتبی پذیرش بگیرم ببرم دانشگاه اول تا انتقال سویس انجام بده؟
    2-من تا اول اگوست وقت دارم ترنسفر رو تمام کنم برای دانشگاه دوم. من چون باید تنظیم کنم تاریح ورود رو با دانشگا دوم ناچارم 26 جولای برم امریکا. بنظر شما 3 روزه می شه دانشگاه اول سویس رو ترنسفر کرد؟
    3- اینکه من ایرانم برم اکسپت کنم افر دانشگاه دوم رو در حالی که با ای-بیست اولی می خوام برم فرودگاه مشکل ساز نیست؟

با تشکر

Member sariii آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

سلام دوستانممن فک کنم 20 صفحه ای از این فروم رو خوندم و جواب سوال خودم رو با شرایط و دلایل خودم پیدا نکردم
    امیدوارم دوستان با تجربه بیان نظر بدن

من رشتم کامپیوتر هست و تو یه دانشگاه نه چندان خوب پی اچ دی میخونم،ترم بهار اومدم پس الان ترم دومم.

مشکلی که دارم اینه که تی ای هستم ولی به شدت کار تی ای بالاست خیلی وقتمو میگیره، ریسرچ هم باید بکنم
    خوب تا اینجا مشکل نیست البته
    داستان اینه که خقوقش خ پایینه، و هزترم هم که نزدیک 2000 تا واسه اینشورانسو... باید بدیم
    به این افتادم که انتقال بدم به دانشگاه دیگه

استاد اینجا از فیدبک ها و هم لبی های دیگه متوجه شدم خ راضیه ازم، ولی مهم نیست برام چون این قسمت مالی واقعا باعث شده متمرکز نباشم،
    کلا یا در گیر مسایل مالی ام یا تی ای، اصلا راضی نیستم

به استادمم گفتم مالی رو اون هم منبع مالی نداره، میگه این چند سالو باید سروایو کنیم...، مدل ایرانی ، شرایط خ بد رو میگفت که به شرایط حاضر راضی باشی ولی بهرحال میدونم که منبع مالی هم واقعا نداره، و حقوف دانشگاه هم که واسه همه ثابته.

حالا نمیدونم چه رویکردی رو پیشرو بگیرم واسه انتقال، خوب قطعا من ریکام این استاد رو ندارم،
    داستان اینه اگه بگم تی ای بودم، دلیل خوبیه واسه انتقال مثلا میخوام کار ریسرچ کنمو... سوپروایزر هنوز ندارمو... ولی در اینحال ریکام از استادایی که باهاشون درس ورداشتمو میخوان، که من همه درسامو با استادم ورداشتم جز یکی، پس فقط یه استاد هست، که اونم نمیدونم اصلا به صلاحه بگم بهش یا نه،

دوم اینه که واقعا چجور ایمیلی بزنم به استادای مقصد؟ یعنی چه دلیلی میتونه خوب باشه؟ من دوتا مشکل دارم یکی مالیه یکی هم واقعا استادم دیتاسانتیست کار نیس، یعنی سعی و خطلا جلو میره، و خیلی وقتا من حرفاشو گوش نمیدم
    )
    ولی فک نکنم اینطور توضیح دادن جالب باشه!
    حالا با این اوصاف چه روندی رو درنظر بگیرم برای مکاتبه؟
    (در رابطه با خروجی هم خوب تو این یه ترم مقاله نداشتم، ولی الان رو موضوع دارم کار میکنم ولی مطمنن تا 1 ماهه آینده نتیجه ای ندارم، پس خروجیم فقط چیزایی که یاد گرفتم که خیلی جدید هستو خیلی خوبه و سلف لرنری سراغش رفتمو این ترم هم قراره درس بدم(tensorflow programming))

اینو هم بگم که اگه استاد پیدا نکنم اپلای نمیکنم، چون نظر کمیته برگردوندن خیلی سخته با شرایط من فک کنم
    ، ولی استاد رو شاید بهش بگم که حاضرم یه پروژه مشترک انجام بدم که کارمو ببینه

ممنونم میشم تجربتون رو بگید
    I've got a strong urge to fly, but I've got nowhere to fly to. - Pink Floyd

Junior Member

سلام دوستان
    چجوری میشه برای ترنسفر کردن به استادا ایمیل زد بدون اینکه استاد خودمون متوحه بشه؟
    چون ممکنه یکی از استادا با استاد ما اشنا باشه و یا اگرم اشنا نباشه ایمیلمون رو فروارد کنه به استادمون و اونوقت دیگه فاندمون قطع میشه
    راه حل چیه؟

ApplyAbroad Hero

من می خوام برای دکتری ترنسفر کنم در حالی که فعلاً ترم آخر مستر هستم و تزم رو دفاع نکردم. دانشگاه مقصد به نظر می رسه الزامی برای داشتن مدرک فوق لیسانس نداشته باشه اما مشکل من دانشگاه مبدأ است. مدت طول مجاز تحصیل برای مقطع فوق لیسانس طبق آیین نامه دانشگاه 6 سال و طبق آی بیست که برای من صادر شد 30 ماه بود تا ماه می 2018، اما اینترنشنال آفیس علیرغم خواسته من و به اصرار رئیس دانشکده، آی بیست رو 6 ماه کم کرد که در واقع تا 18 دسامبر معتبر بود.

حالا من به رئیس دانشگاه اعتراض کردم و موافقت کردن که آی بیست من رو extend کنن به همون می 2018! اما در عین حال من جواب پذیرش دکترام اومده. حالا فقط دفاع از تزم مونده که باید توی مارچ انجام بدم.

سؤال اول: اگر دانشگاه کنونی آی بیست من رو تا ماه می 2018 extend کنه، آیا من باز هم می تونم درخواست ترنسفر به دانشگاه پذیرش دکترام رو بدم؟ البته با این فرض که SEVIS Release Date همچنان قبل شروع ترم جدید است. یعنی مثلاً این هفته اکستنشن کنن و من هفته بعدش درخواست ترنسفر بدم (حالا این که چرا همین الان مستقیم نمیرم بگم می خوام ترنسفر کنم هم داستان داره...) ولی می خوام بدونم حتی با وجود اکتنشن هم من باز طبق DHS باید بتونم ترنسفر کنم چون در آخر Academic Session داره انجام میشه.

سوال دوم: برای اینکه از تزم دفاع کنم، طبق آیین نامه دانشگاه فوق لیسانسم باید برای ترم جاری یعنی اسپرینگ 2018 ثبت نام کنم، در حالی که من می خوام ترنسفر کنم و برم دانشگاه دکترام. پس مجبورم Concurrent Enrollement کنم که ظاهراً مجاز به اجازه Dean of Graduate School در دانشگاه کنونی است. اگر اون موافقت نکنه، آیا راه دیگه ای هست که بشه از تز دفاع کرد در حالی که همزمان در دانشگاه دیگر مشغول تحصیل هستیم؟ دانشگاه کنونی به صورت سیستم ترمی 4.5 ماهه است.
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

اگه دانشگاه فعلیتون بدون ثبت نام در ترم بهار اجازه دفاع از تز نمیده، راه دیگه ای ندارید. یا باید مجوز ثبت نام همزمان در دو دانشگاه رو بگیرید یا اینکه پذیرش دکترا رو دیفر کنید.
    در ضمن توجه داشته باشید که وقتی فارغ التحصیل بشید، ممکنه دانشگاه فعلیتون فایل سویس رو بلافاصله ببنده و در اون صورت امکان ترنسفر نیست.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

سلام دوستان
    برای ترانسفر در مقطع دکتری ( با فرض اینکه دو ترم تحصیل کرده باشیم) باز هم دانشگاه مقصد نمره جی آر ای و تافل/آیلتس حائز اهمیت هست؟ یا فقط به استاد بستگی داره؟

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند