صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 43

موضوع: مزایا و معایب گذراندن دوره مستر در یک دانشگاه رنک پائین آمریکا

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

پیش فرض پاسخ : مزایا و معایب گذراندن دوره مستر در یک دانشگاه رنک پائین آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    این رو تقریبا همه می‌دونند که احتمال گرفتن فاند برای PhD بالاتر از master هست. بحث دلیل آوردن هم نیست، این سیستمیه که در اغلب دانشگاه‌ها وجود داره و دانشجویان PhD اولویت کاملا بالاتری نسبت به دانشجویان master برای گرفتن فاند دارند.

فاند برای phd بهتره یا master به phd ؟

حلا فرض کنیم فاند به master به phd بهتر میدن ، چه فایده ، وقتی مدرک master به phd مستقیمو ایران قبول نداره حالا فاند هم بدن ...
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

ApplyAbroad Champion

احتمال این که شما با master پذیرش PhD بگیرید بالاتره و داشتن master امتیاز مثبتی محسوب می‌شه، اما وقتی پذیرش PhD می‌گیرید دیگه خیلی مهم نیست که master به PhD بودید یا bachelor به PhD.
    منظور شما رو از این که ایران مدرک master به PhD رو قبول نداره متوجه نمی‌شم. شما وقتی از یک دانشگاه معتبر مدرک دکترا می‌گیرید، ایران هم اون مدرک رو معادل دکترا ارزیابی می‌کنه.

من این مورد را دیدم که گاهی package فاند برای کسانی که با Master اپلی کردند بیشتر از افرادی ست که با لیسانس اقدام کردند.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member

دوستان سوال من اینه که آیا مصاحبه کننده رنک دانشگاه رو چه کلی یا در رشته پذیرفته شده چکمی کنه؟ یعنی جلوش کامپیوتر هست و اسم دانشگاه میزنه و رنکشو در میاره؟ کسی این تجربه رو دیده یا داشته؟
    ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ak
    دوستان سوال من اینه که آیا مصاحبه کننده رنک دانشگاه رو چه کلی یا در رشته پذیرفته چک می کنه؟ یعنی جلوش کامپیوتر هست و اسم دانشگاه میزنه و رنکشو در میاره؟ کسی این تجربه رو دیده یا داشته؟
    ممنون.
    من ندیدم- اما واقعا" فکر نمیکنم این کار رو انجام بدند.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member

سلام
    من هم يه همچين سئوالي دارم
    من معدلم پايين بود واسه همين از يه دانشگاه rankپائين پذيرش بدون فاند گرفتم با قول به اينكه احتمالا 80 در صد ترم بعد فاند مي گيرم
    حالا مي خوام بدنم اين I 20 رو نگهدارم يا برم دنبال يه I20 بهتر
    يعني احتمال ويزا خيلي كم ميشه؟؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

منظور شما رو از این که ایران مدرک master به PhD رو قبول نداره متوجه نمی‌شم. شما وقتی از یک دانشگاه معتبر مدرک دکترا می‌گیرید، ایران هم اون مدرک رو معادل دکترا ارزیابی می‌کنه.
    برای کانادا میدونم ایران مدرک مستقیم master به phd رو قبول نداره . 2-3 سال لازمه برای master و 4-5 سال برای phd . حالا اگه شما bachelor داشته باشید و پذیرش phd بگیرید ، یعنی master و phd رو باهم بخونید ، کلا میشه 4-5 سال که این مدرکو ایران قبول نداره.
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط iBT
    برای کانادا میدونم ایران مدرک مستقیم master به phd رو قبول نداره . 2-3 سال لازمه برای master و 4-5 سال برای phd . حالا اگه شما bachelor داشته باشید و پذیرش phd بگیرید ، یعنی master و phd رو باهم بخونید ، کلا میشه 4-5 سال که این مدرکو ایران قبول نداره.
    پس با این توضیح فکر کنم منظور شما مدرک مستقیم از bachelor به PhD هست، نه از master به PhD. من از قوانین ایران اطلاعی ندارم، اما عجیبه که چنین مدرکی مورد قبول نیست. به هر حال اگر شما پذیرش مستقیم از bachelor به PhD بگیرید تقریبا تمام دانشگاه‌های آمریکا به شما این امکان رو می‌دهند که مدرک master رو هم در میانه‌ی تحصیل‌تون دریافت کنید. به این ترتیب فکر کنم مشکل ایران هم حل خواهد شد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Materials Science & Engineering, Case Western Reserve University

پس با این توضیح فکر کنم منظور شما مدرک مستقیم از bachelor به PhD هست، نه از master به PhD. من از قوانین ایران اطلاعی ندارم، اما عجیبه که چنین مدرکی مورد قبول نیست. به هر حال اگر شما پذیرش مستقیم از bachelor به PhD بگیرید تقریبا تمام دانشگاه‌های آمریکا به شما این امکان رو می‌دهند که مدرک master رو هم در میانه‌ی تحصیل‌تون دریافت کنید. به این ترتیب فکر کنم مشکل ایران هم حل خواهد شد.
    مدرک direct to PhD از دانشگاه های معتبر USA مورد تایید وزارت علوم است دوستان.
    لطفا اطلاعات غلط ندید بع ملت!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M

در مورد bachelor به phd بعضی از دانشگاها master وسطش نمیدن چون امکان پیچوندن رو می بره بالا... اگر به این option فکر می کنین حتما قبلش با استاد چک کنین.
    ولی کلا اگر اهل phd خوندن هستید و به faculty position فکر می کنید این option خوبیه تا اینکه حالا یه master بگیریم بعد ببینیم چی میشه... خیلی در وقت و پول صرفه جویی می کنید و خیالتون هم راحت تره.

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)