صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 43

موضوع: مزایا و معایب گذراندن دوره مستر در یک دانشگاه رنک پائین آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مزایا و معایب گذراندن دوره مستر در یک دانشگاه رنک پائین آمریکا

منم سوالام همینه.

من پذیرش از Northeastern دارم. Master computer science و بدون fund. ارشدم تموم شده(ریاضی دانشگاه تهران). به نظر شما ارزش داره که هزینه کنم برم؟ یا اینکه بذارم برای ۲۰۱۰ دوباره apply کنم؟ ممنون

Senior Member emperial آواتار ها

اگر در آمریکا باشی و برای مقطع بعد apply کنی خیلی بهتره تا اینکه ایران باشی. چون دانشگاه ها در نظر دارند که ایرانی ها برای گرفتن ویزا مشکل دارند.
    پس اگر پولشو داری اینکار می ارزه.

اینطور که من امسال از نتایج پذیرش بچه های فروم متوجه شدم، برمیاد که دانشگاه های آمریکا تعداد زیادتری دانشجو برای دوره مستر اعم از full,partial,self fund گرفتند. و فکر میکنم که به خاطر همین مسئله اقتصادی باشه.
    از یک طرف هزینه یک دانشجو PhD رو دوشش نیفتاده و از طرف دیگه بعد از یکی دو سال که احتمال کم شدن تعداد متقاضی تحصیل در دانشگاه کم میشه، از نظر جمعیت دانشجو کم نمیارند.

Senior Member naeemtop آواتار ها

سلام
    در مورد دانشگاههای رنک پایین »

آیا به تناسب اینکه دانشگاه رنکش پایین هست هزینه تحصیل توش پایینتره؟

من با یکی از دانشگاهها تماس گرفتم گفتن هزینه تحصیل و زندگی با هم سالی 15 تا 20 تومن در میاد به نظرتون این طبیعی هست؟
    چون شنیده بودم برای دوره مستر حداقل سالی 30 باید در نظر داشت

دیگه اینکه من یه چیزو نفهمیدم آیا تو آمریکا اعم از رنک پایین یا بالا هر دانشگاه برنامه های مختلف برای یه رشته نداره مثلا برای مکانیک گرایش های مختلفی برای انتخاب هست؟ یا اینکه مستر فقط یه نوع دارن و همونو که قبول شدی در حین درس خوندن گرایش رو انتخاب میکنی؟ (آیا دانشگاههای رنک پایین تو این زمینه با رنک بالاها فرق دارن؟9

چون مثلا دانشگاه های آلمان در حین انتخاب برای مستر گرایش های مختلفی هست که همون اول میتونی انتخاب کنی
    By failing to prepare, You are preparing to fail / برای همه دوستای خوبم که دارن میرن واسه ویزا آروزی موفقیت میکنم !
    آماده همکاری برای مقاله : تحلیل آماری پایان نامه های مهندسی توسط شبکه های عصبی و RBF . بهینه سازی با الگوریتم زنتیک (پیغام خصوصی)

نقل قول نوشته اصلی توسط naeemtop
    آیا به تناسب اینکه دانشگاه رنکش پایین هست هزینه تحصیل توش پایینتره؟

دیگه اینکه من یه چیزو نفهمیدم آیا تو آمریکا اعم از رنک پایین یا بالا هر دانشگاه برنامه های مختلف برای یه رشته نداره مثلا برای مکانیک گرایش های مختلفی برای انتخاب هست؟ یا اینکه مستر فقط یه نوع دارن و همونو که قبول شدی در حین درس خوندن گرایش رو انتخاب میکنی؟ (آیا دانشگاههای رنک پایین تو این زمینه با رنک بالاها فرق دارن؟
    به نظر من هزینه تحصیل به شهر و ایالت دانشگاه بستگی داره تا به رنک دانشگاه. ولی از اون جائیکه دانشگاه های خوب معمولاً در شهرهای خوب قرار دارند ممکنه بشه اون نتیجه رو هم گرفت.
    در مورد سؤال دوم هم باید بگم تا جائی که من متوجه شدم برای دوره مستر دو plan A یا plan B وجود داره که تو یکی فقط واحد میگذرونید ولی دیگری پایان نامه هم داره که در این حالت گرایش و تحقیقات هم مطرح میشه. این مسائل تا حد زیادی به رشته و قوانین دانشگاه مربوطه و ممکنه متفاوت باشه.

Senior Member naeemtop آواتار ها

خوب من بیشتر تو دانشگاههای رنک پایین این موضوع رو دیدم که 2 تا پلان دارن یکی A دیگری B
    حالا بین این 2 تا کدومش بهتر هست؟

و اینکه ایا ایمیلی که از دانشگاه رنک متوسط دریافت کردم که با سالی 15 میلیون میشه مستر بگذرونم میتونه 100 درصد درست باشه یا نه؟ ( 15 میلیون هزینه زندگی و تحصیل)
    By failing to prepare, You are preparing to fail / برای همه دوستای خوبم که دارن میرن واسه ویزا آروزی موفقیت میکنم !
    آماده همکاری برای مقاله : تحلیل آماری پایان نامه های مهندسی توسط شبکه های عصبی و RBF . بهینه سازی با الگوریتم زنتیک (پیغام خصوصی)

نقل قول نوشته اصلی توسط naeemtop
    ...و اینکه ایا ایمیلی که از دانشگاه رنک متوسط دریافت کردم که با سالی 15 میلیون میشه مستر بگذرونم میتونه 100 درصد درست باشه یا نه؟ ( 15 میلیون هزینه زندگی و تحصیل)
    هزینه ها رو میشه تو سایت دانشگاه چک کرد. لا اقل هزینه ی تحصیل رو باید نوشته باشن. هزینه ی تحسثل همونیه که منشی دانشگاه بهت گفته اما هزینه ی زندگی رو هم اگه تو سایت خود دانشگاه نمیتونی پیدا کنی، سایت دانشگاه های دیگه تو همون شهر یا شهر های اطراف رو نگاه کن. به احتمال زیاد یه تقریب خوبی دستت میاد. میتونی از دانشجوهای اونجا هم بپرسی.

اما فکر میکنم 15000 تا خیلی کم باشه.
    Weallshouldknowthatweknownothing.
    وای

دوستان سوال من لینه:
    اگه کسی که از یه دانشگاهی(خواجه نصیر) فوق داره و بخواد دوباره از US مستر پذیرش بگیره وضعیتش چطوره
    کار درستی به نظر میاد؟
    Speak clearly if you speak at all; Carve every word before you let it fall

نقل قول نوشته اصلی توسط HesamMe
    دوستان سوال من لینه:
    اگه کسی که از یه دانشگاهی(خواجه نصیر) فوق داره و بخواد دوباره از US مستر پذیرش بگیره وضعیتش چطوره
    کار درستی به نظر میاد؟
    راستش من خودم فوق نگرفتم، ولی اگه پذیرش بهتری نداری، خب برو دیگه! (البته این نظر منه ها) ممکنه شما احساس کنی تحصیلاتت اینجا خیلی خوب بوده و نمی خوای دو سال دیگه رو اونجا همین چیزا رو بخونی.
    ممکن هم هست فکر کنی که تو این دوره چیز خاصی یاد نگرفتی و اگه دوباره بخونی به نفعته و تهش یه سال عقب میمونی.
    بزرگان هم نظر بدن خوبه.

کوچیک شما.
    Weallshouldknowthatweknownothing.
    وای

Member alibme-1362 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BME

نقل قول نوشته اصلی توسط HesamMe
    دوستان سوال من لینه:
    کار درستی به نظر میاد؟
    این بستگی داره به اینکه از چه دانشگاهی پذیرش بگیری و اینکه فاند داشته باشی یا نه. به نظر من اگه می تونی یه دانشگاه خوب پذیرش بگیری همراه با فاند ارزش داره مستر رو اونجا بخونی، چون بعدا انتخابای خیلی خوب و متفاوتی برای PhD خواهی داشت، به عبارت دیگه اگه مستر از US داشته باشی برای PhD شما دانشگاه رو انتخاب می کنی و شما تصمیم گیرنده ای نه اینکه دانشگاه انتخابت کنه. در هر صورت امیدوارم هر تصمیمی می گیری موفق باشی
    آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند . . .

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)