صفحه 181 از 181 نخستنخست ... 81131171172173174175176177178179180181
نمایش نتایج: از شماره 1,801 تا 1,806 , از مجموع 1806

موضوع: هزینه های زندگی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    همسرتون میتونن بعد از آمدن به کانادا مجوز کار دریافت کنند. شما سه سال وقت دارید که برای این گزینه آماده بشید.
    تشکر دوست عزیز؛ راهکار شما معقول هست - حتی به اینکه هر دو اپلای کنیم هم فکر کردم- اما حقیقتش نمی خواهم خانمم سختی بیشتری از دوری از خانواده اش و زندگی در غربت متحمل بشه....نمیدونم شاید اشتباه میکنم! در هر صورت ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    سالی 53 هزار دلار طبق محاسبه شما خیلی بالاتر از یک زندگی دانشجویی است. شما با نصف این مبلغ باید بتونید یک زندگی ساده دانشجویی داشته باشید. ولی اگر هدفتان اینست که از ابتدا یک زندگی سطح بالاتر داشته باشید همانطور که دوستمان فرمودند همسرتان باید برای کار کردن در کانادا برنامه ریزی کنند. فاند 36 هزار دلار در سال در کانادا فاند خوبی حساب میشه. بعضی اسکالرشیپ های اضافی هست ولی خیلی رقابتی هستند.
    خوب پس ضاهرا محاسبات من غلطه من اینطور حساب کردم (با فرض اقامت در دورم های دانشگاه یورک):

ماهی 1400 دلار اجاره اپارتمان 2 خوابه که سالی میشه حدود 17000 تا
    هزینه خورد خوراک 900 دلار در ماه که سالی میشه حدود 11000 تا
    برای هزینه های مدرسه حدود 4000 تا برای 2 تا دانش آموز
    حمل و نقل ماهی 250 دلار که برای یک سال 3000 تا میشه
    هزینه برق و اینترنت و تلفن و ...ماهی 200 دلار که سالانه میشه حدود 2500
    یه 5000 تا هم هزینه لباس و تفریح و درمان و....

که جمعا میشه 42500 تا به علاوه 18000 تا شهریه دانشگاه جمعا 60500 که 36000تا فاند دانشگاه رو کم کنیم میشه 24500 تا لازم هست. باز بهتر شد 10000 تا از حساب اولم کمتر شد.

حالا نمیدونم چطور اینها رو میشه کمتر کرد که سالی 27 هزارتا بشه! ممنون میشم راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi_cs نمایش پست ها
    تشکر دوست عزیز؛ راهکار شما معقول هست - حتی به اینکه هر دو اپلای کنیم هم فکر کردم- اما حقیقتش نمی خواهم خانمم سختی بیشتری از دوری از خانواده اش و زندگی در غربت متحمل بشه....نمیدونم شاید اشتباه میکنم! در هر صورت ممنون.

خوب پس ضاهرا محاسبات من غلطه من اینطور حساب کردم (با فرض اقامت در دورم های دانشگاه یورک):

که جمعا میشه 42500 تا به علاوه 18000 تا شهریه دانشگاه جمعا 60500 که 36000تا فاند دانشگاه رو کم کنیم میشه 24500 تا لازم هست. باز بهتر شد 10000 تا از حساب اولم کمتر شد.

حالا نمیدونم چطور اینها رو میشه کمتر کرد که سالی 27 هزارتا بشه! ممنون میشم راهنمایی کنید.
    مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور برای همه سختی دارد. شما و خانوادتون باید خودتون رو برای بدترین شرایط آماده کنید.
    در مورد محاسبه هزینه ها هم فکر میکنم منطقی حساب کردید. نمیدونم شاید توقع من رفته بالا. البته شما میتوانید از سال دوم کمک هزینه برای فرزندانتون بگیرید. و با فرض اینکه جز درآمد پایین بحساب بیاید برای هر فرزند حدود ۵۰۰ دلار در ماه دریافت میکنید
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

4000 دلار هزینه تحصیل برای چی هست؟ بچه هاتون که میتونند در مدارس دولتی تحصیل کنند.
    بقیه محاسباتتون کم و بیش برای یک خانواده چهارنفره درست بنظر میرسه. شاید در مورد 27 هزار دلار یک مقدار کم گرفتم. یک مقدار بیشتر ممکنه بتونید صرفه جویی کنید ولی در نهایت احتمالا خودتون یا همسرتون باید کار کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور برای همه سختی دارد. شما و خانوادتون باید خودتون رو برای بدترین شرایط آماده کنید.
    در مورد محاسبه هزینه ها هم فکر میکنم منطقی حساب کردید. نمیدونم شاید توقع من رفته بالا. البته شما میتوانید از سال دوم کمک هزینه برای فرزندانتون بگیرید. و با فرض اینکه جز درآمد پایین بحساب بیاید برای هر فرزند حدود ۵۰۰ دلار در ماه دریافت میکنید
    بله فرمایش شما درسته باید یک تجدید نظر در افکار و عقاید بدم در مورد درآمد پایین هم یک تحقیق میکنم ببینم داستانش چیه ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    4000 دلار هزینه تحصیل برای چی هست؟ بچه هاتون که میتونند در مدارس دولتی تحصیل کنند.
    بقیه محاسباتتون کم و بیش برای یک خانواده چهارنفره درست بنظر میرسه. شاید در مورد 27 هزار دلار یک مقدار کم گرفتم. یک مقدار بیشتر ممکنه بتونید صرفه جویی کنید ولی در نهایت احتمالا خودتون یا همسرتون باید کار کنید.
    حقیقت 4000 تا رو به خاطر مطلی که اینجا خوندم در نظر گرفتم

A report by the not-for-profit organization People for Education finds that in Ontario, activity fees in secondary schools range from $10 to $300 and that many schools also charge athletic fees ranging from $1 to $1,500.

ApplyAbroad Guru

حقیقت 4000 تا رو به خاطر مطلی که اینجا خوندم در نظر گرفتم
    نه اینطور نیست. همان متوسط 44 دلار در سال تحصیلی که گفته و اونهم تازه اکثرا اجباری نیست. بعضی کلاسها مثل کلاس هشتم بچه ها را ممکنه سفر دسته جمعی هم ببرند که چند صد دلاری هزینه داره ولی رفتنش اجباری نیست و خیلی ها نمیروند. yearbook و مانند آن هم میفروشند که لزومی نداره بخرید.

من سه سال پیش اومدم کانادا به 100 دلار اون موقع یک سبد خرید سوپر استور پر میشد. ولی الان با 100 دلار یک پلاستیک پر میشه. ما ایرانیا بدشانیسیم هرجا بریم تورم و گرونی روی پیشونی ماهاست
    هیچ آخرتی وجود نداره. در سراسر تاریخ حکومت ها با ابزاری به نام پرستش خدا بر مردم سواری کرده اند. بهشت و جهنم شما همین دنیا هست.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)