صفحه 180 از 181 نخستنخست ... 80130170171172173174175176177178179180181 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,791 تا 1,800 , از مجموع 1806

موضوع: هزینه های زندگی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس مهندسی سیستم های انرژی - دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی

سلام
    خسته نباشید، ممنون میشم جواب بدین
    متوسط فول فاندی که دانشگاهای کانادا به دانشجوی دکترا میدن چقدره؟ و آیا این مقدار علاوه بر شهریه دانشگاس؟

یا فول فاند میشه یه زندگی متاهلی سطح متوسط داشت؟؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط twilighti نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید، ممنون میشم جواب بدین
    متوسط فول فاندی که دانشگاهای کانادا به دانشجوی دکترا میدن چقدره؟ و آیا این مقدار علاوه بر شهریه دانشگاس؟

یا فول فاند میشه یه زندگی متاهلی سطح متوسط داشت؟؟
    بستگی به شهر و دانشگاه دارد تو کبک از سالی 14 هزار تا 21 هزار میدن معمولا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس مهندسی سیستم های انرژی - دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط hiver نمایش پست ها
    بستگی به شهر و دانشگاه دارد تو کبک از سالی 14 هزار تا 21 هزار میدن معمولا
    ممنون میشم سوالای دیگه رو هم جواب بدین
    با سپاس

Junior Member

سلام دوستان. من و خانمم در تلاشیم که پوزیشن دکترا بگیریم برای کانادا ولی یه سوالی که چند روزه ذهن منو درگیر کرده میزان هزینه های ابتدایی هست که همون زمان ورود به کانادا خواهیم داشت؟ حداقل پولی که باید با خودمون بیاریم چقدره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mea88 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من و خانمم در تلاشیم که پوزیشن دکترا بگیریم برای کانادا ولی یه سوالی که چند روزه ذهن منو درگیر کرده میزان هزینه های ابتدایی هست که همون زمان ورود به کانادا خواهیم داشت؟ حداقل پولی که باید با خودمون بیاریم چقدره؟
    سلام،
    حداقل هزينه زندگي كاملا نسبي هست و به خيلي مسائل بستگي داره از جمله شهر محل سكونت. اگر مقصدتون و ميزان فاند در صورت وجود رو بگيد شايد بيشتر بشه راهنمايي كرد.

تصور كنيد يكي از شما بپرسه هزينه حداقل زندگي تو ايران چنده؟ مسلما شما ميپرسي كجاي ايران؟ اجاره خونه تو سنندج با اصفهان يا مشهد يا تهران خيلي فرق داره!

Junior Member

سلام. کاملا درست میگید. من عذر میخوام. منظور بنده برای تونتو هست. البته من سوالم دومورد هست.
    ۱- آیا سفارت غیر از تمکن مالی یه میزان پول مشخص مد نظر داره که ما باید برای ورود به کانادا داشته باشیم. مثل هزینه رفت و برگشت و هزینه اجاره خانه و وسایل یا نه؟
    ۲- اگر نه، حالا چقدر پول حدودا نیاز داریم تا هزینه های اولیه رو هنگام ورود پوشش بده؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaaalda نمایش پست ها
    سلام،
    حداقل هزينه زندگي كاملا نسبي هست و به خيلي مسائل بستگي داره از جمله شهر محل سكونت. اگر مقصدتون و ميزان فاند در صورت وجود رو بگيد شايد بيشتر بشه راهنمايي كرد.

تصور كنيد يكي از شما بپرسه هزينه حداقل زندگي تو ايران چنده؟ مسلما شما ميپرسي كجاي ايران؟ اجاره خونه تو سنندج با اصفهان يا مشهد يا تهران خيلي فرق داره!

نقل قول نوشته اصلی توسط Mea88 نمایش پست ها
    سلام. کاملا درست میگید. من عذر میخوام. منظور بنده برای تونتو هست. البته من سوالم دومورد هست.
    ۱- آیا سفارت غیر از تمکن مالی یه میزان پول مشخص مد نظر داره که ما باید برای ورود به کانادا داشته باشیم. مثل هزینه رفت و برگشت و هزینه اجاره خانه و وسایل یا نه؟
    ۲- اگر نه، حالا چقدر پول حدودا نیاز داریم تا هزینه های اولیه رو هنگام ورود پوشش بده؟
    سلام مجدد

تورنتو شهر بزرگیه و محله های مختلفش خیلی با هم فرق دارن. من چون اونجا زندگی نکردم نمیتونم در مورد هزینه اجاره و غیره نظر بدم. اگه به سایت kijiji سر بزنید میتونید تخمین خوبی در خصوص قیمت اجاره در محله های مختلف تورنتو به دست بیارید. در همین سایت میتونید قیمت وسایل دست دوم رو ببینید. دیگه از اینجا به بعد واقعا بستگی به خودتون داره که بخواهید همه چیز رو نو بخرید یا با خودتون از ایران بیارید یا اینجا دست دوم بخرید.

تا جایی که من میدونم تمکن مالی برای همینه که نشون بده شما هزینه تحصیل و زندگی تون در کانادا رو میتونید تقبل کنید. فکر نکنم بیش از این چیزی لازم باشه ولی دوستانی که دانشجویی اومدن میتونن بهتر راهنماییتون بکنن.

ببخشید اگه جواب دقیق نمیتونم بدم بهتون. میدونم شما که ایران هستید ترجیح میدین یک نفر یک رقمی بهتون بده که یک ایده ای داشته باشید ولی اینقدر مسئله هزینه زندگی شخصیه که واقعا نمیشه یک عدد گفت. شاید اون چیزی که برای شما حداقل زندگی محسوب میشه برای من لاکچری باشه یا برعکس. پیشینه- سن و خیلی فاکتورهای دیگه تو این موضوع دخیل هستند. علاوه بر اینا واقعا یادم نمیاد اون اول که اومدم اینجا هزینه های اولیه چقدر بود

Junior Member

سلام دوستان من از الان که در حال شروع کردن ارشد تو ایران هستم واسه 3 سال دیگه دارم برنامه ریزی میکنم که دکتری کانادا اقدام کنم. بررسی هایی که کردم دانشگاه یورک برای مثال حدود 36 هزارتا میدن که با کم کردن شهریه حدود 18000 تا میمونه. با توجه به اینکه متاهل هستم و 2 فرزند مدرسه ای دارم، با حساب کتابی که کردم چیزی که از فاند میمونه فقط کفاف هزینه مسکن (آپارتمانهای خود دانشگاه 1400 تا ماهیانه است) رو میده و برای اداره خرج و مخارج به 35000 هزارتا دیگه برای هر سال نیاز دارم.

حالا دو تا سوال دارم که ممنون میشم راهنمایی کنید.

اول اینکه بفرمایید این حساب کتاب من چقدر به واقعیت نزدیکه؟

دوم با این شرایط قیمت دلار! من هر کاری کنم توی این 3 سال و پس انداز کنم باز واسه چهار سال دکتری که 140 هزار دلار لازم خواهم داشت نمیشه پس انداز کرد! راه کاری هست؟ مثلا نمیدونم بعد از یکی دو ترم بشه فاند بیشتری گرفت...

اگه امکانش نیست که کلا بیخیال شم ...

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi_cs نمایش پست ها
    سلام دوستان من از الان که در حال شروع کردن ارشد تو ایران هستم واسه 3 سال دیگه دارم برنامه ریزی میکنم که دکتری کانادا اقدام کنم. بررسی هایی که کردم دانشگاه یورک برای مثال حدود 36 هزارتا میدن که با کم کردن شهریه حدود 18000 تا میمونه. با توجه به اینکه متاهل هستم و 2 فرزند مدرسه ای دارم، با حساب کتابی که کردم چیزی که از فاند میمونه فقط کفاف هزینه مسکن (آپارتمانهای خود دانشگاه 1400 تا ماهیانه است) رو میده و برای اداره خرج و مخارج به 35000 هزارتا دیگه برای هر سال نیاز دارم.

دوم با این شرایط قیمت دلار! من هر کاری کنم توی این 3 سال و پس انداز کنم باز واسه چهار سال دکتری که 140 هزار دلار لازم خواهم داشت نمیشه پس انداز کرد! راه کاری هست؟ مثلا نمیدونم بعد از یکی دو ترم بشه فاند بیشتری گرفت...

همسرتون میتونن بعد از آمدن به کانادا مجوز کار دریافت کنند. شما سه سال وقت دارید که برای این گزینه آماده بشید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi_cs نمایش پست ها

سالی 53 هزار دلار طبق محاسبه شما خیلی بالاتر از یک زندگی دانشجویی است. شما با نصف این مبلغ باید بتونید یک زندگی ساده دانشجویی داشته باشید. ولی اگر هدفتان اینست که از ابتدا یک زندگی سطح بالاتر داشته باشید همانطور که دوستمان فرمودند همسرتان باید برای کار کردن در کانادا برنامه ریزی کنند. فاند 36 هزار دلار در سال در کانادا فاند خوبی حساب میشه. بعضی اسکالرشیپ های اضافی هست ولی خیلی رقابتی هستند.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)