نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
همسرتون میتونن بعد از آمدن به کانادا مجوز کار دریافت کنند. شما سه سال وقت دارید که برای این گزینه آماده بشید.
تشکر دوست عزیز؛ راهکار شما معقول هست - حتی به اینکه هر دو اپلای کنیم هم فکر کردم- اما حقیقتش نمی خواهم خانمم سختی بیشتری از دوری از خانواده اش و زندگی در غربت متحمل بشه....نمیدونم شاید اشتباه میکنم! در هر صورت ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
سالی 53 هزار دلار طبق محاسبه شما خیلی بالاتر از یک زندگی دانشجویی است. شما با نصف این مبلغ باید بتونید یک زندگی ساده دانشجویی داشته باشید. ولی اگر هدفتان اینست که از ابتدا یک زندگی سطح بالاتر داشته باشید همانطور که دوستمان فرمودند همسرتان باید برای کار کردن در کانادا برنامه ریزی کنند. فاند 36 هزار دلار در سال در کانادا فاند خوبی حساب میشه. بعضی اسکالرشیپ های اضافی هست ولی خیلی رقابتی هستند.
خوب پس ضاهرا محاسبات من غلطه من اینطور حساب کردم (با فرض اقامت در دورم های دانشگاه یورک):

ماهی 1400 دلار اجاره اپارتمان 2 خوابه که سالی میشه حدود 17000 تا
هزینه خورد خوراک 900 دلار در ماه که سالی میشه حدود 11000 تا
برای هزینه های مدرسه حدود 4000 تا برای 2 تا دانش آموز
حمل و نقل ماهی 250 دلار که برای یک سال 3000 تا میشه
هزینه برق و اینترنت و تلفن و ...ماهی 200 دلار که سالانه میشه حدود 2500
یه 5000 تا هم هزینه لباس و تفریح و درمان و....

که جمعا میشه 42500 تا به علاوه 18000 تا شهریه دانشگاه جمعا 60500 که 36000تا فاند دانشگاه رو کم کنیم میشه 24500 تا لازم هست. باز بهتر شد 10000 تا از حساب اولم کمتر شد.

حالا نمیدونم چطور اینها رو میشه کمتر کرد که سالی 27 هزارتا بشه! ممنون میشم راهنمایی کنید.