صفحه 175 از 181 نخستنخست ... 75125165166167168169170171172173174175176177178179180181 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,741 تا 1,750 , از مجموع 1806

موضوع: هزینه های زندگی

Member
    رشته و دانشگاه
    AzMIU

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی

سلام دوستان. من خیلی راجع به هزینه اقامت در تورنتو چه در اینجا چه در سایت های خود کانادا جستجو کردم اما به جای اینکه به نتیجه دقیق برسم بدتر گیج شدم!
    اینطور به نظر میرسه که خوابگاه گرفتن از اجاره Basement یا خونه اشتراکی گرون تر میاد! البته من فکر میکنم که هزینه آب و برق و زباله و اینترنت و... که رو خونه باید بدیم رو اضافه کنیم به مبلغ اجاره، هزینه خوابگاه کمتر میشه، درسته؟
    من خیلی قیمت های متفاوت دیدم، مثلا تو خوابگاه یه دانشگاه، با هم اتاقی رو زده بود ماهی 550$، جایی مثل Park Side Residence هم زده بود از 1300$ به بالا!!
    قیمت خونه هم که خـــــــــــــــــیلی متفاوته چیزی که تو Kijiji دیدم،
    دوستان چیز نرمالی که شما دیدین به صورت متوسط چقدر هستش؟ من حدودا چقدر برای Accommodation به صورت ماهانه کنار بزارم درسته؟!

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramtin_Hide نمایش پست ها
    سلام دوستان. من خیلی راجع به هزینه اقامت در تورنتو چه در اینجا چه در سایت های خود کانادا جستجو کردم اما به جای اینکه به نتیجه دقیق برسم بدتر گیج شدم!
    اینطور به نظر میرسه که خوابگاه گرفتن از اجاره Basement یا خونه اشتراکی گرون تر میاد! البته من فکر میکنم که هزینه آب و برق و زباله و اینترنت و... که رو خونه باید بدیم رو اضافه کنیم به مبلغ اجاره، هزینه خوابگاه کمتر میشه، درسته؟
    من خیلی قیمت های متفاوت دیدم، مثلا تو خوابگاه یه دانشگاه، با هم اتاقی رو زده بود ماهی 550$، جایی مثل Park Side Residence هم زده بود از 1300$ به بالا!!
    قیمت خونه هم که خـــــــــــــــــیلی متفاوته چیزی که تو Kijiji دیدم،
    دوستان چیز نرمالی که شما دیدین به صورت متوسط چقدر هستش؟ من حدودا چقدر برای Accommodation به صورت ماهانه کنار بزارم درسته؟!
    خوابگاه دانشگاه گزینه ارزانی نیست ضمن اینکه همیشگی هم نیست. شما همیشه می تونید اتاق کرایه کنید (در خانه اشتراکی) با هزینه کمتر یا اینکه دو سه نفر جمع بشید و یک بیسمنت یا آپارتمان اجاره کنید. کدام دانشگاه هستید؟ باید به یک نقطه تعادلی بین هزینه رفت و آمد و کرایه برسید و انتخاب کنید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Member
    رشته و دانشگاه
    AzMIU

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    خوابگاه دانشگاه گزینه ارزانی نیست ضمن اینکه همیشگی هم نیست. شما همیشه می تونید اتاق کرایه کنید (در خانه اشتراکی) با هزینه کمتر یا اینکه دو سه نفر جمع بشید و یک بیسمنت یا آپارتمان اجاره کنید. کدام دانشگاه هستید؟ باید به یک نقطه تعادلی بین هزینه رفت و آمد و کرایه برسید و انتخاب کنید.
    ممنون از پاسخ تون، من در حال اپلای کردن و فعلا در حال محاسبه هزینه های دوسال هستم، سنگین ترین بخش هزینه ماهانه زندگی، اقامت هستش و من باید به علت بودجه محدودم حیلی دقیق این بخش رو حساب کنم
    فرمایش شما کاملا متینه اما چندماه بعد از اومدن و اشنا شدن با بقیه میشه مشترکا جایی رو گرفت
    مهم اون چندماه اول هستش که نه کار داریم نه راه های کم کردن هزینه ها رو بلدیم و نه قادر به کاهش خیلی هزینه ها هستیم (مثل پیدا کردن هم خونه)
    من برای هزینه اقامت ماهانه 700دلار اختصاص دادم، با توجه به اینکه شما تو محیط هستین بهتر میتونید به این سوال پاسخ بدین که آیا با این مبلغ خوابگاه میشه پیدا کرد؟ تو سایت ها که آگهی هم خونه زده بودن با این مبلغ All include تقریبا سخت نیس پیدا کردنش، درسته؟
    اما مشکلی که من دارم اینه که ندیده و نشناخته من چه جوری میتونم هم خونه یه خارجی بشم! از لحاظ شخصیتی آدم منزوی نیستم اما نگران اینم که نکنه هم خونه باعث بروز مشکلات قانونی بشه

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

دوستان طبق لیست حساب کتابهای که کردم در سال ۲۰۱۸ ما حدود ۱۱۰۰ دلار در ماه فقط پول غذا دادیم که شامل خرید های هفتگی و ... میشه در سال ۲۰۱۳ این حدود ۴۰۰ دلار در ماه بود. میخوام بدونم ما ولخرج شدیم یا کلا تورم کانادا ما رو داره غرق میکنه (شاید هم گرونی اونتاریو)
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    دوستان طبق لیست حساب کتابهای که کردم در سال ۲۰۱۸ ما حدود ۱۱۰۰ دلار در ماه فقط پول غذا دادیم که شامل خرید های هفتگی و ... میشه در سال ۲۰۱۳ این حدود ۴۰۰ دلار در ماه بود. میخوام بدونم ما ولخرج شدیم یا کلا تورم کانادا ما رو داره غرق میکنه (شاید هم گرونی اونتاریو)
    هر دوشه.
    من توی این دو سال افزایش تدریجی قیمت ها (ولی خیلی خیلی ناچیز) رو دیدم.
    ولی اصلا مثل ایران نیست.
    و اینکه قمیتهای انتاریو الکی زیاده. من هر قدررررررررررررررررررررر خودم رو کشتم توی اون دو سال که مخارجم رو کنترل کنم که از یه عددی بالاتر نره، باز نمیشد. در نتیجه به شما حق میدم.
    یه مسئله دیگه اینه که اگه شما تشریف میبرین مترو و لابلاس انتظار افزایش مخارج رو داشته باشین.
    مسئله بعدی بی کیفیت بودن غذاهاس. چند وقت پیش داشتم با دوستان صحبت میکردم و اونها هم همون چیزی رو که من دیده بودم دیده بودن:
    گوشت چرخ کرده ای که از مترو و والمارت (و شاید فودبسیکز چون این دقیق یادم نمیاد) میگیرین رو نگاه کنین.
    یه سانتی متر لایه رویی گوشت چرخ کرده، قرمز و خوش رنگه. لایه درونی ولی قهوه ای و خرابه.
    این تغییر رنگ واضحه.
    خیلی عجیبه.
    دلم برای ماستهای 5 هزار تومنی طبیعی ایران که نهایتا دو روز قبل تولید شده بود و صبحها ساعت هفت میرفتم میخریدم تنگ شده...
    پنیر طبیعی
    همه با قیمتهای خوب
    المان هم همین بود، نون و پنیرش عالی بود و ارزون. توی برلین میشد با ماهی 450 یورو اپارتمان خوب کرایه کرد. با 150 یورو من غذای درست و حسابی میخوردم و تغذیه م خوب بود.
    قصدم خراب نشون دادن کانادا نیست. یه کشور عالیه و مردم کم نظیر و ساده و خوش قلب و مهربون و دوست داشتنی ای داره. ولی از حق نباید گذشت.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    برای ما هم همین ه ، میوه و سبزی خیلی گرون تر از چند سال قبل شده و دلیل دیگرش برای ما این که یک سری از خوراکی ها بعدا کشف و به لیست خرید اضافه شده

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    هر دوشه.
    من توی این دو سال افزایش تدریجی قیمت ها (ولی خیلی خیلی ناچیز) رو دیدم.
    ولی اصلا مثل ایران نیست.
    و اینکه قمیتهای انتاریو الکی زیاده. من هر قدررررررررررررررررررررر خودم رو کشتم توی اون دو سال که مخارجم رو کنترل کنم که از یه عددی بالاتر نره، باز نمیشد. در نتیجه به شما حق میدم.
    یه مسئله دیگه اینه که اگه شما تشریف میبرین مترو و لابلاس انتظار افزایش مخارج رو داشته باشین.
    مسئله بعدی بی کیفیت بودن غذاهاس. چند وقت پیش داشتم با دوستان صحبت میکردم و اونها هم همون چیزی رو که من دیده بودم دیده بودن:
    گوشت چرخ کرده ای که از مترو و والمارت (و شاید فودبسیکز چون این دقیق یادم نمیاد) میگیرین رو نگاه کنین.
    یه سانتی متر لایه رویی گوشت چرخ کرده، قرمز و خوش رنگه. لایه درونی ولی قهوه ای و خرابه.
    این تغییر رنگ واضحه.
    خیلی عجیبه.
    دلم برای ماستهای 5 هزار تومنی طبیعی ایران که نهایتا دو روز قبل تولید شده بود و صبحها ساعت هفت میرفتم میخریدم تنگ شده...
    پنیر طبیعی
    همه با قیمتهای خوب
    المان هم همین بود، نون و پنیرش عالی بود و ارزون. توی برلین میشد با ماهی 450 یورو اپارتمان خوب کرایه کرد. با 150 یورو من غذای درست و حسابی میخوردم و تغذیه م خوب بود.
    قصدم خراب نشون دادن کانادا نیست. یه کشور عالیه و مردم کم نظیر و ساده و خوش قلب و مهربون و دوست داشتنی ای داره. ولی از حق نباید گذشت.
    هزینه سنگین در اونتاریو هزینه رفت و آمد و مسکن هست تا خورد و خوراک البته این نظر شخصیه ضمن اینکه شاید در استانهای دیگه برعکس باشه.
    در تورنتو و شهرهای اطراف چه شما خونه داشته باشید چه اجاره نشین باشید بیشتر درآمد صرف رفت و آمد و مسکن میشه (هزینه ماشین و بیمه هم اگر در هزینه رفت و آمد قرار بدید) هر روشی هم انتخاب کنین نهایتا هرینه به یه عدد نزدیکه.
    در این چند سال بیشتر اقلامی که میخریدیم بتدریج گرون شدن ولی چیزایی هم بصورت عجیب یا بخاطر فصلی بودن ارزون هم میشن بعنوان مثال انگور , لیمو , پرتقال , گوجه فرنگی و توت فرنگی.
    اگر از نظر وقت و مسافت براتون مقدور هست گوشت رو از فروشگاههای ایرانی یا از adonis تهیه کنید.
    والمارت پنیر فتای خوبی داره خیلی نزدیک به پنیر پگاه اما یک کم گرونه متاسفانه.
    اگر با نارگیل مشکل ندارین به گوشت چرخ کرده بعد از تفت دادن از یکی دو قاشق آب نارگیل اضافه کنید.
    طعمهای جدید و تجربه های جدید ..

ممنون از پاسخ تون، من در حال اپلای کردن و فعلا در حال محاسبه هزینه های دوسال هستم، سنگین ترین بخش هزینه ماهانه زندگی، اقامت هستش و من باید به علت بودجه محدودم حیلی دقیق این بخش رو حساب کنم
    فرمایش شما کاملا متینه اما چندماه بعد از اومدن و اشنا شدن با بقیه میشه مشترکا جایی رو گرفت
    مهم اون چندماه اول هستش که نه کار داریم نه راه های کم کردن هزینه ها رو بلدیم و نه قادر به کاهش خیلی هزینه ها هستیم (مثل پیدا کردن هم خونه)
    من برای هزینه اقامت ماهانه 700دلار اختصاص دادم، با توجه به اینکه شما تو محیط هستین بهتر میتونید به این سوال پاسخ بدین که آیا با این مبلغ خوابگاه میشه پیدا کرد؟ تو سایت ها که آگهی هم خونه زده بودن با این مبلغ All include تقریبا سخت نیس پیدا کردنش، درسته؟
    اما مشکلی که من دارم اینه که ندیده و نشناخته من چه جوری میتونم هم خونه یه خارجی بشم! از لحاظ شخصیتی آدم منزوی نیستم اما نگران اینم که نکنه هم خونه باعث بروز مشکلات قانونی بشه
    It's been around 5 months that I have moved to Toronto. With 700, you can barely survive in Ontario. Maybe you survive. I am not sure you can even survive with this amount!

باسلام
    با حقوق سالانه 50 هزار دلار کانادا (Gross Income) چه سطح رفاهی برای من و همسرم (بدون فرزند) در شهر مونترال فراهم میشود؟ این سطح رفاهی معادل سطح رفاهی با چه میزان درآمد در شهر تهران است؟ براساس سایت Numbeo ، سطح رفاهی درآمد ماهانه 4500 دلار کانادا در مونترال برابر با سطح رفاهی درآمد ماهانه 10 میلیون تومان در تهران است. نظر شما در مورد این عدد چیست؟ اگر روی این اعداد اصلاحی دارید، لطفا اعلام کنید.
    باتشکر از پاسخ شما
    ویرایش توسط alzizou2019 : January 11th, 2019 در ساعت 08:10 AM

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

سلام.
    به عنوان نمونه تو دانشگاه یورک هزینه یه اپارتمان بچلر حدود ۹۰۰ تاس. بچه ها معمولا دو نفری یه اپارتمان یکخوابه میگیرن که برای هر کدوم حدود ۵۵۰ تا میشه. (یک تخت تو اتاق و یکی هم تو هال) ولی انقدر متقاضی زیاده که معمولا در ابتدای ورود موجود نیست و باید چند ماهی صبر کنید. امسال حتی به یکی از ورودی های جدید تا ۲ ماه بچلر هم نرسید. یکی از بچه ها اتاق گرفته (اشپزخونه و سرویس مشترک) نزدیک دانشگاه که ۷۰۰ میده.
    اینا هزینه های منطقه نورت یورکه. قاعدتا داونتاون هزینه ها بیشتر هم هست.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)