صفحه 102 از 181 نخستنخست ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 1806

موضوع: هزینه های زندگی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر نرم افزار

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط esiwind نمایش پست ها
    نیازی نیست برگردونه. راهی هم نداره. اگر در کانادا زندگی میکنه ولی چند ماهی نبوده بازم مقیم حساب میشه.هزینه بچه را بر اساس بررسی سال مالیاتی قبل محاسبه میکنند. در سال مالیاتی آتی ممکنه حضور در خارج موثر باشه. الان کاری لازم نیست بکنن. نوش جونش. حقش بوده که دادن.
    ظاهرا بنده خدا 3_4 ماه موندن كانادا ولي الآن يك ساله ايرانه اونا هم جند ماه براش مبلغ رو فرستادن خودشان فهميدن كانادا نيستش مبلغ رو قطع كردن . أين دوستمون هم خيلى نكرانه كه براش مشكل ييش بياد بهش بكن جرا أعلام نكردي مقيم نبودي و بركشتي كشورت البته pr ش هنوز اعتبار داره و تصميم داره بركرده كانادا مقيم بشه.شما مطمينيد نبايد إعلام كنه?و مشكلي ييش نمياد براش.

Senior Member keshvari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Communications

نقل قول نوشته اصلی توسط loafer نمایش پست ها
    خیلی ممنون که وقت گذاشتین و جواب دادین
    من سایت دانشگاه رو چک کردم هزینه یک ترم حدود 11000 تا میشه
    الان برای TA موقعیت خالی نیست
    در واقع رو TA نباید حساب باز کنم چون ممکنه اون ترمی که من میخوام ثبت نام کنم اصلا TA نخوان درسته؟
    خب دیگه اگر شما رو ادمیشنتون تی ای رو دارید درهرصورت هرترم که ثبت نام کنید بهتون میدن اما اگر تابستون باشه و شما ثبت نام نکنید تی ای شما میپره. خب این که خیلی سخته شما 3000تا فاند دارید که تازه تی ای ترمی تقریبا 5000تا میشه برا کارلتون و اتاوا البته کارلتون وضعش باز بهتره. خب چطور از پس شهریه و هزینه های زندگی برمیاید؟ باید از اول که اومدید به فکر شغل دوم باشید با این حساب که سختی خودشو داره. اما حساب کتاب کنید این شهریه کمرشکن اتاوا تازه برا سال بعد داره بیشتر هم میشه ها.
    سر ارادت ما و آستان حضرت دوست***********که هرچه برسر ما می رود ارادت اوست

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط keshvari نمایش پست ها
    خب دیگه اگر شما رو ادمیشنتون تی ای رو دارید درهرصورت هرترم که ثبت نام کنید بهتون میدن اما اگر تابستون باشه و شما ثبت نام نکنید تی ای شما میپره. خب این که خیلی سخته شما 3000تا فاند دارید که تازه تی ای ترمی تقریبا 5000تا میشه برا کارلتون و اتاوا البته کارلتون وضعش باز بهتره. خب چطور از پس شهریه و هزینه های زندگی برمیاید؟ باید از اول که اومدید به فکر شغل دوم باشید با این حساب که سختی خودشو داره. اما حساب کتاب کنید این شهریه کمرشکن اتاوا تازه برا سال بعد داره بیشتر هم میشه ها.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sshab نمایش پست ها
    ظاهرا بنده خدا 3_4 ماه موندن كانادا ولي الآن يك ساله ايرانه اونا هم جند ماه براش مبلغ رو فرستادن خودشان فهميدن كانادا نيستش مبلغ رو قطع كردن . أين دوستمون هم خيلى نكرانه كه براش مشكل ييش بياد بهش بكن جرا أعلام نكردي مقيم نبودي و بركشتي كشورت البته pr ش هنوز اعتبار داره و تصميم داره بركرده كانادا مقيم بشه.شما مطمينيد نبايد إعلام كنه?و مشكلي ييش نمياد براش.
    اقامت ایشون پا بر جاست. بهتره با خود cra تماس بگیرن. نگرانی خاصی نیست. فوقش میذارن به حساب بدهی امسالشون و نامه دمیدن که فلان قدر باید پرداخت کنی.
    جهت اطلاع عرض کنم که هر مقیم کانادا چه دایم و چه غیر دایم، حتی دانشجویان هم موظفن هر ساله فرم های مالیاتی را پر کنند حتی اگر یکروز در سال در کانادا باشند.

و پر نکردن این فرم ها یکی از سنگینترین جرایم را دارد. در کانادا از هر چی بگذرن از فرار مالیاتی که یکیش همین پر نکردن فرمه نمیگذرن. فکر میکنم تا دو یا سه سال مساله ای نداره ( میشه قوانینشو پیدا کرد و دقیقتر صحبت کرد) ولی بعدش بالاخره مشخص میشه و برای کسی سیتیزن نشده مشکل ساز میشه.

Senior Member keshvari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Communications

نقل قول نوشته اصلی توسط esiwind نمایش پست ها
    اقامت ایشون پا بر جاست. بهتره با خود cra تماس بگیرن. نگرانی خاصی نیست. فوقش میذارن به حساب بدهی امسالشون و نامه دمیدن که فلان قدر باید پرداخت کنی.
    جهت اطلاع عرض کنم که هر مقیم کانادا چه دایم و چه غیر دایم، حتی دانشجویان هم موظفن هر ساله فرم های مالیاتی را پر کنند حتی اگر یکروز در سال در کانادا باشند.

و پر نکردن این فرم ها یکی از سنگینترین جرایم را دارد. در کانادا از هر چی بگذرن از فرار مالیاتی که یکیش همین پر نکردن فرمه نمیگذرن. فکر میکنم تا دو یا سه سال مساله ای نداره ( میشه قوانینشو پیدا کرد و دقیقتر صحبت کرد) ولی بعدش بالاخره مشخص میشه و برای کسی سیتیزن نشده مشکل ساز میشه.
    یه سوال ماهم دانشجو هستیم و 15روز از سال گذشته کانادا بودیم ماهم باید فرم هارو پس پر میکردیم ولی ما نکردیم این کاررو. الان نمیشه پرکرد؟
    سر ارادت ما و آستان حضرت دوست***********که هرچه برسر ما می رود ارادت اوست

ApplyAbroad Guru

یه سوال ماهم دانشجو هستیم و 15روز از سال گذشته کانادا بودیم ماهم باید فرم هارو پس پر میکردیم ولی ما نکردیم این کاررو. الان نمیشه پرکرد؟
    خیلی مهم نیست ولی میتونید هنوزپرکنید. تاخیر دارید ولی چون مالیات بدهکار نیستید مشکلی پیش نمیاید.

Senior Member

بهتره پر کنید. معمولا به دانشجویان کل مالیاتی را که داده اند رو یکجا پس میدهند. و ماهانه هم مبلغی را بسته به در آمدتون میدند. پس به نفعتونه که پر کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    sociology.Tehran university

نقل قول نوشته اصلی توسط Amandine نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان عزیز به ویژه آقای قلوب که دوستان را از تجربیات خودشان محروم نمی کنند
    برای یک خانواده پنج نفره با سه کودک در سن پیش دبستان، دبستان در مونترال هزینه ماهانه را چقدر باید تخمین زد. اجاره خانه و خرج خوردو خوراک و باقی مسائل در حد متوسط خوب و هزینه خودرو _ بنزین و بیمه و غیره
    هر ماه به طور متوسط چقدر هزینه خواهیم داشت
    ما که بچه نداریم اما ظاهرا بچه های کوچک اینجا مایه رحمتند. چون خرج مهدکودکشون را دولت می ده(شهریه به اضافه هزینه رفت و آمد) و در هر دوره ای(مثلا کلاسهای فرانسه، دانشگاه یا کلاس هاس مهرات آموزی یا حتی ول فیر دولت) بهتون یه پول اضافه می دهند. یه برنامه دیگه هم هست(allowance shelter program) که به ازای هر بچه یک مقدار (حدود 100 دلار) کمک هزینه اجاره خونه می گیرین. یک well come hall maisone هایی هم هست که غذای بچه را هم مجانی می دهند اما بچه که یکم بزرگ شد ظاهرا مایه زحمت می شه چون باید خرجش کرد اما کمک هزینه ای نمی دهند. امیدوارم سریعتر بیاین تا از این امکانات استفاده کنید بچه بزرگ شد دیگه از این خبرا نیست.

Member khashijan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    chemical Engineering

سلام من شوهرم متولد کاناداست ولی از 3 سالگی خارج شده بود دی ماه میره ونکور یا تورنتو هرجا که کار باشه میخوام بدونم اون ماه های اول بیکار باشه آیا دولت بهش حقوق بیکاری میده؟ اگه بله چقدر؟

اجاره یه سوییت برای 1 نفر در ونکوور یا تورنتو چقدر؟ ایشون چقدر پول باید از ایران ببره برا ماه های اول؟هزینه 1 نفر در این 2 شهر به طور میانگین چقدر میشه؟ ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط khashijan نمایش پست ها
    سلام من شوهرم متولد کاناداست ولی از 3 سالگی خارج شده بود دی ماه میره ونکور یا تورنتو هرجا که کار باشه میخوام بدونم اون ماه های اول بیکار باشه آیا دولت بهش حقوق بیکاری میده؟ اگه بله چقدر؟

اجاره یه سوییت برای 1 نفر در ونکوور یا تورنتو چقدر؟ ایشون چقدر پول باید از ایران ببره برا ماه های اول؟هزینه 1 نفر در این 2 شهر به طور میانگین چقدر میشه؟ ممنون
    تا اونجایی که می دونم کسانیکه حداقل شش ماه کار کرده باشند و حق بیمه پرداخت کرده باشند و بعد کارشون رو از دست بدهند تا یک سال به اندازه هشتاد درصد حقوق و حداکثر ۱۴۰۰ دلار در ماه حقوق بیکاری می گیرند. این قانون شامل کسانیکه خودشون کارشون رو ول کنند نمی شه مگر اینکه ثابت کنند به دلایلی قادر به ادامه کار نبودند.
    البته منبع من موثق نیست و نقل قول از کسی هست که خودش حقوق بیکاری می گرفت.
    البته
    Landed in Toronto: Nov 2012

Junior Member

سلام دوستان،میخواستم از دوستانی که ساکن مونترال هستند بپرسم که هزینه یک زندگی ساده در بدو ورود برای یک خوانواده 4نفره حدودا چقدر است؟و اینکه در صورت تسلط کامل به زبان انگلیسی و در حد متوسط رو به بالا فرانسه چقدر زمان میبره تا بتونیم در ابتدا مشغول یک کار معمولی بشیم ؟ همینطور اگر از مقدار درامد همین کارها مثل صندوقداری و فروشندگی هم اطلاعی دارید ممنون میشم بفرمایید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)