صفحه 163 از 181 نخستنخست ... 63113153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,621 تا 1,630 , از مجموع 1806

موضوع: هزینه های زندگی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    کدام شهر و کدام دانشگاه؟
    مثلا کلگری

Junior Member

بنظر من شما راهنمایی بسیار مفیدی کردید زیرا کسی که میاد اینجا و هزینه ها رو چک میکنه غالبا مینیمم ها مد نظرش هست و سختی هایی مثل خرید ماهانه رو هم تحمل میکنه تا یک مینیمم هزینه رو بدست بیاره. اون ایده rent ماشینم خیلی عالیه، واقعا ارزش داره برای ماهی یک بار . ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط PyGentleman نمایش پست ها
    راستش بنده همین الان هم خرید هامو ماهانه انجام میدم غیر از سبزیجات ... پیاز و سیب زمینی هم توی سبد که هوا بتونه بینشون عبور کنه و یک جای خشک و خنک میتونید مدت بیشتری نگه دارید . پوست پیاز باعث ماندگاری بیشترش میشه .
    سبزیجات و سیفی جات رو درست میگید نمیشه برای طولانی مدت نگه داشت ولی خرید که فقط به همین چیزها و خوراکیها محدود نمیشه ... لوازم مصرفی ماهانه . موادی که توی فریزر میشه نگهداری کرد و ... هم شامل میشه ...
    به هر حال این یک پیشنهاد بود و البته خودم هم قبلا گفتم و هم الان میگم شاید که این کار برای همه امکانپدیر نباشه

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

الان در مورد انتاریو نمیتونم متوجه روش محاسبه نرخ تورم بشم؟!

چطوری از یه طرف نرخ مسکن (خرید و کرایه) بین 20 تا 30 درصد افزایش پیدا کرده ولی نرخ تورم سالانه در ماه مارچ 1.9 درصد اعلام شده؟؟

مگه گفته نمیشه که هزینه مسکن حدود یک سوم هزینه های مصرفی خانوار رو تشکیل میده؟ حتی اگه یک دهم هم فرضش کنیم از این رقم باید بیشتر بشه نرخ تورم؟!! اصلا تعریف و روش محاسبه تورم در کانادا الان چیه دقیقا؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    الان در مورد انتاریو نمیتونم متوجه روش محاسبه نرخ تورم بشم؟!

چطوری از یه طرف نرخ مسکن (خرید و کرایه) بین 20 تا 30 درصد افزایش پیدا کرده ولی نرخ تورم سالانه در ماه مارچ 1.9 درصد اعلام شده؟؟

مگه گفته نمیشه که هزینه مسکن حدود یک سوم هزینه های مصرفی خانوار رو تشکیل میده؟ حتی اگه یک دهم هم فرضش کنیم از این رقم باید بیشتر بشه نرخ تورم؟!! اصلا تعریف و روش محاسبه تورم در کانادا الان چیه دقیقا؟

هزینه مسکن به اون صورت که فکر می کنید در محاسبه شاخص خرده فروشی و نرخ تورم دخالت نداره.

When it comes to calculating inflation, housing costs pose a peculiar challenge.The consumer price index is meant to show how a basket of goods has changed in value over a month or a year. But most people don't buy houses all that often and when they do they usually don't pay with cash. So in attempt to have the cost of housing included in the CPI, Statistics Canada treats housing differently than the other items being measured. Rather than a straight measure of the cost of houses, the agency looks to measure "a selection of costs that are specific to homeowners."

That leaves economists measuring rent (1.2 per cent higher year-over-year), mortgage interest cost (-2.2 per cent), replacement cost (3.2 per cent), property taxes (3.5 per cent), home and mortgage insurance (4.9 per cent), maintenance and repairs (1.5 per cent), electricity (4.3 per cent), water (6.3 per cent), natural gas (-2 per cent) and fuel oil (31 per cent). Put it all together, and you get a category in the CPI called "shelter,"
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member

سلام من خیلی درباره ی هزینه ها تو شهر های مختلف خوندم..اولش میخواستم واسه دکترا بیام( هنوز لیسانس میخونم) ولی اینطور ک براورد شده واسه ارشد خیلی هزینه رمیداره و حتی با فول فاند هم کم میاری..در حالی که واسه دکترا شما میتونی TA بشی و کمک هزینه میشه واست..واقعا ناامید شدم نمیدونم چیکار کنم..رشته م finance هستش و واقعا دلم میخواد از ارشد شروع کنم تو کانادا به تحصیل

با سلام,
    کسانی که فاند کامل دارند معمولا میتونن یک زندگی معمولی داشته باشند. و کسایی که فاند ندارند به جز هزینه دانشگاه و بیمه, باید سالانه مبلغ حدود 11 هزار دلار داشته باشند تا بتوانند یک زندگی معمولی (مثل دانشجوی دارای فاند کامل) داشته باشند.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shiva1995 نمایش پست ها
    سلام من خیلی درباره ی هزینه ها تو شهر های مختلف خوندم..اولش میخواستم واسه دکترا بیام( هنوز لیسانس میخونم) ولی اینطور ک براورد شده واسه ارشد خیلی هزینه رمیداره و حتی با فول فاند هم کم میاری..در حالی که واسه دکترا شما میتونی TA بشی و کمک هزینه میشه واست..واقعا ناامید شدم نمیدونم چیکار کنم..رشته م finance هستش و واقعا دلم میخواد از ارشد شروع کنم تو کانادا به تحصیل
    چیزی به اسم مرز فول فاند و غیر فول فاند به این شکل که مد نظر برخی دوستان است وجود ندارد. میزان فاند و شهریه ها متفاوت است و از تمام تا بخشی از هزینه ها شامل شهریه و هزینه زندگی را می پوشاند. بسته به شهر و دانشگاه و استاد و سبک زندگی و تاهل و تجرد و... نیز برای هر فرد با فاند ثابت می تواند متفاوت باشد بنابراین جنین مرزی وحود ندارد. بهتر است پس از پذیرش و با توجه به میزان فاند روی میزان دقیق هزینه ها و میزان ساپورت مالی بسته به کیس تصمیم قطعی بگیرید وگرنه ناامیدی از چیزی که تعداد زیادی از دانشحویان هر ساله با شرایط مشابه موفق به انجام آن شده و خواهند شد مفهومی ندارد. TA برای دانشجویان فوق لیسانس هم در بسیاری دانشگاهها فراهم است و مساله فاند هم بسته به رزومه با پذیرش از دانشگاه و استاد خوب تا حدودی قابل رفع است به شرط آنکه رزومه قوی در دوره دانشجویی لیسانس فراهم کرده باشید وگرنه باید برای رقابت مناسب به پذیرش پس از تقویت رزومه در مقطع ارشد برای اپلای دکتری وزن بیشتری بدهید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

دوستان هزینه زندگی در کانادا تقریبا واسه یک سال در حد متوسط به پول ایران چند میشه؟برای دو نفر یعنی خودم و مادرم.و اینکه میگن به محض ورود دولت کانادا ساپورت مالی میکنه و بعد که کار پیدا کردی پول رو برمیگردونی درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamavar نمایش پست ها
    دوستان هزینه زندگی در کانادا تقریبا واسه یک سال در حد متوسط به پول ایران چند میشه؟برای دو نفر یعنی خودم و مادرم.و اینکه میگن به محض ورود دولت کانادا ساپورت مالی میکنه و بعد که کار پیدا کردی پول رو برمیگردونی درسته؟
    هزینه رو نمی‌دونم
    ولی چنین چیزی نیست که دولت به شما پول بده بعدن برگردونید... من که تابحال نشنیدم....

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamavar نمایش پست ها
    هزینه بسته به سبک زندگی و شهر محل زندگی و... متفاوت است ولی حداقل 1000-1500 دلار در ماه برای اجاره یک آپارتمان و البته در شهری متوسط به علاوه چیزی در همین حدود برای سایر هزینه ها (2500-3000 دلار) در ماه باید در نظر بگیرید. در شهرهای مختلف این مبلغ با توحه به شرایط زندگی افراد متفاوت است و این تنها برای یک برآورد خیلی خیلی کلی می تواند کمک کننده باشد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)