صفحه 4 از 181 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1806

موضوع: هزینه های زندگی

Senior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط علی کورنگی
    نکته ای هم قابل توجه است که هزینه زندگی در شهرها با هم متفاوت است البته مواد خوراکی تقریبا قیمت یکسان دارند ولی اجاره خانه در تورنتو و اتاوا بیشتر از شهرهای کوچک تر است برای مثال اجاره یک زیر زمین مسکونی در تورنتو حدود 800 دلار و اجاره طبقه همکف آن خانه حدود 1200 دلار است ولی در شهر Sudbury که حدود سه ساعت رانندگی تا تورنتو است و دانشگاه هم در آن قرار دارد یک طبقه خانه دو خوابه را می شود از 600 تا 800 دلار اجاره کرد که به راحتی دو دانشجو در آن می توانند زندگی کنند
    ممنون جناب کورنگی بابت اطلاعاتی که در اختیار ما میزارید. ممکنه یه تخمینی هم برای هزینه های اضافیه خونه مثه اینترنت و آب و برق و ... بزنید. به نظر شما با اون ماهی حدودا 1000 میشه مناسب زندگی کرد دیگه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.ra
    ممنون جناب کورنگی بابت اطلاعاتی که در اختیار ما میزارید. ممکنه یه تخمینی هم برای هزینه های اضافیه خونه مثه اینترنت و آب و برق و ... بزنید. به نظر شما با اون ماهی حدودا 1000 میشه مناسب زندگی کرد دیگه ؟
    بستگی به سبک خرج کردن و زندگی دارد. مثلا اگر بخواهید یک آپارتمان بسیار کوچک خیلی نزدیک به دانشگاه تورنتو بگیرید و با کسی شریک نشوید بیش از هزار دلار اجاره باید بدهید ولی اگر چند کیلومتر دورتر در همان شهر تورنتو بروید و یک اطاق یا یک سوئیت کوچک اجاره کنید آنوقت اون ماهی حدودا 1000 دار برای احاره و سایر هزینه های اضافی خونه مثه اینترنت و آب و برق کافیست. در تورنتو می شود ماهی حدود چهار دلار اینترنت کم سرعت داشت و می شود بیش از ماهی پنجاه دلار برای اینترنت پر سرعت داد
    دانشگاههای خوبی مثل مک مستر در شهر کوچک قرار دارند که اجاره خانه آنجا کمتر است

Junior Member

سلام
    من امسال دارم میرم Calgary، از پول fund دانشگاه ماهی 1300$ CAN واسم میمونه، نمیدونم این پول کافیه یا نه؟ چون یه نگاه که به هزینه خونه زدم مخم سوت کشید. آپارتمان یه خابه زیر 800$ اصلا نیست :'( تازه خوابگاه های دانشگاه هم همین حدودن. یعنی اینجا نمیشه یه آپارتمان بدون هم اتاقی اجاره کرد؟
    من نمیفهمم اینجا که همه چیز گرونتر از آمریکاست پس چرا فاندش کمتره؟؟ واقعا گیج شدم، اگه کسی از بچه ها از هزینه زندگی در Calgary اطلاعی داره ما رو هم بی نصیب نذاره
    از جناب کورنگی هم ممنون میشم اگه میتونن راهنماییم کنن

نقل قول نوشته اصلی توسط rezao
    سلام
    آپارتمان یه خابه زیر 800$ اصلا نیست
    سلام
    در تعدادی از شهر های کوچک کانادا، آپارتمان یک خوابه ارزانتر می توانید پیدا کنید ولی در شهرهای بزرگ قیمتها بالاست. در اغلب شهرها، اطاق از حدود $400 می شود اجاره کرد که آشپزحانه معمولا مشترک و حمام و دستشوئی گاهی مستقل است

سلام
    میشه یکی به من بگه این osap چیه؟؟؟

راستی یه چیز بی ربط،برق کانادا چند ولته؟؟ پریز هاش از این 3 شاخه ها میخوره؟؟
    ویرایش توسط pedram27 : August 28th, 2009 در ساعت 04:28 PM

Exclamation پاسخ : هزینه های زندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط ferial نمایش پست ها
    salam,man mikhastam beporsam baraye tahsil dar canada bayad az koja shoroo kard.etelaate daghigh va kamlei mikham. mamnoon misham age rahnamaei konid

دوست عزیز

پست های زیر را مطالعه کن:

نکاتی در مورد گرفتن پذیرش
    پذیرش گرفتن از دانشگاه
    سوالاتی در مورد گرفتن پذیرش (۱)
    سوالاتی در مورد گرفتن پذیرش (۲)

Junior Member habib_n آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyan amini نمایش پست ها
    سلام
    میشه یکی به من بگه این osap چیه؟؟؟

راستی یه چیز بی ربط،برق کانادا چند ولته؟؟ پریز هاش از این 3 شاخه ها میخوره؟؟
    osap وامی است که به دانشجویان دانشگاهها یا کالجها پرداخت می شود.این وام شامل شهریه و مخارج روزانه می باشد.این وام به مهاجرین نیز تعلق می گیرد. پس از اتمام دوره به صورت ماهانه به دولت بازپرداخت می شود.در برخی موارد تا 75 درص وام توسط دولت بخشیده می شود(شاگردان ممتاز یا دروس ویژه).
    در کانادا برق 110 ولت و پریز سه شاخه استفاده می شود.

Junior Member habib_n آواتار ها

برای اطلاعات برای اجاره یا خرید خانه به سایت http://www.mls.ca / مراجعه کنید

برای تلفن و موبایل و تلویزیون کابلی و اینترنت به سایت http://www.rogers.ca رجوع کنید ( برای تنبل ها! تلفن منزل یا موبایل 30 دلار در ماه تلویزیون حداقل 30 دلار در ماه و اینترنت 1 مگا 30 دلار در ماه است قیمت ها حدودی هستند) فراموش نکنید که همیشه به قیمت ها 15 درصد مالیات اضافه کنید.

در تورونتو برای رفت و آمد با اتوبوس به سایت http://www3.ttc.ca و http://www.yrt.ca/ مراجه کنید
    (TTC سیستم حمل و نقل تورونتو می باشد که بلیطش 2.75 دلار برای 1.5 ساعت می باشد و YRT سیستم حمل و نقل شمال تورونتو می باشد که بلیطش 3.00 دلار برای 1.5 ساعت می باشد )

http://www.walmart.ca/ برای لوازم منزل و خورد و خوراک منبع خوبی است.

سلام دوستان .

من سال آینده (2010) با اقامت دائم skilled-worker دارم میرم کانادا .

1) میدونید هزینه تحصیل در مقطع دکترا برای ما مهاجرین ( که البته در این مورد فکر میکنم با کانادایی ها برابر باشیم) سالانه چقدره ؟
    2) آیا موقع تحصیل اجازه کار داریم یا نه ؟
    3) کمک هزینه دولتی چقدره ؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc in Construction Management

نقل قول نوشته اصلی توسط dr_cadillac_xlr نمایش پست ها
    سلام دوستان .

من سال آینده (2010) با اقامت دائم skilled-worker دارم میرم کانادا .

1) میدونید هزینه تحصیل در مقطع دکترا برای ما مهاجرین ( که البته در این مورد فکر میکنم با کانادایی ها برابر باشیم) سالانه چقدره ؟
    2) آیا موقع تحصیل اجازه کار داریم یا نه ؟
    3) کمک هزینه دولتی چقدره ؟
    با سلام
    1) بستگی به دانشگاه و رشته داره از 6000 دلار تا 8000 دلار سالیانه
    2) بله
    3) معمولاً اگه از OSAP استفاده کنین هزینۀ دانشگاه رو پوشش می ده بازم دقیق نمی دونم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)