صفحه 5 از 181 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1806

موضوع: هزینه های زندگی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی

سلام
    OSAP از بدو ورود به مهاجرین تعلق می گیره؟ یا باید مدتی از اقامتشون بگذره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Control Technology

یه سوال واسم مطرح شد ببینید آیا درست متوجه شدم یا نه
    موقع اپلای کردن میتویند OSAP رو تیک بزنید تا وام بگیرید ( واسه دانشجوهای خارجی )
    بعد وقتی دانشگاه تموم شد باید این وام پرداخت بشه؟ یعنی مارو اونجا نگه میدارن تا کار کنیم و هزینه رو پس بدیم؟

سوال دوم: فرض کنید مهاجر شدیم و رفتیم دانشگاه ( همزمان باهاش کار هم میکنیم) میزان اقساطش جوری هست که به زندگی عادی لطمه نخوره؟ مثلا اگه طرف سالی 60k درآمد داشته باشه بعد از تحصیل سالی چقدر باید پرداخت کنه؟ ( واسه master یا PhD )

مرسی

Junior Member

سلام من و همسرم می خوایم بریم کبک. با مهاجرت. چند تا سوال داریم. 1.آیا از بدو ورود اجازه کار داریم؟ قضیه این 6 ماه چیه؟ 2. هزینه یک زندگی متوسط ماهی چقدره؟3. آیا دانشگاه هم هزینه داره؟ اگر داره چقدر؟ چه جوری می شه فاند گرفت؟( منظورم پذیرش تحصیلی نیس) 4.ازینجا چقدر باید پول با خودمون ببریم؟ مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط rahaei نمایش پست ها
    سلام من و همسرم می خوایم بریم کبک. با مهاجرت. چند تا سوال داریم. 1.آیا از بدو ورود اجازه کار داریم؟ قضیه این 6 ماه چیه؟ 2. هزینه یک زندگی متوسط ماهی چقدره؟3. آیا دانشگاه هم هزینه داره؟ اگر داره چقدر؟ چه جوری می شه فاند گرفت؟( منظورم پذیرش تحصیلی نیس) 4.ازینجا چقدر باید پول با خودمون ببریم؟ مرسی
    1. بله، 6 ماه مهلتی است که احیاناً شما موفق به پیدا کردن کاری نمی شوید و برای این 6 ماه باید به انداره ی کفایت پول داشته باشید
    2. برای یک نفر 1600 دلار ، برای دو نفر 2100 دلار
    3. بله دارد ولی هزینه تحصیل شما به مراتب کمتر از دانشجویان خارجی می شود. به دانشکاه بستگی دارد
    4. حداقل مبلغی که اداره ی مهاجرت کانادا برای 6 ماه اول زندگی در کانادا پیشبینی کرده است

سلام
    ببخشيد آيا كسي مشاور املاك ايراني در شهر كلگري مي شناسه؟

Senior Member mehrdad_rad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ramezanian نمایش پست ها
    سلام
    ببخشيد آيا كسي مشاور املاك ايراني در شهر كلگري مي شناسه؟
    بله من خواهرم در آنجا زندگي مي‌كند و الان دنبال خانه است براي همين داره با يك مشاور املاكي ايراني كار مي‌كند ازش راضي هم هست. اما طبق قوانين سايت دادن هرگونه شماره تبليغات و ممنوع مي‌باشد!!

موفق باشي
    فایل نامبر اول: Feb. 16, 2009 فایل نامبر دوم: May. 18, 2009 نامه مديكال: Oct. 27, 2009 نامه درخواست پاسپورت: Mar. 17, 2010دريافت پاسپورت : Apr. 26, 2010 و وبلاگ شخصي من : http://salamcanada.blogfa.com

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_rad نمایش پست ها
    بله من خواهرم در آنجا زندگي مي‌كند و الان دنبال خانه است براي همين داره با يك مشاور املاكي ايراني كار مي‌كند ازش راضي هم هست. اما طبق قوانين سايت دادن هرگونه شماره تبليغات و ممنوع مي‌باشد!!

موفق باشي
    شما می توانید پیغام خصوصی به هم ارسال کنید. مسئله ای نیست!

ممنون از پاسخ سريعتان
    آدرس ايميل من بقرار ذيل است و مي توانيد لطف نموده و مشاور املاك در كلگري را برايم ايميل كنيد.
    Ramezanian_m@yahoo.com
    باتشكر از شما

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    اقتصاد-تهران

سلام من احتمالا برای سال بعد از Simon Fraser برای دکتری پذیرش با فاند می گیرم. می خواستم خرج زندگی ماهانمو یک نفر که الان کاناداست برام تخمین بزنه که سر فاند بدونم چکاره ام و اگه کم بود چانه زنی کنم:

1. اجاره یک سوئیت با آشپزخانه و سرویس بهداشتی مستقل (فقط یک اتاق که بری توش بخوابی و درس بخونی) یا خوابگاه دانشگاه (که ترجیح می دم این باشه)
    2. هر روز با اتوبوس یا مترو به دانشگاه بری و برگردی
    3. هزینه غذای دانشگاه (اگر خودم درست کنم چقدر فرقش میشه؟ ارزونتر میشه؟ احتمالا جز نیمرو باید غذاهای دیگه هم یاد بگیرم)
    4. ماهی یک کتاب درسی خریدن
    5. سالی یک بار لباس متوسط خریدن
    6. سالی یک بار به ایران اومدن (هزینه بلیط هواپیما هم ذکر شود لطفا)

مرسی . خدا به دادمون برسه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    اقتصاد-تهران

این مورد رو هم یادم رفت:
    7. هزینه تلفن ثابت و اینترنت در حدی که بشه با skype با خانواده و اقوام صحبت کنم (برای skype اینترنت کم سرعتشون جواب میده؟)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)