صفحه 54 از 181 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364104154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 1806

موضوع: هزینه های زندگی

ApplyAbroad Veteran
    amirho3ein آواتار ها

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaghaffari نمایش پست ها
    دوستان برای کاهش هزینه های زندگی، سایت یا روشی بجز torrent برای دانلود مجانی کتابهای درسی می شناسید.
    سایتهای gigapedia و library.ru بسته شدند.
    www.freebookspot.com

Junior Member

سلام دوستان،
    اکثر جوابها رو گه نگاه میکنم بیشترشون هزینه های زندگی رو به صورت کلی میگن. منظور اینه که مثلا گفته میشه غذا:... لباس:... خرج داره در ماه ولی خوب مساله اینه که باید بگیم دقیقا با چه سطحی از زندگی اینا گفته میشه. من تو کره جنوبی زندگی میکنم و قبل از اینکه بیام اینجا از یکی از دوستان پرسیدم که خرج زندگی چقدره اونجا و اون گفت ماهی 300 دلار با خوابگاه دانشجویی برات کافی. ولی اومدم اینجا و دیدم با ماهی 300 تا واقعا خیلی خیلی سخت میگذره! من الان با ماهی 600-700 دارم زندگی میکنم! این تجربه من بود و به نظرم اگر بچه ها ریز تر خرج ها رو بگن خیلی بهتر هستش.
    اگر میشه دوستانی که تو شهر های مختلف زندگی می کنن بیان بگن که چقدر خرج ماهیانه میشه و با چه شرایطی. مثلا بگن من هر آخر هفته میرم مرکز شهر و رستوران غذا می خورم یا میرم گردش فلان جا و اینقدر پول این میدم و اونقدر پول چیزهای دیگه. و چند بار تو هفته غذا بیرون میخورن و ... اینجوری آدم تصور دقیق تری از زندگی احتمالی در اونجا رو داره.
    تا اونجایی که دیدیم اینجوری سوال نشده بود قبلا. اگر سوال شده قبلا لطف کنید و من رو اون پست ارجاع بدین.

ممنون

Member maraljoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط raznahan نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    اگر میشه دوستانی که تو شهر های مختلف زندگی می کنن بیان بگن که چقدر خرج ماهیانه میشه و با چه شرایطی. مثلا بگن من هر آخر هفته میرم مرکز شهر و رستوران غذا می خورم یا میرم گردش فلان جا و اینقدر پول این میدم و اونقدر پول چیزهای دیگه. و چند بار تو هفته غذا بیرون میخورن و ... اینجوری آدم تصور دقیق تری از زندگی احتمالی در اونجا رو داره.
    تا اونجایی که دیدیم اینجوری سوال نشده بود قبلا. اگر سوال شده قبلا لطف کنید و من رو اون پست ارجاع بدین.
    ممنون
    مثلا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post887941

البته این برای ماه اول ورود بود ، که هزینه غذای حاضری بیرون خیلی زیاده ، و هزینه رفت و آمد حدود 50 دلار بیشتر از چیزی هستش که باید باشه، هزینه هتل و ترنسفر فرودگاهی توی اون محاسبه شده و ووو....
    ولی بطور نسبتا روتین خرج مثلا من در شهر تورنتو در یک ماه عادی مثلا ماه دسامبر (یک نفر-خونه بیسمنت- آنچنان اهل غذای بیرون نیستم (شاید ماهی 3-4 بار)، تفریح خاصی در تورنتو سراغ ندارم که برم دنبالش !، اعتیاد به قهوه تیم هورتون رو ترک کردم ! )
    بقالی = 250 $
    متروپس ماهیانه = 128 $
    غذای حاضری بیرون و حداکثر 2-3 تا قهوه و چای و بستنی= 35 $
    لوازم بهداشتی = 25 $
    اجاره خونه (فرنیشدی که هزینه برق-گاز-آب-اینترنت-تلویزیون با صاحبخونه ام هستش) = 700 $
    هزینه ثابت تلفن ماهیانه = 25 $
    کارت تلفن برای صحبت با ایران 10 $
    .....
    حالا شما باید خرج جینقول پینقول های پیش بینی نشده رو به این اضافه کنین :
    -مثلا یه کتاب خریدم 120 $ - واسه دوستم کادو تولد خریدم 15 $ - اینترنت خونه خرج اضافه آورد 40 $ - وووو ....
    موفق باشین
    ویرایش توسط maraljoon : January 7th, 2013 در ساعت 10:33 PM

یه توصیه به دوستانی که اسمارت فون دارن و واقعن هم ازش استفاده می‌کنن...
    یه اپلیکشین مجانی هست به اسم Expense Manager... من روی اندروید دارم، حتمن توی اپ استور هم هست
    حتی ورژن ایرانیش رو هم ترجمه کردن به اسم "حسابدار"

این اپلیکیشن یه نوع حسابدار شخصی خیلی خیلی ساده‌ست... درآمدها و هزینه‌ها رو با دسته‌بندی و خیلی دقیق و با جزئیات می‌شه واردش کرد
    اینجوری آدم همیشه حساب دخل و خرجش رو داره
    می‌شه هم بهش برنامه داد که ماهامه بطور مشخصی به درآمد اضافه کنه (حقوق یا هر مبلغ ثابت دیگه‌ای) و یا بطور منظم در بازه‌های زمانی مبلغی ازش کم کنه (پرداخت قسط و...)
    واخدهای پول خیلی متنوعی رو هم می‌شه اساس محاسباتش قرار داد که خب واسه ماها می‌شه دلار کانادا

یه سری ابزار خیلی مفید هم توش داره مثل Tip Calculator که علاوه بر محاسبه‌ی انعامی که باید روی فاکتورتون بدید، این قابلیت رو داره که دنگ افراد رو هم حساب کنه! (مثلن با دوستاتون رفتید رستوران می‌خواید ببینید سهم هرکسی چقدر می‌شه)... یا ابزار sale and Tax Calculator که اسمش روشه!

خلاصه برای نگهداشتن یه حساب دقیق از درآمدها و هزینه‌های روزمره خیلی خیلی عالیه! مخصوصن واسه روزای اول که آدم یه جیب داره و هزارتا خرج!!

من از اپلیکیشن
    Expense Manager
    دو ساله که دارم استفاده می کنم و خیلی راضی هستم. به قدری که بعد از اینکه یک موبایل گم کردم، ورژن پروش رو گرفتم که مستقیم توی دراپ باکس خودش مستقیم بک آپ بگیره. و اطلاعاتم از دست نره. البته ورژن ساده اش رو دستی می شه بک آپ گرفت.
    برای جواب دوستمون هم باید بگم که هزینه های معمول زندگی در ماه‌های اول خیلی در قبال خرج های جانبی که وجود داره، جدی نیستند. بعد از اینکه درآمد پیدا شد، خودبه خود خرج روزمره با درآمد یکی می شه.
    به عنوان مثال ما علی رغم اینکه خونمون مبله بود و وسایل بزرگ مثل تخت، مبل، تلویزیون و میز غذاخوری را داشت، حدود سه هزار دلار هزینه وسایل ریز ریز کردیم. هزینه های دیگه مثل تایید مدارک تحصیلی، گواهینامه ماشین به همراه ترجمه مدارک و هزینه های دیگه کمی از خرج یک ماه زندگی نداره. به اضافه اینکه برای اینکه ما سابقه کار توی کانادا نداریم معمولا باید پول شش ماه اجاره خونه رو پیش بدهیم.
    حالا فکر کن که با خودت حدود بیست هزارتا بیاری و فکر کنی، ماهی دو هزارتا خرج می کنم و تا ده ماه می تونم بدون کار دوام بیارم. اما در حقیقت در ماه دوم بیشتر از نصف پولت خرج شده است.
    Landed in Toronto: Nov 2012

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maraljoon نمایش پست ها
    مثلا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post887941

البته این برای ماه اول ورود بود ، که هزینه غذای حاضری بیرون خیلی زیاده ، و هزینه رفت و آمد حدود 50 دلار بیشتر از چیزی هستش که باید باشه، هزینه هتل و ترنسفر فرودگاهی توی اون محاسبه شده و ووو....
    ولی بطور نسبتا روتین خرج مثلا من در شهر تورنتو در یک ماه عادی مثلا ماه دسامبر (یک نفر-خونه بیسمنت- آنچنان اهل غذای بیرون نیستم (شاید ماهی 3-4 بار)، تفریح خاصی در تورنتو سراغ ندارم که برم دنبالش !، اعتیاد به قهوه تیم هورتون رو ترک کردم ! )
    بقالی = 250 $
    متروپس ماهیانه = 128 $
    غذای حاضری بیرون و حداکثر 2-3 تا قهوه و چای و بستنی= 35 $
    لوازم بهداشتی = 25 $
    اجاره خونه (فرنیشدی که هزینه برق-گاز-آب-اینترنت-تلویزیون با صاحبخونه ام هستش) = 700 $
    هزینه ثابت تلفن ماهیانه = 25 $
    کارت تلفن برای صحبت با ایران 10 $
    .....
    حالا شما باید خرج جینقول پینقول های پیش بینی نشده رو به این اضافه کنین :
    -مثلا یه کتاب خریدم 120 $ - واسه دوستم کادو تولد خریدم 15 $ - اینترنت خونه خرج اضافه آورد 40 $ - وووو ....
    موفق باشین
    خیلی ممنون دوستان،

من در واقع میخوام تخمین بزنم اگه بیام اونجا شرایط و رفاه زندگیم چقدر با اینجا فرق میکنه. مثلا میشه بگین اگر من بخوام این کار های زیر رو تو ماه داشته باشم، حدودا چقدر خرجم میشه؟

-هر روز غذا از سلف دانشگاه بخوری و 9-10 بار در ماه هم بری رستوران متوسط (به غیر از صبحانه)
    -هر هفته بری مرکز شهر و رستوران خوب (نه خیلی لوکس) شام بخوری و بعد بری مثلا کافی شاپ کافی و کیک بخوری و حالا یه تفریح کوچیک هم بود داشته باشی.
    -برای رفت و آمد هم مثلا برای رفتن به مرکز شهر یا جاهای دیگه 30-20 درصد موارد با تاکسی بری (با دو سه نفر دیگه)
    -هیچ مشکلی برای خرید کادو تولد متوسط برای دوستان نداشته باشی و بهت فشار مالی نیاد و بگی خب حالا باید از فلان چیز بزنم این ماه.
    - هر هفته یکی دوبار بری بقالی و تنقلات مثل شکلات و .... بخری
    -میوه به اندازه کافی هفتگی خرید داشته باشی.
    -میانگین ماهی 70-80 دلار برای خرید لباس اینا.
    -هزینه موبایل، شارز خونه آب و برق و گاز و اینترنت ....
    -هزینه باشگاه ورزشی، استخر(داخل دانشگاه)
    -لوازم بهداشتی
    -هیچ مشکلی برای خرید کتاب های درسی نداشته باشی.
    - هر ماه مثلا دوستات رو دعوت کنی خونه برای شام و مهمونی(خودت بپزی).

با این اوصاف، اونهایی که مثلا فاند کامل از دانشگاه میگیرن (RA +TA) میتنونن پول هم پس انداز کنن ؟
    ببخشید خیلی جزیی شد سوالم. فقط میخوام یک تصور و برآورد دقیق داشته باشم.

خیلی ممنون دوستان،

من در واقع میخوام تخمین بزنم اگه بیام اونجا شرایط و رفاه زندگیم چقدر با اینجا فرق میکنه. مثلا میشه بگین اگر من بخوام این کار های زیر رو تو ماه داشته باشم، حدودا چقدر خرجم میشه؟

-هر روز غذا از سلف دانشگاه بخوری و 9-10 بار در ماه هم بری رستوران متوسط (به غیر از صبحانه)
    -هر هفته بری مرکز شهر و رستوران خوب (نه خیلی لوکس) شام بخوری و بعد بری مثلا کافی شاپ کافی و کیک بخوری و حالا یه تفریح کوچیک هم بود داشته باشی.
    -برای رفت و آمد هم مثلا برای رفتن به مرکز شهر یا جاهای دیگه 30-20 درصد موارد با تاکسی بری (با دو سه نفر دیگه)
    -هیچ مشکلی برای خرید کادو تولد متوسط برای دوستان نداشته باشی و بهت فشار مالی نیاد و بگی خب حالا باید از فلان چیز بزنم این ماه.
    -لوازم بهداشتی

با این اوصاف، اونهایی که مثلا فاند کامل از دانشگاه میگیرن (RA +TA) میتنونن پول هم پس انداز کنن ؟
    ببخشید دوست عزیز
    دو تا پست قبلی رو خوندین؟ این چیزی که شما میگین رو با هزینه بچه ها مقایسه هم تقریبا نمیشه کرد. خیلی دست بالا گرفتین. حالا من نمیدونم فاندتون چقدره ولی دانشگاه برای زندگی دانشجویی فاند میده نه بیشتر. یه کم پست های قبلی رو بخونین دستتون میاد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط negarali نمایش پست ها
    ببخشید دوست عزیز
    دو تا پست قبلی رو خوندین؟ این چیزی که شما میگین رو با هزینه بچه ها مقایسه هم تقریبا نمیشه کرد. خیلی دست بالا گرفتین. حالا من نمیدونم فاندتون چقدره ولی دانشگاه برای زندگی دانشجویی فاند میده نه بیشتر. یه کم پست های قبلی رو بخونین دستتون میاد
    بله! ، من نه تنها پست هارو میخونم بلکه از بقیه دوستان و آشنایان هم جویای وضع زندگی هستم. ولی تا به حال اینجوری دقیق نپرسیده بودم تا اینکه خودم اومدم خارج از کشور و دیدم این قیمت ها ور هزینه هایی که بچه ها میگن خیلی نسبی هستش. اگر بخواین دقیق وضع زندگیتون رو بدونین و برنامه ریزی کنین باید پرسید با دقیقا چه شرایطی اون هزینه ها معنا پیدا میکنه. آیا مثلا آدم باید همیشه رو مد صرفه جویی باشه تا بتونه پول پس انداز کنه یا نه. چون خودم این تجربه رو داشتم و وقتی اومدم تازه فهیدم که چه خبره. البته خوشبختا فاند اضافه گرفتم و تقریبا در رفاه خوبی زندگی میکنم.
    چون اکثر مواقع آدم ها خیلی محافظه کار هستن در مورد گفتن ریز خرج های زندگی و ممکن یک تخمین نادرست از هزینه ها داده بشه.
    خواستم هم برای خودم و هم احتمالا برای بعضی از بچه ها روشن باشه که با چه پیش فرضی بیان.

Senior Member s30min آواتار ها

خیلی ممنون دوستان،

-لوازم بهداشتی

از نظر من به جز تاکسی سوار شدن و رستوران خوب رفتن و اون قضیه کادو که هیچ مشکلی نباشه!!بقیه اش خیلی لوکس و دور از دسترس نیست...در مورد غذای سلف و رستوران متوسط هم یه کم شک دارم که تو زندگی دانشجویی با این دفعات جواب میده یا نه!!از من میشنوید تا ایرانید حتی اگه ماشین هم دارید روزی چندبار سوار آژانس بشید که اومدید اینجا حسرتش به دلتون نمونه!!!
    لندینگ در تورنتو July 2012
    Thank God

ApplyAbroad Guru

خیلی ممنون دوستان،

-لوازم بهداشتی

این یک زندگی دانشجویی نیست. بخصوص موارد مربوط به رستوران رفتن و مهمونی و کادو (من که سالهاست اینجا کار میکنم و بنظر خودم زندگی نسبتا مرفهی هم دارم ماهی یکبار هم بزحمت رستوران میرم. اصلا برای چی باید رستوران رفت وقتی هزار جور تفریح دیگه وجود داره؟). تاکسی هم اینجا بسیار گرونه فراموشش کنید. در ضمن هزینه مسافرت و تفریح که حتما پیش میاد رو از قلم انداختید. با حذف تمام آن هزینه ها پولی که برای TA+RA بگیرید برای زندگی و شهریه کافیه ولی معمولا پس انداز چندانی تهش نمیمونه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)