صفحه 46 از 85 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950515253545556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 849

موضوع: چک لیست و نحوه تحویل مدارک برای متقاضیان ویزای دانشجوئی و تحقیقات

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چک لیست و نحوه تحویل مدارک برای متقاضیان ویزای دانشجوئی و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط unkniloo نمایش پست ها
    نه مال دو هفته بعد از روز مصاحبه ست
    به نظرم یه ایمیل بهشون بزن و زنگ هم بزن. و بپرس این قضیه اش چیه.. خیلی عجیبه! من تاحالا ندیدم هنوز بررسی نکرده برای ویزا دانشجویی بگه کی بیا! چون قاعدتن باید مدارک رو بفرستن اداره اقامت شهرتون تو آلمان.. بعد اونا تصمیم بگیرن..

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چک لیست و نحوه تحویل مدارک برای متقاضیان ویزای دانشجوئی و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط vizvizoo نمایش پست ها
    به نظرم یه ایمیل بهشون بزن و زنگ هم بزن. و بپرس این قضیه اش چیه.. خیلی عجیبه! من تاحالا ندیدم هنوز بررسی نکرده برای ویزا دانشجویی بگه کی بیا! چون قاعدتن باید مدارک رو بفرستن اداره اقامت شهرتون تو آلمان.. بعد اونا تصمیم بگیرن..
    خوب حالا اینو نگفتین اگه نقصی مدارک بخوره چی می نویسن
    اون خانمه شاید حواسش نبوده بهم بگه چون من مجبور شدم دو سه دفعه برم بیرون از باجه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط unkniloo نمایش پست ها
    خوب حالا اینو نگفتین اگه نقصی مدارک بخوره چی می نویسن
    اون خانمه شاید حواسش نبوده بهم بگه چون من مجبور شدم دو سه دفعه برم بیرون از باجه
    من خودم نقصی مدرک نداشتم، نمیدونم چی مینویسه ولی میدونم همیشه میگه که فلان چیزو بیار در اولین فرصتی که رسید دستت. حالا شما ایمیل میزنی بگو فلان تاریخ رفتی مصاحبه و شماره پرونده ات اینه و این که آیا لازمه مدرک دیگه ای براشون ببری یا نه!

Member Sum1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی هوافضا - دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

پیش فرض چک لیست و نحوه تحویل مدارک برای متقاضیان ویزای دانشجوئی و تحقیقات

مرحله اول (ورود):
    1. با پرینت ایمیلی که از طرف سفارت موقع تعیین وقت اومد به همراه پاسپورت، 30 الی 45 دقیقه زودتر جلوی در سفارت باشید.
    2. سر ساعت وقتی که گرفتید اعلام می کنن اونایی که ساعت فلان وقت گرفتن بیان داخل. معمولا نیم ساعت قبل از زمان مصاحبه راه میدن داخل.
    3. شماره پاسپورت و اسم و تاریخ و ساعت پرینت ایمیل و پاسپورتتون رو چک می کنن درست بود راحتون میدن.
    4. وقتی میرید داخل سفارت خودشون راهنمایی می کنن.
    5. جایی که میرسید دکورش چوبیه و 11 تا باجه برای مصاحبه وجود داره.
    6. معمولا صدا میکنن کسایی که برای ویزای دانشجویی اومدن به فلان باجه مراجعه کنن.
    7. گوشی می تونید ببرید ولی داخل سفارت باید به امانتدار بدید.

مرحله دوم (مصاحبه) و ترتیب مدارک:

· دسته اول:
    1. فرم درخواست ویزای اقامت (دستی یا تایپی پر کنید و امضا کنید) + ۱ عکس (با کلیس به فرم اضافه کنید)؛ آدرس محل زندگی در آلمان رو اگر برای خوابگاه اقدام کردید و نمیدونید دقیقا کجاست، همون آدرس دانشگاه رو بنویسید و تمامی قسمت های مرتبط رو پر کنید. خالی نگذارید جایی رو.
    2. کپی گذرنامه (دو صفحه ای که شامل عکس و مشخصات شما هست، امضا شده باشه. اقا پاسپورت رو امضا کنید بعد پرینت بگیرید. لطفا خنگ بازی در نیارید! دیدم کسایی رو که کپی رو امضا کردن و اونجا خیلی عصبانی شدن)
    3. کپی شناسنامه از تمامی صفحات
    4. پذیرش
    5. تمکن مالی بانک
    6. اصل ترجمه ها به ترتیب از بالا؛ دیپلم و پیش و گواهی رتبه کنکور و لیسانس و ...
    7. کپی مدرک زبان
    8. اصل مدارک شغلی و توصیه نامه اگر دارید.
    9. زندگی نامه (امضا کنید) تاکید می کنم امضا کنید.
    10.انگیزه نامه (امضا کنید) تاکید می کنم امضا کنید.

· دسته دوم (کپی):
    1. فرم درخواست ویزای اقامت
    2. کپی گذرنامه
    3. کپی شناسنامه
    4. کپی پذیرش
    5. کپی مدارک مالی بانک
    6. کپی اصل ترجمه ها (این یعنی از برگ روی پلمپ تا آخرین برگ پشت پلمپ دارالترجمه رو پشت رو و به همون ترتیب کپی کنید)
    7. کپی مدارک زبان
    8. کپی مدارک شغلی
    9. کپی زندگی نامه (امضا کنید)
    10.کپی انگیزه نامه (امضا کنید)
    · دسته سوم:
    گذرنامه، شناسنامه، اصل کلیه مدارک تحصیلی که ارائه می دهید (دانشنامه+ ریز نمرات (فارسی و تایید شده و وزارت علوم))، سوابق اصل کاریسوابق بیمه ای و کاری که می تونید از تامین اجتماعی بگیرید)، مدارک زبان اگه اصلشو دارید (همون کپیش کافیه).

نکته ها:
    1. فقط از کلیپس استفاده کنید. مدارکی که چند برگی هستن مثل فرم درخواست ویزای اقامت، رزومه، انگیزه نامه، کپی اصل ترجمه ها و اگه چیز دیگه ای بود که چند برگی بود رو با .کلیپس بهم وصل کنید این کار فقط برای از بین نرفتن ترتیب صفحات و جلوگیری از قاطی شدن برگه هاست. (وقتی تحویل می دید خود مصاحبه کننده ورشون میداره).
    2. دانشجویان دکترا و فرصت مطالعاتی باید فرم امینیتی رو پر کنن. فرم امنیتی رو همون جا بهتون میدن و فرمتش جدیدتر از فرم های امنیتیه که بچه ها توی سایت گذاشتن ولی حتما این فرم رو بگیرید و قبل از رفتن به سفارت پر کنید چون در نهایت فرم امنیتی که خودشون میدن سوالاتش مشابه همین فرم سابق هستش فقط فرمتش عوض شده و شما راحت می تونید اطلاعات رو وارد فرم امنیتی بکنید. اینم فرم امنیتی سابق.
    3. پول به یورو با خودتون ببرید برای پرداخت هزینه روادید که میشه 60 یورو.
    4. سه دسته ای که بالا آماده کردید رو ترجیحا تو سه تا پوشه جدا بذارید که خیالتون راحت باشه.
    5. بچه ها کپی اگه نیاز بشه تو سفارت هست برگی 500 تومن ولی من پیشنهاد میکنم کپی ها رو به اونجا موکول نکنید.
    6. این قسمت اصلا لازم نیست ولی از اونجا که ما اکثرا دفعات اول تجربه ورود به سفارت رو داریم فقط و فقط جهت اطمینان خاطر روانی و کم شدن استرستون هر چی مدرک اضافه و کپی اضافه و عکس اضافه دوست دارید ببرید و بدونید اصلا نیاز ندارید بهشون!!!
    7. بیمه نامه مسافرتی موقع مصاحبه نیاز نیست بلکه موقع دریافت ویزا لازمه.
    8. دوستان دکترا و فرصت مطالعاتی داشتن پروپوزال یا یه چیزی شبیه این شاید الزامی نباشه ولی شما وقتی فرم امنیتی رو پر می کنید نیاز به تشریح پروژتون دارید پس همراهتون داشته باشید یک صفحه ای باشه همراه کلمات کلیدی.
    ***مهم***
    اگه حتی مدرکی نقص داشته باشه ازتون میپرسه میتونی فلان مدرک رو بیاری یا نه و بهتون فرصت میدن. (البته این به معنی نقص در مدارک اصلی نیست)

مرحله سوم (پرداخت هزینه و خروج):
    1. با قبضی که از باجه میگیرید میرید ظرف صندوق هزینه رو پرداخت می کنید و رسید رو دریافت می کنید.
    2. در حفظ رسید کوشا باشید چون با همین بهتون ویزا میدن.
    3. خروج!!!

این ترتیب رو من امروز به همین منوال تحویل دادم و هیچ مشکلی پیش نیومد.

من امروز برای مصاحبه رفتم. یعنی 10 می 2016. مصاحبه ای که نیست در واقع تحویل مدارک هست. چنتا نکته رو دوستانه عرض می کنم:

1- لطفا خنگ بازی در نیاریم!! یعنی اینکه چیدن چنتا مدرک به ترتیب کار سختی نیست.
    2- با لبخند وارد بشید!! یه لبخند ساده، سرسخت ترین آفیسر اونجا رو مهربون میکنه.
    3- سوالات رو واضح و دقیق جواب بدید. داستان نگید بهشون.
    4- صادقانه جواب بدید. جزئیات رزومه رو به یاد داشته باشید.
    5- در مورد هدف و انتظاراتتون از رشته خوب فکر کنید و توضیح بدید اونجا.
    6- کپی ها رو همراه داشته باشید.
    7- کارکنای سفارت آدمای خوبی هستن. بداخلاق نیستن، بد اخلاقشون می کنیم. خانومی که با من مصاحبه می کرد با من شوخی میکرد. البته لبخند و ادب و نزاکت رو فراموش نکنید.

نکته آخر اینکه؛ اگر مثل من خیلی برای دریافت پذیرش، خوندن زبان، آزاد کردن مدرک و هزینه های مرتبط، پست و هزارتا دنگ و فنگ دیگه تلاش کردید و زحمت کشیدید و با یک پذیرش خوب از دانشگاه درجه یک جواب زحمتتانو گرفتید. خوشحال باشید و از خودتون به شدت راضی باشید که کارهای در حد توانتون رو انجام دادید.
    من دارم میرم سفر برای یک ماه/ تلاشمو کردم. بعد از این دست من نیست. تمام تلاشمو کردم و مدارکو تحویل دادم و من بعد منتظر میمونم.

**نکته مهمتر:
    من اینجا دوستان خوبی پیدا کردم که بهم خیلی کمک کردن و چیزهایی یاد گرفتم ازشون. ولی خیلی از افراد و پست ها و مطالب هم هستن که بر پایه حدس و گمان هست و استرس به ادم وارد میکنه.
    فکر نمی کنم کسی از دوستان اینجا سابقه کار کنسولی داشته باشند!!! همه بر حسب تجربه حرف میزنن.
    استرس به خودتون وارد نکنید.
    آروم باشید.
    ویرایش توسط omid2015 : May 17th, 2016 در ساعت 01:44 PM دلیل: ترکیب پست ها

Junior Member

سلام
    نقصی مدارک چطور اعلان میشه؟

Junior Member

دوستاني كه براي مصاحبه رفتند:

امكانش هست ليست آنچه كه ترجمه رسمي احتياج داره بگيد؟ ميدونم كه cv و sop بايد به انگليسي/آلماني باشه، مدارك دانشگاهي هم كه صد در صد ترجمه ميشه و هر نامه اي كه از اون ور بياد انگليسي/آلماني است و همچنين تمكن بانك هم كه انگليسي.

ولي مداركي مثل قرارداد شغل فعلي در تهران، فيش حقوقي، سابقه بيمه تامين اجتماعي، شناسنامه، سند ملكي، گواهي شركت در كنگره هاي ايران كه فارسي هستند هم بايد ترجه رسمي شوند؟ (من پارسال براي شنگن فارسي اين مدارك رو بردم و قبول كردن ولي براي دانشجويي نمي دونم)...

بسيار ممنونم

Member
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط niktoreh نمایش پست ها
    دوستاني كه براي مصاحبه رفتند:

امكانش هست ليست آنچه كه ترجمه رسمي احتياج داره بگيد؟ ميدونم كه cv و sop بايد به انگليسي/آلماني باشه، مدارك دانشگاهي هم كه صد در صد ترجمه ميشه و هر نامه اي كه از اون ور بياد انگليسي/آلماني است و همچنين تمكن بانك هم كه انگليسي.

ولي مداركي مثل قرارداد شغل فعلي در تهران، فيش حقوقي، سابقه بيمه تامين اجتماعي، شناسنامه، سند ملكي، گواهي شركت در كنگره هاي ايران كه فارسي هستند هم بايد ترجه رسمي شوند؟ (من پارسال براي شنگن فارسي اين مدارك رو بردم و قبول كردن ولي براي دانشجويي نمي دونم)...

بسيار ممنونم
    حساب کتاب نداره ولی در کل به نظر من هر مدرکی که ارائه میدید باید ترجمه رسمی شده باشه . هر مدرکی مثل : سابقه بیمه و ...
    اما من خودم ۲۸ اردیبهشت مصاحبه کردم و گواهی اشتغال به تحصیل ارائه دادم به خانومه که منظور الان دانشجوئم ( برای گپ تحصیلی و ...) و اینکه گواهی رو نتونستم ترجمه رسمی کنم و فقط دارالترجمه واسم ترجمه غیر رسمی کرد با یک سربرگ عادی که قوهقضائيه نداره . خانومه هم ازم گرفت و گذاشت تو پرونده و هیچی هم نگفت که چرا مهر دادگستری و امور خارجه نداره !!!
    اگر نمی ترسیدی چکار می کردی ؟ این سوالی است که باید همواره در لحظه ی انتخاب از خودتون بپرسید .
    آنچه که از آن می ترسید ، هرگز به آن بدی که تصور می کنید نیست !
    ترس را پشت سر بگذار تا بتوانی احساس آزادی کنی !

Member
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط Verkaa نمایش پست ها
    سلام
    نقصی مدارک چطور اعلان میشه؟
    دوست عزیز !!! خوب معلومه دیگه وقتی آفیسر میخواد باهاتون مصاحبه کنه اول از همه میگه دسته اول مدارکتو بده . وقتی داره بررسی میکنه اگر چیزی کم بود میگه فلان مدرکت نیست . اگر مدرک اصلی باشه که نشه باهاش پرونده رو تشکیل داد کلا ریجکت میشین . اما اگر مدرک جزئي باشه میگه تا فلان تاریخ واسم بیار .
    اگر نمی ترسیدی چکار می کردی ؟ این سوالی است که باید همواره در لحظه ی انتخاب از خودتون بپرسید .
    آنچه که از آن می ترسید ، هرگز به آن بدی که تصور می کنید نیست !
    ترس را پشت سر بگذار تا بتوانی احساس آزادی کنی !

Junior Member

سلام
    سوالی دارم که خیلی ذهنم درگیر کرده، ممنون میشوم اگه یکم راهنماییم کنید، من چند روز دیگه مصاحبه دارم و با نامه پذیرش برای مستر از یک دانشگاه دارم میرم برای مصاحبه، طی چند روز گذشته از یک دانشگاه بهتر تو یک ایالت دیگه مصاحبه اسکایپ شدم و قبول شدم و یک نامه ای دپارتمان برام ایمیل کرده و یک فایل ضمیمه که شما قبول شدی و باید الان بری تو سایت اصلی دانشگاه ثبت نام کنی مدارک بفرستی با پست که نامه پذیرش اصلی دانشگاه برات صادر بشه، سوالی که دارم این که من الان برای روز مصاحبه به افیسر بگم که شرایط اینجوریه و من بیشتر دلم میخواد دانشگاه بهتره برم؟
    یک مشکل دیگه ای که این وسط هست دانشگاه اول نوشته تو پذیرش که شما از اول اکتبر بیا ولی دانشگاه دوم نوشته شما از اوایل سپتامبر اینجا باش. الان بنظرتون من چکارهایی میتونم بکنم؟
    هر دوتا دوره هم به زبان انگلیسی هستند

Member aremanamdige آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSCE - TUM

کسی میدونه در روز مصاحبه سفارت،‌ گواهی سابقه کار از شرکت باید مهر انگلیسی داشته باشه یا مهر فارسی هم میشه؟ آخه همه شرکت ها که مهر انگلیسی ندارن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)