صفحه 78 از 85 نخستنخست ... 28686970717273747576777879808182838485 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 771 تا 780 , از مجموع 849

موضوع: چک لیست و نحوه تحویل مدارک برای متقاضیان ویزای دانشجوئی و تحقیقات

پیش فرض پاسخ : چک لیست و نحوه تحویل مدارک برای متقاضیان ویزای دانشجوئی و تحقیقات

سلام دوستام....
    دو تا سوال داشتم ممنون میشم کمک کنید.
    من مدارک تحصیلیم رو ترجمه کردم و مهر وزارت امور خارجه و دادگستری هم داره. احتمالاً چند هفته دیگه وقت مصاحبه ویزام هستش. اگه نرسم تا اون موقع مدارکمو بدم سفارت تایید کنه چی میشه. مدارکمو قبول میکنند؟ یا ریجکت میکنند 2- من برای مستر فیزیک fellowship گرفتم از دانشگاه. این روند صدور ویزام رو سریع تر میکنه یا طولانی تر؟

پیش فرض پاسخ : چک لیست و نحوه تحویل مدارک برای متقاضیان ویزای دانشجوئی و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط shayanshs نمایش پست ها
    سلام به شما دوست خوبم.. خیلی ممنونم از راهنمایی که فرمودین... اگر جسارت نباشه چند تا ابهام داشتم که مجددا با شماره میپرسم ازتون.. ببخشید.

1- برای همسر متوجه نشدم. یعنی آخرین مدرک تحصیلی همسرم باید ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه باشه و بعد هم تایید سفارت آلمان بشه؟ یعنی همون سناریو که برای خودم انجام دادم ؟

2- پول رو هم فرمودین داخل حساب ارزی بذارم؟ یعنی الان پول ما داخل حساب درازمدت بانک آینده هست، این مورد تایید نخواهد بود برای سفارت اگر نامه بگیریم از بانک ؟ حتما باید یک حساب ارزی باز کنم و پول رو داخل اون بذارم ؟

3- من برای فوق مجدد میخوام برم. آخه توی فایل جدیدی که سفارت گذاشته ، واسه فوق لیسانس نوشته فقط لیسانس میخواد و ریزنمرات، ننوشته دیپلم و پیش دانشکاهی رو.. مطمئن هستین که همه رو میخوان ؟

4- همچنین توی مدارک مورد نیاز ، صحبتی از عقدنامه نکرده.. یعنی فقط گفته از همسر یک زندگی نامه ، یک کپی از آخرین مدرک تحصیلی و یک کپی از پاسپورت. یعنی عقدنامه نمیخوان ؟

خواهش میکنم.
    1- بله دقیقا. این پروسه برای هر فردی که میخواد به کشور آلمان وارد بشه از لحاظ منطقی هم مورد نیازه. بهر حال اونا میخوان بدونن فردی که وارد کشورشون میشه چه تحصیلاتی داره و آیا میتونه هزینه رو دست دولت بذاره یا نه یا که اینکه اگه بخواد شاغل بشه چه ویژگی هایی برای کدوم ارگان و بخشی رو داره. همه شون نیاز به ترجمه کامل و تایید رسمی سفارت دارن. بدون استثنا ترجمه کنید حتی اگرم نیاز نباشه زمان دیگه ای بکارتون خواهد اومد.
    2- بله حساب ارزیه که تنها میشه ازش گواهی تمکن مالی به زبان انگلیسی گرفت. یه حساب غیر ارزی در یک بانک دیگه به چه درد سفارت میخوره؟؟ بانک ملی بنظرم بانک خوبیه البته بانک پاسارگاد هم خوبه تا اونجا که شنیدم.
    3- بنده هم برای فوق اقدام کردم. به مجدد یا غیر مجدد بودن ربطی نداره. کلیه ی مقاطع دیگه من جمله گواهی قبولی کنکور در صورتیکه در دانشگاه سراسری لیسانس گرفته باشین باید ترجمه و تایید سفارت رو بگیرن.
    4- از کجا بدونن ایشون همسرتون هستن؟؟ البته که کپی شناسنامه لازمه ولی شما محض اطمینان عقدنامه تون رو هم ترجمه کنید. بقول سعدی شیرین زبان : هر چیز که خوار آید، روزی بکار آید..
    البته که در حدی نیستم نصیحت کنم اینا تجاربیه که کم یا بیش دیده شده. گاهی سفارت به ریزترین مسایل حساسه و در پروسه ویزا دادن لحاظش میکنه. سعی کنید انقدر پرفکت باشین روز تحویل مدارک که آفیسر کمترین شبهه ای براش پیش نیاد و بهونه نداشته باشه.
    اداره مهاجرت آلمان روی شبهات ریز موجود تو پرونده ها بخصوص انگیزه نامه و تشریح کردن اهداف بعدیه متقاضی بشدت حساسه. هر مورد ناقص یا شبهه داری رو بدون استثنا قطعا رجکت میکنن.
    شما دارین کلی هزینه میکنین. از زمانتون گرفته تا استرس هایی که وارد میشن و ... یک ترجمه از هر سند و مدرک معتبری قاعدتا شرط عقل و جانب احتیاط رو رعایت کردنه.

ایشالا که توضیحاتم مناسب بوده باشه. امیدوارم موفق باشین و روز مصاحبه رو با موفقیت طی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan1991 نمایش پست ها
    سلام دوستام....
    من مدارک تحصیلیم رو ترجمه کردم و مهر وزارت امور خارجه و دادگستری هم داره. احتمالاً چند هفته دیگه وقت مصاحبه ویزام هستش. اگه نرسم تا اون موقع مدارکمو بدم سفارت تایید کنه چی میشه. مدارکمو قبول میکنند؟ یا ریجکت میکنند 2- من برای مستر فیزیک fellowship گرفتم از دانشگاه. این روند صدور ویزام رو سریع تر میکنه یا طولانی تر؟
    سلام دوست عزیز
    سعی کنید هرجوری شده تایید کنید چون قطعا بدون تاییدیه مدارک ترجمه شده ی تحصیلی آفیسر نقصی پرونده یا حتی احتمال ضعیفتر بگه برین مدارکو هر موقع کامل کردین بیارین. اگه وقت دهیتون مشکل داره و نمیرسید یک شب ساعت 2 یا 3 مجبورید برید جلوی سفارت تا صبح که بخش تایید مدارک باز میشه تو صف بمونید بلکه یجوری راضی شن مدارکتونو تایید کنن.
    راجب سوال دومتون واقعا اطلاعات دقیقی ندارم و نمیتونم چیزی بگم که خدا نکرده گمراهتون کنه ولی تو انجمنای دیگه هم بپرسین. ولی بنظرم و با شنیده ها بعضی رشته های خاص که حالت امنیتی دارن و خیلی حساسن پروسه ی جواب دهیشون طولانی تره. بنظر میرسه فیزیک جزوشون باشه. البته مطمین نیستم کدوم گرایش هاش شامل این موارد باشه مثله فیزیک هسته ای و ... . ولی اگه روز مصاحبه بهتون برگه ی چک امنیتی رو بدن به احتمال زیاد کارتون خیلی بیشتر طول میکشه.
    چک امنیتی روند ویزا دادنو طولانی تر میکنه.
    موفق باشین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan1991 نمایش پست ها
    سلام دوستام....
    معمولا اگر دقیقا روز قبل از وقت مصاحبتون برین برای تایید مدارک بهتون اجازه میدن داخل شین. حتما ایمیل وقت مصاحبتون رو همراه داشته باشین. اگر وقتتون برای ساعت 7 یا 7/30 صبح باشه بهتون اجازه میدن روز قبل مدارک رو تایید کنید. اما اگر برای ساعت 9 صبح به بعد وقت داشته باشین به احتمال زیاد میگن همون صبح روز مصاحبه زودتر بیاین تا مدارکتون رو تایید کنیم. البته افرادی هم هستن که با گرفتن مبالغ نسبتا زیاد وقت تایید مدارک میگیرن که من اون توصیه نمیکنم.

Junior Member

لطفا دوستان کمکم کنید...
    من ارشد رو از انگلیس گرفتم و خود مدرکم هم به زبان انگلیسی هست. مدرک توسط وزارت امور خارجه، دادگستری و وزارت علوم ایران هم تایید شده و ارزشنامه فارسی هم براش گرفتم.
    توی مدارک مورد نیاز برای سفارت آلمان نوشته :

اگر مدارک فوق را در خارج از کشور کسب کرده اید، در وبسایت سفارت آلمان در کشور مربوطه جستجو نموده و
    ببینید که آیا در آن کشور امور تأیید حقوقی و بین المللی )آپوستیل( مدارک صورت می گیرد یا خیر. در این صورت
    مطمئن شوید که مدارکتان توسط نمایندگی مسئول آلمان در آن کشور، مورد بررسی و تأیید قرار گرفته باشند

الان من باید چیکار کنم دقیقا ؟
    میشه راهنماییم کنین ؟؟؟

Junior Member

سلام دوستان،
    1- من وقتی بچه بودم پسوند نام خانوادگیم رو حذف کردن. تو شناسنامه م قید شده ولی تمام مدارک تحصیلیم رو با نام خانوادگی جدید (بدون پسوند) گرفتم. آیا لازمه شناسنامه هم ترجمه کنم؟
    2- برای فرصت مطالعاتی 6 ماهه میرم. منظور سفارت ازترجمه آخرین مدارک تحصیلی چی هستش؟ آیا دیپلم، پیش، لیسانس و فوق لیسانس و ریزنمراتشون همه باید ترجمه شه؟

دوستان سلام
    من یک بار در ماه جولای ویزای کورس زبان گرفتم و بنا به دلایلی نتونستم استفاده کنم
    درماه جولای در وقت مصاحبه من اصل ترجمه ی تمامی مدارک دانشگاهی ام رو تحویل باجه دادم که به من برگردونده داده نشدن در زمان تحویل ویزا
    من برای این ماه وقت مصاحبه مجدد برای پذیرش دانشگاه برلین دارم
    حالا سوالی که از دوستان دارم اینه که الان در سایت سفارت دیدم که نیازی به ارائه اصل ترجمه نمیابشد و کپی تاییده شده سفارت کافی است
    آیا شرایط عوض شده ؟
    الان من باید کپی تایید شده سفارت جای اصل ترجمه در دسته ی اول تحویل دهم؟

سلام
    دوستان عزیز من مدارکم رو بردم سفارت و دو سری کپی از مدارکم تایید شد. من تا 15روز دیگه وقت سفارت دارم. چند تا سوال مهم برام پیش اومده.
    اینکه سفارت اصل مدارک ترجمه شده رو تایید نکرد و همونطور که گفتم دو سری کپی رو تایید کرده ولی در چک لیست نوشته شده که اصل مدارک ترجمه شده هم باید تایید سفارت بشه . برای روز مصاحبه الان دقیقا باید چی کار کنم؟ آیا اشتباها تایید نکردن و یا دیگه نیازی به تایید نبوده؟
    در حال حاضر آیا برای روز مصاحبه باید از مدارک ترجمه اصلی کپی تهیه کنم و یا از مدارک کپی که سفارت تایید کرده؟
    ممنون
    ویرایش توسط nima128 : January 6th, 2018 در ساعت 12:02 PM

سلام. من پذیرش ارشد مجدد دارم و منتظر وقت دهی سفارت هستم. همه ی مدارکم جز کارنامه دیپلم و پیش دانشگاهی و قبولی کنکور رو هم تایید سفارت گرفتم. این کارنامه ها و قبولی کنکور برای ارشد هم لازمه که به سفارت بدم؟ تو خود فایلی که سفارت گذاشته برای ارشد فقط مدرک کارشناسی رو نوشته. ممنون میشم جواب بدید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه آزاد تهران مرکزی

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_monadi نمایش پست ها
    سلام. من پذیرش ارشد مجدد دارم و منتظر وقت دهی سفارت هستم. همه ی مدارکم جز کارنامه دیپلم و پیش دانشگاهی و قبولی کنکور رو هم تایید سفارت گرفتم. این کارنامه ها و قبولی کنکور برای ارشد هم لازمه که به سفارت بدم؟ تو خود فایلی که سفارت گذاشته برای ارشد فقط مدرک کارشناسی رو نوشته. ممنون میشم جواب بدید.
    سلام من هم ارشد مجدد هستم و توی فایل مدارک لازم که خود سفارت گذاشته فقط مدرک کارشناسی و ریز نمره خواستن و کارشناسی ارشد و ریز نمره هم نوشته در صورت وجود پس اصولا نباید بخوان ولی کسی میتونه با اطمینان جواب بده که رفته باشه مصاحبه و من هم دو روز دیگه میرم میام به شما میگم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)