صفحه 13 از 18 نخستنخست ... 3456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 198

موضوع: اخذ پذیرش در گرایشهای مختلف شیمی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : اخذ پذیرش در گرایشهای مختلف شیمی

با سلام
    من لیسانس شیمی کاربردی از دانشگاه شهید بهشتی با معدل ۱۷ دارم و در حال حاضر در رشته شیمی دارویی در دانشگاه شهید بهشتی در مقطع ارشد مشغول به تحصیل هستم.
    کار من در زمینه آنزیم و بیو تکنولوژی هست و تا پایان شهریور ۲ مقاله isi خواهم داشت.
    در خصوص بورس تحصیلی برای دکتری میخواستم بدونم کدام کشور مناسب تر هست.
    در صورت اقدام برای کانادا احتمال پذیرش بورس تحصیلی چقد هست

نقل قول نوشته اصلی توسط Sima_tb نمایش پست ها
    با سلام
    من لیسانس شیمی کاربردی از دانشگاه شهید بهشتی با معدل ۱۷ دارم و در حال حاضر در رشته شیمی دارویی در دانشگاه شهید بهشتی در مقطع ارشد مشغول به تحصیل هستم.
    کار من در زمینه آنزیم و بیو تکنولوژی هست و تا پایان شهریور ۲ مقاله isi خواهم داشت.
    در خصوص بورس تحصیلی برای دکتری میخواستم بدونم کدام کشور مناسب تر هست.
    در صورت اقدام برای کانادا احتمال پذیرش بورس تحصیلی چقد هست
    سلام دوست عزیز،

رزومه شما جالب هست و این قدرت را به شما میده که به پروگرام های دیگه به جز شیمی هم اپلای کنید و منظورم رشته های bio هست. البته برای این رشته ها اصولا با داشتن لیسانس شیمی هم میشه اپلای کرد اما ارشد شما که بیوشیمی و بیوتک هست، شانس موفقیت شما را دوچندان میکنه. البته بسیاری از اساتیدی که main position اونها در دپارتمان شیمی هست (یعنی استاد شیمی هستند)، در دپارتمان های bio (مثل biochemistry, biophysics, molecular biology or cell biology) هم affiliated هستند (یعنی از این دپارتمان ها دانشجو میگیرن). باید ببینید علایق و اولویت هاتون چه چیزهایی هستند و قصدتون دنبال کردن چه چیزی در دکترا هست. اگر زودتر تصمیم بگیرید در مورد شیمی یا مثلا بیوشیمی بودن دپارتمان هایی که درنظر دارید، می تونید زودتر برای امتحان GRE subject آماده بشید. این احتمالا انرژی بیشتری از شما بگیره اگر برای دپارتمان های bio بخواهید اپلای کنید.

به نظر من، با فرض داشتن نمرات خوب زبان و GRE و با توجه به رزومه ای که خواهید داشت، قطعا شانس گرفتن پذیرش از آمریکا را دارید. اما انتخاب کشور تا حد خوبی سلیقه ای هست و با فرض اینکه پرونده اپلیکیشن رقابتی داشته باشید، مناسب بودن کشور با توجه به خصوصیات شخصی شما تعیین میشه.
    نکته دیگه ای هم که حتما میدونید این هست که در رشته های علوم (در مورد آمریکا مطمئن هستم) پروسه پذیرش از طریق grad school و admission committee انجام میشه. هرچند شناخته شدن استاد ارشد شما، رشته و دانشگاه شما در دانشگاه مقصد و یا داشتن فردی در اونجا که پرونده شما را به نحوی پیگیری کنه میتونه شانس پذیرش گرفتن شما را چند برابر یا گاهی قطعی کنه.

از دیگر دوستان هم نظر بگیرید، ولی در حال حاضر، تمرکزتون برای گرفتن نمرات بالا و رقابتی کردن پرونده خودتون برای اپلای باشه.
    موفق باشید
    ویرایش توسط Ali7788 : November 12th, 2016 در ساعت 05:09 PM

Junior Member blacklily1986 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    nanochem

سلام.... برای تغییر رشته به شیمی دارویی یا اپلای کردن برای این رشته با توجه به اینکه در دوره لیسانس شیمی درس های بیولوژی و یا مرتبط با دارو نداریم، به نظرتون ارشد مجدد بهتره یا دکترا؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط blacklily1986 نمایش پست ها
    سلام.... برای تغییر رشته به شیمی دارویی یا اپلای کردن برای این رشته با توجه به اینکه در دوره لیسانس شیمی درس های بیولوژی و یا مرتبط با دارو نداریم، به نظرتون ارشد مجدد بهتره یا دکترا؟؟
    سلام دوست عزیز
    برای انتخاب دوره ارشد یا دکتری دو مسئله میتونه در نظر گرفته بشه. اولا آیا دانشکده مربوطه و یا استاد نظرشون در این مورد چی میتونه باشه اگر که جای خاصی رو مد نظر داشته باشید و ثانیا هدف دانشجو از اپلای هست. اگرنه صرف عدم گذراندن دروس نمیتونه مانعی برای ادامه تحصیل در گرایشی خاص باشه. موارد زیادی دیده شده که تغییر گرایش و حتی تغییر رشته داده اند که در بسیاری از موارد نزدیک بودن حوزه تحقیقی منجر به گرفتن پذیرش شده است.
    موفق باشید.
    "به دلیل مشغله‎ زیاد، متاسفانه در حالا حاضر قادر به پاسخگویی به پیام‎های خصوصی نمی‎باشم"

Junior Member

با سلام
    من لیسانس شیمی محض از دانشگاه پیام نور با معدل 14.01
    فوق لیسانس شیمی تجزیه از دانشگاه مراغه روزانه با معدل 18
    29 سال سن دارم.
    کار من در زمینه جداسازی و خالص سازی وانادویم از سنگ معدن بوده است. که کار صنعتی بوده است و تا یه ماه دیگه یه مقاله isi با ایمپکت 7 را سابمیت خواهم کرد.
    نمره زبان آیلتس 6/5
    یک سال سابقه کار در مورد رشته ام را دارم.
    سه تا ایده در زمینه کارم دارم که دو تا از آن ها جواب دادن و یکی دیگه نیاز به تحقیق بیشتر دارد.
    علاقه به تحصیل در اروپا مخصوصا هلند و سوییس دارم.
    خواستم اگه امکانش هست راهنماییم کنید در مورد اینکه شانس گرفتن پذیرش در مقطع دکترا در این دو کشور مقدر هست و اینکه کدوم دانشگاه مناسب تره
    سپاس

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط blacklily1986 نمایش پست ها
    ارشد مجدد صد در صد بهتره. چون کار پیدا کردن راحت تره. و توی دکترا میتونین تخصصی تر مانور بدین نه که با چالش های وای خدا من به این رشته آشنا نیستم الکی یه سال اول رو خراب کنین.
    نقل قول نوشته اصلی توسط daiana نمایش پست ها
    با سلام
    من لیسانس شیمی محض از دانشگاه پیام نور با معدل 14.01
    فوق لیسانس شیمی تجزیه از دانشگاه مراغه روزانه با معدل 18
    29 سال سن دارم.
    کار من در زمینه جداسازی و خالص سازی وانادویم از سنگ معدن بوده است. که کار صنعتی بوده است و تا یه ماه دیگه یه مقاله isi با ایمپکت 7 را سابمیت خواهم کرد.
    نمره زبان آیلتس 6/5
    یک سال سابقه کار در مورد رشته ام را دارم.
    سه تا ایده در زمینه کارم دارم که دو تا از آن ها جواب دادن و یکی دیگه نیاز به تحقیق بیشتر دارد.
    علاقه به تحصیل در اروپا مخصوصا هلند و سوییس دارم.
    خواستم اگه امکانش هست راهنماییم کنید در مورد اینکه شانس گرفتن پذیرش در مقطع دکترا در این دو کشور مقدر هست و اینکه کدوم دانشگاه مناسب تره
    سپاس
    شانس پذیرش مقدور هست ولی این دو کشور ولی پوزیشن های اینها اکثرا اینترنال هستن. خیلی وقتها الکی پست میکنن پوزیشن رو و از قبل دانشجو رو گرفتن.
    چرا به کانادا امریکا فکر نمیکنین؟

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member araliya آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شیمی الی

سلام
    من کارشناسی شیمی از دانشگاه ازاد با معدل 14
    ارشد شیمی از دانشگاه ازاد با معدل 17 رو دارم . به زبان انگلیسی کاملا مسلطم و یه مقاله در دست چاپ دارم .
    یه کتاب هم دارم مینویسم .
    به نظرتون میتونم اپلای کنم ؟

Junior Member

سلام دوستان من رزومه م بصورت زیر هست:
    1- لیسانس شیمی کاربردی –فردوسی مشهد– 17/10

2- ارشد شیمی تجزیه – فردوسی مشهد – 16/54
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) :در انتظار نمره هستم . 15 دسامبر امتحان دادم اما فکر میکنم نتیجه خوب باشه . 6/5 تا 7
    4- نمرۀ GRE یا GMAT :ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) دو مقاله ISI با ایمپکت 1/66. دو کنفرانس ایرانی
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی :
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :دکترا. در زمینه سنتز دارو و درمان بیماری ها. چون دوره ارشد روی درشت مولکولها کارکردم البته مطالعه ترمودینامیکی کمپلکس شدن اونها در خلالهای مختلف و از همون زمان علاقه مند شدم به زمینه biomedical و در دوره کاریم هم با کیت الایزا کار کردم. و تا حدودی نرم افزار GEN 5
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : امریکا - کانادا. میخواستم بدونم کدوم بهتره
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : قبولی در مقطع ارشد با سهمیه ممتاز ، رتبه 2 دانشگاه در مقطع کارشناسی
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فول فاند

توضیح اینکه بعد از اتمام ارشد در آزمون دکترا قبول شدم با رتبه 75 درمرحله اول و 35 در مرحله دوماما بدلیل اینکه نمیخواستم ایران ادامه بدم فقط فردوسی مصاحبه دادم و رتبه نهاییم 5 روزانه شد(قبولی تا رتبه 4 بود).6 سال گپ تحصیلی با سمت مدیرکنترل کیفیت در صنعت غذا بودم و در آزمایشگاه کار کردم و پروانه از سازمان استاندارد و اداره بهداشت دارم.آزمون گلوتن رو برای زعفران انجام دادم و با کیت های تشخیصی کار کردم. و مسئول ارگانیک کارخانه هستم و همچنین سرپرست تیم ایمنی. در دوران کارآموزی طرح موفقی در جهت رفع ناخالصی دوده دارم که در خط تولید ساخته شد.
    می خواستم بپرسم الان توی زمینه دارو شانسم برای پذیرش فول فاند دکترا چقدر هست؟ و میتونم زمینه کاریم رو ارتباط بدم؟

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad76 نمایش پست ها
    الان این که رشته ی کارشناسی شیمی هست برای پذیرش گرفتن در مهندسی بایومدیکال مشکلی ایجاد نمیکنه؟اصلا عنوان مدرک مهم هست یا نه؟چون خیلی از اساتید شیمی اونور با مهندسی زمینه کاری مشترک دارن مثلا یعنی ارشد شیمی بگیره ادم ولی زمینه کاریش به مهندسی. بایومدیکال نزدیک باشه؟بازم میشه رفت کار مرتبط با مهندسی بایو مدیکال گیر اورد
    نه دوست عزیز اگه استادی شما رو بخواد همه چی اوکی هست.
    من خودم رشته الانم رو همه ورودیامون با لیسانس یه رشته دیگه اومدن خوندن ولی من با شیمی اومدم مستر خوندم اینجا.
    نقل قول نوشته اصلی توسط azaaar نمایش پست ها
    سلام دوستان من رزومه م بصورت زیر هست:
    1- لیسانس شیمی کاربردی –فردوسی مشهد– 17/10

2- ارشد شیمی تجزیه – فردوسی مشهد – 16/54
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) :در انتظار نمره هستم . 15 دسامبر امتحان دادم اما فکر میکنم نتیجه خوب باشه . 6/5 تا 7
    4- نمرۀ GRE یا GMAT :ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) دو مقاله ISI با ایمپکت 1/66. دو کنفرانس ایرانی
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی :
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :دکترا. در زمینه سنتز دارو و درمان بیماری ها. چون دوره ارشد روی درشت مولکولها کارکردم البته مطالعه ترمودینامیکی کمپلکس شدن اونها در خلالهای مختلف و از همون زمان علاقه مند شدم به زمینه biomedical و در دوره کاریم هم با کیت الایزا کار کردم. و تا حدودی نرم افزار GEN 5
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : امریکا - کانادا. میخواستم بدونم کدوم بهتره
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : قبولی در مقطع ارشد با سهمیه ممتاز ، رتبه 2 دانشگاه در مقطع کارشناسی
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فول فاند

توضیح اینکه بعد از اتمام ارشد در آزمون دکترا قبول شدم با رتبه 75 درمرحله اول و 35 در مرحله دوماما بدلیل اینکه نمیخواستم ایران ادامه بدم فقط فردوسی مصاحبه دادم و رتبه نهاییم 5 روزانه شد(قبولی تا رتبه 4 بود).6 سال گپ تحصیلی با سمت مدیرکنترل کیفیت در صنعت غذا بودم و در آزمایشگاه کار کردم و پروانه از سازمان استاندارد و اداره بهداشت دارم.آزمون گلوتن رو برای زعفران انجام دادم و با کیت های تشخیصی کار کردم. و مسئول ارگانیک کارخانه هستم و همچنین سرپرست تیم ایمنی. در دوران کارآموزی طرح موفقی در جهت رفع ناخالصی دوده دارم که در خط تولید ساخته شد.
    می خواستم بپرسم الان توی زمینه دارو شانسم برای پذیرش فول فاند دکترا چقدر هست؟ و میتونم زمینه کاریم رو ارتباط بدم؟

بهترین راهش:
    وب سایت دانشگاهها رو چک کنین، و ببینین کدوم رشته های دارویی به رشته شما نزدیکترن.
    میدونم ه با ارشد تجزیه میشه وارد رشته های biomed-chem or biochem-chem شد و اونجا میتونین به تدریج به سمت گرایش های دارویی تغییر بدین زمینه ریسرچ رو.
    ازین دانشگاهها شروع کنین:
    mcmaster
    queens
    brock
    waterloo
    western ontario
    york
    manitoba
    calgary

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member

من میخوام واسه مستر اپلای کنم کانادا
    کارشناسی شیمی کاربردی خوندم اینجا و بیشتر دوست دارم ک بیوشیمی ادامه بدم!
    میخواستم بدونم چجوریه؟
    میشه خرج تحصیلو گرفت از دانشگاه واسه مستر؟
    بهتره با استاد مکاتبه کنم ؟
    بیشتر نظرم روی دانشگاه یورک و واترلو عه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)