صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: کارشناسی ارشد با/بدون پایان نامه (Thesis or Non-thesis) | مزیت ها و معایب

پیش فرض کارشناسی ارشد با/بدون پایان نامه (Thesis or Non-thesis) | مزیت ها و معایب

سلام

من در حال حاضز سال اول فوق لیسانس کامپوتر دانشگاه جرج واشینگن هستم .اینجا برای فوق دو گزینه هست یکی با تز و دیگری بدون تز . با توجه به اینکه من قصد ادامه تا دکترا و بعد تدریس در دانشگاه دارم کدام گزینه برای یک فرد با شرایط من مناسب می دانید ؟ حتما باید با تز باشه ؟! الان حوصله ندارم نمیشه تو دکترا شروع به تحقیق کرد ؟!!
    خیلی ممنون

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : فوق لیسانس با/بدون تز (پایان نامه) ؟! معایا و مزایا...

نقل قول نوشته اصلی توسط amirgharavi نمایش پست ها
    سلام

من در حال حاضز سال اول فوق لیسانس کامپوتر دانشگاه جرج واشینگن هستم .اینجا برای فوق دو گزینه هست یکی با تز و دیگری بدون تز . با توجه به اینکه من قصد ادامه تا دکترا و بعد تدریس در دانشگاه دارم کدام گزینه برای یک فرد با شرایط من مناسب می دانید ؟ حتما باید با تز باشه ؟! الان حوصله ندارم نمیشه تو دکترا شروع به تحقیق کرد ؟!!
    خیلی ممنون
    اکثر دانشگاههای خوب فوق لیسانس بدون تز رو برای ادامه تحصیل دکترا قبول نمیکنند. ضمن اینکه انجام ندادن تحقیق و پژوهش در دوره فوق لیسانس رزومه شما رو در مقایسه با بقیه داوطلبان دوره دکترا تضعیف میکنه.

منم سئوال همین دوستمونو دارم بعلاوه یکی دو سئوال اضافه!
    با توجه به اینکه من برای دکترا قصد دارم در وهله اول برای آمریکا اقدام کنم، اما فعلا برای ارشد شرایط طوریه که باید در کشورهایی مثل فیلیپین یا قبرس تحصیل کنم.
    برای گرفتن پذیرش دکترا (مخصوصا در آمریکا) تحصیل در کدوم متد ارشد بهتره: by taught یا by research؟ البته با توجه به راهنماییهای دوستان تا بحال، فکر میکنم ریسرچ بهتر باشه، اما سئوالی که اینجا پیش میاد درباره نقش تزه. یعنی هرکدوم از این دو متد برای مناسب بودن برای پذیرش دکترا باید دارای تز باشن؟ یعنی حتی اگه بای ریسرچ بخونیم ولی تز نداشته باشه برای دکترا نمیتونیم اقدام کنیم یا کار به مشکل میخوره؟ (توی پرانتز هم در مورد کشورهای فوق و تاثیرشون بر ادامه تحصیل و شانس پذیرش دکترای آمریکا اگر نظری دارید ممنون میشم بیان کنید).
    خواهش میکنم خصوصا دوستان باتجربه تر نظر و راهنماییشونو دریغ نکنن. چون فکر میکنم این موضوع بسیار مهمیه برای کسایی که میخوان برای دکترا هم ادامه تحصیل بدن...
    زمانی آلبرت اینشتین چنین اظهار داشت: ((در جوانی، رویای من این بود که جغرافی دان شوم. اما هنگام کار در دفتر ثبت اختراعات،عمیقا در خصوص این مساله فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که رشته ای بسیار دشوار است و با بی میلی بسوی فیزیک رفتم)).

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط saman1 نمایش پست ها
    منم سئوال همین دوستمونو دارم بعلاوه یکی دو سئوال اضافه!
    با توجه به اینکه من برای دکترا قصد دارم در وهله اول برای آمریکا اقدام کنم، اما فعلا برای ارشد شرایط طوریه که باید در کشورهایی مثل فیلیپین یا قبرس تحصیل کنم.
    برای گرفتن پذیرش دکترا (مخصوصا در آمریکا) تحصیل در کدوم متد ارشد بهتره: by taught یا by research؟ البته با توجه به راهنماییهای دوستان تا بحال، فکر میکنم ریسرچ بهتر باشه، اما سئوالی که اینجا پیش میاد درباره نقش تزه. یعنی هرکدوم از این دو متد برای مناسب بودن برای پذیرش دکترا باید دارای تز باشن؟ یعنی حتی اگه بای ریسرچ بخونیم ولی تز نداشته باشه برای دکترا نمیتونیم اقدام کنیم یا کار به مشکل میخوره؟ (توی پرانتز هم در مورد کشورهای فوق و تاثیرشون بر ادامه تحصیل و شانس پذیرش دکترای آمریکا اگر نظری دارید ممنون میشم بیان کنید).
    خواهش میکنم خصوصا دوستان باتجربه تر نظر و راهنماییشونو دریغ نکنن. چون فکر میکنم این موضوع بسیار مهمیه برای کسایی که میخوان برای دکترا هم ادامه تحصیل بدن...
    مگر by research بدون تز هم وجود داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    مگر by research بدون تز هم وجود داره؟
    نمی دونم، واسه همینم پرسیدم! لطفا راهنمایی کنید...
    زمانی آلبرت اینشتین چنین اظهار داشت: ((در جوانی، رویای من این بود که جغرافی دان شوم. اما هنگام کار در دفتر ثبت اختراعات،عمیقا در خصوص این مساله فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که رشته ای بسیار دشوار است و با بی میلی بسوی فیزیک رفتم)).

ApplyAbroad Guru

نمی دونم، واسه همینم پرسیدم! لطفا راهنمایی کنید...
    دوست عزیز by research یعنی ارشد تزدار. بدون تز که دیگه by research نمیشه. اگر قصدتون دکتراست حتما تزدار بخونید.

مرسی. حالا سئوالم اینه که by taught هم میتونه تزدار باشه ( که بشه با اون دکترا رو هم ادامه داد)؟ یا اینکه فقط by research شامل تز هم هست؟

ApplyAbroad Guru

مرسی. حالا سئوالم اینه که by taught هم میتونه تزدار باشه ( که بشه با اون دکترا رو هم ادامه داد)؟ یا اینکه فقط by research شامل تز هم هست؟
    هر دو می تونند شامل تز باشند. باید دقیقا مشخصات دوره رو ببینید.

Junior Member

من یه نمونه عکس براتون گذشتم تا فرقشون رو دقیق متوجه بشید. مستر با تز‌ یه بدی داره اونم اینکه شما نمیتونی‌ معدلتو بالا ببری ولی‌ با پروژه میتونی‌ معدلتو بالا ببری چون ۳ تا درس اختیاری که ۹ واحد می‌شه میتونی‌ برداری که توی معدل تاثیر داره. New Picture.jpg

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد با/بدون پایان نامه (Thesis or Non-thesis) | مزیت ها و معایب

سلام من متاسفانه به خاطر شرایطی که استادم داشت مجبور هستم فوق لیسانسم در کانادا را به course-based تبدیل کنم
    قصد ادامه تحصیل در امریکا رو دارم ایا این مشکلی ایجاد میکنه؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)