صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 47 , از مجموع 47

موضوع: نیاز شدید به همفکری در مورد نتیجه پذیرش MBA + درس آموزشی برای متقاضیان MBA

پیش فرض پاسخ : نیاز شدید به همفکری در مورد نتیجه پذیرش MBA + درس آموزشی برای متقاضیان MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabounr نمایش پست ها
    نه دیگه. کل شهریه یعنی tuition که خودش فکر کنم 80 یا 88 هزار دلار هست. (بگم هنوز تاییدش رو نداده و شاید تهش بیاد بگه نمیشه ولی فعلا داره میگه میشه)

کاغذ گنده نمیخواد.
    این نشه باید دوباره سال دیگه اپلای کنم. که در اون صورت 3 حالته.
    یا امتحان جیمت باید بدم و نمره بالای 700 بیارم. اونوقت از دانشگاههای متوسط شانس بورس دارم برای MBA
    یا اینکه با همین جیمت دوباره اپلای کنم که شاید state university های آمریکا برای MBA بورس بدن
    یا اینکه کلا برای MSc اقدام کنم.

اگه این بشه، خب باید کلی خودم خرج کنم. مخصوصا هزینه زندگی تو شانگهای زیاده. دورش هم که اولین سال تاسیسش هست و آیندش تماما به تبلیغات و فعالیت دانشگاه بستگی داره.
    برای کارش هم فکر میکنم میشه. باز با مسئول برنامه مصاحبه! دارم ازش دقیق همه رو میپرسم و با جزئیات میگم.
    این برنامه رو عین برنامه های erasmus تو اروپا طراحی کردن. جالبیش همینه
    درود
    لینک هایی رو که گذاشتین، مطالعه کردم، به نظرم برنامه جالبیه؛ ولی چیزی که یه خورده نگران کننده است اینه که داره برای اولین سال اجرا میشه و فکر می کنم هنوز زوده که برای شهرت و اعتبار این برنامه قضاوت کرد و اینکه با توجه به نوظهور بودن چنین برنامه هایی قضاوت در مورد برخورد شرکتها و موسسات با فارغ التحصیلان این برنامه ها خیلی سخته. (شاید هم به شدت استقبال کنند)
    هزینه های اقامت هم فقط در هندوستان خیلی بالا نیست، شانگهای (همونطور که خودتون اشاره فرمودین) و آمریکا خیلی بالاست.
    نکته جالب اینکه ظاهرا با وجود اینکه مینیمم 100 رو برای تافل تعیین کرده اند، خیلی نسبت به این مینیمم سخت گیر نیستند.
    هر کسی در مواجه با چنین موقعیتی بسته به مطلوبیتهای شخصی خودش و امکاناتی که در اختیار داره تصمیم می گیره، من اگه جای شما بودم یک بار دیگه امتحان جیمت رو میدادم و دوباره اقدام می کردم، و از این برنامه با توجه به هزینه هاش و اینکه برای اولین بار ارائه میشه، چشم پوشی می کردم، خوب البته این نظر و تصمیم شخصی منه.
    Everything that is beautiful and noble is the product of reason and calculation

Junior Member mamadzarafshan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر دانشگاه شهید چمران اهواز

پیش فرض پاسخ : نیاز شدید به همفکری در مورد نتیجه پذیرش MBA + درس آموزشی برای متقاضیان MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabounr نمایش پست ها
    نه دیگه. کل شهریه یعنی tuition که خودش فکر کنم 80 یا 88 هزار دلار هست. (بگم هنوز تاییدش رو نداده و شاید تهش بیاد بگه نمیشه ولی فعلا داره میگه میشه)

کاغذ گنده نمیخواد.
    این نشه باید دوباره سال دیگه اپلای کنم. که در اون صورت 3 حالته.
    یا امتحان جیمت باید بدم و نمره بالای 700 بیارم. اونوقت از دانشگاههای متوسط شانس بورس دارم برای MBA
    یا اینکه با همین جیمت دوباره اپلای کنم که شاید state university های آمریکا برای MBA بورس بدن
    یا اینکه کلا برای MSc اقدام کنم.

اگه این بشه، خب باید کلی خودم خرج کنم. مخصوصا هزینه زندگی تو شانگهای زیاده. دورش هم که اولین سال تاسیسش هست و آیندش تماما به تبلیغات و فعالیت دانشگاه بستگی داره.
    برای کارش هم فکر میکنم میشه. باز با مسئول برنامه مصاحبه! دارم ازش دقیق همه رو میپرسم و با جزئیات میگم.
    این برنامه رو عین برنامه های erasmus تو اروپا طراحی کردن. جالبیش همینه
    به نظرم جوانب بیشتری رو باید در نظر داشته باشی و یه سری چیزا هم هست که فقط خود می تونی در موردشون تصمیم بگیری . مثلا هند و چین دو تا کشورن که به شدت پتانسیل تجارت با ایران رو دارن . چه برای صادرات چه برای واردات ، حالا باید ببینی اصلا حاضری وارد کاری بشی که ولو نصف سال مجبور باشی بیای ایران. یا ببینی اصلا می خوای وارد تجارت این مدلی بشی یا ترجیح می دی کارت همیشه تو یه شهر باشه . به نظر من این برنامه خیلی خیلی از برنامه های MBA اراسموس مندس قوی تره چون هم کشوراش به لحاظ تجاری بالاترن هم اینکه متد کاری این برنامه بر اساس دانشگاه آمریکاییس . و این که بالاخره داری یه سال دیگه زمان میذاری .
    بعدش ما فرض رو بر این بذاریم که امسال بتونی هزینه ی زندگی رو هندل کنی . این حالت رو هم به نظرم باید در نظر گرفت که مثلا سال دیگه فقط یه بورس شهریه مثل همین پیدا کنی فقط و مثلا ارزش پول ایران نصف بشه تا اون موقع و ..... نمی خوام منفی بافی کنم صرفا خواستم بگم منظورم از دز نظر گرفتن و نوشتن همه ی جوانب یه همچین چیزی بود. و اینکه حالا یه چند موردی که الان به ذهنم رسید رو گفتم . ولی بازم به نظرم همه چی به اولویت های خودت بر میگرده ( و امکانات البته )

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

گفتم حالا که تا اینجای قضیه باهام بودید بیام ته داستان رو هم بگم.

دانشگاه مکگیل آخرش بهم 18000$ بورس داد. البته یه بار 12000تا داد من گفتم کمه و نمیتونم بقیش رو بدم و اینا رفتن فکراشونو کردن گفتن 18تا. منم گفتم نمیرم.

------------------------

اون دانشگاه case western reserve university که حرفش رو زدم که GLOBAL MBA داشت. همون کارش تموم شد و قراره که برم اونجا.

*شهریش 96000$ هست (نه 80تا که قبلا گفتم) که کلش رو بهم بورس دادن یعنی اون 80% شد 100%. امکانش هست که سال دوم TA,RA,GA بگیری. توی تابستون بین سال یک و دو مثل اکثر دوره های MBA برنامه ریزی شده که دانشجوها برن internship اکثرش رو هم میگن که paid internship هست که خب این دیگه بستگی به خود دانشجو داره بتونه همچین کاری رو گیر بیاره یا نه. معمولا کسایی که کارآموزی با حقوق میرن توی MBA توی دانشگاههای خوب یا متوسط بین 3000تا 5000دلار بهشون حقوق میدن البته خب سخته گرفتن این پوزیشنها

* برای بقیه هزینه ها گفتن که سالی 13000$ رو در نظر بگیر. یعنی این رقمی هست که گفتن براش مدرک بفرست که داری. 13تا برای سال اول که تو هند و چین هست زیاده. برای سال دوم من فکر کنم یکم کم هست و باید تا 15در نظر گرفت.

* در طول مدت زمان اقامت توی چین و هند، خوابگاه با دانشگاهه یعنی شهریه ای که از دانشجوها میگیرن شامل هزینه مسکنشون هم هست.

* تنها یه چیز عجیب دیدم تا الان که دوره یا هر ترم درسیشون 3.5ماه هست. مثلا 3.5ماه تو چین میخونی. بعد 1.5ماه تعطیله! بعد 3.5ماه تو هند میخونی. بعد 4ماه تعطیله و بعد میری آمریکا. اونی که بین هند و آمریکاست که خب تابستونه و برای همون کارآموزیست. اینی که بین هند و چین هست عجیبه که هنوز نتونستم چوابی براش بگیرم. حدود 42-43روز تعطیله. البته شاید 13روزش به هوای کریسمس و جابه جای یاز این کشور به اون کشور باشه ولی 30روز بقیش هنوز مجهول مونده و دانشگاه هنوز جواب سوالم رو نداده
    -بعدم یه چیزی شنیدم که چین گفته من فقط در مورد اون 3.5ماه درس مسئول هستم خوابگاه بدم و بقیش رو اگه کس یمیخواد اینجا بمونه خودش باید یه فکری کنه. البته این رو به من نگفتن و بچه های دانشگاه هند این رو بهشون گفتن.

*اصل قضیه این برنامه این هست که 3 تا دانشگاه هرکدوم برای خودشون یه دوره MBA دارن منتتها دانشجوهاشون دوست دارن سالی 2ترم برن مهمونی یا بشن exchange student. یعنی سیستم در واقع اینطوریه. حالا 2تا دانشگاه هر ترم مهمان میشن توی یه دانشگاه و خب همه هم با هم میرن توی یه دانشگاه. والا اصلش شما دانشجوی اون دانشگاه مبدا یا مقضد هستید. یعنی من میشم دانشجوی دانشگاه آمریکایی ولی 2 ترم مهمان میشم تو چین و هند.
    سر همین قضیه، اون بخش آخر یا ترم 4 هر کدوم از این دانشگاهها با هم فرق میکنه و همینطور اطلاعاتی که هر دانشگاه به دانجشوهاس داره میده متفاوته. منتها من 2-3 تا از دانشجوهای هند رو پیدا کردم و اطلاعاتمون رو مبادله کردیم و این اختلافات و یه سری چیزای دیگه از توش دراومده.

* دورش 60credit هست که تو هر ترم یا دانشگاه خارجی 5تا درس یا 15credit رو پاس میکنید و ترم اخر هم 15تا انتخابی دارید. ولی گرایش مشخص نداره و دست خود دانشجو هست هرواحدی میخواد برداره.
    * برنامه تو سال دوم یکم عوض میشه. البته ترم اول سال دوم که با بچه های 2دانشگاه دیگه مشترکه. ولی برای ترم بعد، دانشجوهای آمریکا خب کلا 20 نفرن . برای ترم آخر هم باید واحدهای انتخابی بردارن. کلا توی ترم آخر با بچه های Full time MBA یکی میشن و با اونها تو کلاسها شرکت میکنن.

-برنامه توی چین از August 18th رسما شروع میشه.
    - دانشگاه به من گفت که ما ترجیح میدیم اول بیای آمریکا و بعد بری چین. یعنی یه برنامه دارن به اسم oreintation که August 11th گفتن باید اونجا باشی. در حالیکه من برنامم بود که مستقیم برم چین چون ویزای آمریکا رو بخوام تو این مدت بگیرم خیلی سخته یا نمیشه، بعدم هزینش خیلی میشه که من برم آمریکا بعد برگردم چین. بعدم این برنامه همش 1-2 روزه. یعنی گفتن که august 11th اینجا باش و August 14th با بقیه پرواز میکنی برای چین
    دانشگاه گفت ideally we would like you to come to US ولی اگه ویزا نرسید اشکال نداره برو چین. اگه ویزا رو گرفتی و تونستی بیای آمریکا، دانشگاه هزینه بلیط هواپیما تا آمریکا و هزینه هتل اون 3روز رو هم میده.

خلاصه که من کتابهای جیمت و .. رو بستم گداشتم کنار و به جاش دارم چمدونم رو میبندم
    البته هنوز به چمدون بستن نرسیده. هنوز مدارک به دستم نرسیده. تازه باید من یه سری چیزها بفرستم مثل bank statement که اونها I20 صادر کنن بعد برسه اینجا بعد وقت سفارت و ....... خلاصه 2 ماه آینده اگه جواب سوال کسی رو ندادم بدونید وسط صف 3تا سفارت و
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

دوستان این دانشگاه Iowa همون برنامه 1 ساله که تو ایتالیا برگزرا میشه، هنوز جا داره ها. من با مسئولش حرف زدم به من گفت که حالا که من نمیرم بورس diversity رو میدن به کس دیگه و بهم گفت اگه دانشجوی خوبی یمشناسم معرفیش کنم
    دوره درسیش درسته 1ساله است ولی دوره جالب و خوبیه. اگه کسی قصدش رو داره که بعدش بره دکترا بخونه، این میتونه فرصت خوبیه باشه براش.
    البته بگم که باید هزینه کنید یعنی مجانی درنمیاد براتون و حتی هزینش زیاد هم میشه برای 1 سال. شهریش حدود 25هزار دلار هست. برای هزینه زندگی هم گفته بودن 16000تا در نظر بگیرید(که کمتر از این درمیاد). دانشگاه تا حدود 16000دلار میتونه بورس بده (اگه به کس دیگه ای نداده باشنش. البته فکر کنم بشه این مقئدار رو گرفت) یادمه تا حدود 4هزارتا هم وام میتونستن بدن.
    فکرهاتونو بکنید اگه میخواید براش اقدام کنید. کار و هزینه ای هم نداره. یه اپلیکیشن آنلاین داره که فقط ازتون رزومتون رو یمخواد. بعدش باهاتون تماس میگیرن که مصاحبه کنن. بعد اگه قبول شدید تازه میگن مدارک بده و .... خلاصه پذیرش گرفتنش مجانی هست. اگه حالش رو دارید یه تحقیقی بکنید درموردش و نیم ساعت هم مصاحبه کنید براش اقدام کنید. یه وقت دیدید اینا هم دانشجو کم اوردن و یه بورس کامل دادن بهتون. امتحانش ضرر نداره.

میتونید پست اول تاپیک رو بخونید برای جزئیات دقیقترش. اونجا خودم تفصیل هم کردم! که خوبیها و بدیهاش چیه.
    اینم چندتا لینکش که برید چک کنید:
    http://www.cimbaitaly.com/
    http://en.wikipedia.org/wiki/CIMBA
    http://www.cimba.it/
    این بالایی سایت جدیدشون هست و اون cimbaitaly قدیمیشونه
    http://www.biz.uiowa.edu/cimba/
    (عکساشو ببینید حال کنید. البته خیلیهاش مال دوره لیسانه نه ارشد)

دیگه من گفتم.

در ضمن این دوره مال دانشگاه case western هم هنوز جا داره. اگه کسی میخواد و میتونه از پس هزینه هاش بر بیاد بره اپلای کنه. میتونید بگید تعریفش رو از یکی از دانشجوها شنیدید و میخواید ببینید که میتونید اپلای کنید یا نه. (دیگه یه ایمیل زدن کاری نداره) منتها بگم حتی بورس کامل هم بدن فقط شهریه رو پوشش میده. اینم باز میتونید رزومه و نمره هاتونو بفرستید براشون و ببینید چی میگن. شاید شد. بالاخره اینم یه شانسه
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

گفتم یه آپدیت دیگه از آخرین اطلاعاتم بدم که هرکی تا الان داستان رو دنبال میکرده تهش رو هم بفهمه. اونهایی هم که میخوان اپلای کنن واسه MBA ببین بعد از پذیرش چی میشه:

دانشگاه که کل شهریه که 96000دلار بود رو بورس داد بهم. ظاهرا به بقیه هم یه بورسهایی داده ولی نه مثل من. تا حدو 50% بورس داده یا کمتر.

کلاس ما که باید 20 نفر میبود کامل نیست و دانشگاه نتونسته دانشجو جور کنه! کلاس دانشگاه آمریکایی 13 نفره (یه چیز جالب که توی 13 تا 3 تا ایرانی هست. یکی منم. یکی یه پسری که 10 ساله رفته اونجا و یکی هم یه پسر دیگه که آمریکا به دنیا اومده و پدر و مادرش ایرانی هستن) کلاس دانشگاه چین 18 نفرن و هندیها 20 تا یعنی کلا 51 نفر تو این دوره هستن.

بهم گفتن سالی 13000دلار هزینه در نظر بگیر و مدرک مالی (پرینت حساب بانکی) هم برای همین مبلغ و برای 1 سال ازم خواستن .(بانک پاسارگاد با حدود 85 میلیون تومن پرینت گرفتم ولی خب خود بانک دلار رو به نرخ 1226تومن زده!)

من به جای اینکه برم چین اول باید برم آمریکا برای 3 روز که برنامه orientation هست. دانشگاه بلیط سفر به آمریکا و 3 روز هتل رو میپردازه. برای همه دانشجوهایی که تو cleveland نیستن این کار رو داره میکنه که همه بیان اونجا بعد برن چین.

توی اون 96هزار دلار شهریه، خوابگاه توی چین و هند هم هست یعنی تو اون 2ترم برای 3.5ماهی که درس میخونیم هزینه مسکن نداریم. (اگه کسی بیشتر از این مدت بخواد بمونه باید اجاره رو خودش بده. که خب بین چین و هند 1.5ماه فاصله هست که فعلا معلوم نیست هرکی میخواد چی کار کنه)
    خوابگاهی که تو چین هست هنوز مشخص نشده دقیقا کجاست (دارن پیگیری میکنن چون دانشگاه چین یکم تنبلی کرده بود میخواستن یه خوابگاه بد و اتاقهای مشترک بهمون بدن!) ولی قرار هست که آپارتمان مشترک باشه. یعنی یه آپارتمان با 2 یا 3 خواب. که هر کس 1 خواب برای خودش جدا داره ولی آشپزخانه و پذیرایی و ... مشترک هست.
    توی هند هم هنوز ریز اطلاعاتش رو ندادن ولی دانشگاه XLRI داره یه ساختمان نو و جدید مخصوص همین global mba میسازه که خوابگاه بچه های این دوره هست و همه اتاقها 1 نفره است ولی آپارتمان مشترک یعنی همون آشپزخانه و ... مشترک

به جز اینها برنامه درسیمون هم مشخص شد:
    کلاسها از روز 2شنبه تا جمعه برگزار میشه. 2شنبه تا 5 شنبه هر روز 1 کلاس 2:30 ساعته هست و جمعه ها یه کلاس! از ساعت 9 تا 17 هست که در واقع کارگاه و پروژه هست
    از وقتی میریم چین و ترم شروع میشه، 1 هفته هر روز از ساعت 9 تا 17 کلاس یکسره هست در مورد leadership. این رو چون استادش از آمریکا میاد اونجا گذاشتن که زود آموزش بدن تموم بشه و استادش برگرده آمریکا
    بقیه درسها استادهاش چینی هستن (اونهایی که من چک کردم استادهای قدری بودن و تو خیلی دانشگاههای اروپا و آمریکا و خود چین تدریس میکردن و تو شرکتها مشاور بودن)
    بقیه کلاسها از ساعت 9:30 تا 12 هست یعنی 2:30 ساعته. من سوال کردم گفتن وسطش یه استراحت کوچیک داره.
    لیست دقیق بقیه درسها و کتابها و منابعش رو بعدا میذارم الان دم دستم نیست ولی درسهای accounting, supply chain, statistics, strategy, marketing strategy رو یادمه که توشه. حالا منابعی که میخوان از روش درس بدن رو هم میذارم براتون که ببینید چیه تونستم کتابهاش رو هم دانلود کنم فایلهاش رو هم میذارم که ببینید چی باید بخونید.

به جز این کلاسها، هر دانشگاه تو برنامه درسیش 10 تا پروژه داره که در واقع 10 تا شرکت یا case study رو بررسی میکنن. روزهای جمعه که کلاس از 9 تا 17 هست برای همینه و با نظارت استادها به صورت گروهی انجام میشه. فکر میکنم 1 پروژه live هم دارن. case study ها معمولا پروفایل شرکتها و مشکلات قدیمی هست یا ساختگی هستن فکر کنم یکی از پروژه ها مربوط به یه شرکت واقعی هست که باید دانشجوها بهش پیشنهاد و راهکار بدن. باز دقیق نمیدونم این رو فهمیدم میگم بهتون.

تا جایی که میدونم دانشگاه تو چین خودش یه سری برنامه تهیه کرده که هم گردشی-تفریحی هست و هم آموزشی که شهرهای اطراف شانگهای رو نشون بدن و بگن بیزینس و مردم و ... چطوریه. از این اطلاعات دقیقتر ندارم.

یه نکته رو هم بگم : زبان انگلیسی بچه های چینی در کل خوب نیست. کلا تو چین زبان انگلیسی رواح نداره و مثل 10-15سال پیش که اینجا مادر و پدرها با بدبختی بچه ها رو میفرستادن کانون زبان که زبان یاد بگیرن، الان اونجا اینطوری شده. همشون دارن بچه هاشونو مجبور میکنن انگلیسی یاد بگیرن. همشون معلم خصوصی یا نیمه خصوصی دارن حتی واسه بچه های 4-5ساله و توی مهدکودکها. به خصوص برای مکالمه.
    اگه میخواید برید چین، حتما زبانتون رو خوب کنید مخصوصا مکالمه (گرامر و اینها رو نمیخوان) چون میتونید برید اونجا پول در بیارید.
    به معلم زبان برای همین مکالمه حدود 200یوان ساعتی میدن (تا 400 یوان هم میردن ولی باید native speaker باشید یا واقعا ماهر) که میشه حدود ساعتی 30دلار. البته 200یوان چیز زیادd نمیشه یعنی 1 ساعتش چیزی نیست ولی اگه شما تو هفته 10ساعت درس بدید (مثل ساعت کاری که دانشجوها به صورت پاره وقت تو دانشگاه کار میکنن) با 2000یوان خیلی کارها میتونید بکنید.
    البته نمیدونم که با ویزای که من میگیرم اجازه کار کردن دارم یا نه ولی خب این امکانات هست دیگه. حتی همین 18 نفر همکلاسیهای چینی خودمون همشون الان معلم مکالمه دارن. حالا رفتم بهتون میگم میشه یا نه و ایا واقعا میشه پولی درآورد یا نه.

اینم آپدیت این هفته. امیدوارم بهتون دید بهتری بده.

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

اومدم باز یه آپدیت دیگه بدم در مورد خودم و اوضاع.
    من برای ویزای آمریکا اقدام کردم تو کنسولگری دبی. وقت خیلی راحت گرفتم و امروز نگاه میکردم بای فرداش جا بود (شاید سالهای بعد اینطوری نباشه)
    مصاحبه هم رفتم و همون روز گفتن ویزا ردیفه و بهم multiple دادن (یعنی میتونم چندین بار وارد خاک آمریکا بشم نه فقط 1 بار). کلا هم 3-4 روز طول کشید تا پاسپورتم رو گرفتن و ویزا رو توش زدن و بهم تحویل دادن

امسال وضع ویزای بچه های مدیریت خوب بود تو دبی. کلا دبی امسال به علوم انسانیها خوب ویزا داد. سوالهای مصاحبه خیلی کم بود و راحت. مدارک هم جز I20 هیچی از من نگرفتن. ولی همه اینطوری نبودن و از بعضیها یکم سوال بیشتر کردن یا مدارک بیشتری خواستن بستگی داشت به سابقه کارشون که اگه دولتی بود سوال بیشتر میکردن یا اگه پسر بودن و سربازی رفته بودن و ..... این چیزهاش رو تو تاپیک مربوطش دنبال کنید که اطلاعات به روز دستتون بیاد
    از نظر کلی هم دبی به بچه های مدیریت همه رو ویزا داده. یع جدول هست که بچه ها درست کردن تو بخش ویزا که مال سفارت دبی هست چکش کنید میبینید اکثر رشته های علوم انسانی رو راحت یا راحتتر ویزا دادن و اگه مهندسیها 30روز تا چندین ماه تو clearance بودن، مدیریتیها یا درجا گرفتن یا کلیرنس کوتاهی داشتن.

دانشگاه هم برام بلیط گرفت که با پرواز AlItalia هست و از طریق Rome, Italy و بعد new york و بعدشم Cleveland میره که کلش شد 1380دلار. فقط الان بعضیها بهم میگن این هواپیمایی چمدان گم میکنه یا در بار رو باز میکنن و وسایل رو میدزدن و ..... که خب باید ببینم راسته یا نه و اینکه چیکار میشه کرد که برای من پیش نیاد.

الان این هفته باید برم دنبال ویزای چین تا ببینم چی میشه و میرسم یا نه

من فقط اینها رو دارم میگم واسه اونهایی که جریان پذیرش من رو دنبال کردن و میکنن که یه معیاری واسه خودشون دستشون بیاد.

راستی این رو هم بگم برای بعضی کاربرهای جدید و ....: اینقدر به من پیام خصوصی ندید که MBA چطوریه و .... تنبلی نکنید و تاپیکها رو بخونید. من پیام خصوصی جواب نمیدم اونهم برای چیزی که بارها تو فروم نوشته شده و مطرح شده. اونهایی هم که تلفن و اسکایپ و ... میخوان ، من وقتش رو ندارم و روزی 16ساعت پیگیر کارهای خودم هستم اگه فرصتی برام بمونه نوشتن مراحل پذیرش MBA یا جواب پستهای عمومی رو دادن برای من اولویت داره چون به تعداد نفرات بیشتری کمک میکنه و میدونم بعضیها چقدر دارن تلاش میکنن و کمک به اونها برای من مهمتره تا جواب سوالهای تکراری و ... بعضیها رو بدم. هرکی خواست میتونه بره مشاور بگیره واسه این چیزها. منم رک بگم هرکی زنگ بزنه یا خصوصی بپرسه از این به بعد ازشون پول میگیرم حالا میخواید باز بگید. پس سوالهاتون رو تو فروم بپرسید اونهم بعد از خوندن تاپیکها تا من و بقیه کمک کنیم. مشاوره خصوصی = حق مشاوره برای من

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

اومدم این رو بگم. دانشگاه WVU یا western virginia university از حالا داره به من ایمیل میده. داره دعوت میکنه که زودتر بیاید اپلای کنید که بتونید بورس بگیرید و ....
    این همون دانشگاهیی که به من گفت با جیمت 650 نصف شهریه و با 700 تمام شهریت بخشیده میشه. یه ta, اینها هم یادمه داشت

هرکی آمادست و جیمت داده بره اپلای کنه شاید با نمرات پایینتر هم بورس داد.
    هر کسی هم که هنوز نداده ولی 1-2 ماهه میده پیشنهاد میدم به دانشگاههه ایمیل بزنید و یه صحبتی بکنید و به قول معروف در صحبت رو باز کنید

درسته دانشگاه معروف یا خیلی تاپ (رنکش حدود 300 بود فکر کنم) یا بزرگی نیست ولی اینم یه شانسه. از دستش ندید

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)