صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 47

موضوع: نیاز شدید به همفکری در مورد نتیجه پذیرش MBA + درس آموزشی برای متقاضیان MBA

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

پیش فرض پاسخ : نیاز شدید به همفکری در مورد نتیجه پذیرش MBA + درس آموزشی برای متقاضیان MBA

یه چیز عجیب بگم شما هم بدونید اگه مال شما هم اینطوری بود شکه نشید:
    الان نامه کنکوردیا رسید دستم. پاکت نامه از دوطرف باز شده. یعنی انگار چاقو انداختن باز کردن و خوندن. بعد دوطرف رو چسب نواری زدن اونم خیلی بد مثلا بستنش و دوباره انداختن تو جریان تا رسیده به من! من به عمرم ندیده بودم پاکتها دانشگاهی باز بشه!
    خلاصه اگه مال شما هم اینطوری رسید تعجب نکنید فقط حتما چک کنید با دانشگاه که مدارکی که رسیده بهتون کامله. یه وقت این وسط کاغذ ماغذی چیزی نیافتاده باشه بیرون گم شده باشه. با دانشگاه چک کنید.
    در ضمن کنکوردیا چون تو کبک هست. برای من از مدارک پذیرش 3 نسخه فرستاده. 1برای خودم. یکی برای کانادا و یکی برای مهاجرت کبک که بدم تا بتونم اجازه تحصیلی و ویزا رو بگیرم.
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : نیاز شدید به همفکری در مورد نتیجه پذیرش MBA + درس آموزشی برای متقاضیان MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabounr نمایش پست ها

** راستی اگه شماها میخواید برای سال بعد برای کانادا اقدام کنید یا کسی رو میشناسدی میخواد این کار رو بکنه،
    بگید حتما حتما حتما قوانین مهاجرت جدید رو بره از سایت خود دولت کانادا بخونه. مثل اینکه اومدن یه محدودیت جدیدی گذاشتن. همونی که بچه ها و خودم حساب میکردیم که با درس خوندن اقامت میدن یعنی از طریق FSW یا ّfederal skilled worker اومدن یه محدودیتی گذاشتن که سالی فقط 300 نفر رو برای هر رشته بگیرن. مثلا فقط 300 نفر برای finance میگیرن. اونهم کلی چیزهای دیگه بهش بسته شده.
    خلاصه اگه تو فکر کانادا هستید یا کسی رو مشناسید بهش بگید بره اول اطلاعات جدید رو بگیره و خوب بهش فکر کنه بعد حساب باز کنه رو کانادا.
    نه این محدودیت شامل شما نمیشه. شما مشمول FSW نیستید. دانشجویان و فارغ التحصیلان کانادا category های جداگانه ای دارند. یا باید از طریق استانی اقدام کنید و یا ازطریق Canadian experience Class. روش FSW هم بطور کلی از سال 2014-2015 دیگه بسته میشه و بصورت EOI (مشابه استرالیا ونیوزیلند) درمیاد.

Senior Member Gclub آواتار ها

برای مهرنوش خانوم:

من اخیرا متوجه اشتباه خودم در مورد رشته ها شدم و شانسی که آوردم یه سری دانشگاه ها هنوز تایم دارن که اپلای کنم.
    اما اشتباهات فاحش متداول در فروم :

1. MBA بگیریم حتی از دانشگاه خیلی خوب ضمانت پیداکردن کار خوب میشه.
    خب این اصلا درست نیست! مثل اینه که شما بگی اگه شریف درس بخونی حتما بعدش توی ایران واسه یه شغل توپ برات فرش قرمز پهن می کنن
    توی برخی رشته ها و گرایش های مدیریت برای کار کردن داشتن یه سری مدارک حرفه ای بسیار معتبر تر هست . مثلا توی شرکت های نفتی اگه بخواین کار کنید مدارک PMI خیلی ارزشش بالاست. و توی مالی CFA.

2. نمره جی مت بالا یعنی فول فاند.!!
    این احمقانه ترین فرضی بود که من کردم و متاسفانه یکسال عمرم الکی پرید:
    دو تا از دوستان اخیرا فول فاند شدند توی بیزینس اسکول های کانادایی و آمریکایی یکی با جی مت 510 اون یکی 550. هر دوشون معدل خیلی خوب و مقاله مرتبط داشتند.
    خیلی ساده!

یکی از همین دوستام با هم واسه یه یونی اپلای کرده بودیم. اون فاند گرفت به من که نمرات زبانم بهتر بود فقط پذیرش دادن و فاند ندادن.

اما در مورد دانشگاه هایی که اپلای کردی!

یکی از دوستانم توی یه شرکت مالی آمریکایی کار می کنه توی نیویورک (بدون مدرک فوق!)
    اخیرا باهاش صحبت کردم گفت که ما معمولا کسانی رو استخدام می کنم که کاری که می خوایم بلد باشن دانشگاه مهم نیست. گفت ولی CFA تاثیر خیلی خوبی داره اما همه داستان نیست. گفتم AACSB چی؟ گفت: نمنه؟؟!
    بعد که رفتم روی سایت موسسه CFA اینو دیدم:
    http://www.cfainstitute.org/partners..._partners.aspx

الباقی ماجرا تا حدودی روشن شد برام
    حالا من موندم و یه لیست از این دانشگاه ها که دارم به سرعت مکاتبه می کنم ببینم کدوما هنوز وقت اپلای هست و فاند هم میدن. اگه کسی پایه بود که کمک کنه خبرم کنه

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط Gclub نمایش پست ها
    برای مهرنوش خانوم:

من اخیرا متوجه اشتباه خودم در مورد رشته ها شدم و شانسی که آوردم یه سری دانشگاه ها هنوز تایم دارن که اپلای کنم.

خب این اصلا درست نیست! مثل اینه که شما بگی اگه شریف درس بخونی حتما بعدش توی ایران واسه یه شغل توپ برات فرش قرمز پهن می کنن
    توی برخی رشته ها و گرایش های مدیریت برای کار کردن داشتن یه سری مدارک حرفه ای بسیار معتبر تر هست . مثلا توی شرکت های نفتی اگه بخواین کار کنید مدارک PMI خیلی ارزشش بالاست. و توی مالی CFA.

دو تا از دوستان اخیرا فول فاند شدند توی بیزینس اسکول های کانادایی و آمریکایی یکی با جی مت 510 اون یکی 550. هر دوشون معدل خیلی خوب و مقاله مرتبط داشتند.
    خیلی ساده!

یکی از همین دوستام با هم واسه یه یونی اپلای کرده بودیم. اون فاند گرفت به من که نمرات زبانم بهتر بود فقط پذیرش دادن و فاند ندادن.

یکی از دوستانم توی یه شرکت مالی آمریکایی کار می کنه توی نیویورک (بدون مدرک فوق!)
    اخیرا باهاش صحبت کردم گفت که ما معمولا کسانی رو استخدام می کنم که کاری که می خوایم بلد باشن دانشگاه مهم نیست. گفت ولی CFA تاثیر خیلی خوبی داره اما همه داستان نیست. گفتم AACSB چی؟ گفت: نمنه؟؟!

حالا من موندم و یه لیست از این دانشگاه ها که دارم به سرعت مکاتبه می کنم ببینم کدوما هنوز وقت اپلای هست و فاند هم میدن. اگه کسی پایه بود که کمک کنه خبرم کنه
    شما رسما همه چی رو با هم قاطی کردی دوست من !

شما MBA بگیری و از دانشگاه خوب هم بگیری ، کار برات هست ، فرش قرمز هم میندازن ولی به شرطی که معدل خوب داشته باشی / سابقه کار مرتبط داشته باشی و اهل مخ زدن باشی ، نه اینکه خوشگل بشینی یه گوشه و منتظر که یکی بیاد دست بوس !
    مدارک حرفه ای مهم هستن ولی حداقل تو تورنتو و نیویورک CFA ریخته !!! یعنی کسی که فول CFA هست و عنوانش رو یدک میکشه عین ریگ ریخته ! این چیزی نیست که مزیت رقابتی به شما بده... بیزنس اسکول خوب این خوبی رو داره که شما شبکه رفقا و اساتید قوی ای پیدا میکنین و شانس کار پیدا کردنتون در آینده خیلی بیشتر میشه. بیزنس اسکول معمولی این شانس رو از شما میگیره یا حداقل سقف پرش شما رو خیلی بلند نمیکنه !

مسئله دوم ، اتفاقا GMAT بالا شانس فاند رو خیلی زیاد میکنه. ادمیشن آفیسر تورنتو به من گفت که اگه نمره جیمتت 50 نمره بیشتر بود شانس گرفتن بورس 45 هزار دلاری داشتی ، چون در دادن بورس ما بیشتر از هر چیزی به دو المان معدل و جیمت نگاه میکنیم.

دیالوگ صحبت شما با دوستتون هم جالبه !
    ایشون از یه مدرک حرفه ای حرف میزنه که تنها پاس کردن امتحان هاش 2 سال طول میکشه ، بعد شما اون مدرک رو با استاندارد بیزنس اسکول ها مقایسه میکنین !!!!!؟!!!

با هر طنابی ته چاه MBA نرین... این عقیده منه ! جای درست حسابی برین. این مدرک به خودیه خودش خیلی چیزی برای ارائه نداره. لینکها و آدمهای اطرافش بعضا مهمتر هستن.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

GCLUB
    میدونم شما چی میگید. ولی فکر میکنم که باز باید برید روی این قضیه بیشتر فکر و تحقیق کنید چون اطلاعاتتون هنوز کامل نیست و باز ممکنه ضربه بخورید.

MBA مدرک بسیار خوبی هست. منتها نه به تنهایی. یعنی شما مجموع تجربه و چیزهایی که در 2سال MBA رخ میده رو باید در نظر بگیری تا ارزشش مشخص بشه والا همینطوریش از نظر درسی یه چیز معمولی هست. اون چیزهای خارج از درس هست که این رو با ارزش میکنه. مثلا case competiition ها که دانشگاهها توش شرکت میکنن یا case review که برای دروس طراحی میشه و روش کار میکنن. یا networking, job fair که میذارن که بچه ها رابطه بگیرن و کار پیدا کنن. یا مهارتهایی که خارج کلاس یادتون میدن از طریق career centre هاشون مثل negotiation, presentation. resume writing, interview, ..... این چیزها رو توی سایر مدارک نمیتونید پیدا کنید. ارزش این MBA هم به این چیزها هست که همراه باهاش یاد میگیرید والا همه میتونن اون 30تا کتاب رو بخونن و یاد بگیرن.

این professional designation که میگید:
    بله مدارک با ارزشی هستن. مدارک CA,CPA,CIMA,CFA,CMA, CHRP, PMP و ...
    به شرطی که شما علاوه بر سواد و گذروندن این دوره یا گرفتن مدارکش شما تجربه کار یهم داشته باشید.

در ضمن اینکه شما نمیتونید خیلی از این مدارک رو بگیرید. شما چک کردید که هرکدوم زا اینها چه نیازهایی دارن؟
    مثلا CMC که مدرک"مشاوره مدیریت" هست شما باید چندین سال کار کرده باشید، 2-3 نفر شما رو معرفیتون کنن به سازمان. بعد برید مصاحبتون کنن و تست اخلاقی بدید و .... تا تهش بهتون مدرک رو بدن.

یا CFA که میگید این مدرک لول 1اش که به درد نمیخوره. باید 3تا مرحلش رو برید. امتحانش هم تا جایی که یادمه 2بار برگزار میشه در سال. شما حداقل 3سال طول میکشه تا بتونید مدرک CFA level 3 رو بگیرید. تازه این درصورتی هست که نمرات رو بیارید و مجبور نشید دوباره امتحان بدید.
    در ضمن اینکه گرفتن این مدرک راحت نیست. شما بخوای یه سری درسهای تخصصی رو به زبان انگلیسی بخونی و بری امتحان بدی. (تو همین امتحان جیمتش موندیم چطوری میخوایم از پس اون بربیایم؟)
    جدا از اینف هزینش رو هم باید در نظر بگیرید. شما 3تا سفر باید برید (احتمالا کشور اروپایی) هزینه خود کتابها و ثبت نام دوره هم که هست.
    تهش هم به قول کاوه اینطور نیست که مدرکش تک باشه و تعداد معدودی داشته باشن.

در نهایت هم این مدارک همشون تخصصی هستن و زوم میکنن روی یه زمینه. خب آدم اگه همچین چیزی رو بخواد چه مرضیه که بره این مدارک رو بگیره؟ میره master میگیره.
    شما اگه یه چیز زوم شده میخوای توی یه زمینه خاص، انتخاب MBA برات کاملا اشتباهه.

اون لینکی که گذاشتید رو هم بعدا باز بهش فکر کنید. درسته دانشگاهها میگن که از طریق CFA تایید شدن ولی میدونید چقدرشون تایید شده و چه شرایطی داره؟ مثلا همین rotman هم همین رو میگه. شما باید 8تا درس finance رو بگیرید و نمرتون تو اونها 3.5 باشه تا این رو قبول کنن به عنوان بخشی از CFA . تازه تهشم اینطوری نیست که یهو مدرک CFA level 3 رو بدن بابت این. این قدم اول حساب میشه.

به نظر من بهترین گزینه اینه که ادم MBA بخونه تو یه دانشگاه خوب تو یه شهر بزرگ که مراکز تجاری و شرکت و ... زیاد داره. همزمان هم یه مدرک حرفه ای بگیره. اینجوری آیندش رو تضمین میکنه. ولی خب وقتی نمیشه آدم هی تیکه تیکه از این باید بزنه. دانشگاه خوب رو میکنه متوسطف متوسط میشه state university و.....
    هرکی میره باید خوب فکر کنه که بعد از درسش چه انتظاری داره، چه کاری میخواد پیدا کنه و چقدر حقوق میخواد و از کجا میخواد شروع کنه. بعد این انتظاراتش رو با تواناییها و امکاناتش بسنجه.

بدون اطلاعات یا با اطلاعات غلط یا انتظارات زیادی این میشه که مثل من و شما وقتش هدر میره و انرژی و منابع مالیش هم هی کمتر میشه.

امیدوارم که شما از همین دانشگاهها که داری تماس میگیری نتیجه بگیری
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

رشته و دانشگاه

برای مهرنوش خانوم:

خیلی ساده!

راستی ، از من به شما نصیحت ، اون بیزنس اسکولی که با 510 نه تنها پذیرش میده ، فاند نصفه نیمه هم که هیچ ، فول فاند میده رو اصلا طرفش نرو !!!!
    یعنی خود بیل گیتس هم باشی با 510 نگاهت نمیکنن چه برسه به پذیرش و بورس !!

من سال پیش با جیمت 500 برای رایرسون کانادا اپلای کردم ، ریجکتم کردن ، وقتی حالا درست حسابی چکش میکنم میبینم همون بهتر که ریجکت کرد !!!!

راستی شما هم با من و Mehrabounr داشتین برای جیمت امسال میخوندین ، ولی تو تاپیک تجربه های آزمون رو که چک کردم خبری از نتیجه شما و نظرتون ندیدم ، خیلی فعال بودین تو فروم ، امتحان ندادین ؟
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabounr نمایش پست ها
    GCLUB

یا CFA که میگید این مدرک لول 1اش که به درد نمیخوره. باید 3تا مرحلش رو برید. امتحانش هم تا جایی که یادمه 2بار برگزار میشه در سال. شما حداقل 3سال طول میکشه تا بتونید مدرک CFA level 3 رو بگیرید. تازه این درصورتی هست که نمرات رو بیارید و مجبور نشید دوباره امتحان بدید.
    در ضمن اینکه گرفتن این مدرک راحت نیست. شما بخوای یه سری درسهای تخصصی رو به زبان انگلیسی بخونی و بری امتحان بدی. (تو همین امتحان جیمتش موندیم چطوری میخوایم از پس اون بربیایم؟)
    جدا از اینف هزینش رو هم باید در نظر بگیرید. شما 3تا سفر باید برید (احتمالا کشور اروپایی) هزینه خود کتابها و ثبت نام دوره هم که هست.
    اون لینکی که گذاشتید رو هم بعدا باز بهش فکر کنید. درسته دانشگاهها میگن که از طریق CFA تایید شدن ولی میدونید چقدرشون تایید شده و چه شرایطی داره؟ مثلا همین rotman هم همین رو میگه. شما باید 8تا درس finance رو بگیرید و نمرتون تو اونها 3.5 باشه تا این رو قبول کنن به عنوان بخشی از CFA . تازه تهشم اینطوری نیست که یهو مدرک CFA level 3 رو بدن بابت این. این قدم اول حساب میشه.
    فکر کنم اون سایت رو نخونیدن با دقت!
    اون سایت دانشگاه ها نیست! سایت خود CFA ه. که اعلام کرده این رشته محتوای درسی لازم برای CFA رو توی دوره لیسانس/ فوق لیسانس ارایه شده توی سایت گنجانده و برای امتحان آماده میشی! در ضمن وقتی توی یه کشوری داری فوق لیسانس مورد تایید CFA رو می خونی دیگه داری کتاب های درسی خودت به زبان انگلیسی می خونی ! و توی همون کشور هم می تونی بری امتحان بدی دیگه نیاز به دوباره کاری نداری.

حسن رشته های فوق همینه که با یه تیر دوتا نشون می زنی هم یه فوق گرفتی و هم آماده امتحان CFA شدی.
    CFA رو مثال زدم چون خودم به گرایش های مالی علاقه مندم. شما ممکنه به چیز دیگه ای علاقه داشته باشی...
    ویرایش توسط Gclub : April 30th, 2013 در ساعت 10:41 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    راستی ، از من به شما نصیحت ، اون بیزنس اسکولی که با 510 نه تنها پذیرش میده ، فاند نصفه نیمه هم که هیچ ، فول فاند میده رو اصلا طرفش نرو !!!!
    یعنی خود بیل گیتس هم باشی با 510 نگاهت نمیکنن چه برسه به پذیرش و بورس !!
    اینطوریام نیست... رفیق من با 510 توی یکی از دانشگاه های کانادا با رنک 20-30 با فاند 30000 تا سالانه...PHD
    ( با حمایت استاد دانشگاه مقصد فاند گرفت)
    ویرایش توسط Gclub : April 30th, 2013 در ساعت 10:38 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها

شما MBA بگیری و از دانشگاه خوب هم بگیری ، کار برات هست ، فرش قرمز هم میندازن ولی به شرطی که معدل خوب داشته باشی / سابقه کار مرتبط داشته باشی و اهل مخ زدن باشی ، نه اینکه خوشگل بشینی یه گوشه و منتظر که یکی بیاد دست بوس !
    یکی دیگه از دوستان 5 سال تجربه کاری توی اینجا داشت Rochester هم فوق حسابداری خوند... یکسال دنبال کار بود... همین هم بهم میگفت CFA خیلی مهمه برای کسانی که می خوان فاینانس بخونن.
    گرچه الان سر کار رفته با حقوق 10000 تا در ماه.
    فرش قرمزی پهن نیست.

رشته و دانشگاه

اینطوریام نیست... رفیق من با 510 توی یکی از دانشگاه های کانادا با رنک 20-30 با فاند 30000 تا سالانه...
    من نمیدونم منظورتون از رنک 20-30 چی هست ، اسم ببرین بگم بهتون اون دانشگاه چه ارزشی تو کانادا داره !
    بازار کار کانادا با رنکینگ و من 1 ام تو 6 ایی ، اون 500 ئه ، کاری نداره ، یه سری اسم ها معروفن توش. در ثانی رنک کلی دانشگاه هیچ دخلی به رنک بیزنس اسکول نداره ، نمونه اش دانشگاه یورک که رنک بین المللی خوبی نداره ولی بیزنس اسکولش معروفه.

مارکت کار کانادا به اندازه کشورش پهناور و بزرگ نیست !
    این دانشگاه هایی که میگم یه اسم و رسمی دارن ، بقیه اشون خیلی ریسکی هست رفتنش

U of T
    York University
    Queen`s University
    Western Ontario
    UBC
    McGill

مابقی چنگی به دل نمیزنن...
    بله شما میتونین برین Victoria درس بخونین ولی سر زندگیت ریسک بدی کردین !!!
    1. این پست برای شروع

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)