صفحه 15 از 23 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 226

موضوع: اخذ ویزای سنگاپور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اخذ ویزای سنگاپور

سلام خدمت همه دوستان

من برای همین ترم پذیرش داشتم از NTU رشته برق و سینگا هم بودم
    روز ۹ جون اقدام کردم برای ویزا و امروز دیدم که وضعیت اپلیکیشنم به approved تغییر کرده.
    یکی از دوستانی که چند روز زودتر از من اقدام کرده بود هم همین امروز اتفاق مشابهی براش افتاد
    امیدوارم که بقیه دوستانی که منتظرن هم زودتر درخواستشون تایید بشه

Junior Member

به نظر منم احتمالا غیر سینگایی ها رو ریجکت میکنن. چون تا جایی که میدونم همه سینگایی ها قبول شدن و غیر سینگایی ها ریجکت.

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نداشتن اسکالرشیپ می تواند یکی از دلایل رد ویزا باشد.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    نداشتن اسکالرشیپ می تواند یکی از دلایل رد ویزا باشد.
    من گمان نمیکنم. چرا که من اسکالرشیپ کامل دارم و متاسفانه ریجکت شدم... و همچنین ربطی بین سینگا و غیر سینگا هم نمیبینم. چون پذیرش مستقیم با اسکالرشیپ از خود دانشگاه به مراتب سخت تر از سینگاست... به هرحال باید صبر کرد ببینیم چی میشه و تلاشهای ما به کجا می رسه...

نتیجه گیری شما لزوما صحیح نیست من مواردی را دیدم که شخص در مصاحبه سینگا رد شده ولی از طریق استادش و نفوذ او یا در مواردی بصورت عادی و بدون پیگیری خاصی از دانشگاه پذیرش با اسکالرشیپ گرفته لذا اینکه گرفتن اسکالرشیپ از دانشگاه سختتر است و رزومه بهتری می خواهد صحیح نیست.
    در مورد ویزا اصولا نباید فرقی بین این 2 باشه ولی یک نکته را باید در نظر داشت که آغاز اعطای بورس سینگا که اتفاقا در ابتدا فقط برای ایرانیها بود با توافق مقامات سنگاپوری در این زمینه همراه بوده و فراز و نشیب زیادی داشته است. اگر هدف راه ندادن ایرانیها بوده باشد آنها خیلی راحت می توانند اعطای بورس و تعداد ایرانیها را از طریق سینگا کنترل کنندچون تعداد قابل توجهی از ایرانیها از طریق سینگا به دانشگاههای سنگاپور راه یافته اند.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

سلام دوستان
    من می خواستم بدونم که پروسه گرفتن ویزای دانشجویی برای سنگاپور چند روز طول میکشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    نتیجه گیری شما لزوما صحیح نیست من مواردی را دیدم که شخص در مصاحبه سینگا رد شده ولی از طریق استادش و نفوذ او یا در مواردی بصورت عادی و بدون پیگیری خاصی از دانشگاه پذیرش با اسکالرشیپ گرفته لذا اینکه گرفتن اسکالرشیپ از دانشگاه سختتر است و رزومه بهتری می خواهد صحیح نیست.
    در مورد ویزا اصولا نباید فرقی بین این 2 باشه ولی یک نکته را باید در نظر داشت که آغاز اعطای بورس سینگا که اتفاقا در ابتدا فقط برای ایرانیها بود با توافق مقامات سنگاپوری در این زمینه همراه بوده و فراز و نشیب زیادی داشته است. اگر هدف راه ندادن ایرانیها بوده باشد آنها خیلی راحت می توانند اعطای بورس و تعداد ایرانیها را از طریق سینگا کنترل کنندچون تعداد قابل توجهی از ایرانیها از طریق سینگا به دانشگاههای سنگاپور راه یافته اند.
    ممنون از توضیحتون. در حقیقت بنده و دوستان دیگری که بدون دلیل ریجکت شدیم، دنبال دلیل میگردیم! که تا حالا هم هیچ وجه مشترکی پیدا نکردیم. شاید نتیجه گیری من غلط باشه! مثل همون گزینه ای که شما اشاره کردین که نداشتن بورس می تونه دلیل رد ویزا باشه!!!! جالب اینجاست که روز گذشته ICA به یکی از دوستان بنده که مدارکش کامل نبوده ایمیل زده و خواسته که مدارک مربوطه را برایشان ارسال کنند که از قضا ایشون هم جزو بچه هایی هستند که مستقیم برای دانشگاه اقدام کردند و نه از طریق سینگا! و ریجکت نشده اند! پس سینگا بودن یا نبودن دلیل رد ویزا نمی باشد! دوم اینکه ناقص بودن مدارک هم نمی تونه دلیلی بر ریجکت شدن باشه!
    ما با آقای سفیر چند روز پیش ملاقات داشتیم، ایشون هم اظهار تاسف کردند و تعجب کردند که چرا باید ویزای دانشجویی ما که از دانشگاه پذیرش گرفتیم رد بشه. گفتند این اتفاق برای ایرانیها گهگاهی میفته و متاسفانه کسی هم پاسخگو نیست ولی برای دانشجویان اولین باره که جای تامل داره....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ro23ta_deram نمایش پست ها
    ممنون از توضیحتون. در حقیقت بنده و دوستان دیگری که بدون دلیل ریجکت شدیم، دنبال دلیل میگردیم! که تا حالا هم هیچ وجه مشترکی پیدا نکردیم. شاید نتیجه گیری من غلط باشه! مثل همون گزینه ای که شما اشاره کردین که نداشتن بورس می تونه دلیل رد ویزا باشه!!!! جالب اینجاست که روز گذشته ICA به یکی از دوستان بنده که مدارکش کامل نبوده ایمیل زده و خواسته که مدارک مربوطه را برایشان ارسال کنند که از قضا ایشون هم جزو بچه هایی هستند که مستقیم برای دانشگاه اقدام کردند و نه از طریق سینگا! و ریجکت نشده اند! پس سینگا بودن یا نبودن دلیل رد ویزا نمی باشد! دوم اینکه ناقص بودن مدارک هم نمی تونه دلیلی بر ریجکت شدن باشه!
    ما با آقای سفیر چند روز پیش ملاقات داشتیم، ایشون هم اظهار تاسف کردند و تعجب کردند که چرا باید ویزای دانشجویی ما که از دانشگاه پذیرش گرفتیم رد بشه. گفتند این اتفاق برای ایرانیها گهگاهی میفته و متاسفانه کسی هم پاسخگو نیست ولی برای دانشجویان اولین باره که جای تامل داره....
    ما هم با دانشگاه مکاتباتی داشتیم، و خودمون پیش قدم شدیم و اظهار کردیم اگر مشکل مالی هست، ما میتونیم به طرق ممکن تمکن مالی مون رو اثبات کنیم! البته خود ICA که مستقیم جواب مارو نداد، اما از طریق دانشگاه تونستیم به ICA اوضاع رو توضیح بدیم! حالا دانشگاه هم البته استقبال کرده که همین تمکن مالیتون رو ثابت کنید. داستانی شده عجیب...

Junior Member

سلام دوستان
    من می خواستم بدونم که پروسه گرفتن ویزای دانشجویی برای سنگاپور چند روز طول میکشه؟

معمولا بین 1 تا 4 هفته.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)