صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 29

موضوع: فرهنگ دانمارکی ها ( برخورد با خارجی ها و موارد موثر در پذیرفته شدن بهتر در جامعه )

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : فرهنگ دانمارکی ها ( برخورد با خارجی ها و موارد موثر در پذیرفته شدن بهتر در جام

برخورد مردم عادی با شما بسیار معمولی هست نه توهین می کنند نه تحویل می گیرند!

در مورد کارفرما ترجیح می دهند کار را به شهر وندان اروپا بدهند تا کله سیاه ها (دانمارکی ها به اسیایی ها و کسانی که از نژاد جرمن نیستن میگن! خدایی نکرده به کسی بر نخورد! ما هم به اونا میگیم کله کدوها! این به اون در!) مگر اینکه خیلی دانش و یا تجربه خاصی داشته باشید پس از الان با کوله بار پر بیاین دانمارک همینجوری اللایی نیاید که در عین اینکه کشور بسیار خوبی هست ولی مشکلات زیادی هم دارد! البته خدایش ایرانی ها جزوه مهاجرین موفق هستند
    ویرایش توسط Saaaaam : April 30th, 2013 در ساعت 01:10 PM

ApplyAbroad Superstar

Cool پاسخ : فرهنگ دانمارکی ها ( برخورد با خارجی ها و موارد موثر در پذیرفته شدن بهتر در جام

خاطرات یکی از دوستان در دانشگاه ارهوس

به گمان من اگر دانشجویانی که در اینجا دوره دکترا می‌گذرانند، یک سفر به تهران بروند اولین اتفاقی که برایشان می‌افتد این است که گشت .... دستگیرشان می‌کند. من نمی‌فهمم دانشجویان ایرانی واقعاً درس می‌خوانند یا اینها یا شاید هم هر دو. به غیر از نوع لباس پوشیدن و آرایش کردن، آنقدر کارهای عجیب دیگر می‌کنند که فراموش می‌کنم که در دانشگاه حضور دارم. وقتی تو دانشجویان دکترا را با شلوارک در دانشگاه می‌بینی، وقتی در کنار استادت نشسته‌ای و در عمیقترین مباحث علمی غرق شده‌ای و او ناگهان در همان حالتی که بر روی کاناپه لم داده است، پای خود را که یک شلوارک و یک دمپایی بر تن دارد، به سمت تو پرتاب می‌کند تا بر روی میز بگذاردش و وقتی گاه و بی گاه صدای خنده‌های بلندی را در ساختمان می‌شنوی خوب طبیعی است که دچار سردرگمی شوی که مگر می‌شود این آدمها کار علمی هم بکنند. اما گویا می‌شود و در بین اینها تو حتی اساتیدی را می‌بینی که بیش از صد مقاله تا به حال داشته‌اند و در عین حال جزء هواداران سرسخت تیمهای فوتبال هم می‌باشند. یک روز صبح به دانشگاه می‌آیی و غافل از اینکه تیم باشگاهی محبوب یکی از اساتید، دیشب بازی داشته است و احیاناً هم بازی را برده است، نشسته‌ای و کارت را می‌کنی، اما ناگهان صدای چند نفر را می‌شنوی که سرودی را می‌خوانند که فقط نمونه‌اش را در فوتبالهای زنده شبکه سه شنیده‌ای و پس از آن، فریادها و غرشهایی مهیب سر می‌دهند و تو یک خفیف رد می‌کنی. واقعاً چیز عجیبی است. جمعه‌ها که به عصر نزدیک می‌شویم، آرام آرام هوای تعطیلی آخر هفته برشان می‌‌دارد و هر کدام به شکلی خود را تخلیه می‌کنند. عده‌ای داد و فریاد می‌کنند و از سر و کول هم بالا می‌روند، همچنان که چهار نفری پینگ‌پونگ بازی می‌کنند، به دور میزش آنچه ادا و اطوار است در می‌آورند،‌عده‌ای دیگر به طور مکرر می‌خندند و عده‌ای هم در کافه طبقه همکف دپارتمان، در حالی که قهوه و ساندویچ می‌خورند، به رقص خود هم ادامه می‌دهند و من از کنار همه اینها، آرام آرام و با نگاههایی عجیب عبور می‌کنم و سوار دوچرخه‌ام می‌شوم و راهی خانه. اما گویا این فقط دانشجویان دکترای دپارتمان کامپیوتر نیستند که جمعه شبها را دیوانه می‌شوند که موتورهای هزاری که صدای بلندشان آدم را آزار می‌دهد و پارتی‌هایی که صدایشان شنیده می‌شود همگی حکایت از این دارند که بین زندگی آدمهای مختلف در اینجا اختلاف فاحشی وجود ندارد. همگی یک جور تفریح می‌کنند، یک جور لباس می‌پوشند و بک جور هم خرید می‌کنند. هیچ تفاوتی بین استاد دانشگاه و نگهبان دانشگاه وجود ندارد و اینجاست که من را به یاد دکتر ... می‌اندازد که خیلی چیزها از او یاد گرفتم و خیلی اوقات به یاد صحبتهایی می‌افتم که در صبحهای زود و یا ماههای رمضان با هم داشتیم. خلاصه اینکه ما در اینجا به عنوان دانشجوی دکترا، فقط درس نمی‌خوانیم که فوتبال و فوتبال دستی و پینگ‌پونگ هم بازی می‌کنیم، به پیک‌نیک هم می‌رویم، خوشحال هم هستیم، افسردگی هم نداریم و مانند آن دانشجوی دکترای دانشگاه ..... هم، خودکشی نمی‌کنیم.
    ویرایش توسط aida_11041 : May 9th, 2013 در ساعت 01:57 AM دلیل: درخواست کاربر
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

پیش فرض پاسخ : فرهنگ دانمارکی ها ( برخورد با خارجی ها و موارد موثر در پذیرفته شدن بهتر در جام

طبق برآورد خود کشورهای اسکاندیناوی , دانمارکی ها از نروژیها و سوئدی ها نژادپرست تر هستند و با خارجی ها ضدیت بیشتری دارند. خود مردم دانمارک از سال 2000 به حزبی در دانمارک (حزب مردم دانمارک... به دانمارکی: دانسک فولکه پارتی) که یک حزب بسیار نژاد پرست , ضد مهاجر و ضد خارجی است, با اکثریت آرا رای دادند و تایید کردند که هم صدا با این حزب هستند.

مطالبی که تو فروم خارجی ها حتی اروپائی های مهاجر به دانمارک میخونم جدی جدی ترسناکه. دوستانی که در حال حاضر دانمارک هستند لطفا در مورد برخورد روزانه و دوست شدن و این جور روابط انسانی در دانمارک تجربه هاشون رو میگن؟ اگثرا متفق القولند که دانمارکی ها به خودشون راهت نمیدن و خیلی ها میگن حتی زبان دانمارکی هم بلد بشی باز قبولت نمیکنن و برخورد نژادپرستانه دارن و... دوستان تجربه هاتون رو بی دریغ بگید
    honesty and rationality are keys to peace

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid1000 نمایش پست ها
    طبق برآورد خود کشورهای اسکاندیناوی , دانمارکی ها از نروژیها و سوئدی ها نژادپرست تر هستند و با خارجی ها ضدیت بیشتری دارند. خود مردم دانمارک از سال 2000 به حزبی در دانمارک (حزب مردم دانمارک... به دانمارکی: دانسک فولکه پارتی) که یک حزب بسیار نژاد پرست , ضد مهاجر و ضد خارجی است, با اکثریت آرا رای دادند و تایید کردند که هم صدا با این حزب هستند.
    البته اکثریت آرا رو ندارن. حدود 13 درصد طرفدار دارن که بیشتر بعد از اون جریان کاریکاتورها محبوبیتشون زیاد شد و اصولا ضد مهاجرت و ضد اسلام هستند. اما بعد از اون قضیه تیراندازی تو نروژ، محبوبیتشون دیگه رشد نکرد و یک کمی هم کم شد. ولی به هر حال سومین حزب دانمارکن الان و تو خیلی قوانین تاثیرگذار بودن.

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط salamapply نمایش پست ها
    مطالبی که تو فروم خارجی ها حتی اروپائی های مهاجر به دانمارک میخونم جدی جدی ترسناکه. دوستانی که در حال حاضر دانمارک هستند لطفا در مورد برخورد روزانه و دوست شدن و این جور روابط انسانی در دانمارک تجربه هاشون رو میگن؟ اگثرا متفق القولند که دانمارکی ها به خودشون راهت نمیدن و خیلی ها میگن حتی زبان دانمارکی هم بلد بشی باز قبولت نمیکنن و برخورد نژادپرستانه دارن و... دوستان تجربه هاتون رو بی دریغ بگید
    من واقعا غیر از یک مورد در 15 ماه اخیر، اون هم در سطح بسیار ابتدایی و غیرمهم، برخورد نژادپرستانه ای ندیدم و برعکس همیشه خیلی مهربون رفتار کردند. طرز فکر با طرز عمل کردن دو چیز مختلفه.
    تعریف نژادپرستی و حد اون هم متفاوته. مثلا فرض کنین الان تو ایران یک پوزیشن خالی برای کار تو شرکتتون هست و چهار نفر اپلای می کنن که همشون هم دارای اجازه اقامت قانونی هستند، فارسی هم بلدن. یکی از پاکستان، یکی از افغانستان، یکی از بورکینافاسو و یکی از ایران. شما، منظورم شمای نوعی، کدوم رو انتخاب می کنی؟ اگر سه نفر اول تجربه شون از ایرانی بیشتر باشه چی؟ مثال خاص در مورد شما نمی زنم ها.
    فرض کن حالا شما یک دختری دارین و میخواد ازدواج کنه، همین سه نفر اولی، اخلاقشون هم خوبه، همشون هم دکترا از هاروارد دارن. شما، منظورم شمای نوعی ایرانی، ته دلتون چه احساسی دارین. باز هم شما رو مثال نمی زنم، اکثریت ایرانی ها رو میگم.

اینکه مثلا صاحبخونه ها تا میشنوند شما ایرانی، سومالی، عرب یا افغانی هستین و خونه بهتون اجاره نمی دن، باز هم دلیل نژادپرستانه نداره. دلیل تاریخی در نحوه رفتار اونها تو اون کشور داره. وقتی مردم فلان کشور میرن رو توالت فرنگی میشینن، یا فلان کشورها همینطوری کثیف خونه رو نگه می دارن، یا لباسهاشون 2 روز تو ماشین لباسشویی مشترک میذارن می مونه (و البته به نظر من گناهی ندارن، آموزش لازم رو ندیدن)، یا اجاره رو سر وقت نمی دن، طبیعیه که تجربه بدی به جا میذارن.
    ویرایش توسط behzadsharif : July 23rd, 2013 در ساعت 03:35 PM

شاید نژاد پرستی های ظاهری در دانمارک زیاد به چشم نیاد (که البته اون هم خیلی زیاد تر ازکشورهای دیگه حتی بیشتر از آلمان وجود داره) ولی دانمارک از ریشه و بن, نژاد پرسته. خود مردم دانمارک به ظاهر به شما لبخند میزنند ولی به هیچ وجه وجود شما را در کشورشان دوست ندارند و همون شخصی که به شما لبخند میزنه, میره و به احزاب نژاد پرست رای میده تا عمقی و ریشه ای , مهاجرین رو نابود کنند. این فقط حرف من نیست. سالهاست که دو کشور سوئد و نروژ در مورد نژاد پرستی عمیق دانمارکیها صحبت میکنند. مهمترین سازمان و اداره در دانمارک, زیر نظر نژادپرست ترین افراد قرار دارد. یعنی اداره مهاجرت دانمارک که حدود 13 سال پیش پناهنده های ایرانی را که آن زما تعدادشان در دانمارک زیاد بود, قلع و قمع و آواره کشورهای دیگر کرد. بسیاری خودکشی کردند. خانواده هایی اعتصاب غذا کردند و لبشان و چشمشان را دوختند که به ایران بازگردانده نشودند ولی دولت دانمارک با وحشی گری خیلی از آنان را به ایران دیپورت کرد.

Junior Member

میشه لطفا لینک های مربوط به سوابق این کارا رو بگذارید
    شاید نژاد پرستی های ظاهری در دانمارک زیاد به چشم نیاد (که البته اون هم خیلی زیاد تر ازکشورهای دیگه حتی بیشتر از آلمان وجود داره) ولی دانمارک از ریشه و بن, نژاد پرسته. خود مردم دانمارک به ظاهر به شما لبخند میزنند ولی به هیچ وجه وجود شما را در کشورشان دوست ندارند و همون شخصی که به شما لبخند میزنه, میره و به احزاب نژاد پرست رای میده تا عمقی و ریشه ای , مهاجرین رو نابود کنند. این فقط حرف من نیست. سالهاست که دو کشور سوئد و نروژ در مورد نژاد پرستی عمیق دانمارکیها صحبت میکنند. مهمترین سازمان و اداره در دانمارک, زیر نظر نژادپرست ترین افراد قرار دارد. یعنی اداره مهاجرت دانمارک که حدود 13 سال پیش پناهنده های ایرانی را که آن زما تعدادشان در دانمارک زیاد بود, قلع و قمع و آواره کشورهای دیگر کرد. بسیاری خودکشی کردند. خانواده هایی اعتصاب غذا کردند و لبشان و چشمشان را دوختند که به ایران بازگردانده نشودند ولی دولت دانمارک با وحشی گری خیلی از آنان را به ایران دیپورت کرد.

فرشید جان مثله اینکه شما دانمارک رو با یه کشور دیگه اشتباه گرفتید !!! اینجا خبری ازین صحبت ها نیست. من خودم اینجا تو این مدت حتی یک برخورد بد هم ندیدم، با کلی دانمکارکی هم رفت و آمد داریم و خونشون میریم و میایم. کلی هم مهاجر و پناهنده ایرانی میشناسم که همه مهندس و دکتر و موفق هستن. واقعاً نمیدونم این حرف ها رو از چه منبعی میزنی. صحبت خای شما کاملاً غیر واقعی است و من که الان در جامعه دانمارکی زندگی و کار میکنم از این دسته صحبت های شما حتی 1 بار هم ندیدم.

Junior Member

دوستان من فکر می کنم نژاد پرست ترین مردم،مردم ایران هستند.تو ایران شهرهای همسایه هم سایه ی همو با تیر می زنند و هیچ قانونی هم برای مبارزه نیست.ولی تا جایی که من می دونم اگه با دلیل ثابت کنید که یک نفر رفتار نژاد پرستانه ای داشته برخورد جدی با طرف می شه.شاید به خاطر این باشه که اونها هم سعی می کنند لاقل ظاهر رو حفظ کنند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)