صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33

موضوع: پیدا کردن عیب و ایراد در مقاله های بین المللی

پیش فرض پیدا کردن عیب و ایراد در مقاله های بین المللی

دوستان کسی می دونه اگر تو مقاله ها عیب و ایرادی پیدا کردیم باید به کی گزارش داد؟
    البته من به این دلیل اینو می پرسم چون یکی از دوستانی که پذیرش گرفته بود تو همین فروم تو cv یش نوشته بود که قبلا عیب یک مقاله ای رو گرفته و این برای پذیرش امتیاز داره چون دقت دانشجو را نشون میده.اگر کسی اطلاعی داره لطفا منو راهنمایی کنه.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : پیدا کردن عیب و ایراد در مقاله های بین المللی

ارزشی نداره. کلا مناسبات علمی جای مچ گیری نیست. اگر واقعا اشکالی دیدید می تونید با نویسنده تماس بگیرید و بپرسید. اونم برای علاقه و اطلاع خودتون. وگرنه ارزش دیگه ای نداره.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

فکر نکنم تو رزومه جای نوشتن این چیزا باشه. به نظر منم ارزش خاصی نداره
    همونطور که sysbiosys هم گفت باید با نویسنده مقالات تماس گرفت.
    نهایتش این هست که میتونی به استاد مورد علاقت بگی که یه همچین کاری هم کردی. اونم طوری که فکر نکنه دنبال مچ گیری هستی. طوری که فکر کنه اینقدر به موضوع علاقه داشتی که تونستی اینهمه بهش مسلط بشی.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

چرا ارزش داره.
    به این نمی گند مچ گیری، اگه واقعا موردی باشه باید همه کسانی که اون مقاله رو خوندند به نوعی مطلع بشند. تو ژورنالها خوب مهمه ،مقاله ایی که چاپ میشه معمولا به عنوان رفرنس ازش استفاده میشه. پس صحتش اهمیت داره.

من هم با آسمان موافقم.اینو می دونم که ارزش داره .در ضمن هدف اصلا مچگیری نیست .بلکه اصلاحه.این شاید برای اساتید ایرانی کمی نا خوشایند باشه که انتقاد بشنوند.اما اونا تشکر می کنن.من می خوام روند قضیه رو بدونم.اگه کسی می دونه کمک کنه ممنون میشم.

Junior Member

اگر اشکال درست و حسابی و منطقی که مثلاً نشون دهنده نادرست یا غیر منطقی بودن نتایج یا اشتباه در استدلال نویسندگان باشه پیدا کردین می تونین تحت عنوان A note on یا A comment on به همون ژورنال بفرستید تا جامعه علمی از اون مطلع بشند.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط asman
    چرا ارزش داره.
    به این نمی گند مچ گیری، اگه واقعا موردی باشه باید همه کسانی که اون مقاله رو خوندند به نوعی مطلع بشند. تو ژورنالها خوب مهمه ،مقاله ایی که چاپ میشه معمولا به عنوان رفرنس ازش استفاده میشه. پس صحتش اهمیت داره.
    نکته اینجاست که توی ژورنالهای خوب معمولا اینچنین خطاهایی در مقالات نیست.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ayaz
    اگر اشکال درست و حسابی و منطقی که مثلاً نشون دهنده نادرست یا غیر منطقی بودن نتایج یا اشتباه در استدلال نویسندگان باشه پیدا کردین می تونین تحت عنوان A note on یا A comment on به همون ژورنال بفرستید تا جامعه علمی از اون مطلع بشند.
    درسته. گاهی هم می شه به صورت letter to the editor نوشت.

اگر Comment شما در مورد ايرادهاي گرامري و املايي و ... باشه که بيخيال شيد، اگر ايراد کاملا علميه ( مثلا مدل رياضي مشکل داره يا اينکه الگوريتمي مشکل اساسي داره و ...) دو تا امکان وجود داره:

1- اگر مقاله مال کنفرانس باشه که با توجه به علاقه‌ي خودتون مي‌تونيد با نويسنده تماس بگيريد و بهش اطلاع بديد و از اين کانال باهاش ارتباط علمي برقرار کنيد، اگر هم نويسنده استاد معتبري باشه که چه بهتر، شايد بعدا بتونين براي پذيرش و ... روش سرمايه‌گذاري کنيد، ولي بدونيد که از اونجايي که مقاله‌ي اصلي مال کنفرانسه، Comment شما جايي چاپ نميشه و توو CV نمي‌آد!

2- اگر مقاله مال ژورنال بين‌المللي باشه ( نظير ژورنال‌هاي Elsevier)، و Comment شما کاملا عمليه، بهتره که بريد تو سايت ژورنال و Editor اون ژورنال رو بشناسيد و باهاش ارتباط برقرار کنيد و بهش بگيد. با توجه به سياست اون ژورنال و سطح عمليه Comment شما، ممکنه که تحت عنوان Short Communication نظر شما چاپ بشه، امکانش هم هست که حتي با وجود درست بودن کامنت شما، چاپ نشه، چون براي ژورنال‌ها خيلي خوشايند نيست که از اين کامنت‌ها چاپ کنن.

اگر نظر Editor مساعد باشه، از شما درخواست ميکنه که تحت عنوان "عنوان مقاله‌ي اصلي" Comment on مقاله خودتون رو Submit کنيد، در اين حالت باز هم دو حالت امکان‌پذيره!

الف) اگه ژورنال خيلي معتبر باشه که مثل يه مقاله‌ي علمي با Comment شما برخورد ميشه و ميره براي داوري و معمولا 2تا داور نظر مي‌دن و بر اساس نظر اونا در نهايت Editor تصميم ميگيره که چاپ بشه يا نه!

ب) امکان هم داره که Editor مستقيما با نويسنده‌ي اصلي تماس بگيره و به اون هم اجازه بده که از مقالش دفاع کنه، اگه نويسنده‌ي اصلي قبول کنه که اشتباه داشته و نظر Editor مساعد باشه، مقالتون چاپ ميشه!

خلاصه اينکه، در مورد مقالات کنفرانس من توصيه مي‌کنم با Editor تماس بگيريد و نه نويسنده‌ي اصلي!

دوستاني هم که ميگن اين Comment ها اعتباري نداره، يه سر به Elsevier بزنن و با عبارات ... Comment On يا Letter to the editor جستجو کنن تا ببينن اين جور مقالات هم کم نيستن و کاملا ارزش علمي دارن. من موردي رو سراغ دارم که بين نويسنده يک مقاله و يک نفر صاحب نظر در اون زمينه چندين بار اين جور Comment ها تحت عناوين

"مقاله‌ي اصلي" Comment On

و

" "عنوان مقاله‌ي اصلي" Reply On " Comment On

و ...

رد و بدل شده و همه هم به دليل ارزش علمي چاپ شدن.

اين نکته رو هم اضافه کنم که اين نظرات و مقالات اصلا مچ‌گيري و دعوي و ... نيست! نظر علميه براي اصلاح و پيشرفت علم و ...

...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

با تشکر از راهنمایی خیلی خوبتون ،اگر من به ادیتور ایمیل بزنم و اون بگه که با نویسنده مقاله تماس بگیرم معنیش چیه؟

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)