صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 33

موضوع: پیدا کردن عیب و ایراد در مقاله های بین المللی

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پیدا کردن عیب و ایراد در مقاله های بین المللی

والا من نظر و تجربه خودم رو گفتم
    گرفتن یه غلط علمی که خیلیا نتونستن پیداش کنن میتونه امتیاز خوبی باشه ولی فقط غلط علمی و اونم در صورتی که قبول شده باشه نه اینکه فقط به عنوان یک کامنت مطرح بشه. در هر حال فکر نکنم جاش توی رزومه باشه. بهتره فقط تو میل با استادا مطرح بشه.
    بازم میگم این نظر من بود و قرار نیست نظر من حتما درست باشه.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

پیش فرض پاسخ : پیدا کردن عیب و ایراد در مقاله های بین المللی

کاملا درسته، قرار نيست که کامنتي که دادي و چاپ نشده توو رزومه بياد. وقتي قرار شد که چاپ بشه يا وقتي که چاپ شد، ميتونه توو رزومه بياد
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

پیش فرض وجود اشتباه در مقالات

سلام
    چند وقت پیش مقاله ای از یکی از کنفرانس های IEEE مطالعه می کردم که رابطه ای رو به اشتباه استخراج کرده بود در این جور موارد چه کار میشه کرد منظورم اینه جایی هست که بشه از اون طریق اشتباه یک مقاله رو با اوردن دلیل و اثبات موضوع مطرح کرد؟ هم از جهت اینکه امتیازی برای ادم محسوب شه و هم اینکه دیگران نتایج چنین مقاله ای رو مرجع خود قرار ندهند.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : وجود اشتباه در مقالات

نقل قول نوشته اصلی توسط roberto11 نمایش پست ها
    سلام
    چند وقت پیش مقاله ای از یکی از کنفرانس های IEEE مطالعه می کردم که رابطه ای رو به اشتباه استخراج کرده بود در این جور موارد چه کار میشه کرد منظورم اینه جایی هست که بشه از اون طریق اشتباه یک مقاله رو با اوردن دلیل و اثبات موضوع مطرح کرد؟ هم از جهت اینکه امتیازی برای ادم محسوب شه و هم اینکه دیگران نتایج چنین مقاله ای رو مرجع خود قرار ندهند.
    سلام
    نقد یک مقاله و یا کار علمی هم قابل پذیرش هست (البته نه تنها ارائه دلیل اشتباه بودن کار) ولی باید کاملا مودبانه و براساس یک طرح تحقیقاتی باشه. در کل باید بعنوان بخشی از کارتون عنوانش کنید.

سلام
    منظورم بیشتر اینه که مثلا اگه برای یک مدلی که اورده شده رابطه ای به اشتباه نوشته شده و یا مثلا در رابطه ای به جای مثلا A ، B نوشته شده باشه میشه به ادیتور ژورنال میل زد و گفت؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط daniel_b نمایش پست ها
    سلام
    نقد یک مقاله و یا کار علمی هم قابل پذیرش هست (البته نه تنها ارائه دلیل اشتباه بودن کار) ولی باید کاملا مودبانه و براساس یک طرح تحقیقاتی باشه. در کل باید بعنوان بخشی از کارتون عنوانش کنید.

آره تو یه مجله دیدم که در صفحه ی اول (مربوط به سایت نه مقاله) تصحیحات رو عنوان کرده بود و ظاهرا در مقاله هم اعمال کرده بودند. من شخصا تجربه ای در این زمینه ندارم ولی راجع به وجود امکان تصحیح در مجلات مطمئنم.
    درست مثل روزنامه ها اطلاعیه میدن که فلان مقاله، فلان شماره این مشکل رو داشت که تصحیح میکنیم (البته در نسخه ی آنلاینش تصحیح رو اعمال میکنند)

مجله رو هم یادم نیست ولی فکر کنم یکی از مجلات وایلی بود...

پیش فرض چگونگی گزارش یک مقاله غلط

سلام
    یک مقاله ای به صورت اساسی اگر غلط باشه چه جوری میشه گزارش کرد که مثلا متوجه اشتباهش شدم؟(این غلط بودن رو با استادم چک کردم و اون هم نظرش همین بود یعنی مطمئنم غلطه)

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : چگونگی گزارش یک مقاله غلط

نقل قول نوشته اصلی توسط mmaryam1020 نمایش پست ها
    سلام
    یک مقاله ای به صورت اساسی اگر غلط باشه چه جوری میشه گزارش کرد که مثلا متوجه اشتباهش شدم؟(این غلط بودن رو با استادم چک کردم و اون هم نظرش همین بود یعنی مطمئنم غلطه)
    سلام اگر مقاله چاپ نشده و در مرحله داوری یا ویرایش نهایی هست که خیلی راحت به مجله ایمیل می زنی و اصلاحیه میدی! ولی اگر چاپ شده باشه بندرت مجله ها زیر بار می روند ولی باید با سردبیر مجله صحبت کنی فقط نسخه ان لاین مجله ممکن هست اصلاح بشود ولی اونی که چاپ شده نه متاسفانه مگر در شماره بعدی یک پاراگراف اصلاحیه بدهند

Member Civil_Engineer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

سلام
    اگر در مقاله دیگران متوجه این اشتباه شدید توضیحات خودتون رو تحت عنوان "Discussion on the paper titled "Article Name برای ادیتور ژورنال بفرستید. اونا بررسی می کنن اگر ایراد رو وارد دیدن توضیحات شما رو برای نویسندگان مقاله می فرستن تا اون ها هم از خودشون دفاع کنن. در نهایت هم اگر مناسب بدونن هم توضیحات شما و هم توضیحات اون ها چاپ می شود.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

كاري نميشه كرد . منتظر مجله باشيد
    سلام
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)