صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: تعداد مقالات مهم تره یا ایمپکت فاکتور آن ها؟

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض تعداد مقالات مهم تره یا ایمپکت فاکتور آن ها؟

درود
    همیشه اعتبار مقالات مهمتر از تعداد مقالات هست. این رو چه در ارتباطاتی که با دوستان خارج کشور داشتم و چه در پروسه اپلای متوجه شدم.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

پیش فرض پاسخ : تاثیر مقاله بر رزومه

يه سوال دارم:
    در رزومه واسه اپلاي، تعداد ژورنال ها مهمه يا اين كه IFشون. مثلا من مي تونم يه ژورنال با if=2.5 بدم. اما وقت ميگيره. تو همين مدت مي تونم دو ژورنال با if=0.7 بدم يعني همون ژورنال را دو تيكه كنم و كارهاي كمتري انجام بدم. كدوم حالت در رزومه ي من براي استاد خارجي بهتره؟ دو ژورنال پايين تر يا يك ژورنال بالاتر؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

پیش فرض پاسخ : تاثیر مقاله بر رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    يه سوال دارم:
    در رزومه واسه اپلاي، تعداد ژورنال ها مهمه يا اين كه IFشون. مثلا من مي تونم يه ژورنال با if=2.5 بدم. اما وقت ميگيره. تو همين مدت مي تونم دو ژورنال با if=0.7 بدم يعني همون ژورنال را دو تيكه كنم و كارهاي كمتري انجام بدم. كدوم حالت در رزومه ي من براي استاد خارجي بهتره؟ دو ژورنال پايين تر يا يك ژورنال بالاتر؟
    خوب بستگی به خیلی چیزها داره: خود استاد، پروژه ی که انجام میده..
    یه موقع هست شما یه مقاله داری با IF نه چندان بالا اما با همون میتونی نظر یه استادی رو جلب کنی چون به فرض تو اون زمینه داره کار میکنه در حال حاضر و دانشجو میخواد.
    بستگی داره کلا همه چیز به شرایط. هیچ چیزی مطلق نیست.
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

Junior Member

پیش فرض تعداد مقالات مهم تره یا ایمپکت فاکتور اونها؟

با سلام و خسته نباشید

من یه سوالی داشتم از خدمتتون
    میخواسم بدونم برای اپلای کردن چه چیزی اهمیت بیشتری داره؟

اینکه یه مقاله توی یه ژورنال با ایمپکت فاکتور 2.5 داشته باشی بهتره؟ یا مثلا دوتا مقاله تو ژورنالی با ایمپکت فاکتور 0.5 یا 1؟ کدوم تاثیر گذار تره؟

با تشکر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تعداد مقالات مهم تره یا ایمپکت فاکتور اونها؟

منظور کلیم اینه که نتیجه یه کار تحقیقی بهتره که کلش در یک مقاله توی یک مجله با ایمپکت فاکتور خوب چاپ بشه؟ یا اینکه نتایجش نصف بشه و تحت دو مقاله در مجله ای با ایمپکت پایین تر چاپ بشه؟

به نظر من بهتره یک کار درست حسابی چاپ کنید!
    دقت کنید که کارتون مهمتر هست تا جایی که چاپ میشه! یعنی اگر کار خوب توی جورنال پایین هم چاپ بشه از ارزشش کم نمیشه! ولی اگر یک کار سطح پایین توی جورنال بلا هم چاپ شه دلیل بر ارزش اون کار نمیشه!
    امیدوارم منظور رو فهمیده باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط TGA نمایش پست ها
    به نظر من بهتره یک کار درست حسابی چاپ کنید!
    دقت کنید که کارتون مهمتر هست تا جایی که چاپ میشه! یعنی اگر کار خوب توی جورنال پایین هم چاپ بشه از ارزشش کم نمیشه! ولی اگر یک کار سطح پایین توی جورنال بلا هم چاپ شه دلیل بر ارزش اون کار نمیشه!
    امیدوارم منظور رو فهمیده باشید.
    بله متوجه منظورتون شدم.... اما اگه اشتباه نکنم هر مقاله امتیاز خاص خودشو داره و البته به هرحال شما فرض کنین یه کاری رو خوب یا بد انجام دادین بهتره تحت عنوان دو مقاله چاپ بشه یا یک مقاله؟
    آیا اگه یه کار خوب رو دو تکه کنی و با دومقاله چاپش کنی از کیفیتش کم میشه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط shroya نمایش پست ها
    بله متوجه منظورتون شدم.... اما اگه اشتباه نکنم هر مقاله امتیاز خاص خودشو داره و البته به هرحال شما فرض کنین یه کاری رو خوب یا بد انجام دادین بهتره تحت عنوان دو مقاله چاپ بشه یا یک مقاله؟
    آیا اگه یه کار خوب رو دو تکه کنی و با دومقاله چاپش کنی از کیفیتش کم میشه؟
    سلام من هم با نظر دوست گرامی موافقم بطور مثال بنده در زمینه مدیریت هر کار پژوهشی که به مجلات معتبر ای اس ای که عموما انگلیسی یا امریکایی هستند فرستادم بلافاصله رد کردند برخی به علت تحریم برخی دیگر گفتند متودولوژی و مدلی که به کار بردی دیگر بحث روز نیست حق هم داشتن چند در رشته مدیریت منابع ما مال سال 2000هست و متاسفانه کارهای دانشحویی ما به روز نیستند با این وضعیت شما اگر بتونی مقاله خودت را در مجلات معتبر حتی با ایمپکت کم یا حتی بدون ایمپکت هم چاپ کنی شاهکار کردی انها هم می دانند که ما محدودیت دسترسی به منابع داریم و تعداد مقالات بالا در این شرایط میتواند بسیار مفید باشد.

Member ravak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    applied mathematics

به نظر من ایمپکت و اینکه ژورنال شناخته شده باشه مهم تر از تعداد مقالاته. من یه مقاله چاپ شده الزویر با ایمپکت بالا دارم استاد آمریکاییه کلی تحویلش گرفت و تقریبا به خاطر همون افتاده دنبالش واسم فاند بگیره. دنبال ژورنال هایی بگردید که اخیرا از ایرانی ها دارن چاپ میکنن یا ژورنالی که توی رفرنس های خود مقاله اتون هست. روی انگلیسی مقاله هم خیلی خیلی دقت کنید اگه زبانش حتی اندکی ضعیف باشه واقعا بدون خوندن به راحتی ریجکت میکنن. یه مقاله و دوتا فرق نداره همین که تو یه ژورنال مطرح حتی تحت داوری هم باشه تاثیر خودشو میذاره. البته مهم تر از همه ی اینا اینه که استادی پیدا کنید که تو این زمینه کار کنه و از شما خوشش بیاد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    سلام من هم با نظر دوست گرامی موافقم بطور مثال بنده در زمینه مدیریت هر کار پژوهشی که به مجلات معتبر ای اس ای که عموما انگلیسی یا امریکایی هستند فرستادم بلافاصله رد کردند برخی به علت تحریم برخی دیگر گفتند متودولوژی و مدلی که به کار بردی دیگر بحث روز نیست حق هم داشتن چند در رشته مدیریت منابع ما مال سال 2000هست و متاسفانه کارهای دانشحویی ما به روز نیستند با این وضعیت شما اگر بتونی مقاله خودت را در مجلات معتبر حتی با ایمپکت کم یا حتی بدون ایمپکت هم چاپ کنی شاهکار کردی انها هم می دانند که ما محدودیت دسترسی به منابع داریم و تعداد مقالات بالا در این شرایط میتواند بسیار مفید باشد.
    ویرایش توسط ravak : April 29th, 2013 در ساعت 08:23 PM
    ... Cathedrals in my heart

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ravak نمایش پست ها
    به نظر من ایمپکت و اینکه ژورنال شناخته شده باشه مهم تر از تعداد مقالاته. من یه مقاله چاپ شده الزویر با ایمپکت بالا دارم استاد آمریکاییه کلی تحویلش گرفت و تقریبا به خاطر همون افتاده دنبالش واسم فاند بگیره. دنبال ژورنال هایی بگردید که اخیرا از ایرانی ها دارن چاپ میکنن یا ژورنالی که توی رفرنس های خود مقاله اتون هست. روی انگلیسی مقاله هم خیلی خیلی دقت کنید اگه زبانش حتی اندکی ضعیف باشه واقعا بدون خوندن به راحتی ریجکت میکنن. یه مقاله و دوتا فرق نداره همین که تو یه ژورنال مطرح حتی تحت داوری هم باشه تاثیر خودشو میذاره.
    مطلب شما کاملا صحیح است ولی در مورد رشته های فنی و پزشکی که دانشجویان منابع جدیدتر و اساتید بروز تری را دارند صحیح است نه رشته مدیریت که اساتید بنامش نظیر ... و ... در عهد اختراع تیرکمان فارغ التحصیل شده و به دلیل اینکه ما شااله همه هزار جا مشاوره مدیریت یا مدیر مالی و... هستند اصلا خود را بروز نکرده و نهایتا چیز جدیدی به ما منتقل نمی کنند خلاصه ای از مطالب 2000 سال پیش که خوندن را برای ما گفتند! جالبه خدمت شما عرض کنم بنده یک کتاب مربوط به سال 2008 و اصلاحیه های ان در سال 2010 را با راهنمایی یک استاد امریکایی ترجمه کردم هیچ استاد ایرانی قبول نکرد حتی بخونه گفتن وقت نداریم یا مطالب سنگینه بدرد نمی خوره! تا اینکه بعد از یه سال به کمک اسپانسر کتاب را اصلاح و چاپ کردم ولی در ایران با این بیس ضعیف بچه ها و اساتید فقط یک فصل از ده فصل را هر ترم تدریس می کنند!
    ویرایش توسط Saaaaam : April 29th, 2013 در ساعت 09:13 PM

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)