صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 82

موضوع: مدارک فنی و حرفه ای !‌ آیا مورد قبول هستند یا خیر ؟‌

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مدارک فنی و حرفه ای !‌- ایا مورد قبول هستند یا خیر ؟‌

نقل قول نوشته اصلی توسط REDMAN نمایش پست ها
    تصمیم اداره مهاجرت کبک به نظر غیر قانونی است، با این حال من لینک استاندارد مدرک قصابی و سلاخ گاو را می گذارم، شما باید تماما" آنها را ترجمه کنید و با ترجمه مدرک اخذ شده و با راهنمایی از اداره ارزشیابی و طرح برنامه ریزی اداره کل ( که آدرس آن و شماره تلفن هم در لینک استاندارد و هم به آدرس اداره کل تهران که در شرح ذیل قرار می دهم) رایزنی چه به صورت حضوری و تلفنی انجام بدهی شاید راهنماییهای آنها کارگشا باشد و دوباره مجموع آنها را برای اداره مهاجرت کبک ارسال کنید؛ گرچه مدرک شما باید دارای ساعت آموزشی که در آن ذکر شده باشد.

http://research.irantvto.ir/uploads/...20gav%2088.pdf
    http://research.irantvto.ir/uploads/83_148_Ghasab.pdf
    http://www.tehrantvto.ir/
    دوست عزیز
    سلام

ممنون از پاسخت
    ولی استاندارد ترجمه و نیز حتی نامه ای هم از وزارت کار گرفته شده که این مدارگ زیر نظر نهاد دولتی و در ایران دارای ارزش می باشد
    ولی بازهم مورد قبول نبود

ارسال مدارک :2010/12/28 تاریخ مصاحبه و قبولی 2013
    /10/22 تحویل مدارک فدرال به سیدنی: 2013/11/01 فایل فدرال: 2013/12/17 آپدیت از پاریس: 2014/01/21 مدیکال: 2014/02/11 پراسس : 2014/02/18 مدیکال رسیو:2014/03/14 پاس ریکوئست:2014/03/17 لندینگ در مونترال:2014/05/01 رشته دیمند 16 امتیازی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ashoury نمایش پست ها
    دوست عزیز
    سلام

ممنون از پاسخت
    ولی استاندارد ترجمه و نیز حتی نامه ای هم از وزارت کار گرفته شده که این مدارگ زیر نظر نهاد دولتی و در ایران دارای ارزش می باشد
    ولی بازهم مورد قبول نبود
    فکر می کنم نیاز به کار حقوقی دارد، اگر سئوال را در لینکی که در پیام خصوصی می گذارم (جهت جلوگیری از تبلیغات ) به طور کامل شرح و مطرح کنید خالی از لطف نیست، شاید که شما راهگشای بدعت غیر منطقی اداره مهاجرت کبک باشید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارک فنی و حرفه ای !‌ آیا مورد قبول هستند یا خیر ؟‌

سلام

من تازه می خوام اقدام کنم. خودم مین هستم و رشتم مترجمی 6 امتیازی. فعلا داریم زبان می خونیم. تو این فاصله همسرم که دیپلم هست می خواد یه دوره فنی بگذرونه. چه رشته ای بره که هم الان امتیاز داشته باشه هم بعدا بتونه اونجا کار مناسبشو پیدا کنه؟؟ ممنون می شم دوستانی که از بازار کا اطلاعات دارن کمک کنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط REDMAN نمایش پست ها
    مدارک فنی حرفه ای در صورتی مورد پذیرش قرار می گیرندکه:
    1- ساعت آموزش در آن ذکر شده و واژه معادل ( امتحان ادواری) در آن قرار نداشته باشد.
    2- رشته مورد در خواست شما مثلا جوشکاری ناک (NOC) در اداره مهاجرت با ویژیگیهای شغلی و ساعت آموزش برابری داشته باشد که در حال حاضر 1800 ساعت آموزش لازم است .
    3- در صورتی که مدارک را بعد از شروع سابقه شغلی گرفته باشید باید دلیلی قانع کننده داشته باشید مثلا قبل از آن به عنوان شاگرد جوشکار به کار مشغول بوده اید.
    ببخشید توضیحاتی که شما دادید کاملا مطابق اداره مهاجرت هست اما چیزی که در واقع اتفاق می افته با این موضوع خیلی فرق داره.اداره مهاجرت اصلا مدارک فنی و حرفه ای را نمی شناسن و فقط دیپلم هنرستان فنی و حرفه ای را قبول دارند( من حتی کسانی را می شناسم که 2500 ساعت دوره ی جوشکاری دیدن اما هنوز برای مصاحبه دعوت نشدن و برعکس کسانی که دیپلم هنرستان داشتن خیلی سریع کارشون انجام شده) خوشبختانه کسانی که مدرک های جوشکاری را دارند می توانند ببرن آموزش و پرورش بستگی به رشته ی دیپلم براشون 1 یا 2 ترم کلاس می ذارن و بهشون دیپلم جوشکاری میدن. حتما یک مدرک هم به عنوان کارآموزی روی مدارک بذارید خیلی تاثیر داره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arinis نمایش پست ها
    سلام

من تازه می خوام اقدام کنم. خودم مین هستم و رشتم مترجمی 6 امتیازی. فعلا داریم زبان می خونیم. تو این فاصله همسرم که دیپلم هست می خواد یه دوره فنی بگذرونه. چه رشته ای بره که هم الان امتیاز داشته باشه هم بعدا بتونه اونجا کار مناسبشو پیدا کنه؟؟ ممنون می شم دوستانی که از بازار کا اطلاعات دارن کمک کنن.
    سلام
    پیشنهاد می کنم یک کمی منتظر بمانید تا رشته های جدید دقیقا اعلام بشه بعدا رشته ی همسرتون را انتخاب کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting

سلام
    من مدرك ليسانس حسابداري كه 6 امتيازي هست دارم ، مي خواستم بدونم اگه يك مدرك فني حرفه اي هم بگيرم امتياز واسه اون هم حساب ميشه يا نه و چند امتياز .
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farid_kh80 نمایش پست ها
    سلام
    من مدرك ليسانس حسابداري كه 6 امتيازي هست دارم ، مي خواستم بدونم اگه يك مدرك فني حرفه اي هم بگيرم امتياز واسه اون هم حساب ميشه يا نه و چند امتياز .
    ممنون
    سلام
    برای اقدام کردن فقط می شه با یک مدرک و سابقه کار مربوطه پرونده را ارسال کنید. مدرک اضافه امتیازی نداره

Junior Member

این رشته های فنی حرفه ای با توجه به لیست جدید امتیاز خوبی دارند.البته باید دبپلم هنرستان فنی و حرفه ای بگیرند.نه دوره های فنی و حرفه ای
    Machining Techniques
    Retail Butchery
    Computer Support
    Pharmacy Technical Assistant
    Stationary Machine Mechanics
    Use of Composite Materials
    Welding and Fitting

سلام به همه و دوستانی که از فنی و حرفه ای مدرک گرفتن.
    از مدیران محترم میخوام چون این پست تکراریه پاکش نکنن. علتشم دغدغه خیلی از بچه های فنیه که هنوز نفهمیدن قصه چیه.
    اگه مثل من بدبخت تاسیسات گرمایی و لوله کشی خونده باشید اونم فنی و حرفه ای و احیانا اون رشته reglemente *(بعدا میگم این لا مصب و evaluation comparative که همه بچه های بی نوای فنی و حرفه ای باهاش گذاشتن سر کار و هنوز هیچ کدومشون نفهمیدن از کجا دارن می خورن)* باشه و افسر ببینه که شما با این مدارک فنی و حرفه ای که شما دارید قادر به گرفتن مجوز های لازم نیستید::: reject

حالا reglemente چیه؟::: اقا با جون و مال مردم اگه سر کار دارید یا امنیت publique , میشید مشاغل reglemente .
    حالا طبق سایت سفارت این حرفه ها میشن reglemente::
    1
    Professions régies par un ordre professionnel
    :
    http://www.immigration-quebec.gouv.q...essionnel.html
    2
    Profession d'enseignant : http://www.immigration-quebec.gouv.q...nseignant.html
    3
    Professions régies par l’Autorité des marchés financiers
    :
    http://www.immigration-quebec.gouv.q...inanciers.html
    4
    Métiers réglementés de la construction
    :
    http://www.immigration-quebec.gouv.q...struction.html

اینم لینک :::
    http://www.immigration-quebec.gouv.q...ers/index.html
    که پایین صفحه نوشته.

مال منه تنبل که نه من میدونستم و نه وکیلم که اون بی سواده non froncophone و اصلا نمیدونستیم از کجا خوردیم :: میشه این اخری که construction و معروفه به 26emploie .
    همه تکنسینهای که کاراتون مربوط به construction یعنی ساختمان میشید بدانیدواگاه باشید که شماییدو (commission de la construction du quebec (ccq
    اینم سایتش ::
    http://www.ccq.org/Accueil.aspx?sc_l...il=Travailleur
    یعنی چی؟ یعنی باید از اینجا یه چیزی بگبرید به اسم: certificate de competence و carnet d'apprentissage که هر دو تاشو با هم بهتون میدن. منتها نه به این راحتی.

اولی نشون میده چه کاری بلدی و دومی نشون میده چقدروچند سال این کارو کردی.
    چجوری این مدرکو بگیری؟؟؟
    باید مدارکتو براشون بفرستی که توی commission scolaire بررسیش کنن. اما اما اما؟
    مدارک ما به هیچ دردی نمیخوره ,,,, مگه مگه :: بدیدشون واسه قسمت: evaluation comparative وزارت immigration du quebec.
    حالا معلوم شد چرا اکثر بچه های فنی و حرفه ای reject میشن.
    تکنسین عزیز وقتی شما مدارکتو میفرستی و officer مدارکتو میفرسته evaluation coparative و مدرکمون حتی اگه ساعت اموزشی داشته باشه ولی تو لیست مذکور باشه , evaluation یعنی ارزیابی انجام نمیشه.
    علتش بماند که خودشون به certificate de competence ارزیابی نمیدن ولی دیپلم فنی ارزیابی میشه.
    حالا که ارزیابی نمیشه , مدرکتون صفر امتیاز میگیره و مجوزهای لازمو هم که نمیشه واسه کار تو کانادا گرفت و الانا بدرد کانادا نمیخورین و reject. افیسر نامردم بدون هیچ توضیحی میگه عدم امتیاز لازم scolaire.
    عزیزان و دوستانی که تکنسین هستید و دارای مدرک فنی و حرفه ای و توی اون لیست سیاه reglemente هستید که باور کنید تحقیق کردمو سخت از اینکه کسی نبود که به من قبلا بگه و من 3 سال از عمر با ارزشو خراب کردم, ناراحتمو و امیدوارم تا اینجا که تعریف کردم نا امید و خسته نشده باشید که راه حلی هست و ولی یکم و فقط یکم همت می خواد و ای کاش میشد همه این قضیه ها و تجربه هارو به بچه های قسمت مهاجرتم همزمان میگفتم که یه ذره به اون عزیزانم کمک کرده باشیم. اگه می تونید بهشون یه جوری اطلاع رسانی کنید که باور کنید شبها و روزها از درد ضربه خوردن از جایی که خبری ازش نداشتن مثل من گرفتارو پیگیر موضوع نشن. بلکه شاید از طرفی هم دعای خیری بدرقه راحتون شد و هم ما روی این networking نرم افزاری چینیهارو کم کردیم.
    حالا القصه واسه کار تو کانادا یا مهاجرت چکار باید کرد اگه ما تکنسین باشیم و شغلمون جزو اون 26emploie (شغل) معروف باشه و از قضا مدرکمون فنی و حرفه ای بود... چه باید کرد؟؟؟؟
    اقا دوتا حالت داره:
    1-تو کاناداییو داری از ارامش خاطرت تو کانادا لذتشو می بری.
    2-تو ایرانیو فکر میکنی فردا صبح که از خواب پا میشی چه بلایی ممکنه سرت امده باشه.
    استثناعا توی تنها این مورد و باز تاکید میکنم فقط این مورد : اگه تو ایران باشی بهتره.
    چون طبق گفته و عملکرد دوستان محترم قسمت evaluation comparative DU MICC درسته که certificate فنی شمارو evaluer نمیکنن ولی اگه دیپلم فنی متوسطه داشته باشی چی؟؟؟
    میدونم تو دلتون میگید خسته نباشی. حالا بریم 3 سال بخونیم واسه دیپلم اونم تو ایران خوب همینجا میخونیم تو کالج اونم تو 1 سال. ولی ولی ...
    شما با دادن 3 یا 4 تا امتحان ساده و مدرکای مهارتیتون میتونید یه چیزی بگیرید به اسم ((دیپلم دوم)) اونم چه امتحانایی؟:
    کارافرینی و قانون کار و بهداشت) که کلا هیچی نیست و برای عزیزایی که کانادان میتونه تو 2 هفته ای که میان بازدید انجام بشه.
    که حالا چه متاسفانه برای سیستم اداری ایران یا خوشبختانه برای ما :: به شما مدرک 3 ساله تحصیلات فنی با یه ریز نمرات صدو خورده ای واحدی داده میشه.
    الان شما مدرک دیپلم فنیتو گرفتی و میخوای به یه دردی بخوره تو کانادا.
    زحمت میکشی میفرستی واسه evaluation comparative که دوستان مفطل تو فروم
    ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا
    راجع بهش توضیح دادن.
    بعد از اینکه نتیجه رو گرفتی میفرستی واسه CCQ ولی متاسفانه اونو به عنوان یه مدرک معادل کبکی قبول ندارن , چون evaluation comparative فقط یه نظر کارشناسی روی مدارک شماست و نشون میده شما چه مطالعاتی داشتی و الان چه مهارتهایی داری؟ ولی مدارک شما با سند evaluer شده میره واسه commission scolaire و باز اونجا بررسی میشه که شما باید چه مهارتای دیگه ای ببینی تا به استانداردای کبک نزدیک بشی.
    کلا اگه تو کانادا هستید و حال درس خوندن داری , خیلی بهتره که بری تو کالج و دوره ببینی که اونوقت مدرک کانادایی داری و شایدم تو کالج واست یه دوره stage بذارن که میشه سابقه کارت و کار پیدا کردن واست خیلی اسون میشه.
    شاد و پیروز و موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط samanmahrad نمایش پست ها
    سلام به همه و دوستانی که از فنی و حرفه ای مدرک گرفتن.
    از مدیران محترم میخوام چون این پست تکراریه پاکش نکنن. علتشم دغدغه خیلی از بچه های فنیه که هنوز نفهمیدن قصه چیه.
    اگه مثل من بدبخت تاسیسات گرمایی و لوله کشی خونده باشید اونم فنی و حرفه ای و احیانا اون رشته reglemente *(بعدا میگم این لا مصب و evaluation comparative که همه بچه های بی نوای فنی و حرفه ای باهاش گذاشتن سر کار و هنوز هیچ کدومشون نفهمیدن از کجا دارن می خورن)* باشه و افسر ببینه که شما با این مدارک فنی و حرفه ای که شما دارید قادر به گرفتن مجوز های لازم نیستید::: reject

حالا reglemente چیه؟::: اقا با جون و مال مردم اگه سر کار دارید یا امنیت publique , میشید مشاغل reglemente .
    حالا طبق سایت سفارت این حرفه ها میشن reglemente::
    1
    Professions régies par un ordre professionnel
    :
    http://www.immigration-quebec.gouv.q...essionnel.html
    2
    Profession d'enseignant : http://www.immigration-quebec.gouv.q...nseignant.html
    3
    Professions régies par l’Autorité des marchés financiers
    :
    http://www.immigration-quebec.gouv.q...inanciers.html
    4
    Métiers réglementés de la construction
    :
    http://www.immigration-quebec.gouv.q...struction.html

اینم لینک :::
    http://www.immigration-quebec.gouv.q...ers/index.html
    که پایین صفحه نوشته.

مال منه تنبل که نه من میدونستم و نه وکیلم که اون بی سواده non froncophone و اصلا نمیدونستیم از کجا خوردیم :: میشه این اخری که construction و معروفه به 26emploie .
    همه تکنسینهای که کاراتون مربوط به construction یعنی ساختمان میشید بدانیدواگاه باشید که شماییدو (commission de la construction du quebec (ccq
    اینم سایتش ::
    http://www.ccq.org/Accueil.aspx?sc_l...il=Travailleur
    یعنی چی؟ یعنی باید از اینجا یه چیزی بگبرید به اسم: certificate de competence و carnet d'apprentissage که هر دو تاشو با هم بهتون میدن. منتها نه به این راحتی.

اولی نشون میده چه کاری بلدی و دومی نشون میده چقدروچند سال این کارو کردی.
    چجوری این مدرکو بگیری؟؟؟
    باید مدارکتو براشون بفرستی که توی commission scolaire بررسیش کنن. اما اما اما؟
    مدارک ما به هیچ دردی نمیخوره ,,,, مگه مگه :: بدیدشون واسه قسمت: evaluation comparative وزارت immigration du quebec.
    حالا معلوم شد چرا اکثر بچه های فنی و حرفه ای reject میشن.
    تکنسین عزیز وقتی شما مدارکتو میفرستی و officer مدارکتو میفرسته evaluation coparative و مدرکمون حتی اگه ساعت اموزشی داشته باشه ولی تو لیست مذکور باشه , evaluation یعنی ارزیابی انجام نمیشه.
    علتش بماند که خودشون به certificate de competence ارزیابی نمیدن ولی دیپلم فنی ارزیابی میشه.
    حالا که ارزیابی نمیشه , مدرکتون صفر امتیاز میگیره و مجوزهای لازمو هم که نمیشه واسه کار تو کانادا گرفت و الانا بدرد کانادا نمیخورین و reject. افیسر نامردم بدون هیچ توضیحی میگه عدم امتیاز لازم scolaire.
    عزیزان و دوستانی که تکنسین هستید و دارای مدرک فنی و حرفه ای و توی اون لیست سیاه reglemente هستید که باور کنید تحقیق کردمو سخت از اینکه کسی نبود که به من قبلا بگه و من 3 سال از عمر با ارزشو خراب کردم, ناراحتمو و امیدوارم تا اینجا که تعریف کردم نا امید و خسته نشده باشید که راه حلی هست و ولی یکم و فقط یکم همت می خواد و ای کاش میشد همه این قضیه ها و تجربه هارو به بچه های قسمت مهاجرتم همزمان میگفتم که یه ذره به اون عزیزانم کمک کرده باشیم. اگه می تونید بهشون یه جوری اطلاع رسانی کنید که باور کنید شبها و روزها از درد ضربه خوردن از جایی که خبری ازش نداشتن مثل من گرفتارو پیگیر موضوع نشن. بلکه شاید از طرفی هم دعای خیری بدرقه راحتون شد و هم ما روی این networking نرم افزاری چینیهارو کم کردیم.
    حالا القصه واسه کار تو کانادا یا مهاجرت چکار باید کرد اگه ما تکنسین باشیم و شغلمون جزو اون 26emploie (شغل) معروف باشه و از قضا مدرکمون فنی و حرفه ای بود... چه باید کرد؟؟؟؟
    اقا دوتا حالت داره:
    1-تو کاناداییو داری از ارامش خاطرت تو کانادا لذتشو می بری.
    2-تو ایرانیو فکر میکنی فردا صبح که از خواب پا میشی چه بلایی ممکنه سرت امده باشه.
    استثناعا توی تنها این مورد و باز تاکید میکنم فقط این مورد : اگه تو ایران باشی بهتره.
    چون طبق گفته و عملکرد دوستان محترم قسمت evaluation comparative DU MICC درسته که certificate فنی شمارو evaluer نمیکنن ولی اگه دیپلم فنی متوسطه داشته باشی چی؟؟؟
    میدونم تو دلتون میگید خسته نباشی. حالا بریم 3 سال بخونیم واسه دیپلم اونم تو ایران خوب همینجا میخونیم تو کالج اونم تو 1 سال. ولی ولی ...
    شما با دادن 3 یا 4 تا امتحان ساده و مدرکای مهارتیتون میتونید یه چیزی بگیرید به اسم ((دیپلم دوم)) اونم چه امتحانایی؟:
    کارافرینی و قانون کار و بهداشت) که کلا هیچی نیست و برای عزیزایی که کانادان میتونه تو 2 هفته ای که میان بازدید انجام بشه.
    که حالا چه متاسفانه برای سیستم اداری ایران یا خوشبختانه برای ما :: به شما مدرک 3 ساله تحصیلات فنی با یه ریز نمرات صدو خورده ای واحدی داده میشه.
    الان شما مدرک دیپلم فنیتو گرفتی و میخوای به یه دردی بخوره تو کانادا.
    زحمت میکشی میفرستی واسه evaluation comparative که دوستان مفطل تو فروم
    ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا
    راجع بهش توضیح دادن.
    بعد از اینکه نتیجه رو گرفتی میفرستی واسه CCQ ولی متاسفانه اونو به عنوان یه مدرک معادل کبکی قبول ندارن , چون evaluation comparative فقط یه نظر کارشناسی روی مدارک شماست و نشون میده شما چه مطالعاتی داشتی و الان چه مهارتهایی داری؟ ولی مدارک شما با سند evaluer شده میره واسه commission scolaire و باز اونجا بررسی میشه که شما باید چه مهارتای دیگه ای ببینی تا به استانداردای کبک نزدیک بشی.
    کلا اگه تو کانادا هستید و حال درس خوندن داری , خیلی بهتره که بری تو کالج و دوره ببینی که اونوقت مدرک کانادایی داری و شایدم تو کالج واست یه دوره stage بذارن که میشه سابقه کارت و کار پیدا کردن واست خیلی اسون میشه.
    شاد و پیروز و موفق باشید.
    دوست گرامی خدا قوت، و هزاز آفرین به پیگیری شما که خیلی از این مشاورهای مهاجرتی ذره ای از این اطلاعات شما را ندارن که هیچ، از آنهایی هم که ادعا دارن و قمپز دادن بخاری بلند نمیشه. مع الوصف، نکته ای تراوش کرد به ذهنم درباره زمان گرقتن دیپلم فنی و مدارک فنی و حرفه ای. شاید اداره مهاجرت کبک نسبت به گرفتن دیپلم فنی بعد از مهارت آموزنی و زمان اشتغال به کار (سوابق کاری) جای سئوال داشته و دریافت اینچنین مدارک را همزمان با شروع فرآیند مهاجرت دچار تردید کند و متقاضی را در زمان مصاحبه تحت فشار و منگه بگذارد و سوابق کاری قبل از دیپلم آموزش و پرورش را جای تردید قرار دهند؟
    دوستان اگر چنین کرده و پاسخ مثبت گرفتند، تجربیات خود را اعلام کنند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)