صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 34

موضوع: مشکل اضافه وزن و چاقی!

پیش فرض پاسخ : مشکل اضافه وزن و چاقی!

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    اولاً ببین چی می خوری؟ اگه فست فود می خوری و پنیر روی هر غذات هست خب اینا سریع آدم رو چاق می کنه.
    میزان تحرک خیلی مهمه....شده روزی 10 دقیقه بدو یا پیاده روی داشته باش....غذای ارگانیک سعی کن بخوری.
    البته از همه ی اینا گذشته ژنتیکتون خیلی مهمه....
    این مسئله خیلی مهمه... اینجا خیلی از مواد خوراکی سنتتیک هستن و دستکاری شدن... من حتی از خیلی‌ها شنیدم که شیر و ماست معمولی اینجا رو نخورید چون ضررش بیشتر از منفعتشه و لبنیاتتون رو حتمن ارگانیک بگیرید
    فست‌فودها، غذاهای آماده که توی سوپرمارکت‌ها هست، هله هوله‌های رنگ‌وارنگی که هی می‌گن بیا منو بخر! :| ... همه ی اینا می‌تونن شدیدن چاق‌کننده باشن
    موقع خرید حتمن برچسب روی بسته‌بندی رو بخونید و دو تا چیز رو خیلی بهش دقت کنید
    یکی اینکه کالری و چربیش کم باشه، و دوم اینکه درصد سدیم اون خوراکی زیر 10٪ باشه (البته سدیم به چاقی ربطی نداره، اما به هزار درد و مرض دیگه مربوطه که ایشالا هیچ‌وقت دچارش نشید!)

Member

پیش فرض پاسخ : مشکلی بنام دلتنگی و راه حل،اصلا راه حلی داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    هوا که خوب شده، دو و پیاده روی توصیه می شه.
    یک چیزی هم که به شدت در وزن تاثیر می گذاره نگرانیه. برای اینکه نگرانی های زندگیت رو بیشتر کنی، پیشنهاد می کنم به این فکر کن که کی مقاله هات چاپ می شه، اینکه چقدر از بقیه عقبی، بعد از دکترا می خواهی چه کار کنی، اگر یهو بورست رو قطع کنن، یا قراردادت رو تجدید نکنن چی؟، اگر ایران زلزله بیاد کسی رو گم کنی چی؟، یهو بگن که دیگه اقامتت رو تمدید نمی کنیم برگرد برو خونتون چی؟، و هزاران موضوع دیگه، که هر کدومشون برای کم کردن چهار پنج کیلو کار می کنه. تضمینی!
    یعنی خوب شد تو دکتر نشدی!!! کی گفته آدم باید با استرس وزن خودش رو کم کنه؟ میدونی چه آثار مخربی داره؟ کمترینش ریزش مو و سفید شدن مو هستش. دوست عزیز!! لطفا راهنمایی اشتباه نکنید!! اگر در موضوعی اطلاعات ندارید کسی از شما انتظار ندارد که راهنمایی خاصی بکنید. با تشکر

Senior Member Context آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Living in Toronto

شاید به خاطر تغییر در رژیم غذاییتون هست دوست عزیز...
    منم توی اروپا 3-4 برابر تهران فست فود و سیب زمینی و اینجور چیزا مصرف میکردم، وزنم رفته بود بالا (همه میگفتن وای حتما داره بهت خوش میگذره که چاق شدی :دی) خونه، مامان بود، حواسش به همه چی بود، اونجا باید خودت به خودت برسی.
    با شگاه و پیاده روی و دوچرخه سواری هم که دوستان پیشنهاد کردن.
    موفق و لاغر باشید :دی

اگر آمریکا هستین همه چیز رو حتی رب خیارشور ماست ... رو قبل از خرید چک کنید شکر نداشته باشه!!! من وقتی دنبال ماست می گشتم با طعم ایرانی (چون ماست محلی خیلی دوست دارم :دی) فهمیدم که تو مواد غذایی آماده و کنسرو شده ((((ششششششششککککررر))) اضافه می کنن. بعد از چشیدن یک ماست plain و احساس کردن طعم مرموز شکر جرقه ای تو ذهنم زده شد که وای باید مراقب سلامتی خودم باشم و یکم وقت بیشتری برای خریدم اختصاص بدم!!!
    با افزودن امتیاز از دوستانتان تشکر کنید.

You RARELY have one chance to make a good first impression but OFTEN have infinite chances to make up for a bad first impression

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشدهوافضا-آیرودینامیک- شریف

این آخری خیلی جالب بود!!!!
    برای کاهش وزن همیشه توصیه چای سبز میکنند.
    شکر و مواد قندی مصرف نشه تا حد امکان(قند مصنوعی منظورمه)
    صبحانه کامل بخورید و نترکید!
    بعد از ساعت ۷ اکیدا چیزی نخورید.
    قبل از هر وعده غذا ۲ لیوان(نه پارچ:دی) آب بخورید.
    سرخ کردنی رو حذف کنید.
    در مورد مواد غذایی در بلاد کفر دیگه دوستان لطف رو تکمیل کردند.
    خیلی ازشون یاد گرفتم. ان شا الله به کار ببندم.

پیشنهاد میکنم هز چیزی که میخورید برچسب روش رو بخونید. احتمالا میبینید که خیلیهاش پر از شکره. مخصوصا نوشیدنیها. حتی بیشتر آب میوه های طبیعی هم مقدار زیادی بهش شکر زده شده.
    پیشهاد من اینه که از تمام نوشیدنیهای مربوط به شرکتهای نوشابه دوری کنید. مثلا Minute Maid (که مال شرکت کوکاکولا هست) که آب میوه های "طبیعی" میزنه که همه جا فراوونه مقدار خیلی زیادی شکر افزوده داره.

وارد کار اندازه گیری بشید؛ یعنی همه چیز را اندازه بگیرید، چقدر کالری، پروتئین، مواد معدنی، ویتامین و ... بدن شما نیاز داره (به راحتی توی اینترنت سرچ کنید پیدا میشه)
    بعد غذاها را طوری انتخاب کنید که هم کالری مکفی و نه اضافی داشته باشند و هم تمام موارد بالا را تامین کنند. معمولا غذاهای با پروتئین بالا، چربی کم و کربوهیدرات کم مناسب تر هستند. ضمنا دور هر چیزی که "شکر" داره خط بکشید: کیک، شیرینی، نوشابه، بستنی، شکلات ....
    اکثر این غذاها بیشتر ترکیبی از شکر و نشاسته هستند که کلا یعنی کربوهیدرات.
    استفاده دائمی از سبزیجات، میوه جات، سالاد، مرکبات، لیمو، ..........
    و باز همون توصیه اول: هر چیزی را که می خورید دقیقا از برچسبش اطلاعات غذاییش را در نظر داشته باشید.
    بر قله‌هاي دور ....، جايي نوشته‌اند: "اينجا سراي توست....."

مهمترین چیزی که باعث چاقی میشه کالری بیش از نیاز بدن هست ، و مهمترین مواد غذایی که این کالری رو وارد بدن میکنند کربوهیدرات ها هستند . کربوهیدرات های ساده مثل قند و شکر رو که اکثر دوستان اشاره کردند اما کربو های پیچیده مثل برنج و نان و ماکارونی و سایر غلات و حبوبات هم موثر هستند و نباید نادیده شون گرفت . اینکه فکر کنیم فقط قند و چربی چاق میکنن بسیار اشتباهه چون سهم عمده مختص کربو هیدرات هاست چون نزدیک 60 تا 80% کالری ما از کربو ها تامین میشه . شما هرچقدر دصد پروتئین غذاتون رو بیشتر کنید و به جاش از کربو کم کنید در روند لاغری موفقترید. همچنین چربی رو هم به قدر معمول (10-15% کالری دریافتی روزانه ) باید حفظ کنید چون چربی برای خیلی فعالیت های متابولیستی و حیاتی بدن واجبه

Member only_flight آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    n/a

طی یک سال ( 11ماه فشرده !) با یک ساعت تردمیل هر روز ، 30 کیلو به ناچار کم کردم...... البته 10 کیلو دیگه هم مونده !
    دستم بویگل میداد، مرا به جرم چیدن گلمحکومکردند؛ اما هیچ کس فکر نکرد شاید من شاخه گلیکاشتهباشم.

<<ارنستو رافایل چه گوارا دلا سرنا>>

Try vegetarianism

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)