صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 34

موضوع: مشکل اضافه وزن و چاقی!

Senior Member mdemehri آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشکل اضافه وزن و چاقی!

ورزش...ضربان قلب رو بالا نگه دارید تو ورزش...بعد چربی های بدن می سوزه. با پیاده روی رو سرعت 5.8 تردمیل چربی نمی سوزونید.
    تغذیه ی مناسب.

* بی خیال این قرص ها و دارو های الکی بشید. همش دکونه
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Junior Member

دوستان کسی توی آمریکا باشگاه بدنسازی ماهی چند میگیرن ؟ وقت میشه بریم ؟ !

Senior Member

دوستان، در آمریکا امکانات برای گیاهخواران چه طور هست؟ آیا رستوران هایی که غذاهای گیاهی رو سرو می کنند، فراوان هستند؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    دوستان، در آمریکا امکانات برای گیاهخواران چه طور هست؟ آیا رستوران هایی که غذاهای گیاهی رو سرو می کنند، فراوان هستند؟
    بله اکثر رستورانها منوی vegetarian دارند و حتی رستورانهای vegan هم کم نیست.

سلام
    اینجا فروم تناسب اندام نیست ولی امیدوارم بتونم به دوستانی که در اینجا و خارج از کشور هستن کمکی کرده باشم در این مورد ...
    اطلاعاتی که مینویسم شاید بعد از سال ها تجربه به دست بیاد سعی میکنم خلاصه و مفید باشه.
    تناسب اندام چیزی که خیلی ها براش تلاش میکنن و شاید هیچ وقت بهش نرسیدن....
    چند نکته هست که برای همه یکسانه و اگر رعایت بشه حتما به تناسب اندام خواهید رسید....
    .
    .
    1. بدن خودتون رو بیشتر بشناسید. در مورد هر شخص فرم بدن سوخت و ساز بدن سایز بدن و... با شخص دیگر متفاوت هست. باید بدونیم بدن ما به سمت چربی سوزی هست و یا چربی سازی یا عضله سازی بعضی بدن ها هم چربی سوزن هم عضله ساز و بعضی بدن ها هم چربی سازن هم عضله ساز. امکان داره یه شخص هم سایز و هم جنس خودتون خیلی از شما غذا بیشتر غذا بخوره و بدن متناسب تر از شما هم داشته باشه. به همین دلیل برنامه غذایی و ورزشی هر شخص با شخص دیگر متفاوت هست.
    پس بدن خودتون رو بشناسید.
    .
    2.بدن شما ساخته میشه از مقدار غذا و نوع غذایی که میخورید. برای هر هدف مقدار غذا و نوع غذا متفاوت هست. کسی که میخواد حجم بگیره باید میزان انرژی که از غذا میگیره بیشتر از انرژی باشه که در کل روز مصرف میکنه و کسی که میخواد وزن کم کنه باید انرژی کمتری نسبت به انرژی مورد نیاز بدنش بگیره. از هیچ غذایی خودتون رو محروم نکنید حتی پیتزا بلکه میزانش رو کنترل کنید. خودتون هم با رژیم های سخت آزار ندید. لازم نیست دانه ی درخت کاج یا فلان گیاه که در یک کشور دور افتاده پیدا میشه مصرف کنید. غذا های عادی خودتون رو بخورید و میوه و سبزیجات بیشتر مصرف کنید کربوهیدرات و چربی کمتر بخورید و میزان پروتئین رو بیشتر کنید.
    .
    3. کالری دریافتی ، کالری مصرفی. بذارید خیالتون رو راحت کنم همه ی قرص ها ، دارو ها مکمل ها و... رو همه اش رو بریزید دور چونکه هیچ کدوم به اندازه ی این دو کلمه تاثیر ندارن... انرژی مورد نیاز بدن تون رو در روز محاسبه کنید و وزنی که میخواید در آخر ماه کم کنید رو بنویسید. معمولا به ازای هر 400 کالری که نسبت به انرژی مصرفی تون در روز ، کم تر میخورید آخر هفته 0.6 _ 0.7 کیلوگرم وزن کم میکنید. اینکه چه چیزی کم میکنید به تغذیه و ورزش تون مربوط میشه اگر ورزش کنید چربی میسوزونید و اگر در کنارش غذا های پروتئینی بخورید از حجم عضله هاتون کم نخواهد شد. اگر ورزش نکنید حجم عضله هاتون هم از دست میدید.
    به فرض شما یک مرد 75 کیلو هستید طبق فرمول هریس بندیکت( تو نت سرچ کنید فرمولش هست) حدود 2500 کالری در روز مصرف میکنید با ورزش ... حالا اگر 800 کالری غذا کمتر بخورید(1700 کالری) و پروتئین مورد نیاز بدن تون هم فراهم کنید. حدود 6 کیلو چربی آخر ماه کم کردید. برای محاسبه ی کالری غذا ها تو نت سرچ کنید جدول های زیادی وجود داره فقط باید وزن غذا ها رو داشته باشید که اگر یه ترازوی کوچیک تهیه کنید این مشکل حل میشه.
    و در آخر میتونید حدودا محاسبه کنید چند کیلو در ماه کم میکنید و تکلیف تون با خودتون مشخصه و میدونید کی به هدف تون میرسید.( میزان خطای این محاسبات حداکثر تا 0.7 کیلو خواهد بود)
    .
    4.ورزش کنید فقط و فقط همین... نمیگم برید ورزش سنگین 100 کیلو پرس سینه بزنید یا 2 ساعت روی تردمیل بدوید فقط میگم ورزش کنید ورزشی که عرق تون رو در بیاره باعث بشه سوخت و ساز بدن تون بالا بره و حداقل 400_500 کالری با ورزش بسوزونید در روز. اینکه چقدر میدوید و چقدر وزنه میزنید خیلی مهم نیست ، این مهمه که ورزشتون چقدر تداوم داشته باشه حداقل 4 روز در هفته برای چربی سوزی ورزش کنید(حداقل 1ساعت در روز). اگر میخواید حجم عضلات رو بیشتر کنید ورزش سنگین هم انجام بدید مثل کار با وزنه ها...
    فقط یادتون نره تو ورزش کردن تداوم مهم ترین چیزه اینکه یک هفته 2 روز ورزش کنید یه هفته 7 روز ورزش کنید هیچ فایده ای نداره.
    .
    5.اراده کنید... میزان موفقیت شما کاملا مساوی ست با اینکه چقدر مداوم این نکات رو انجام میدید.
    .
    .
    این نکات خودشون نکاتی هم دارن اگر خواستید و از حوصله جمع خارج نبود براتون بیشتر توضیح میدم.
    موفق باشید.
    Hey you..! don't tell me there is no hope at all ... together we stand divided we fall

به هر 500 میلی لیتر آب بک قاشق چای خوری آب اضافه کنید و نیم ساعت بعد از صبحانه تا نیم ساعت قبل از ناهار هر بار کمی از این آب بخورید و هنگام ورزش هم میتونید از این آب بخورید، هر قاشق غذاخوری عسل 20 واحد کالری داره. کسانی که اضافه وزن زیاد دارن مخصوصا چاقی شکمی و بالا تنه نباید زیاد روی تردمیل بدوند چون به زانو فشار میاد و مفاصل زانو ساییده میشه.

سعی کنید در هر وعده غذا بیشتر از یک کفگیر برنج یا بیشتر از دو کف دست نان سنگگ نان نخورید، شام رو زودتر بخورید، مصرف قند و شکر و تنقلات رو به حداقل برسونید. شکلات تلخ ، چای سبز ، سیب سبز رو در برنامه هر روزه داشته باشید. به جای مصرف تنقلاتی مثل بستنی، چیپس و پفک هم انبه و اناناس بخورید. چای رو به جای قند صبر کنید کمی سرد بشه 1 قاشق چای خوری سر پر عسل بهش اضافه کنید. اگر میخواین قند با چایی بخورید حداکثر یک قند داخل چای بندازید و هم نزنید. دقت کنید که کربوهیدرات هایی مثل نان به قند تبدیل میشه و قند به چربی ، شکر مانع کاهش وزن میشه.
    زمانی که پیاده روی میکنید نیم ساعت اول قند میسوزه و نیم ساعت بعد چربی و بهتره بیشتر از یک ساعت نباشه. سعی کنید موقع پیاده روی یا هر ورزش دیگه مرتب دم و بازدم داشته باشید.

برای تناسب اندام هم سعی کنید ورزش های ساده اصلاحی مناسب بدون خودتون رو انجام بدین، مثلا ورزش های کاهش دهنده قوس کمر ، تقویت کننده عضلات کمر و شانه ، گردن ، ساق پا و ..... .
    برای از بین بردن چاقی شکم ورزش گهواره ، شکم کشویی ، شکم نیمه کرانچ . کرانچ ، حرکات پهلو خوابیده و ایستاده در صورتی که درست انجام بشه بصورتی که به عضله مورد نظر فشار مناسب وارد بشه باعث شکستن سلولهای چربی میشه.

سعی کنید به جای ران مرغ از سینه مرغ استفاده کنید. مواد غذایی رو سرخ نکنید. از لبنیات کم چرب استفاده کنید. بستنی وانیلی رو جایگزین بستنی شکلاتی کنید.

با ورزش و تغذیه مناسب هر شخص میتونه بدون اینکه مشکلی براش پیش بیاد

میگن اگر با رژیم میشد لاغر شد همه تا الان لاغر شده بودن

من در سال گذشته 20 کیلو کم کردم و به وزن ایده آل رسیدم و الان دنبال یه راهیم که دیگه کمتر از این نشم ! چون رژیم نگرفتم و فقط سبک زندگیم رو عوض کردم .توضیح اینکه در مقاله ای خوندم که هر عادتی رو که شما حدود 60 روز متوالی انجام بدید تبدیل به عادت میشه .یک اپلیکیشن هم خیلی بهم کمک کرد .این تمام کارهایی که انجام میدم. ولی اول اپلیکیشن Noom رو بریزید رو گوشیتون :

صبح به عنوان صبحانه چای سبز بدون هرگونه افزودنی بنوشید

یاد بگیرید از طعم خالص و دلنشین نوشیدنی ها بدون اضافه کردن شکر لذت ببرید و انقدر به همه چیز سس نزنید .سس رو باید به چیزهای بی مزه بزنه نه غذای عادی

از غذاتون لذت ببرید و آرومتر بخورید
    به قولی شیک بخورید تا جای ممکن

قبل از غذا و کلا زمانی که ضعف میزنید سریع آب یا چای سبز بنوشید

این خیلی مهمه : به قول خودم "از کاهه غذا کم کنید". کاه ینی برنج و نون .اینطوری میتونید بجای اینها چیزهایی که هوسشون رو دارید و ازشون واقعا لذت میبرید بخورید .مخصوصا که غذای ایرانی عجیب میتونن چاق کننده باشن .چون برنج اضافه میاد خورش میریزی .خورش زیاد بیاد برنج میریزی .راهش اینه که خودتون رو محدود کنید تو برنج و نون و ماکارونی .مثلا من خودم رو به دو کفگیر برنج و ماکارونی یا 4 نان تست محدود کردم .کمتر ممکنه بخورم حتی اولش سخته ولی حجم معدتون که کم بشه براتون عادی میشه .کافیه دو ماه اراده کنید

به هیچ وجه! پای کامپیوتر و تلویزیون غذا نخورید

من مناسبتی زیاد سرخ کرده پنیر میخورم چون حالم خوب میکنه و اصلا هم جلوی خودم نمیگیرم .فقط سعی میکنم روغن اضافیشون رو با دستمال بگیرم .ولی در سایر مواقع عموما غذاهای گریل شده میخورم (از گریل برقی استفاده کنید)

چیزی که کمک کرد استارت این مساله رو بزنم و بفهمم چیکار باید بکنم اپلیکیشن فوق العاده Noom بود .البته بعد 3 ماه دیگه نیازی به استفاده ازش نداشتم .به شدت اون رو به کسانی که ایران نیستن توصیه میکنم .چون یک خوبی ای که Noom داره اینه که کالری تمام غذاهای آماده معروف و منوی رستوران های زنجیره ای رو داره

وقتایی که بیرون میرم یا تفریح میکنم به هیچ عنوان جلوی خودم نمیگیرم و لذت میبرم .بجاش فردا جبران میکنم نمیخورم

شام و ناهار رو سر ساعت میخورم ینی 1 و 7 بعد از ظهر .ینی اجازه نمیدم انقدر گرسنم بشه که به پرخوری بیوفتم و چاق بشم. کلا نزارید بیشتر یا کمتر از 3 ساعت بین وعده ها و میان وعده هاتون فاصله بیوفته و اگر هم تنقلات میخواید بخورید به عنوان میان وعده بخورید .چون کالری اندازه کردن کلا اعصاب خورد کنه شخصا فقط حواسم به کالری هله هوله ها هست نه وعده های اصلی

فعلن همینا به ذهنم میرسه ؛)
    امیدوارم مفید واقع بشه
    ویرایش توسط arming2002 : January 21st, 2015 در ساعت 10:49 PM

ساعت 6-8 صبحانه بخورید.
    ساعت 10 صبح 2 واحد میوه (همزمان نه اینکه قاچ کنید هر قاچ رو با یه ربع فاصله بخوریدا!)
    ساعت 12-2 ناهار بخورید. (دسر نخورید)
    ساعت 4 عصر دو واحد میوه
    ساعت 7-9 هم شام بخورید (دسر نخورید)

بین این ساعت ها هم میتونید چای و آب بخورید. این فواصل بین صبحانه تا میوه، میوه تا ناهار، ناهار تا میوه و میوه تا شام، بدن در حال چربی سوزی هست و اون زمان نباید شیرینی و میوه و غذا بخورید.

اینها توصیه های یه دکتر تغذیه هست که فامیلشون رو نمیدونم

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Abolfazl_ نمایش پست ها
    دوستان کسی توی آمریکا باشگاه بدنسازی ماهی چند میگیرن ؟ وقت میشه بریم ؟ !
    دانشگاه باشگاه و استخر رایگان داره اما اگر خواستید برید بیرون متوسط بین 10 تا 30 دلار هست.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    accounting

نقل قول نوشته اصلی توسط ILU نمایش پست ها
    ساعت 6-8 صبحانه بخورید.
    ساعت 10 صبح 2 واحد میوه (همزمان نه اینکه قاچ کنید هر قاچ رو با یه ربع فاصله بخوریدا!)
    ساعت 12-2 ناهار بخورید. (دسر نخورید)
    ساعت 4 عصر دو واحد میوه
    ساعت 7-9 هم شام بخورید (دسر نخورید)

بین این ساعت ها هم میتونید چای و آب بخورید. این فواصل بین صبحانه تا میوه، میوه تا ناهار، ناهار تا میوه و میوه تا شام، بدن در حال چربی سوزی هست و اون زمان نباید شیرینی و میوه و غذا بخورید.

اینها توصیه های یه دکتر تغذیه هست که فامیلشون رو نمیدونم
    توصیه های دکتر کرمانی هست

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)