نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: آيا همه "Bank Statement" رو تحويل دادن؟

پیش فرض آيا همه "Bank Statement" رو تحويل دادن؟

سلام،
    بينهايت عذر ميخوام كه باز هم دارم اين سوال رو ميپرسم اما الان برام يك مشكل مهم شده و نميدونم كه چه جوري بايد اقدام كنم و برام شفاف نيست:

؟ چند تا از دانشگاه هايي كه ميخوام اقدام كنم از من "Declaration and Certification of Finances " ميخوان، يعني فرمش هست و من بايد پر كنم و با مدارك Application براشون بفرستم. مثلا دانشگاه UIC گفته نزديك 77000 $ رو بايد نشون بدم كه دارم كه هزينه هاي 2 سال فوقمو بدم تا بعد از اينكار تازه بررسي بشه كه آيا Financial Aid از هر نوعي به من تعلق ميگيره يا نه؟ لطفا اونايي كه پذيرش گرفتن، ميخوان بگيرن، Full Fund، نصفه Fund، از هر نوعي بگن چه كار كردن؟ تو اون فرم گواهي مالي گفتن كه ندارن يا همه اظهارنامه بانكي گرفتن و داشتن؟

؟ من چند تا دانشگاه State رو كه نگا كردم همچين فرمي نميخوان، دانشگاه هاي ايالتي نميخوان از اين چيزا؟

درود بر همه شما،
    مجيد.
    ThinK DifferenT

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : آيا همه "Bank Statement" رو تحويل دادن؟

بعضی از دانشگاه‌ها از اول می‌نویسند که bank statement بفرستید ولی واقعا برای بررسی Application شما بهش نیازی ندارند و اگر هم نفرستید اتفاقی نمی‌افته، و بعدا که پذیرش بگیرید بهتون می‌گن که برای صدور I-20 براشون bank statement رو بفرستید. بعضی هم اصرار دارند که باید از اول بفرستید تا application شما رو نگاه کنند. من اون موقعی که apply می‌کردم، در این جور مواقع یک نامه توی مدارکم گذاشته بودم که نوشته بود فقط در صورتی که ساپورت مالی بهم بدهند می‌تونم در اون دانشگاه درس بخونم. البته من از هیچ کدوم از این دانشگاه‌ها پذیرش نگرفتم و فقط پولم رو دور ریختم.

+ بابک جان مرسی به خاطر پاسخت. راستش برای من منطقی نیست کسی که نمیتونه این پول رو بده چه اصرار غیر منطقی دارن برای اینکه تو فرم گواهی مالی ثابت بشه پول 2 سال فوق رو داریم. کاش میگفتی از جایی که پذیرش گرفتی چه چیزی میخواستن؟یعنی آخر سر Bank Statement رو تحویل دادی یا نه؟ Full Fund شدی ؟ RA گرفتی، کاش میگفتی از دانشگاهی که پذیرش گرفتی تو این مورد چیکار کردی و آخر سر به کجا رسیدی؟

+ منم برای اینکه پولم دور ریخته نشه مطرح کردم و اینکه واقعا مستاصل هستم که با این توقعات بیجای اونها ، براشوم مدارک رو بفرستم یا نه؟

+ ای کاش بچه های دیگه هم تجربیات خودشون رو بگن(گفته ها، شنیده ها، دیده ها)، از هر نوعی؟ چون خیلی کمک میکنه؟ خیلی زیاد؟

درود بر شما،
    مجید.
    ThinK DifferenT

Senior Member

منم يک سوال دارم. اگه الان هم اين bank Statement رو نديم و بعد پذيرش با fund کامل بگيريم، باز لازمه که اين مدرک رو ارائه کنيم؟ يعني واسه phd بايد پول 4 سال رو داشته باشيم؟

ApplyAbroad Champion

من در نهایت ساپورت مالی کامل گرفتم و دیگه احتیاجی به bank statement نبود. البته چون داشتم با همسرم می رفتم به خاطر داشتن همراه باید حدود چهار-پنج هزار دلار بیشتر از ساپورت مالی خودم پول می داشتم که به همون مقدار bank statement براشون فرستادم و I-20 من صادر شد.
    شما وقتی پذیرش می گیرید باید نشون بدهید که برای سال اول تحصیل پول دارید و لازم نیست که نشون بدهید برای کل PhD پول دارید. اگر ساپورت مالی کامل بگیرید همون ساپورت مالی تقریبا تمام هزینه های دانشگاه و زندگی شما رو پوشش می ده و دیگه نیازی به فرستادن bank statement نیست یا اگر باشه مبلغ باقیمونده کم خواهد بود.
    ساپورت مالی من از نوع fellowship بود، ولی برای فرستادن bank statement فرق خاصی نداره که نوعش چی باشه.

اون دانشگاهی که من میخواستم برای master اقدام کنم به من پاسخی تقریبا منطقی داده که پایین این نوشته براتون میذارم اما چند تا نکته رو میشه گفت:
    + یکی اینکه این قضیه Financial Aid , Fund زیاد چهارچوب مند نیست به لحاظ اینکه شرایط متفاوتی بوجود میاد که هزینه ها تامین بشه یا نه.
    + دو دیگر اینکه به سیاست های دانشگاه و یا حتی دپارتمان خیلی بستگی داره و اینکه برای چه مقطعی اقدام میشه: Master or PHD.
    + نوع Fund ی که شما میگیرین هم مهمه که برای کل تحصیله یا برای یک semester. این توجیهیه که اون خانم تو UIC تو پاسخ خودش آورده.
    No awards are
    guaranteed for any term beyond the designated award time frame. For
    example, if a student has been given a tuition waiver for a semester
    there is no guarantee of being awarded a waiver for any subsequent
    term.

+ باز هم بچه ها اگر از تجربه هاشون بگن خیلی عالی میشه و اینجوری به استدلال منطقی تری میشه رسید.

درود بر شما،
    مجید.
    ThinK DifferenT

دوستان من به جای اینکه مقدار مانده حساب رو بگیرم مقدار گردش حساب رو گرفتم که مبلغش خیلی بیشتر از مانده حساب و همینطور پولی که دانشگاه خواسته بوده. ایا گیر میدن به این؟ اخه تو اون لحظه به اندازه 40-50 هزار دلار پول نقد تو حساب نبود.

در ضمن فوقش اگه گیر بدن میگن یه مدرک دیگه بده یا اینکه دیگه اصلا application رو بررسی نمی کنن؟

ممنون

[quote] تو اون لحظه به اندازه 40-50 هزار دلار پول نقد تو حساب نبود[/ quote]

مگه اگه یه کم قدیمی باشه (مال چند ماه پیش مثلا) گیر میدن؟
    راستی copy برابر با اصل رو قبول میکنند یا برای هر دانشگاه باید جدا گرفت(bank statement)؟

tnx
    این همه چون سایه تو چون نور باش&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; گر&nbsp;&nbsp; همه&nbsp; داری&nbsp; ز&nbsp; همه&nbsp; دور&nbsp;&nbsp; باش<br /> دوزخ&nbsp; گوگرد&nbsp; شد&nbsp; این&nbsp; تیره&nbsp;&nbsp; دشت&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ای خنک آن کس که سبکتر گذشت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)