نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: * مشاوره در خصوص آموزش زبان عربی *

Global Moderator

Simon آواتار ها

Lightbulb * مشاوره در خصوص آموزش زبان عربی *

كاربران گرامي

در اين تالار به بحث و بررسي در خصوص ياد گيري زبان عربي مي پردازيم.در خصوص آزمون مربوطه به بخش ساير آزمونها مراجعه نماييد و از بحث در خصوص منابع در اين تالار بپرهيزيد. در اين تالار مي توانيد بر روي اجزاي زبان مورد نظر نيز بحث داشته باشيد. براي مثال گرامر و لغات يا ....

ویرایش توسط Simon : February 12th, 2014 در ساعت 09:55 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زبان عربی

به عنوان اولین سوال: من خیلی تمایل دارم عربی رو به تنهایی و با مطالعه یاد بگیرم، خیلی سرچ کردم اما واقعا انگار کتاب مناسبی در مملکت ما وجود نداره! اگه دوستان تجربه ای دارن یا اطلاعاتی در این زمینه لطفا راهنمایی کنید.

با سلام دوست عزیز ..
    قبل از اینکه جواب شما را بدم از شما سوال دارم ...میخواهم بدانم زبان عربی را برای چی میخواهید یاد بگیرید برای اموزش دادن (معلم) یا اینکه صرفا بعنوان علاقه میباشد ..اگر هدف شما را بدانم بیشتر راهنماییتان میکنم ...اگر برای تدریس میخواهید باید کتاب دستورات زبان عربی و مجلات را گیر بیاورید و کلا گرامرش را اموزش ببینید ..مثلا صرف افعال و نکات دستوری و....ولی اگر میخواهید فقط در حد مکالمه باشد هر سوالی داشتید بپرسید کمکتان میکنم و چت رومهای خلیجی و بلاد شامی (هر دو زبان عربی )که با هم خیلی تفاوت دارد در اینترنت موجود هست استفاده کنید البته اصلا سر در نمیاورید چون با تدریسهایی که در کتابهای درسی خواندیم خیلی فرق میکند ..کلا کشورهای خلیجی مثل امارات و کویت و قطر زبانشان متفاوت است حتی دبی با العین و ابوظبی که از یک کشورند باز هم هر کدام لهجه و لغات خاص خودش را دارد .. کسی که زبان عربی خلیجی بلد باشد همه را میتواند متوجه شود ..من زبان اماراتی (دبی)بلدم تا اندازه ای بلاد شامی مثل مصری و سوریه ای و لبنانی هم میفهمم اگر سوالی داشتی من در خدمتم عزیزم

مثلا عرب خلیجی به کفش میگن جوتی
    بلاد شام میگن کندره
    توی کتاب عربی مدارس ایرانی نوشته حذاء
    یا گوجه خلیج: طماطا یا طماطم .....بلاد شام میشه بندوره
    واقعا سخته یاد گیریش ولی اگه مشخص بشه از زبان عربی چی میخواهید راحتتر میتوانید یاد بگیرید
    مثل من که الان 6-7سال فارسی یاد گرفتم ..من به همه دوستان پیشنهاد میدم هرکشوری میخواهید سفر کنید حداقل زبانش را در حد پیش بردن کارهای ضروری یاد بگیرید من 2ماه ترکی خوندم بعد رفتم ترکیه ..زبان روسی و هندی و فرانسه هم مینویسم هم میخوانم در کل گلیم خودم رو از اب میکشم جایی هم اصلا در نمیمونم
    ویرایش توسط Apdentist : September 5th, 2015 در ساعت 05:50 PM

Junior Member

ممنون دوست عزیز از توجهت...من هدفم اینه که بتونم به زبان عربی تاحدی صحبت کنم و گلیم خودمو از آب بکشم...ترجیحا عربی اهالی قطر...اگه در این زمینه کتاب یا سایت مفیدی میشناسید بهم معرفی کنید...چون فکر نمیکنم با سوال پرسیدن کارم راه بیفته...من از صفر میخوام شروع کنم...پیشاپیش ممنون

http://www.irlanguage.com/News/topic/55/
    سلام. اینجا رو نگاه کنید.
    O,that obscure object of coterie
    ...

عزیزم روی این لینک بروید و یک اسمی انتخاب کنید عرب چت هست یه کم اوایل حوصلت سرمیره کم کم عادت میکنی شما قطر یا امارات را انتخاب و وارد شوید :
    http://www.arabchat.com/fav/uae-chat

توی چت رومها راحتتر عربی یاد میگیرید تا از کتابهای اموزشی مثلا میخواهید بگویید :کجا در زبان عامیانه میگویند وین ---در کتاب نوشته (این)با فتحه روی الف و نون

Junior Member

برای یادگیری عربی به منظور فهم بهتر متون مذهبی چی رو پیشنهاد میکنید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)