صفحه 5 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 92

موضوع: مدرک لیسانس و ارشد برای پذیرش !

Junior Member baran_xpress آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پزشکی- پلی تکنیک

پیش فرض پاسخ : مدرک لیسانس و ارشد برای پذیرش !

دوستان یه مشکل اساسی برای من پیش اومده. من 3 نوامبر نامه پذیرش قطعی برام اومد از دانشگاه ملبورن و حالا در 30 نوامبر یه نامه پذیرش مشروط اومده!! و نوشته شده:
    Submission of original or certified copy of transcript showing completion of your Master of Science and
    Bachelor of Science at Amirkabir University
    در حالی که من قبلا فرستاده بودم و پذیرشم گرفته بودم. البته من مدارکم هنوز موقت هست و همونا رو برده بودم دارالترجمه آبیز با مهر ناتی ترجمه کرده بودم که برای استرالیا معتبره و من با همین مدارک ویزای استرالیا هم گرفتم! حالا به نظر شما این شرطی که گفته بخاطر نوع ترجمه هست؟ یا مثلا منظورش اینه که کاغذیش رو براشون بفرستم؟!

Junior Member

ببخشید
    کسی می دونه دانشگاه مقصد (خارجی) به چه طریق مدرک رو استعلام ( Verify ) می کنه؟ یعنی فقط با اسم و مشخصات از دانشگاهمون می پرسند یا مثلا تصویر یا کپی مدرک فارسی رو هم برای استعلام می فرستند؟
    حقیقتش من اسپل اسمم تو ترجمه یکم اشتباهه می ترسم دانشگاهم تو ایران تایید نکنه ولی اگر دانشگاه خارجی کپی مدرک فارسی رو هم ضمیمش برای استعلام بفرسته که خیالم راحت میشه.
    می شه لطفا اگر کسی اطلاعات داره کمک کنه؟

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

من دقیقا نمی دونم چطور استعلام میکنن و احتمالا کشورها و دانشگاه های مختلف روند های متفاوتی دارند. فکر میکنم اکثر دانشگاه ها فقط اصل مدرک رو میخوان و فرض رو بر این میذارن که اصل بر صداقته، و هیچ استعلامی نمیکنن. هرچند چند دانشگاهی هم بوده که من دیدم با تلفن و یا فکس استعلام میکردند. در هرحال اسامی ما اینقدر با تلفظ ها و اسپل های اینجا متفاوت هست و این مساله (حتی اگر متوجه بشن... که نمیشن!) قطعا برای شما مشکلی ایجاد نمیکنه. خیالتون کاملا راحت.
    لا حول و لا قوه الا بالله

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sabz1983 نمایش پست ها
    من دقیقا نمی دونم چطور استعلام میکنن و احتمالا کشورها و دانشگاه های مختلف روند های متفاوتی دارند. فکر میکنم اکثر دانشگاه ها فقط اصل مدرک رو میخوان و فرض رو بر این میذارن که اصل بر صداقته، و هیچ استعلامی نمیکنن. هرچند چند دانشگاهی هم بوده که من دیدم با تلفن و یا فکس استعلام میکردند. در هرحال اسامی ما اینقدر با تلفظ ها و اسپل های اینجا متفاوت هست و این مساله (حتی اگر متوجه بشن... که نمیشن!) قطعا برای شما مشکلی ایجاد نمیکنه. خیالتون کاملا راحت.
    من برای یه دانشگاهی توی آمریکا که اقدام کردم گفتش که یه سری موسسه که چندتاشون الکترونیکی و چند تاشون کاغذی این کار رو می کردند باید کریدیت های شما ها ( همه اوئنهایی که به جز دانشگاههای آمریکا جای دیگه درس خوندند) تایید کنند اما اگه 4 هفته زودتر از ددلاین برای ما ریز نمره هات رو بفرستی خودمون واست این کار رو مجانی انجام می دیم !

حالا هدف من از گفتن این چی بود ؟
    این بود که بعضی از دانشگاهها این کار رو بدون دریافت پول انجام می دند برای مطمئن شدن ازش باید با Graduate School مکاتبه کنید .
    درضمن دانشگاههای آمریکا تقریبا تمام دانشگاههای ایران رو می شناسند ! جدی می گم می شناسند ! یعنی یه چیزی شبیه به این لیست وزارت علوم ایران که واسه ما ایرانی ها داره دارند ! پس اصلا نگران نباشید. به سادگی حتی اگه اسپل ها فرق کنه از توی اون پیدا می کنند .

بقیه جاهای دنیا رم من نمی دونم

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamzak نمایش پست ها
    ببخشید
    کسی می دونه دانشگاه مقصد (خارجی) به چه طریق مدرک رو استعلام ( Verify ) می کنه؟ یعنی فقط با اسم و مشخصات از دانشگاهمون می پرسند یا مثلا تصویر یا کپی مدرک فارسی رو هم برای استعلام می فرستند؟
    حقیقتش من اسپل اسمم تو ترجمه یکم اشتباهه می ترسم دانشگاهم تو ایران تایید نکنه ولی اگر دانشگاه خارجی کپی مدرک فارسی رو هم ضمیمش برای استعلام بفرسته که خیالم راحت میشه.
    می شه لطفا اگر کسی اطلاعات داره کمک کنه؟
    من درباره استعلام در دانشگاه شهید بهشتی می تونم نظر بدم چون از نزدیک دیدم.اسم ها برای بخش روابط بین الملل ارسال می شد.اونجا یک منشی اسم ها را به زبان شیرین فارسی می نوشت با مشخصات دیگر و می فرستاد برای اموزش کل.انجا تائید می کردند و برمی گشت و روابط بین الملل جواب می داد.با این روند اگر فقط اسپل مشکل دارد(مثلا یک حرف یا سرهم نوشتن اسم های جدا) هیچ مشکلی نبود غیر از اینکه کل اسم را چیز دیگری نوشته باشید:-)
    در مجموع در دانشگاه ما مشکلی وجود نداشت دانشگاه های دیگر را نمی دانم
    Some dance to remember, some dance to forget

مطمئنین استعلام میکنن؟اگه اینجوری باشه من نمیرسم.چون دو هفته طول میکشه که ریز نمراتم آماده بشه بعد تا بفرستم و اونا استعلام کنن...
    من از رئیس دپارتمانی که میخوام برم در دانشگاه مقصد توصیه نامه دارم و به کمیسیون هم عنوان کرده که منو میخواد اما باید تا آخر ژانویه تصمیم گیری بشه.به نظرتون باز هم استعلام میکنن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط xnnelement نمایش پست ها
    مطمئنین استعلام میکنن؟اگه اینجوری باشه من نمیرسم.چون دو هفته طول میکشه که ریز نمراتم آماده بشه بعد تا بفرستم و اونا استعلام کنن...
    من از رئیس دپارتمانی که میخوام برم در دانشگاه مقصد توصیه نامه دارم و به کمیسیون هم عنوان کرده که منو میخواد اما باید تا آخر ژانویه تصمیم گیری بشه.به نظرتون باز هم استعلام میکنن؟
    این قضیه استعلام ماله بعد از ددلاین هست و اونا برای یررسی مدارک انجام میدن.اگر مدارکت تا ددلاین به دستشون می رسه نگران نباش.

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

سلام دوستان.
    من یک مشکلی پیدا کردم که البته به پذیرش مربوط نمیشه و بیشتر مربوط به فارغ التحصیلی هست. اما جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم. پس ببخشید!
    حقیقتش اینه که من 9 دی ماه از پایان نامه ام دفاع کردم. (دانشکده فنی دانشگاه آزاد تهران مرکز). کارهای تسویه حسابم رو هم انجام دادم، به استثنای یک فلم: گرفتن مدرک موقت لیسانس (چون مشمولم) از دانشگاه دوره لیسانس. من رفتم از دانشگاه آزاد یه نامه گرفتم که معرفیم کرد به دانشگاه دوره لیسانسم. و گفت که ریز نمره لیسانس و تائیدیه ارزش تحصیلی و مدرک موقتم رو بده.
    من هم از همه جا بیخبر رفتم دانشگاه دوره لیسانس و ریز نمره و تائیدیه رو بهم دادن. ولی برای مدرک موقت گفتن که شما حتماً باید یه اشتغال به تحصیل هم بیاری و اینجوری بهت نمیدیم. این قانون وزارت علوم هست.

من برگشتم دانشگاه آزاد و به من گفتن که ما همین نامه رو به همه دانشجوها میدیم و دانشگاهها هم با همین نامه مدرک موقت رو به دانشجو تحویل میدن و این دانشگاه شما خیلی سخت میگیره! در ثانی الان دیگه ما گواهی اشتغال به تحصیل نمیدیم و برای ترم بعد میدیم، (من هم که ترم بعد اصلاً دانشجوی اینجا نیستم که بخوام به من اشتغال به تحصیل بدن). من دوباره رفتم دانشگاه دوره لیسانس و اونا هم باز گفتن که نمیشه! یا باید دانشجو باشی و گواهی اشتغال به تحصیل بیاری، یا برگ سبز، یا کارت پایان خدمت.

حالا من موندم و این مشکل که چیکار باید بکنم؟ تکلیف کسی مثل من که هنوز دانشجوی دانشگاه هست ولی بهش گواهی اشتغال به تحصیل نمیدن که مدرک موقتش رو بگیره که بره و تسویه حساب کنه چیه؟ من که نمیتونم الان برگ سبز بگیرم که! اگر مدارک لیسانسم رو بفرستم هم که برام غیبت میزنن، چون سه سال از تاریخ فارغ التحصیلی ام گذشته (مشغول دوره ارشد بودم!)...
    الان به نظر شما برای شخصی با شرایط من چیکار میشه کرد که مدرک موقتم رو بگیرم و تسویه حساب کنم ؟
    اگر کسی خبر داره ممنون میشم من رو راهنمایی کنه، خیلی ناراحتم.

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من یک مشکلی پیدا کردم که البته به پذیرش مربوط نمیشه و بیشتر مربوط به فارغ التحصیلی هست. اما جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم. پس ببخشید!
    حقیقتش اینه که من 9 دی ماه از پایان نامه ام دفاع کردم. (دانشکده فنی دانشگاه آزاد تهران مرکز). کارهای تسویه حسابم رو هم انجام دادم، به استثنای یک فلم: گرفتن مدرک موقت لیسانس (چون مشمولم) از دانشگاه دوره لیسانس. من رفتم از دانشگاه آزاد یه نامه گرفتم که معرفیم کرد به دانشگاه دوره لیسانسم. و گفت که ریز نمره لیسانس و تائیدیه ارزش تحصیلی و مدرک موقتم رو بده.
    من هم از همه جا بیخبر رفتم دانشگاه دوره لیسانس و ریز نمره و تائیدیه رو بهم دادن. ولی برای مدرک موقت گفتن که شما حتماً باید یه اشتغال به تحصیل هم بیاری و اینجوری بهت نمیدیم. این قانون وزارت علوم هست.

من برگشتم دانشگاه آزاد و به من گفتن که ما همین نامه رو به همه دانشجوها میدیم و دانشگاهها هم با همین نامه مدرک موقت رو به دانشجو تحویل میدن و این دانشگاه شما خیلی سخت میگیره! در ثانی الان دیگه ما گواهی اشتغال به تحصیل نمیدیم و برای ترم بعد میدیم، (من هم که ترم بعد اصلاً دانشجوی اینجا نیستم که بخوام به من اشتغال به تحصیل بدن). من دوباره رفتم دانشگاه دوره لیسانس و اونا هم باز گفتن که نمیشه! یا باید دانشجو باشی و گواهی اشتغال به تحصیل بیاری، یا برگ سبز، یا کارت پایان خدمت.

حالا من موندم و این مشکل که چیکار باید بکنم؟ تکلیف کسی مثل من که هنوز دانشجوی دانشگاه هست ولی بهش گواهی اشتغال به تحصیل نمیدن که مدرک موقتش رو بگیره که بره و تسویه حساب کنه چیه؟ من که نمیتونم الان برگ سبز بگیرم که! اگر مدارک لیسانسم رو بفرستم هم که برام غیبت میزنن، چون سه سال از تاریخ فارغ التحصیلی ام گذشته (مشغول دوره ارشد بودم!)...
    الان به نظر شما برای شخصی با شرایط من چیکار میشه کرد که مدرک موقتم رو بگیرم و تسویه حساب کنم ؟
    اگر کسی خبر داره ممنون میشم من رو راهنمایی کنه، خیلی ناراحتم.
    والا من هم شرایط شما رو داشتم و متاسفانه تا رسیدن برگ سبز نتونستم مدارک و ریز نمره تهیه کنم. فکر نمی کنم بشه کار خیلی خاصی کرد. اگر نمره تون هنوز رد نشده می تونید خواهش و تمنا کنید براتون گواهی اشتغال به تحصیل صادر بشه. اگر نتونید قانع شون کنید متاسفانه تا رسیدن برگ سبز کاری نمی تونید انجام بدید. نظر دوستان باتجربه تر رو هم بدونید خوبه.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    والا من هم شرایط شما رو داشتم و متاسفانه تا رسیدن برگ سبز نتونستم مدارک و ریز نمره تهیه کنم. فکر نمی کنم بشه کار خیلی خاصی کرد. اگر نمره تون هنوز رد نشده می تونید خواهش و تمنا کنید براتون گواهی اشتغال به تحصیل صادر بشه. اگر نتونید قانع شون کنید متاسفانه تا رسیدن برگ سبز کاری نمی تونید انجام بدید. نظر دوستان باتجربه تر رو هم بدونید خوبه.
    خیلی ممنون. در ضمن اگر پس رو جای نادرستی مطرح کردم ممنون میشم انتقالش بدید.
    نمره ام که فکر میکنم ثبت شده باشه
    حالا با این فرض که بخوام تا رسیدن برگ سبز صبر کنم، آخه من الان چی رو پست کنم؟ من الان که مدرکی دستم نیست که بگم ارشدم تموم شده، نامه نظام وظیفه دوره لیسانسم رو هم دارم که البته از پاکت خارج شده! البته فکر میکنم در سیستمشون ثبت شده باشه که لیسانسمو گرفتم (چون برای ثبت نام در ارشد یادمه رفتم نظام وظیفه و مجوز گرفتم). حالا من الان اگر اقدام به گرفتن برگ سبز کنم، برام غیبت رد میشه که! بعد از این که با دانشگاه ارشدم تسویه کردم، میتونم کاری کنم که غیبتم پاک بشه؟
    چه گرفتاری شدیم!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)